Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Ryuuhei

Když už to vidím poněkolikáté, vč. předchozích dílů, musím uznat, že oproti jedničce a dvojce je ten správný humor pryč a přichází spíš nával těžké deprese. Ať se ona alternativní realita snaží být sebeveselejší, nějak to špatně funguje a film tudíž i přes snahu o srandičky působí o hodně vážněji (nevím, ale pokazdé mi ta vážnost dokáže ke konci vehnat až knedlík do krku). Na druhou stranu, napravit zmršený (a už tak zbytečný) třetí díl, si žádalo něco v tomto stylu, takže ve výsledku lze říct, že uzavírka série dostála svého, ale s tím, že další díly už ale opravdu nejsou třeba. 75% ()

Lachtaan

Ti, co tvrdí, že legrační a zápletkou neutichající Shrek Třetí je nejnudnější a nejzbytečnější součástí série, asi pořádně nezabrousili do řad údajně posledního zlobrova dobrodružství. Po celé předchozí díly bojoval sám se sebou o to, aby se naučil milovat nejen sám sebe, vydobyl si lásku, kterou už nikdy nemohlo nic zlomit, založil rodinu, aby si najednou usmyslel, že žena a děti pro něho nemají takovou cenu, jako smradlavá bažina a její uspávající, ničím nerušené ticho. A tak se vydal na cestu plnou zmatečných odboček, ve kterých si uvědomuje, že udělal obrovskou chybu, když nad svou nedávnou minulostí zanevřel, aby dostal tu dávnou, po které se mu na okamžik zastesklo. A to mě osobně prostě setsakra nebavilo. Ani jako pouhého desetiletého diváka v kině, ani několikrát posléze doma v televizi. [viděno v Kino Šumava Klatovy 17.7.2010] ()

uiu

Hodně slabý poslední díl. Skoro žádné vtípky, možná jedna parodie a žádná chytlavá písnička. Tento díl je spíš moralizující poselství, abychom si vážili toho, co máme. První Shrek je dnes již klasika, neboť měl podobu pohádky, která paroduje jiné dětské pohádky (a filmy pro dospělé). Jenže s přibývajícími díly laťka klesala a snažili se z původně pohádkové linie udělat typický film kopírující ty stovky filmů, které ročně projdou kiny. Ze Shreka udělali podpantofláka a předkládají nám další stokrát ohraný profil spokojené americké rodiny a podle toho se máme řídit i my, abychom byli šťastní. Na mě tohle nefunguje. To, co má být nejspíš roztomilé a mělo by mi plesat srdíčko nad tím, jak si Shrekova miminka říhají a jak se o ně pěkně stará... Ne prosím, pro mě existuje jen první díl, ke zbytku se budu radši chovat, jako by ho nikdy nenatočili. ()

sallyann

Je to tady - Shrek končí. Myslím si, že poslední díl nedosahuje kvalit 1. a 2. dílu, ale rozhodně lepší než Trojka. Kocouří kukuč stále funguje, Oslík je taky super, ale něco tomu poslednímu dílu chybělo. Jo a velké plus za zlobří troubení :D :D :D ()

Pajj

Milé, vtipné, bohužel kvalitou a lehkostí jedničky ani dvojky dosáhnout nemůže. Přesto příjemné pobavení s trochu otřepanými vtipy... 60% ()

Maki89

v porovnani s tretim dielom o dost lepsie, ale na prve dva diely sa to ani zdaleka nechyta... malo to par svetlych momentov na ktorych som sa zasmial... no iba par... skoda... seria shrek mala skoncit po dvojke... 5/10 ()

anli

Ctrvty Shrek-opravdu uz tolik?-a po tretim sem se moc netesil a byl jsem prijemne prekvapen.Vcelku napadity scenar-ano prvnim dvema Shrekum se tio nevyrovna-vtipna a pohodova rezie a par skutecne dobrych gagu dava filmu slusne tempo.Rozhodne jsem se velmi dobre bavil a rikal jsem si,ze je dobre,ze film neskoncil spatnou trojkou a aspon trochu si napravil reputaci.Takze davam cele Shreci bande tentokrat krasnych 70% a tvurcum radim,at je nechaji spat-zaslouzi si to! ()

terunka003

Zelené, o lásce, přátelích × nudné, vybrané téma. Přiznávám, že jsem byla trochu unavená při sledování snad posledního filmu o zelené orgské příšeře. Ale i tak mi tam něco nesedlo, nabylo to tak detailně vtipně propraované jako první dva díly. Přesto si myslím, že je to slušné ukončení Shrekovské série. Hudba opět vynikající, to se jim musí nechat. "..Podepiš tu smlouvu!" ()

oveckaoa

Rumpelník je dobrý záporák ale záporákům z 1 nesahá bohužel ani po paty. Celkově mám z tohoto dílu dobrý pocit i když mám tak malé hodnocení. Po strašném třetím dílu orientovaném na malé děcka docela i úspěch. Oproti třetímu dílu jsem se několikrát zasmál a našel zde překvapivě několik vtipných scén (vede scéna Dělej zařvi nejlepší z celého filmu :-) a podobný duch humoru jak v jedničce a dvojce škoda že je tam jedna. S rozvíjením příběhu se nikdo nějak neobtěžoval takže kocour je špekatý a dokonce chvíli nemá ani boty ani opasek ale aspoň hláškuje oslík taky potěší pinokio má málo prostoru ale aspoň vtipnou scénu (To není zlobr to je tvůj otec přebarvený na zeleno ) dračice má málo prostoru to samé perníček (sice je pěkné že bojuje ale já bych radši aby hláškoval). P.s. docela nechápu proč už se i do animáku i cpe fekální humor (scéna s tím prděním a brkáním shrekových dětí) to i někoho jako rozesměje? u trojky jsem to ještě přežil protože tam to bylo na konci až a skrácené ale tady je to hned třikrát asi si režisér řekl že je to vtipné a musí to tam dát ještě. Osobně bych na to děti nevzal přišlo mě to hodně drsné (kromě 3 bych jich nevzal ani na jednoho Shreka) . P.s. 2 pokud to je poslední Shrek (do 5 bych i šel ještě tam určitý potenciál je ale nesmí se to natáčet pro malé děcka) tak docela slušné zakončení a Dreamworks by z celé série mohl udělat několik Spin Offů Kocour V Botách už je takový Perníček a Oslík by mohly mít klidně vlastní filmy a nejlepší by bylo kdyby Spin Off dostal ten kluk co říkal Dělej zařvi to je aspoň borec :-) ()

BoncheR

Nemôžem si pomôcť. Nostalgia sa dostavila. Toto bol podľa mňa najvydarenejší diel so Shrekom . Zo scény odišiel naozaj veľkolepo. Aj keď aj ostatné diely boli brilantné, tento sa mi páčil najviac. AWESOME!! ()

Zdeňka

Osel a kocour, jediná dobrá vyhlídka tohoto pokračování. Jinak doufám, že je to vážně Konec a Dream Works začne pracovat na jiné příšerce. ()

hroubek

Shrek se snaží vrátit se zpátky ke své originalitě ale moc mu to nejde vzhledem k trojce,která mi uplně změnila pohled na zeleného zlobra.Ale nemůžu si stěžovat,že nový Shrek je slabí.Kvalitní záporák,pokus o pořádný příběh ale hlavně necím ve filmu tu křečovitost jako posledně.Hodně mi chyběla ta nadsázka z prvních dvou dílů. ()

VasaX

Po návratu z kina jsem byl k (doufám že) poslednímu Shrekovi celkem optimistický. Nic moc jsem od toho nečekal, spíš propad než důstojný konec, který se poměrně dobře povedl u Toy Story. Úplný propad to naštěstí nebyl... ale s odstupem optimismus blednul a zastavil se až na finálních dvou hvězdičkách... Shrek terno neudělal. Stěží si udržel tvář, nevydal ze sebe ani kapku toho, co dělalo Shreka jedním z těch skvělých animovaných filmů. Na druhou stranu ten propad nebyl tak velký, jak jsem očekával. Hlavní vtípky jsou bohužel víc a víc přímočaré, pointa a "ponaučení" více zřejmé, Shrek doběhl čtvrté kolo jeho maratonu notně zadýchaný a je dobře, že neplánuje kolečko páté, které by tímto tempem už aspirovalo rovnou do "přímo na DVD" edice. Vcelku je to ale koukatelná pohodička, hlavně pro děti. Oproti dílu třetímu popadl druhý dech... ale z hloubi plic a je to znát. Přeleštěno 3D projekcí to sice dostane větší šmrnc, extra 3D efektní orgie se však nekonají. Velký plus bych viděl u soundtracku. Stejně jako předchozí díly sountrack přináší svěží a chytlavé skladby, smíchané z archivu, populárních záležitostí i indie umělců do opravdu chutného koktejlu. Bohužel pokud si Soundtrack (ve skvělém "radio-show" provedení) pořídíte a viděli jste Shreka 4 v českém dabingu, tak na dabing zpětně dost zanevřete. U nás to bez dabingu v mainstreamu nejde, v rámci Shreka mysleme hlavně na děti, ale díky němu těm uvědomělejším divákům asi značně ztrpkne v uších... Takže u originálního dabingu (anglického, tam kde Kocour v botách hlasem Antonia Banderase zpívá a hraje One Love od Boba Marleyeho) bych i tu hvězdičku navíc přidal, naopak u českého jsou ve výsledku dvě hvězdičky jen za cenu odřených uší... (a to i mých...). ()

Petr23

...a je to tady, dáme a pánové - Shrek a jeho přátelé jsou zpět, po nepovedené "trojce" se zelený hrdina vrací s dalším dobrodružstvím a podle mě se mu i nadále nedaří, přestože se zde opět objevují náznaky zábavy tak se musím přiznat že jsem se místami dost nudil. Docela mě to štve protože film měl jistě velký potenciál. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou