Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Jakubik

No rozhodně lepší jak díl s číslem 3 ale doufám, že už opravdu zvonec a pohádky konec. Myslím, že většina už toho tady řekla dost takže se vyjmečně nebudu opakovat :-) ()

Amilet

Je moc hezké, že v obchodech nabídka láká ke koupi BD kolekce Shrek 1-4! Jednotlivé díly jsou neprodejné a studio ví proč to dělá! Shrek a Shrek 2 jsou krásné pohádky s kopcem legrace a v případě jedničky i jedinečného humoru, takže.... kdo by je nechtěl mít doma na poličce ve sbírce............., trojka byla ovšem katastrofa a čekal jsem tedy na čtyřku. Přišlo další zklamání. Zvonec a konec je zbytečných 90 minut nastavované kaše a co mi vadilo nejvíc....vykrádání sebe sama! Na rozdíl od Vetřelce, kdy jsem díky famózní jedničce a dvojce podlehl kouzlu balení anthologie ve vajíčku a koupil tak i slabší trojku a čtyřku, si tentokráte raději počkám rok nebo dva na samostatné první dva díly! Marketingová strategie jaksi nezabrala a "celý příběh" mi studia prostě neprodají, .............u Shreka se chci totiž nonstop smát a pamatovat si ho jako dobrácky zlého zlobra jakým byl v jedničce! ()

Torgal

Shrek sa vyhrabal z bahna do ktorého hlboko zapadol v treťom diely a dokonca sa mu takmer podarilo dosiahnuť na úroveň dvojky. Hlavnú zásluhu na tom nesie zápletka "resetujúca" všetko čo sa udialo v predošlých častiach. Shrek si tak opäť musí prejsť spoznávanie s oslíkom, kocúrom v čižmách a samozrejme Fionou - a to spoznávanie je prekvapivo zábavné. Chvalabohu je tu minimum scén s malými shrekčatami (úprimne ich neznášam) a nepodarený tretí diel je v deji odignorovaný úplne (to ma tiež potešilo). Humor sa netlačí za každú cenu do popredia, prvé husle hrá veľmi dobrý príbeh. Nakoniec je to dôstojné zakončenie série v aké som už ani nedúfal. 8-/10 ()

Mr.FreeZer

Poslední díl Shreka, uvidíme na jak dlouho. Ale musím říct, že děj není špatný a docela jsem se bavil, určitě lépe než u třetího snímku zeleného zlobra. ()

pepa3rd

Opravdu skvělý nápad, jak se podívat na známé události z jiného úhlu pohledu (a moci je parodovat), zpracovaný bohužel naprosto bez nápadu a co je horší, také (téměř) bez vtipu. Oproti trojce, lepších 60 % ()

nurielka

Trojku som nevidela takže sa mi to po dejovej čiarke ľúbilo. Myslím však, že Shrek nadobudol takú fázu, kde už všetka jeho šťava bola vyžmýkaná a nemal by sa pokúšať a ďalšie dieliky, ktoré len mnohým budú proti chuti. Dôležité je však to, že detičkám sa to strašne páči a rozprávky majú byť hlavne o tom - no nie? ()

bararich8

Až na vyjímky se mi zdají další a znovu další díly úspěšných filmů jako pouhé vyšťavení oblíbených scén a hlášek z filmu původního. Shrek 4 bohužel výjimka není, a tak podobně jako u Pirátů v Karibiku, jde kvalita s každým dalším dílem dolů. Pořád to samé dokola, akorát s novým lesklým a zkrášlujícím přehozem…ještě že už zvonec slibuje konec. ()

Viky.05

Rozhodně velky posun oproti 3, ale pořad to nedosahuje kvalit 1 a 2, což je škoda, potencial to mělo. Scenař byl pěkny, česky dabing opět super, soudtracky jakbysmet a duo Oslik Kocour opět spolu. Za dil třeti vše odpuštěno. A pokud přijdou s originalnim scenařem, ORIGINALNIM, tak se nebranim dalšim dilum. Jinak už dalši dily nechci a Forever after :) ()

the_bitch

Trošku, len o malú trošinku lepšie ako Shrek tretí, ale celkovo to už nieje zaujímavé, a popravde sa už na toho zeleného pajáca nemôžem pozerať. ()

Eilean Donan

Zvláštne, táto časť Shreka sa mi asi najviac páči. OK, jednotka zabodovala, bola to novinka, ale toto ma dostalo. Heh, a nielen kvôli nádychu škótskosti a odboja za slobodu!! :D ()

cerbygerby

No tak snad fakt poslední shrek, protože možná už by to bylo přeplácané... už teď to bylo takové divné, ale na druhou stranu to asi bude pořád bavit.. Tenhle příběh byl opět doplněn o spousto hlášek, ale pořád to na tu jedničku nemá...4* ()

Plechpetr

Tenhle film mě velice zklamal.Konec téhle série jsem čekal víc napínavý. Příliš průhledný příbeh by odhalil snad každý.Ačkoli věřím, že pro děti je film zábavný. Ale přece jenom je to zábavnější než Shrek třetí. ()

Jeand´Boa

Děkujme a buďme vděčni, že od třetího dílu se kvalita posunula opět směrem nahoru...ale přiznejme si zároveň, že odrazit se ze samotného dna neznamená být hned na vrcholu...toto je ten případ: pryč je doba, kdy Shrek znamenal totéž co slovo kvalita...už jen animovaný film, už ne Shrek (2)... ()

cogi

Nechápu vůbec, proč točili další pokračování, když už ani trojka nebyla nic moc .. postupně se vytrácí kouzlo shreka ()

sokiss

Čeho je moc, toho je příliš! A čtvrtý díl už je příliš! U prvního a druhého dílu jsem obdivovala nápaditost příběhu a opravdu vkusné vtipy. Trojka už začala pomalu ztrácet tu "Shrekovskou" šťávu, ale pořád to ještě jakštakš šlo. A tím to mělo skončit! U tohoto dílu mi jakýkoliv nápad přišel trapný a předvídatelný. Neee, víc k tomu dodávat nebudu, nebo se ještě naštvu... Opravdu mě to zklamalo... ()

Blondy.

Do Shreka už opravdu nemají a nebo nemůžou přijít na námět který by opět stál za pohodové shlednutí jako jednička. Pořád se tu omálá to samé a natočit už třetí díl o tom, kde věe rozhodne polibek z pravé lásky mě vážně už nebaví. Líbí se mi, že pořád zachovavají stejné postavy a to i ty vedlejší, jako jsou prasátka, vlk, perníček atd. jen myšky jsem nejak postrádal. Nicméně jsem se nebavil, předchozí díl zachraňoval kocour s oslíkem a zde víceméně neměli roli. Doufám tedy, že zvonec a konec znamená už definitvni konec Shreka. ()

KafuR

Zvonec a konec přece jen trochu vylepšuje špatné dojmy z předchozího dílu, ovšem ani tady se nepodařilo tvůrcům znovu to, co v prvních dvou dílech, a to vytvořit podařenou a chytrou zábavu. Místo toho ze čtverky vzešla nepoměrně vážnější filozofická disputace o pravém smyslu života, které mnozí na chuť jednoduše nepřijdou, protože na Shreka se má dívat kvůli zábavě a ne kvůli zamyšlení nad cenou lásky, přátelství a hloupého podpisu zákeřné smlouvy (kde na to autoři asi přišli). Ale Fiona jako neohrožená bojovnice byla vytvořena dokonale;) ()

P. J. D.

Oproti předchozím prvním dvou dílům tady přímo číší to, že byl film natočený jen a jen pro peníze do kasy společnosti. Nové postavy jsou nedomyšlené, nepropracované, kýčovité, ale především buď spíchnuté horkou jehlou, nebo někým, kdo nevěděl, s čím vlastně pracuje. Stejně tak si to odnesl i scénář. Příběh sám o sobě mi nevadí, ale ty vtípky, co se v něm objevují, mohly být rozhodně lepší. Za mě 2/5. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou