Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

rakovnik

Bedlivě jsem sledoval děj a ačkoli jsem se nenudil (animace je opravdu vynikající), tak jsem se nebavil, tzn. nesmál. Příběh byl sice vtipný, ale na druhou stranu i dost vážný. Více zábavy jsem si užil až s Kocourem v Botách, toho času bez bot a kouzelný zůstal i Perníček. No, nechci říci přímo, že doufám, že to byl opravdu poslední Shrek, ale kvalitě pvrních dílů se autoři už opravdu příliš vzdalují. ()

Jango_Fett

Výborný závěr téhle zelené série, rozhodně to netrpělo hluchými momenty jako třetí díl a bavil jsem se od začátku do konce. Díky bohu cz dabing jsem neslyšel. ()

Aljak

Asi takto by to asi vyzeralo, keby hral Shrek hlavnú rolu v Butterfly Effect... Bohužiaľ každým dielom kvalita trošku klesá, tentokrát už to veru nie je na 5 hviezdičiek, ale aj tak stále vynikajúce. Stále si to prakticky udržalo svoj vysoký štandard v podobe napínavého deju, príjemnej rozprávkovej atmosféry a tiež skvelých hlášok. Bol by som však veľmi nerád, keby sa zo Shreka stalo klišé, tak snáď toto bol už posledný diel. Radšej nech tvorcovia rozvíjajú iné príbehy ako napr. v prípade Puss in Boots. ()

Martin741

Slabota pokracuje v plnej nadhere. Zas kopa postav, v ktorych sa ani cert nevyznal, vela postav bolo vykreslenych uplne plocho. K tomu vsetkemu absencia humoru, ktory spravil zo Shreka 1 taky kult, pricom aj v dvojke bol ten humor este pritomny. Shrek 4 nie je nic viac, nez slaboducha zlatanina pre deticky, ktore budu vyskat od radosti. Starsie a narocnejsie publikum len neveriaco pokruti hlavou. Za to, ze tvorcov napadlo dat 3D verziu, zvysujem na 2 hviezdy a 20 % ()

Figu

Teď nedávno si na dobrou noc pustila má malá dcerka tenhle díl zelenýho hovádka. Chtěla abych se koukal s ní, tak jsem jí slíbil, že jo, samozřejmě s pocitem, že brzy zabere, vypnu to a půjdu za svým filmem do obýváku... No... Všechno dopadlo, krom toho mýho odchodu. Mě to tak chytlo, že jsem to musel dokouknout a s nadšením jsem pádil namísto obýváku rovnou do ložnice za polštářem a peřinou i já! Pěknej a originální díl, ostatně jak už to u Shreka bývá pravidelností a zvykem! Rampelník byl bombastickej! 75% ()

William_

6/10. No řekněme že čtvrtý Shrek alespoň trochu zahojil rány, které této sérii dal třetí zbabraný díl, a to i faktem, že se zde ani na sekundu neobjeví Artie (Artuš - ta otravná postava) z předešlého dílu. To samo svědčí o tom, že to byl krok vedle a tvůrci naslouchají komunitě a pro jistotu ho do tohoto filmu ani nedali. Jinak se jedná a lehce nadprůměrnou pohádku, která ale nesahá původním dvoum Shrekům ani po kotníky. Neurazí ale ani nenadchne. Starej dobrej průměr. ()

Langy10

Mně se tento díl osobně opravdu moc líbil :D:D:D:D:D:...opravdu jsem se opet nasmal :D:D:D ..opravdu pecka film! Doporučuji shlédnout.... Většina lidí si asi myslí, že trilogie stačí, ale napříkladu u Šreka by se nezkazil ani ten pátý díl , kdyby byl :(( ()

Elyssea

Z podprůměru do..... průměru. Shrekovi zazvoní na dveře krize středního věku a on se rozhodne zařádit jako za mlada. Škoda že neřádil tak jako v prvním a druhém díle. Z pánské jízdy se stal příběh jak-moc-miluji-svou-rodinu. Není moc vtipný, ale překvapivě ani moc nudný. Přesto v paměti neutkví a na první dva díly (a hlavně na ten první) prostě nemá. ()

shyster

Kvalitativně dochází ke zlepšení oproti předchozímu dílu, ale i tak to v rámci ostatních dílů moc neuspěje. Příběh nudný, bez špetky inovace a hlavně i s větším nedostatkem vtipů. Jako závěr důstojný, ale jako samostatný díl velice podprůměrný. ()

nick003

Tak mezi 3/4. Rozhodně lepší jak trojka ale proti prvnímu možná i druhýmu dílu je to jak nebe a dudy. Aspoň trochu napravena reputace. ()

Streeper

Kam se poděl ten starý dobrý Shrek? Řekla bych, že tohle bylo hodně přehnané. Mohli skončit trojkou a další díl už netočit. Už to nebylo to pravé, na co sem zvyklá. Trojku jsem překousla ale tohle už prostě nebylo ono. ()

Wladi.mir

Tedy Shrek počtvrté a tedy o velký kus podařenější než ubohá trojka. Dějově vyvážené a bavící diváka od začátku dokonce. Jediné co se dá vytknout je, že už to není tak vtipný "nářez" jako jednička s dvojkou. Ale tedy dějově povedené i s dojemnými chvilkami. Ještě se musím přiznat, že na můj vkus velice krátké. Vidím to na slabé ****hvězdy. Ale po té trojce by byly tři málo. Shrek: Zvonec a konec rozhodně nezklame. ()

snob

Ano, láska je všemocná. Z hovna uplete bič, z krávy udělá vola, z debila ještě většího debila, nu a holt, ze Shreka kasovní trhák. První dva díly se snažily o vtipnost a kupodivu se jim to někdy i zdařilo. Další dva díly se snažily o trapnost a rozhodně se jim to zdařilo v každé přetrpěné minutě. Udělat ze Shreka sladkobolnou polívčičku z které je člověku blivno ještě týden po pozření. Olalá. Zabředli jsme do kolotoče americké výchovné ligy. Chovat se dle vzorníku USA, dle vzorníku Hollywood. Je nám přáno nepřemýšlet, ale jen přijímat. Je nám přáno plakat. Je nám přáno být chudý duchem. A není člověku při hororu vlastní zamilovanosti vlastně líto, že jeho tak jedinečné vzdechy a vzlyky nedoplňuje jímavá hudba? Jak se nám může dobře plakat, když nám k tomu, sakra, nehraje scénická hudba? Jak dokážeme, kruci, milovat, když nám k tomu nefidlají? Ale to jsem trochu odběhnul. Shrek, zlobr americké produkce. Americká produkce, zlobr veškerého žití. Ano, plakejte, je vám to přikázno. Plakejte, řvěte, brečte, ale dejte do toho trochu síly. Trochu citu. Ne jen břečku umělých slz. Feministická linka zimpotentňující mužskou půli lidstva je opět na koni. ()

C0r0ner

Ne až tak příšerná bída jako v trojce, ale pořád je to něco otřesného. Shrek je samozřejmě dost těžkotonážní (i doslova) frančíza, takže bylo potřeba z ní vymačkat, co jenom šlo. A samozřejmě, že prachů to nasypalo dost. Kvalita je ovšem ta tam a zbylo pouze prázdné čurákování, kde se dá koukat leda tak na tu animaci. 30% ()

Andre3000

Ne, jako nemám slov. Dokonale pokažený konec série, která měla skončit již u dvojky, maximálně trojky. Tenhle díl není ničím nový. Je ponurý, předvídatelný a většina vtipných akcí, jakoby vypadla svým třem filmovým předchůdcům z kalhot. Jedno z největších zklamání tento rok !!! ()

Wormboy

Velmi podobne ako treti diel...hoc z pohladu pribehu Shreka uplne zbytocne pokracovanie, ktore dej nikam neposuva. Divak ma akurat moznost znovu si pozriet (tentokrat v 3D a podla mna zbytocne) tie iste postavy v podobnych situaciach, moznost par krat sa v celku dobre zasmiat na niekolkych vydarenych vtipoch, ale inak nic podstatne tento Shrek neponuka. Ako moznost stravenia 92 minut v klimatizovanom kine v tychto otrasne teplych dnoch, postacujuce. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou