Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

KarKulA

Ne, nemohu si pomoci, ale Rampelník a jeho husa byli prostě bezkonkurenční, a díky nim pro mě tendle "Shrek" nabral úplně jiný rozměr, a na rozdíl od toho svého předchozího "bratříčka třetího" byl pro mě najednou nejenom koukatelný, ale dokonce jsem se u něj i výborně pobavila. Důstojné zakončení. Ať žije diskokoulééé !!!!! ....... ()

HomeAlone

Je to lepsie a hlavne vtipnejsie ako dost slaby druhy diel . No namet stvrteho dielu bol zaujimavy a hlavne originalny oproti svojim predchodcom , no tvorcovia z neho mohli vytazit ovela viac . ()

MiaMoonlight

Jednoduše doufám, že tohle je opravdový KONEC ságy o Shrekovi. Tenhle díl se mi zdál takové mletí z posledního. Chtěli si na něčem ještě trochu vydělat, tak vypotili ještě jeden díl Shreka, který chvílema tak trochu nudil, ale i přes to musím uznat, že originalita nechyběla. Zdá se mi hloupé jít pod dvě hvězdičky a zase si říkám, že ten špatný dojem dělá původní znění, které jsem viděla. Takže zůstávám na třech a na oplátku se těším na jeden z nejlepších českých dabingů! ()

Andrew78

Jednička byla fenomén, dvojka ultimátní dokonalost, trojka příšerné zklamání, ale čtyřka je něco mezi jedničkou a dvojkou, takže je relativně v pohodě. Tvůrci se po předchozím fiasku snažili vše napravit a se zlobřím světem se nakonec rozloučili hodně důstojně. RamplCimprCampr je fajn záporák, akční scény jsou nápadité a úderné, vtípky jsou celkem slušné a všechno je (možná až moc) nostalgické. Příběh také funguje, postavy mají stále co říct, soundtrack je bezvadný a menší pochvalu si zaslouží i 3D. Kouzlo prvních dvou dílů je však nenávratně pryč. ()

Styxos

Jasně, není to tak vtipné jako jednička a dvojka, ale zase je to lepší než trojka, u které jsem málem spal. Čtvrtý Shrek je překvapivě hodně temnou fantasy podívanou s kapkou humoru. Doufám, že teď už konečně Shrek odejde do své bažiny, bude tam vychovávat s Fionou potomstvo a už se nikdy nevrátí. Mimochodem: Rampelník je záporák k pohledání ()

NDroo

Tedy, po začátku, kdy jsem si myslel, že to bude trapné jako trojka, mě nakonec film příjemně překvapil...nebylo tam sice tolik věcí, které skvěle fungovaly v jedničce a potažmo i trochu ve dvojce, ale o to to bylo více "opravdovější"; a celková skrovnost příběhu vůbec nebyla na škodu. Párkrát jsem se zasmál, až mě to samotného překvapilo, ony ty vtipy vůbec nebyly hloupé a polovičaté, jako ve trojce (a místy ve dvojce)...Pro příjemné překvapení a kvalitní zakončení série dávám 4*. ()

tommy187

Shrek mal vydarené prvé dve časti a z nich profitoval. Tretia bola úplne najhoršia, a tejto tento post len o trošku unikol. Ako film ešte snáď ok, ale ako dokončenia Shreka bohužiaľ skôr nie ako áno. Na jednej strane mi za týmto príbehom bude ľúto, no na druhej strane som rád, že končí, lebo neviem aký prúser by bola päťka. Shrek by si mohol brať príklad od Ice Age či Madagaskaru, tieto viacdielne filmy si držia svoj štandard. Škoda toho konca. 60%. ()

venca163

Neviděl jsem asi prvních 10 minut, takže jsem celou dobu trochu tápal o co jde. Poměrně vysoký hodnocení dávám v podstatě jenom z nostalgie, přiznávam se. 70% ()

Heraldika

Průměrné zakončení celé série, s opravdu zbytečným 3D - proč vlastně bylo? Nejvíc mě bavil obtloustlý kocour, který se stal mnohem sympatičtější postavičkou než v předchozích dílech. Hlášku pana uvaděče v Imaxu, že cituji "nová postavička Rumplcimrcamr-nebo kýho výra má ambice stát se nejoblíbenější v celé sérii" jsem fakt nepobrala. Ani si to blbé jméno nepamatuji, takže asi tak. ()

BMAJTZ

Není to taková pohroma jako díl třetí, ale super taky ne. Nevím už jsem na to asi strarý nebo nevím, ale kouzlo tohoto zelenáče už jednoznačně vypršelo. První dva díly OK zbytek vznikat nemusel. Nevím chyběl mi v tom humor a nebo aspoň nějaké narážky na popkulturu, ale tenhle čtvrtá díl hraj na poměrně vážnější notu. Jednoznačně řečeno Shreka už bych prostě dál neždímal. ()

Soweek

Původně jsem k poslednímu Shrekovi přistupoval silně pesimisticky. Zelený zlobr už přece jenom nemá co nabídnout a jeho přátelé kocou a oslík už nejsou co bývali. Přece jenom jakýsi restart celého přátelství není zas tak špatný a i přes velmi slabá místa si dokáže držet svoje tempo. Za Krysaře s Beastie boys dávám i o trochu lepší známku. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou