Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Novik

Paráda, Shrek se vrátil. Je to konečně něco jiného než 3 díl a o dost lepší. Jak někteří píšou, že to vyvolává vzpomínky 1 i 2 dílu, dávám jim za pravdu. Velmi se mi líbil ten děj takový jinačí to bylo a pestřejší. Pár zajimavých postav např. Rampelník je excelentní záporák, možná i nejlepší z celé série, k tomu ti zlobři ti mě docela mile překvapili. Co dodat, obstojně jsem se bavil, ale na 5* to prostě nejde, uvidíme u 2 projekce v lepší kvalitě (nebo možná ještě v kině) a pak se uvidí jestli to byl ten "pravý" Shrek. :) ()

Smoldo56

Shrek zvážnel až to pekné neni. Okrem toho upadá do depresie zo stereotipného života plného trapnych narážok na prvé tri filmy. Pomocou malého raracha sa dostane do alternatívneho sveta, kde nič nieje také ako by malo byť. Fiona je veliteľka Zlobrov, kocúr je tlstá mačka bývajúca v sídle, za ktoré by sa ani Princ z Perzie nemusel hanbiť a oslík je zo všetkého posraný ako na začiatku. Viac infantilnejšie, depresívnejšie, kde sa do popredia dostávajú emócie a sranda ide stranou. Príbeh je síce na vyššej úrovni ako minule ale za cenu neuveriteľnej nudy. Od poslednej časti som skrátka čakal viac.. ()

Herbert007

Shreka jsem vždycky miloval, je to jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů (a nejen proto že je mi dost podobný :-) ale snad mělo radši zůstat jen u prvních dvou dílů. "Čtyřka" se dá vidět, je trošku pochmurnější než všechny předchozí díly, víc pro dospělý a míň pro děti ... ostatně kdo z těch kdo jí neprožil pochopí co je to krize středního věku :o) Plusy rozhodně jsou nová poloha Kocoura v botách a hlavně Fiony. ()

newSami

Gagov je pomenej, tentoraz dominovala postavička Martinka Klingáčika, kocúr v čižmách bol "coolový" aj s novým "lookom", od oslíka som čakal viac. Myslím ale, že to bolo poctivé zakončenie shrekovskej ságy. ()

Dejvidos

Po excelentných prvých dvoch častiach, hroznej tretej časti, som šiel do kina na poslednú zvedavý, v akom štýle to ukončia. Na počudovanie je jasne viditeľné zlepšenie oproti Trojke. Záverečná epizóda mi polahodila (tak ako predtým všetky ostatné) po výtvarnej stránke, avšak po obsahovej je to strašné klišé, nič originálne, asi nechceli tvorcovia riskovať. Ak som sa na prvých dvoch dieloch smial takmer vkuse, na treťom takmer vôbec, tak na poslednom som sa smial na vtipoch, ktoré som už poznal, alebo minimálne ich mohol predpokladať. Dabing tiež nebol bohviečo. 50%. ()

Tretina

3D zobrazenie velmi fajn ale to je asi jediný zážitok...Je jasné, že v trojke tvorcovia nevedeli kam z kade a tak povykrádali čo sa dalo...plytké. Naviac od takéhoto diela by som čakal viac akcie, či sa kôli 3D šetrilo netuším ale ak áno tak veľká škoda. ()

rav4ge

Tohle byl můj třetí film, který jsem viděl v 3D, což trochu přidá na hodnocení, ale jinak co se týče obsahu, sice jsem se u filmu bavil, ale ne už tolik jako u prvního či druhého dílu, proto bych uvítal kdyby tuto sérii tímto dílem ukončili. Rozhodně to bylo lepší jak třetí díl, který u mě byl propadák. ()

anubissass

Nebylo to špatné, nebylo to vůbec špatné...Samozřejmě vysoké hodnocení dá málokdo, nejspíš kvůli třem předchozím dílům, ve kterých se 90% vtípků už objevilo, ale i tak jsem se u nového Shreka celkem bavil...Ani mi nevadil český dabing. Kdybych měl sestavit můj žebříček oblíbenosti jednotlivých dílů, vypadal by následovně: 1.-Shrek, 2.-Shrek Zvonec a Konec, 3.-Shrek 2, 4.-Shrek Třetí ()

CrashHP

Tak teda mal som možnosť si pozrieť posledný diel Shreka v našom kine. Čo k tomu povedať? Nie je to ten zlobor, akého si pamätáme z prvého dielu, Shrek zvážnel, zarodil si rodinu. Príliš humoru od tohto filmu netreba čakať, no pár vtipných hlášok sa tu nájde, hlavne tučný v kocúr je perfektný. Tvorcovia sa tentokrát zamerali viac na vážnosť príbehu ako na humor, ktorého bolo podľa môjho gusta o dosť menej ako v predchádzajúcich častiach, čo mi však až tak príliš neprekážalo. Je to slušné zakončenie celej ságy a pozrieť sa to rozhodne oplatí. ()

dadiak22

Shrek zvonec a konec je druhá najhoršia zo série po 3. Film som videl v 3D ale bolo tam strašne málo efektov ale to mi nevadilo celý shrek nemá skoro žiadny dej a už vopred som vedel ako to skonči blablabla...Jednoducho povedané malo to byť lepšie. 60% ()

bee.el

Zlobr v krizi středního věku? Potká to každého chlapa, tak proč ne Shreka... Už 3. díl mi přišel výrazně slabší oproti bezvadným prvním dvěma, teď Shrek ještě kousek poklesl... zábavné je to pořád, ale už to prostě nemá grády, i vtipů je míň, některé momenty utahané... 60% a víc ani ťuk. ()

Heated

Žádné ze Shrekových pokračování se prvnímu dílu nevyrovnalo, ale tohle mu bylo asi nejblíž. V kině jsme si s kamarády středoškoláky připadali přinejmenším směšně mezi těmi 10-tiletými dětmi, ale abych řekl pravdu, nenudili jsme se.. Grády tomu přidal jeden prcek, který v závěru nedočkavě pronesl:"Tak už ji polib..." ()

Rapollo

Tři hvězdičky za oslíka s famózním Eddiem Murphym a jeho etudu s očima v nosních dírkách. Jinak to snad ani nestojí za hodnocení. Žádný vtip, žádné skryté narážky, děj se tak nějak dokodrcá ke svému zasloužilému a vyžilému konci. ()

azerete

Když jsem tento film porovnala s předchozími vynikajícími díly, tak jsem byla docela zklamaná! Už 3 díl byl podle mě chvilkami nudný, ale tento díl byl nudný skoro celý. Kam se na něj hrabe 1 a 2 vydařený a vtipný díl!? Škoda... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou