Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

CAR0DEJ

Mne sa to páčilo, nech si hovorí kto čo chce. Bolo to ako alternatívny koniec, vlastne ono to tak bolo aj prezentované... Vychutnal som si skvelý spin-off, tak to aspoň na mňa pôsobilo. ()

kelet

Už to nie je ten pravý Shrek, akého sme mali radi. Pôvodný príbeh už nemal kam pokračovať, a tak sa snažili scenáristi vymyslieť niečo plnohodnotne zaujímavé. Nevyšlo to celkom podľa predstáv. Je tu cítiť posun doby a snaha byť čo najakčnejší, najmodernejší, najefektnejší. No popri tom sa zabudlo na klasicky dobrú zábavu zábavu, na jednotlivé charaktery postáv a ich príbehy. Je to škoda, pretože tento príbeh mal vždy dosť zaujímavých postáv, ktoré mali čo povedať. Plus sa dáva za to, že príbeh pôsobí realisticky a to, čo sa stalo Shrekovi (myslím tým prasknutie nervov, keď bolo toho naňho moc) sa môže stať hocikomu. Hodnotenie: 60% ()

unclejack

Na úvod prezradím, že Zvonec a koniec je určite veľkým skokom vpred oproti trojke. Kvalitatívne, aj čo sa týka zápletky alebo nových postáv. Je to práve zápletka, ktorú z filmu hodnotím najvyššie a ktorá si zaslúži divákovu plnú pozornosť - evokuje totiž staré dobré časy Shreka jednotky a dvojky. V spojení s charizmatickým Rampelníkom sa dostávame do alternatívnej reality, kde Shrek nenájde pokoj, ale nové výzvy - a už sme tu. Opäť ideme zachraňovať a zápletka ubieha starými známymi cestičkami. Občasné rozptýlenie poskytujú komické momenty - fat boy Kocour - ale tých film veľa v konečnom dôsledku nepobral. Tu sa tvorcovia spoliehajú už len na akciu a ich velikášske plány síce na chvíľu vychádzajú, každopádne akýsi prázdny celkový dojem nás opäť vracia do reality a uisťuje, že to na čo sa dívame nie je ani jednotka ani nemenej originálna dvojka. Zvonec a koniec, presne tak, ako dôstojné trojhviezdičkové rozlúčenie, ale ako konkurencia prvých dvoj majsterštichov, o tom ani nemôže byť reč. ()

Tsuki003

No... jak je vidět, vzali si tvůrci k srdci kritiku ke Shrekovi třetímu a uznali, že tahle parta ztrácí dech - v tomto případě hlavně vtip a svižnost, na kterýchžto věcech byly oba první (a úspěšné) filmy založené. A aby si to nezkazili - nebo prostě proto, že chtěli naposledy sáhnout do úplně jiného soudku - pro jistotu vtip z celého filmu úplně odstranili. Ve vší úctě, tím ale pro mě Shrek zcela ztratil kouzlo a je z něj animák jako všechny další a ostatní, možná až moc takový... ponurý. Bojovnici Fionu jim nežeru, Oslík a Kocour jsou úplně mimo ( :/ ) a sám Shrek je... no, ani nevím. Mohlo to být i horší, tohle nakonec dopadlo jako docela dobrý animák. Pro mě osobně je to ale nejslabší z celé série. ()

endrix

Mně se poslední Shrek líbil. Ale možná jsem přidal jednu hvězdu za hluboké souznění s hlavním hrdinou. Mám půlročního kluka a tříletou holčičku :-) ()

PanPyzamo

Shrek: Zvonec a konec všechno zachránil. Na předešlý díl se zde zapomenulo a celkově se zde zapomenulo i na druhý díl a to kvůli tomu (teď menší spoiler), že se zde Shrek vrací v čase. Abych se vyhnul spoilerům, tak víc už neřeknu. Řeknu jen snad to, že to funguje. Příběh je dle mého názoru úžasný. Animace se též velmi zlepšila a soundtrack je fajn. Celkově se dle mého názoru jedná o zachránění série a úžasné zakončení, i když jsou neustále nějaké zvěsti o pátém díle. 8,5/10 ()

VktrCZ

O trošíčku lepší než třetí díl, ale pořád, jedničce a dvojce to nešlape ani na paty, Multiverse cestování časem event zkrátka Shrekovi úplně nesedí ()

JesterKruger

Sice to nedosahuje kvalit prvního a druhého dílu, ale je to daleko lepší než podprůměrná trojka. Tohle je vyloženě skvělé zakončení Shrekovské série. Sice to není už tolik vtipné jak první dva díly, ale narozdíl od trojky mě tenhle díl bavil, a to hodně, tudíž bych si ho pustil znovu. Film nenudí, ale zajímá, a baví, a to je hlavní. ()

Lilith03

Za mě asi nejhorší ze Shreka, ale pořád skvělé na pět hvězdiček, protože tenhle svět miluji a líbí se mi humor i zpracování. Dětem bych to zase nepustila, ale asi je zde nejméně nevhodných věcí, oproti ostatním filmům. Příběh je něco nového a zajímavého, proč ne. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý animák opäť s perfektnou produkciou a výbornou animáciou. Príbeh v príbehu vytvorený kúzlom Martinka Klingáča privádza Shreka do paralelnej reality, v ktorej sa nenarodil a pokiaľ s tým nič neurobí, tak na konci dňa jednoducho zmizne. Príbeh má opäť spád a množstvo odkazov vtipne kombinujúcich rekvizity so skutočného sveta s tým rozprávkovým. Klingáčove vyhlásenie odmeny za Shreka cez čarovné zrkadlo má kúzlo teleshopingu riadne podmáznutého propagandou. Podobne Píšťalkár najatý na polapenie zlobrov, hrajúci Sure shot od Beastie Boys, dokáže riadne rozhýbať kosti. Nechýba akcia, priateľstvo a láska, ktorá zlomí každé kúzlo. ()

bablík

Shrek konečně důstojně dospěl, ale nakolik dokáže pobavit malé děti? Poslední pokračování Shreka je právě v českých kinech. Tentokrát si můžete čtvrté pokračování užít ve 3D. Když jsem usedal v kině vedle jednoho z novinářů, který s sebou přivedl svoje děti, tetelily se radostí nad očekáváním a se smíchem na sebe koukaly přes 3D brýle. V průběhu filmu se ale moc nesmály. V pokračování Shreka totiž chybí humor ryze pro malé děti. Najdete tu roztomilý a dospělý humor, a tím to pro děti končí. Některé malé děti budou muset do humoru tohoto příběhu teprve dospět, nicméně až k té fázi dojdou, užijí si příjemný film, který důstojně zakončuje celou sérii. Celkové hodnocení 70%. ()

Paulia

Určitě lepší než trojka, které jsem dala tři hvězdičky, takže tady musím čtyři. A možná tak trochu i za to 3D, které filmu dodalo částečně na kvalitě, zajímavosti i vtipnosti, nebylo to díky tomu takové klišé jako předchozí díl. Některé hlody mě pobavily dost, jiné míň, ale protože mám prostě pro Oslíka slabost, bude se mi Shrek asi líbit vždycky. I tak první a druhý díl jednoznačně vedou a nic se nemá přehánět... ()

dawexx

Mohla to být celkem i pohodová letní komedie pro děti a dospělé, ale odcházel jsem z kina s docela rozpačitým dojmem. Nemůžu se tak jako jiní zbavit dojmu, že Shrek už to měl před časem zabalit a smrdět si ve svý parádní divočině, protože tenhle příběh celovečerák horko těžko utáhne a ten záporák byl vyloženě odfláknutej. V předchozích dílech to byly poměrně nápadité a vtipné postavičky, ale tenhle Rumplfakr či co mi vyloženě vadil. Vrátím se zpátky k prvním dvěma dílům a prosím tvůrce, aby už neždímali další prachy z natahování série. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou