Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

borec999

Ku kvalite prvým dvom dielom sa to nepriblížilo, no je tu cítiť mierne zlepšenie oproti slabej trojke- minimálne zápletka a príbeh s Martnikom Klingáčom je o dosť zaujímavejší. Žiaľ, humoru je znova málo resp. príliš nefunguje. Vo výsledku som teda aj rád, že tento diel Shreka bol posledný, pretože stále z toho cítiť najmä snahu získať zo známej značky ešte nejaké tie peniaze kým sa dá. Celkovo si však myslím že scenáristom je treba uznať aj fakt, že latka po prvých dvoch dieloch bola nastavená tak vysoko, že čo i len dorovnať ju bolo nesmierne náročné. A vlastne ma ani príliš neprekvapuje, že sa to nepodarilo... 55% ()

pavlikv

Tržby v USA za první víkend: 75 250 000 $ Tržby docela zklamání oproti trojce, která měla víc jak 120miliónů. Promě vydařený konec této zlobří série. Určitě mnohem lepší příběhem než trojka, ale chyběly mi tu různé narážky na ostatní filmy a některé gagy ale i tak důstojné zakončení celého příběhu.Rozpočet $165miliónů II Tržby USA $238,395,990 II Tržby celosvětově $739,813,967 ()

Scytale

Závěrečný Shrek je příjemným návratem k úvodní zápletce (prokletí Fiony), ale s mnohem prohnanějším padouchem a zapletenější zápletkou. Po nevydařeném třetím pokračování je tonto Shrek hojivý balzám zlobřího hnisu :-) ()

Eraserhead

Po naprosto nevtipné trojce se do Shreka vrací humor a záporák je super. Přesto mi celá tahle zlobří série nijak zvlášť k srdci nepřirostla. 70% ()

eagle-eye

Po lehce zmršené trojce důstojné rozloučení se zeleným fenoménem, aspoň doufám. Dokonce bych řekl, že se v případě posledního filmu podařilo dát dohormady celkem slušný scénář, možná nejlepší ze všech z celé série. ()

Tessie

Vůbec nic by se nestalo, kdyby tohle nevzniklo. Třetí pokračování mohlo býti klidně tím posledním. Čtyřka je pohodová podívaná, ve které vlastně o nic nejde, řeší se už co by kdyby... Pár povedených vtípků, Fiona coby vůdce klanu zlobrů, vykrmený kocour a zvonec, víc mě prostě nenapadá. I přesto dávam čtyři, celkově to bylo prostě cool :) ()

Orthank

Nasilu vyprodukovaný animák nikdy nemôže vyzerať dobre. Od chabého deja, ktorý doslova kričí o svojej odfláknutosti, sa zúfalo snaží priživiť na predchádzajúcich dieloch. Vzhľadom na dej množstvo rekapitulujúcich gagov, a len úsmevných situácií, nestačí ani na slušný priemer. Niekto tu silou mocou potreboval zarobiť na zavedenej značke za vyprodukovania minima námahy. Na druhej strane si všetko pekne uvedomujú a séria chvalabohu končí, a nám divákom a nič netušiacim deťom je o to ľahšie, sa so zeleným zlobrom nadobro rozlúčiť. My filmový vytrvalci však len zúfalo dúfame, že sa nikomu už nikdy neuzdá vyťažiť z ľudí ešte o korunku naviac- však to poznáme. Slabí dej je jedná vec, ale ak tu niekto odflákne i tie najuznávanejšie záležitosti od DreamWorks, ako kvalitnú animáciu či nadupanú popovú hudbu, tak sa už skutočne niekde stala chyba. Bezkonkurenčne najodfláknutejší animák roku. Fakt, ktorý právom pretláča Pixarovské snímky (a samotný Pixar) na prvé miesto. ()

MTHRFCKR

Recenze byly až moc přísné. Takovej prů*er to zase nebyl. Příběh by některé z předchozích dílů (nemyslím první) rozhodně strčil do kapsy. Nicméně bez oslíka by pár hvězdiček určitě z mýho hodnocení spadlo. ()

Fary

Tohle je takove dustojne (doufam) zakonceni Shreka. Jednicka byla fajn, dvojka nuda, trojka se dala. Tenhle finalni dil to zase trosku vytahl, ale doufam, ze se toho tvurci nechytnou a nebudou pokracovat! Nechte uz Shreka zit "happy ever after"... ()

Perry-

Po zmršené trojce jsem čekal ještě něco horšího. Ale naštěstí platilo konec dobrý, všechno dobré a Shrek se rozloučil (?) relativně podařenou čtyřkou. ()

cab

Zaverecna kapitola pohadkove sagy o zlobru, ktery je pro tentokrat prelsten zlym Rampelnikem, kdyz misto povinnosti voli zabavu, ale jako vzdy u dobre pohadky, pred zazvonenim zvonce se divaci dockaji pekne radostneho konce. 60% ()

Free_player

Horší než jednička a dvojka, ale každopádně lepší než bezdějová trojka. Humor stejný jak to u shreka bývá tím neříkám, že jsem se u toho nesmál. Ale co mě na tom zaujalo nejvíc byla solidní zápletka, která mě vtáhla do děje a přinutila mě film hltat až do konce. Jen by po těchto dvou posledních dílech byl asi zbytečný další od toho by si už vážně nikdo nic nesliboval ... ()

rostlinka

Bylo to pěkné. Občas jsem až vyprskla smíchy :). Ale ta občasná překombinovanost (postav), mi přijde zbytečná a navíc. Prostě jednička bude navždy ta NEJ! ()

Hanys_

Čtvrtý Shrek se jednoduše povedl. Tvůrci po lehce zmrvené "trojce" dostali asi ten nejlepší možný nápad s alternativní linií, a díky tomu tenhle díl dělá celé sérii hodně povedenou reklamu...7.5/10 ()

Rssa

Čím dál horší, možná i nejhorší z celé série (i když trojka hodně konkuruje, ale byla aspoň místy vtipná). Postrádá ZCELA jakýkoliv vtip. Neskutečná kravina. 30 % ()

MareT.

Tento díl nijak nezaostává za ostatními (ano, patřím do té skupiny, co si myslí, že trojka nebyla až tak strašná), ale přece jenom je to čtvrtý díl. Tzn. jestli první tři tvořily nějakou zápletku na pokračování se stejnými postavami a stejnými charaktery, tento díl už nabízí vyloženě epizodní zápletku, která stojí sama o sobě (něco jako jejich vánoční a strašidelné 20 minutové TV filmy). Neříkám, že je to na škodu, jen konstatuji a tím si Shrek vzal aspoň do hrobu úctyhodné zakončení. ()

thorewi

Průměrné zakončení slavné to série o zelené, páchnoucí hromadě svalů aneb jak zlý, osamělý zlobr ke štěstí přišel. Lepší než trojka, ale určitě nikdo nedoufal, že to bude pecka ala první díl. Co půl hodina, to jeden vtípek (při dobré vůli), většinou ještě vykradený z předchozích dílů, a to není úplně dobrá vizitka. Ve výsledku neublíží, ale ani nenadchne a pokud to neuvidíte, o nic nepříjdete. Na druhou stranu, jak jsem řekl v první větě, přeci jen je to konec docela podařené série. ()

1860

Shrek prostě už nemůže nic nabídnout.. Chápu, že vytěžit z této značky jeho tvůrci jěště něco chtějí, ale neměli by tuhle sérii dehonestovat.. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou