Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

slovan1

Po příliš nepovedné trojce jsem se dočkal o dost lepší čtyřky. Příběh nemá mnoho hluchých pasáží a dobře po celou dobu baví. Fakt jsem se parkrát docela dobře zasmál a to hlavně u scének s kocourem. Ten byl hlavním tahounem vtipu. Zajímavý a jiný pohled na všechny postavičky krom Shreka samotného. Vypelichaný osel taky nemá chybu :-) Myslím, že s vypětím všech sil tvůrcu se jim završení serie docela povedlo. "Dělej zařvi! - Vrrr - To neplatí" :-)) ()

LuciusWlk

Shreků už bylo asi dost. Myslím, že je lepší odejít se ctí na vrcholu, než se snažit vytřískat ještě víc a víc a doplatit na to. Pravděpodobně tedy poslední zlobří příběh. Začátek je trochu krkolomný a tak nějak jsem začínal pochybovat, ale druhá půlka už nasadila příjemné tempo a nakonec samozřejmě happy end. No a protože jde především o dílko pro menší diváky, kteří nemají zapotřebí hledat ve snímku smysl života či poselství budoucnosti, nemám důvod zde něco kritizovat. Pokud se to líbí dětem, tak svůj účel pohádka splnila! A já se taky bavil!!! ()

mikulíšek

Nevím, jestli je to důstojné zakončení celé série, ale po třetím dílu jsem za něj rád. Z postavy Shreka už se moc vyždímat nedá, proto je dobře že je mu konec. Samotný film je pak nadprůměrný animák (ale ve srovnání s těmi nejlepšími dost zaostává) ()

Germanotta

Shrek Tretí sa môže schovať oproti 4. Konečne záživné vtipy na ktorých som sa zasmiala. Tých Shrekov ale už stačilo tak dúfam že toto je naozaj zvonec a KONIEC a nie že sa ešte niekto bude chcieť nabaliť na dalšom pokračovaní. 80% ()

DavidS.

Poslední Shrek potemněl a zvážněl...Zlobr upadl do deprese, trpí syndromem vyhořelosti a stýská si po minulosti...Tímto způsobem by se dal shrnout i celý film...Inteligentní rovina parodie na svět pohádek i břitký humor už dávno vzaly za své...Většina vtipu už je silně recyklovaná, odkazů a narážek minimum, taneční a hudební čísla už jen z povinnosti...Sem tam záblesk dojetí a vydařená postavička Rampelníčka...Přesto se jedná, po velmi špatné trojce, o slušné rozloučení s touto sérií...Aspoň doufejme.... ()

Seti

Lepší než trapný předchozí díl to sice je, ale původním dvěma se zdaleka nevyrovná. Alespoň už i tvůrci pochopili, že se žádná série nedá ždímat do nekonečna a rozhodli se zeleného animovaného veterána poslat vědomě do důchodu. Při stále slušné výdělečnosti to svědčí o alespoň minimálním ohledu na diváctvo, a proto si za tento krok vysloužili tu půl hvězdu navíc. ()

Dargel

4. díl příjemně překvapil a byl rozhodně lepší než díl předchozí. Možná to bylo tím, že se příběh odehrával v alternativní realitě, jak říkal Oslík. Minulé díly totiž pořád navazovaly a bohužel měli dost viditelnost sestupnou tendenci. Má to spád, zasmál sem se, takže spokojenost. Oblíbený Perníček nemá bohužel tolik prostoru, ale moc se mi líbila jeho bad-ass verze při ultimálních soubojích v ringu. Myslím, že to bylo taky poprvé, co jsme viděli jiné zlobry, což bylo zajímavé a osvěžující pro příběh. Dračice asi nikdy neomrzí, škoda jen, že ji tam bylo taky docela málo vidět. Tento asi poslední díl bych zařadil hnedka za jedničku, tedy co se hodnocení týče. Docela se divím, že to po 3200 hodnoceních zatím visí na 65%. Kvalita byla přece znatelná! Každopádně pěkný pokoukání. Doporučuju. ()

SjamK

Na první dva díly Zvonec a konec nemá. To je jasné. Ale je určitě lepší než třetí díl, a když přehlédnu slabší rozjezd, ty horší čtyři hvězdičky dám. Mohla bych být kritičtější, ale nepřijde mi fér zbytečně podhodnocovat, protože jsem konečně došla osvícení a pochopila, že hlavní účel Shreka a podobných animáků je bavit, a u mě to tentokrát vcelku zafungovalo. Nějaké vyšší intelektuální ambice u těchto velkolepých komerčních pohádek už poslední dobou ani neočekávám... Bylo by hezké, kdyby se někomu letos (2011) podařilo prolomit kletbu a přijít s animákem, kterému bych konečně mohla po dlouhé době dát těch pěkných pět hvězdiček. Tak uvidíme... ()

Nassau

Oproti třetímu dílu jde o velký kvalitativní skok. Unavená série se tak může s poměrně klidným svědomím uzavřít. A pokud někdo nepřijde se skvělým scénářem, tak ji raději nechme zavřenou. Tak jak je. (60%) ()

Flaveus

Rozhodně lepší než předchozí díl, i když zase ne o tolik. Řekl bych tak o půl hvězdičky, a i proto je mé hodnocení stejné jako u třetího dílu. Děj je akčnější a celkově se tak nevleče jako ve trojce. Jelikož jsou filmy uváděny do kin s tříletým rozestupem a momentálně skončil rok 2013, tak snad lze říct, že toto byl opravdu poslední díl zeleného zlobra :) ()

HiddenDragon

Velmi slusny zaver jedne etapy animaku od Dreamworks. Tak trochu se nostalgicky vraci ke korenum a puvodnimu nametu, ale s docela novatorskou oklikou. Shreka jeho otcovska rutina prestava bavit a chtel by mit zase svuj zlobri zivot, alespon na den. Toho zneuzije podvratak Rampelnik (nem. Rumpelstilzchen, angl. Rumpelstiltskin), expert na magicke kontrakty (kdo zna puv. postavu bratri Grimmu, vi vocogou :), ktery uz davno touzil po kralovstvi Za sedmero horami. A jak to tak byva se smlouvami, ani ty kouzelne nejsou uplne eticke, a tak sice Shrek na jednu stranu dostane, co chtel, na druhou ale zjisti, ze je jeho svet zcela zboren a premenen na Rameplnikovo imperium. Oslik ho nezna, z Fiony je vedouci odboje (inspirace "Rudou Sonjou") a Kocour...no trochu se nam prezral. Soundtrack sice neni takova pecka jako v prvnich dvou filmech, ale pisnicky jsou to prijemne. Graficky uz je posledni Shrek velmi slusny, je tu spousta lepsich stinu (vetsina deje je v noci), pohyby a grimasy jsou jeste prirozenejsi a priletlo i dnes uz bezne 3D (tedy ony jsou do 3D predelany myslim vsechny Shrekovy snimky, ale ten posledni je jako 3D uz "z kina") - toho se film snazi vyuzit, kde muze, takze je tu spousta leteckych scen apod. Sice stejne jako ve trojce uz chybi odkazy na jine filmy a popkulturni zalezitosti, ale jako pribeh to funguje skvele a dobre to scenariste "navlekli" na puvodni dily. A navic ma velmi dojemny zaver. ()

Han22

Viděno podruhé. Shrek jednička byl kdysi "gamechanger". Přinesl nádhernou 3D animaci a v ní úžasný pohádkový svět, který boural zažitá kliše a přišel s velkmi nečekaným happyendem. Od té doby to šlo se sérii mírně z kopce, ale stále si držela úroveň. Ve čtverce je veškeré zlo poraženo, Shrek žije šťastným rodinným životem, což ho přivádí k šílenství a rád by byl zase svým starým já. Stačí jedno neuvážené přání a ocitá se v šílené realitě, kde Rampelník s houfem čarodějek vládne říši pohádek, Fionna vede zlobří odboj a nikdy ho nepoznala a Shrek musí získat její lásku. Místo boření klišé je tu tradiční příběh plný patosu a předvídatelných situací, včetně polibku na poslední chvíli. Ale i tak je to pořád skvělá zábava plná akce, vtípků a nečekaných songů (Carpenters nebo Lionel Richie vedou). Slušná zábava za 3*. ()

iXtr3m3

Zatiaľ jednoznačne najslabšie pokračovanie. Podobný zostup ako pri Ice Age. Nechápem to a je to škoda, lebo sa už len varí z vody a výsledky hovoria jasne. ()

Loki_Six

"Look, all I want is for things to go back to the way they used to be. Back when villagers were afraid of me and I could take a mud bath in peace. When I could do what I wanted, when I wanted to do it! Back when the world made sense!" ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou