Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

bloodline

Na moje prekvapenie to nebolo až také zlé ako som očakával. "Trojka" sklamala a nepriniesla nič nové, ale "štvorka" aspoň nesklamala, aj keď nepriniesla nič nové. Tentokrát u mňa zafungoval vtip a irónia, čo sa o "trojke" povedať nedalo. Celkovo slušný nad-priemer, ale poprosím už ozajstný koniec, lebo takýmto spôsobom sa Shrek stane paródiou sám na seba... Dreamworks by sa mali inšpirovať Pixar-om a ich Toy Story, ako by to mali robiť. ()

pipapaja

Čekal jsem tu samou nudu, která mě potkala u trojky ale čtyřka je pro mě docela příjemným překvapením. Ano pořád to ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního a druhého Shreka ale je to docela zábavný film pro celou rodinu který má docela zajímavou zápletku a rychlý spád. Ale i tak jsem rád že Shrek prozatím už skončil. ()

Paity

Zvonec a konec není rozhodně horší než třetí díl. Ale také není ani nijak extra lepší. Na zasmání určitě skvělé, ale že by to byla až taková bomba, že bych po ní sáhnul pokaždé, co se nudím nebo je venku hnusně. Tak to fakt ne. ()

AdamesWWE

[5/10] Fuha, tak po tretom Shrekovi ktorý už ničím neprekvapil, som nečakal od štvrtej časti nič prevratné a dobre som urobil. Je veľmi smutné, ako táto séria dopadla. Už tretí film bol už najmä po scenáristickej stránke citeľne slabší ako prvé dva diely, no vo štvorke to je cítiť naplno. Nič originálne, pri najlepšom priemerný príbeh, ktorý je výsledkom že scenáristi nemajú už žiadne lepšie nápady a vyčerpali svoje možnosti. Návrat do minulosti, čo funguje pár minút a pri niektorých záberoch a spomienkach na prvé dve časti to pôsobí príjemne nostalgicky, ale potom to už upadá. Či už akcia, humor postáv, alebo nejaká gradácia deja a o rozprávkovej atmosféri sa tu nedá ani hovoriť. Najviac ma mrzí humor, ktorý tu už ani nie je. Niekoľko bezvýznamných scén, ktoré vyčaria úsmev na tvári a na pár sekúnd pobavia, to je naozaj veľmi málo. Ani už tie staré známe kocúrove oči nefungujú tak ako predtým a najviac je cítiť absenciu humoru na oslíkovi, ktorého humor mi je strašne ľúto. Parádne akčné animované scény ponúkli prvé dva diely, trojka omnoho slabšie, táto časť pre istotu vôbec. Veľká škoda, Shrek sa začal tak skvelo a patrí medzi tie najlepšie rozprávky(prvá časť), trojka je pozerateľná ale štvorka je už len obyčajný tuctový animák stojaci na jednom mene - Shrek, a ani ten už nieje tým čo býval. Zazvonil pochmúrny smutný zvonec a rozprávky je koniec. Nuž, som tomu rád, táto séria sa nadobro vyčerpala. ()

Bety88

Rozhodně lepší než trojka. Bylo to svižnější akčnější, vtipné asi jako vždycky, ale hlavně to mírně ( spíš hodně) poukazovalo na morální ponaučení, že i když nám někdy naše rodina leze krkem, tak ji máme rádi a nebyli by jsme bez ní ani minutu. Důstojné zakončení zlobrovské série. ()

DannyBoy80

CINESTAR Ostrava, 25.7.2010: Nikdy bych na to nešel, ale rozhodli jsme se vzít do kina 5tiletou neteř a nic jiného se nehrálo. Tento Shrek je velmi špatná pohádka, která není pro moc malé děti. Většinu času je to temné a zlé. K zasmání pro děti tam není skoro nic, což potvrzovalo plné kino, které moc nereagovalo, včetně dětí. Navíc je to smíchanina snad všech pohádek co Vás napadne od kocoura v botách, krysaře, pinokia atd. Jako bonbonek Vám tam zahrajou Beastie Boys. Otřes, přístě si hodně rozmyslím na co neteř vezmeme do kina. ()

Greny

nezklamalo a ani nepřekvapilo. Jednoduše řečeno - kdyby poslední díl nevznikl určitě by se nic nestalo, protože se tento poslední díl řadí do průměrné šedi ostatních filmů .... Je to celkem škoda, protože se ve filmu objevuje několik motivů se silným potencionálem. ()

ThomasL

Dětem bude stačit, že po plátně v kině pobíhá zelený trotl, ale dospělý u toho pravděpodobně usne. Prostě je to opět stejně slabé jako předchozí díl. Ovšem Fiona jako vůdkyně zlobrů vypadala mnohem lépe než jako mamina s děckama. ()

Rendiss

Bože můj, víc už to snad ani zkazit nemohli. Shrek si po domluvě s Rumpelníčkem vymění jeden den, ve kterém chce být Shrek zase tím starým dobrým zlobrem, kterého se každý bál a měl z něho respekt. Jenže tam kam se Shrek vlastně dostane, to je příběh z Alenky, Pána prstenů, a tak dál. Podle mě zde vůbec nešlo o příběh, ale o to dostat co nejvíce lidí do kin, protože Shrek: Zvonec a konec je prostě ve 3D a na 3D musí jít každý. Fakt mě to zklamalo, čekal jsem daleko víc, když o tom tolik producenti tolik básnili, ale řekněme si, že oni vlastně básní pořád. Dětem se to určitě líbí, to nepopírám, dětem se líbí všechno, kde jsou praštěné postavičky a podobně. Však pokud je vám víc než 18, nedívejte se na to, ani s těmi dětmi, nejde to. ()

iampatrik

65% Když už to měla být tečka za příběhem asi nejoblíbenějšího zlobra současnoti, představoval jsem si nějaký příběh, který bude takhle strukturovaný. On se však vydavá úplně jinou cestou než předchozí tři díly - vlastně ani nějak nenavazuje ani neukončuje celou sérii. Autoři se asi snažili o změnu, která se jim sice povedla, ale přesto to není ono. Už zde nejsou ani ty vtípky (i když tlustý kocour spouštějící se dolů patřil mezi nejlepší ze všech čtyř dílů), kterými byl Shrek vždy plný. Buď už jsem "přeShrekovaný" nebo od Pixarovských animaků zvyklý, že ostatní animáky budou stejně povedené ne-li lepší. Nebudu však Shreka nějak "špinit", své místo mezi "legendami animáků" si zaslouží - to už však mluvím celkově o celé sérii. ()

Prochy38

Nebylo to zase tak špatné a místní hodnocení 65% (12/2010) je celkem trefné. Líbilo se mi to víc než ta trojka, ale i tak už to na první dva díly prostě nemá. ()

kill-tec

Ale joo.. nebylo to zas tak špatný. Na první dva díly to sice nemá, ale i tak je to slušnej výkon. Konečně jsem viděl i jiný zlobry, jednoho trola a pěkně vyžranýho kocoura. Animačně je to klasa takže nic nového pod sluncem a o zábavu se opět stará kdo jiný než oslík - ten jeho běh mě prostě rozsekal.. ()

Hanes88

Určitě lepší než trojka (která byla nejhorší díl) a asi na stejné úrovni jako dvojka. Mělo to svoje dobré momenty a určitě se na něj znovu rád podívám, ale prostě už to není ten první díl. Už je to jen průměrný animovaný film na doma, když není co dělat. 50% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou