Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

JASON_X

Inu časy se mění a i do horrorového žánru už začíná pronikat duch osvícenství a pokroku, Livjáthanovi díky. Mezi cenobity tvrdě pronikla feminizace, v posteli se spolu muchlají a pusinkují dva teplí hošani, a snad proto, aby stále nedocházelo k diskriminaci ošklivek, je hlavní role obsazena dívčinou tak odpudivě nehezkou, že by podle ní mohli nazisté kreslit antisemitské karikatury. Ale nenechte se zmást mými cancy, bavilo mě to a líbilo se mi to. A moc. Po čase zase ryzí plnotučný horror, žádné dětičky s maminkami ve strašidelných domech, žádní infantilní bubáci, žádné šablonovité lekačky, žádný velký happyend. Typicky hellraiserovsky temná a démonická atmosféra, umocněná vhodnou hudební stopou, a díky moderním technologiím též nadprůměrně lepé vizuálno. Lepší, než leckteré předchozí filmy ze série (kterou si sakra musím co nejdřív zopáknout). ()

Morholt

Pinhead předal rodinný byznys dcerunce a děvče se má ještě co učit. Co praští do očí prakticky hned na začátku, je nesympatická hlavní hrdinka. Nevím, kde tuhle holku vyštrachali, ale přát jí cokoliv jiného, než stažení z kůže, mi připadalo takřka nemožné. Dalším problémem je stopáž. Dvě hodiny jsou prostě moc, kor když jsou dialogy poměrně slabé. Chyběla i atmosféra. Když se v prvních třech dílech otevřely pekelné brány, tak to působilo osudově, zatímco tady to vypadalo, že někdo našel dveře do sklepa. Co se Cenobitů týče, tak jsem trochu v rozpacích. Maskéři se vyblbnuli, o tom žádná a nové kreace jsou originální, ale zatímco Pinheadovi a spol. se dalo věřit, že přicházejí z Inferna, tady jsem měl pocit, že až to všechno skončí, nastoupí kreatury do létajícího talíře a naberou to směr vzdálená galaxie. Ale abych zase jen nekritizoval: technická stránka je na úrovni, gore má kvalitu, potěší těch pár odkazů na klasiku, což pro mě reprezentuje především zubatý cenobita a konečně nemůžu říct, že bych se většinu času nudil, ale nejsem si jist, jestli tohle má být restart celé série. Spíš bych to zkusil zase za pár let trochu jinak a s někým jiným. 50% ()

oLí

Jako Hellraiser je to nejspíš dobrý, protože je mi z toho pěkně šoufl a to podobně jako kdysi, když jsem někdy v sedmi letech lustroval ségře VHSky, narazil tam na první Barkerův film a za bílýho dne se málem posral. Viděl jsem všechny díly a tohle byl nejspíš můj poslední. Ne, že by to byl zbytečnej shit jako téměř vše krom původní trilogie a Inferna, naopak se nejspíš může zařadit po bok toho lepšího ze série, kterou si ale už nikdy opakovat nehodlám. Jinak tu hlavní herečku - představitelku Riley 100% vyhrabali někde na Žižkově. 5/10 a dávám sérii sbohem. ()

ScarPoul

Pre mňa príjemné prekvapenie, ktorému nový háv neuveriteľne svedčí. Bruckner ide na istotu. Je mu jasné, že sa gore atmosfére prvých dvoch častí nemôže rovnať, ale aspoň je správne mytologický. Jeho prevedenie je možno výrazne oklieštené o zaujímavé lokácie, ale nesie v sebe určitú noblesu. Jamie Clayton ako Pinhead perfektná. A veľmi ma potešilo, že sa aj v tomto reštarte snažili dbať na masky a technické efekty. To ma potešilo hádam najviac. Dve slasti zo siedmych sú nám predstavené a ďalších päť na nás čaká možno v pokračovaní? Za jedinú chybu považujem neznesiteľnú hlavnú hrdinku. Nielenže sa v prvej polovici správa ako čúza a potom zachráni všetkých ( aj tých inteligentnejších), ale aj ten vnútorný konflikt, ktorý tu bol naznačený( obetovať ostatných za brata) by fungoval lepšie, keby bola stále drogovo závislá a mala tým pádom neistú vnútornú motiváciu a v divákovi by to viac zbudilo napätie pri scénach kedy niekto môže žiť alebo zomrieť. Viac ako horor sa tak z toho stáva veľmi temné fantasy, ale som spokojný. Vôbec by som sa nebránil pokračovaniu vzhľadom na to, že k ostatných dielom série, okrem úplne prvých dvoch, som výrazne skeptický. ()

Lacike

Gorefestové horory už dnes príliš nemusím. V mladosti som sa ich nabažil neúrekom. A to aj sériu Hellraisera, z ktorej dvojka bola ultimatívny zážitok. Už je to dlho, čo som sériu videl, takže si nepamätám, čo všetko je tu inak a niektoré scény z pôvodnej série by už možno na mňa nepôsobili tak intenzívne ako v mladosti. Pamätám si, že dej bol vždy trochu tajomný a nikdy nebol úplne vysvetlený. V remaku sa tomu pokúsili dať nejaký komplexný zmysel a na pár detailov, ktoré ostali na fantázii divákov, sa im to celkom podarilo. Postavy sú tak akurát nesympaticky skazené ale zároveň zaujímavé, aby som bol zvedavý jak dopadnú. Napätie funguje tak na 50%. Nebolo to zlé, ale od strachu sa mi dych rozhodne nezastavil. Sklamaním boli masky a gore. Masky cenobitov pôsobia ako pôsobivé umelecké diela, ale rozhodne nespôsobovali vo mne zhnusenie. Proste to bolo málo krvavé a drsné. A samotné gore pri terorizovaní obetí pôsobilo príliš umelo. Keď už si raz za dlhý čas pustím nejaký nechutný gorefest, tak chcem aby ma dostal do kolien a tomuto filmu sa to ani zďaleka nepodarilo. Asi som v mladosti napozeral fakt príliš veľa úchylných hororov, takže ma len tak niečo nerozhodí. Takže celkovo solídny mierne nadpriemerný remake, ale dúfal som vo väčšie žrádlo. 6/10. ()

BoPo

Postavy nezaujímavé, herci nezaujímaví. Atmosféra určite nie hororová. Príbeh sa Vám neustále snaží naznačovať, že Cenobita môžete zastaviť. Navyše modernejšie technológie nedodali lepší BDSM zážitok než originál. Úplne sa vytratila zvrhlosť a krutosť. Verzia z roku 2022 sa o tieto dojmy ani len nepokúša. ()

HateBreeder

Konečně, po dlouhé době jsem se dočkal remaku, který nejen kopíruje původní materiál, ale snaží se o nějaký vlastní inovativní pohled. A navíc se zde jedná o moje oblíbené filmové/horrorové universum. Bruckner svým filmem vzdává hold původnímu Barkerově dílu, to je zřejmé, ale také si neodpustí do filmu vložit kousek současné „tematiky“. Jasně, téma trans-gender tam je velice dobře patrné a je to celkem důležitý pilíř, který podpírá vizuální stránku filmu. Ale co jinde nefunguje a dokáže zničit dojem z celého filmu (že jo, J.J.A. aneb jak zkurvit všechny nové epizody hvězdných válek), tady to jen dodává na zvrácenosti. Ano, zvrácenosti, takže všechny transky, nebinárové a podobná havěť může jít z fleku dělat kompars do podobně laděných filmů, které nám ukazují různé předobrazy pekla, protože tady najdou svoje uplatnění.  Jak zde již mnozí uvádí, taky bych snesl více gore, ale na druhou stránku, nebyly tam žádné účelové a trapné scény, naopak, ten minimalistický vizuál, který se tady soustředil více na mytologii a symboliku filmu, mě mile překvapil. Ten nový pohled na temný svět cenobitů se mi líbí a teď napíšu možná něco nečekaného, ale rád bych viděl pokračování tohoto filmu, které by onen svět ještě více odhalilo. Harry Potter má svoje Bradavice, tak i Pinhead by mohl dostat svoje vlastní kouzelné místo. Myslím si, že je tady šance ke vzkříšení této série, která by mohla začít tam, kde historicky první film skončil. Jen to zas nesmí někdo posrat tím, že nepochopí smysl a původní myšlenku. ()

Astaroth12

Séria Hellraiser sa rozrástla o ďalšieho člena a je to v poradí 14 kúsok do rodiny, keď rátam aj jeden krátkometrážny a jeden amatérsky. A tak s celej serie som nevidel štyri a ani nebanujem. Prvé časti sú vynikajúce, ale potom je to len vata alebo nuda. Od tohto pokračovania som nič nečakal a je zrejme, že som ani nič nedostal. Prvom rade ma po celu dobu otravovala hlavná predstaviteľka, bola mi vrcholne nesympatická a časté jej hlúpe rozhodnutia ukazovali na to, že i ako postava veľa sympatie mať nebude. Príbeh bol slabo rozvinutý, to čo bolo predhodene bolo tak jednoducho podané, že i na Hellraisera to bolo strašne nenáročné. Pinhead tu chýbal a jeho náhradníčka sa u mna teda neosvedčila a celkom cenobiti tu ani nemali veľa priestoru, ale i po trikovej stránke to nemalo také grády, aké si značka Hellraiser zaslúži. Išiel som do toho, ale prekvapenie sa nekoná. Len slabé 3* ()

ledzepfan

Pro mě asi nejkoukatelnější Hellraiser. Ne, že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale asi poprvé se povedlo aby to mělo atmosféru, řemeslnou kvalitu, relativně smysluplný příběh (v mantinelech hororu samozřejmě) a těžilo to z předlohy stejně úspěšně jako se to od ní odklání a razí si svou cestu.. Obsadit Jamie Clayton byl tah naprosto brilantní. Na Bradleyho Pinheadovi mi vždycky něco nesedělo.. Nejen, že měl ty špendlíky věčně nakřivo :D ale tak nějak jsem si tu postavu uměl představit více sexy.. takže teď poprvé jsem tzv. spoko.  A vůbec, design cenobitů je naprosto špičkovej. Skoro bych řekl, že snad jen v Infernu (jo, jsem jediný na planetě kdo považuje pátý film jeden z vrcholů téhle slaboučké série) byla podobně sympatická sebranka... Nakonec bych vyzdvihnul jaký hype kolem očekávání tohodle filmu dokázalo Hulu rozjet. Bylo to nevtíravé, jen tak probublávající na povrch a přesto to dokázalo i ve mě (kterého Hellraiser nechával povětšinou úplně vklidu) vyvolat příjemný těšing. ()

maddy

Qualityraiser. Po dvadsiatich rokoch utápania sa v niekedy až absolútnych sračkách sa Hellraiser séria konečne dočkala slušného rebootu. Rebootu, ktorý sa v mnohých smeroch nebojí ísť vlastnou, niekedy až kontroverznou cestou (ženská Pinheadka), ale zároveň si bez problémov ctí ako originálny film, tak knižnú predlohu. Príbehovo síce neponúka nič nové, mnoho motívov je v ňom až trestuhodne nerozpracovaných (závislosť hlavnej hrdinky s metaforou ohľadom toho ako podobná závislosť ničí všetkých okolo nej, Cenobits ktorí sú naznačení ako krutí anjeli alebo aj sadistickí pekelníci a pod.), zároveň to v závere dostáva postavy do žiadaných situácii až príliš náhodne, no to o čom má byť Hellraiser sa Brucknerovi podarilo vykresliť skvelo. Celým filmom sa tak nesie veľmi nepríjemná atmosféra, nebojí sa nekompromisného usmrťovania postáv, zobrazovaniu ich krutého mučenia a film pôsobí po celý čas tak nechutne, zlovestne, no zároveň lákavo a divácky prístupne, že tento balans bolo skutočne náročené nájsť v sérii akou je Hellraiser. Vo výsledku, tak ohavný, pre hororových fanúšikov dostatočne výživný horor, ktorý dokazuje, že aj dnes sa dá natočiť horor pre dospelých, i keď k tomu režiséri potrebujú skôr streamingové platformy, než kino. CELKOVO: 7/10 ()

PKD

Plné 3.5 pokud bych totiž dal jen 3, tak by to bylo na hodnotící úrovni 4-10 (krom 9 na kterou kašlu) a to prostě NELZE. Když totiž pominu hl. obludku, díky které bych se klidně stal dobrovolným panicem až do smrti (děkuji Brucknere za ty 2 kufrzvedající šoustací scény, uč se od Hickoxe a homopár v posteli) nemám výrazně co vytknouti. Spíše...naopak. Hl. postava to má u mne dobré v tom, že ji vnímám neutrálně, jako např. Shawovou z Promethea, takže mi nijak nevadí, byť se na ni skoro nedá dívati. Os. postavy jsou prostě křoví, ovšem efektivně doplňující celkový děj, včetně charismatického Gorana Višnjiče, kterého jsem neviděl už hodně dlouho. Je to splněný sen znalců této série či spíše zn., na který se čekalo po dietních (ne nutně špatných, páč navzdory quallitám tohoto dílu si stále stojím za 5 a 6) filmech po té nešťastné 4ce. Mé uznání patří též duu scénáristů, kteří (až na pár scén) v podstatě nenudili celou na Hellraiser film vskutku gargantuovskou stopáž, což je úspěch sám o sobě. Design Cenobitů (zde: Priest, Chatterer, Weeper, Asphyx, Gasp a Masque) je prostě úžasný a všichni by měli míti sochy v nějaké umělecké galerii. Nutno podotknouti, že J. Claytonová rozhodně neudělala D. Bradleymu ostudu. Je na 96% stejně působivá, jako on. Což je ohromný výsledek vzhledem k tomu, že Bradley účinkoval v 8 z 11 dosavadních filmů. Je hrozné toto napsati, ale jejich předchůdci z hl. trilogie, vypadají jako chudí příbuzní což je něco, co by mě v životě nenapadlo, že v souvislosti s touto zn. napíši. Geniální comicsy od Barkera, které neskutečně rozvíjí Hellraiser svět do velké šíře, teď nepočítám. Taktéž upgradeovaný design samotné kostky je něco úchvatného a z 5 z celkových 6 konfigurací, jsem byl naprosto u vytržení. Tu 6. finální totiž známe již ze II. Mimochodem, v tomto filmu je to vlastně po1. (tomu říkám IRONIE) kdy si kostka plně na 300% zaslouží titul Konfigurace Nářků. Protože až zde, to dává konečně ten pravý rozměr. Doslova. Po shlédnutí pochopíte. Pokud vás tedy předloha minula. Neználky zákl. trilogie a př. nové diváky si to ale dle mého, bude hledati poněkud těžko. Neb mám pocit, že to je z velké části milostný dopis všem Pekelníkům na světě. A samoz., že nesmím zapomenouti na hudbu. Autor odvedl dobrou práci a celkem 4x propašoval main theme (zde konkrétně z H II) a přidal i onen pekelný zvon, bez kterého by to nebylo ono. Mohu tedy prohlásiti, že trajler v tomto př., nelhal. Pinheadžel v tom doslovném slova smyslu, páč např. pekelný labyrint je zde jen o něco málo víc, než právě v tr. :( Ale i tak je to waw effect. P. s. závěrečná scéna s panem Voightem je vážně NĚCO. ,,Lament, Lore, Laudarant, Liminal, Lazarus, Leviathan´´. Special quest star...sídlo Rolanda Voighta. ()

Bordoshut

7,5/10 – A je to tady! Hellraiser, patrně nesmrtelná značka, která se táhne již napříč několika dekádami, se dočkává již 11. vzkříšení a "průzkumníci ve vzdálenějších oblastech prožívání" tak znovu útočí na česká... ehm, streamovací platformu Hulu. Byť je to již 35 let, kdy režisér Clive Barker převedl na promítací plátno svůj inovativní knižní výtvor, tematika náborářů do pekla stále nevyšla z módy. To nám dokazuje i nový, jedenáctý(!) přírůstek do série, jenž se tentokrát obešel bez podtitulu. Toto rozhodnutí podtrhuje fakt, že se jedná o reboot – třebaže poslední sequel vyšel teprve před 4 roky. Restartovat značku, která sotva skončila a kterou navíc nevídaně zmrvili už čtvrtým pokračováním před nějakými šestadvaceti roky, se může na první pohled jevit jako velmi riskantní a neopodstatněné rozhodnutí. Nicméně, světe div se, dopadlo to na výbornou. Dokonce si neumím představit, jak by k dané látce mohl režisér David Bruckner přistoupit lépe. Hudba funguje a snad poprvé v celé sérii funguje i kamera a herci. Obecně celá vizuální stránka je dotažena k dokonalosti, muka zas k svrchovanosti. Skutečně čistokrevná dvouhodinová řežba, nenásilně skombinovaná s prvky pekelného folkóru a obohacena o velice solidní gore, který i vzhledem k desetidílné sérii nesrší nikterak originálními nápady, ale je jednoduše příjemné si ho vychutnat ve špičkovém rozlišení 21. století. Napříč prvními třemi filmy, které také jediné skutečně stojí "za hřích", je nám postupně dávkovaná jakási kultura a zvyklosti kolem pekla, Pinheada, Cenobitů a tak (čtvrtý snímek si dokonce vzal na paškál i tajemnou kostku), což je jeden z hlavním bodů, kterými se Hellraiser odlišuje od bezduché vyvražďovačky a také to, co ho činí tak neobyčejným a zajímavým. Skoro až artovým, řekl bych. Byl jsem velmi zvědavý, jak k tomu David Bruckner v novém filmu – připomínám, že restartu – přistoupí. Rozhodl se si z folklóru předešlých snímků vzít jen to nejlepší a pak to všechno postupně nastínit. Něco podrobit drobnohledu, něco jen na okamžik předvést a pak zase nechat odplynout. Tohle rozhodnutí nesmírně kvituji. Nový film tak neznalého diváka zbytečně nezahltí informacemi, ale nám zasvěceným do kultovní klasiky vykouzlí nejeden úsměv na tváři. Dám místnímu hororovému expertovi za pravdu, že finální zvrat skutečně nebyl tolik šokující, ale mně škrábe na mandlích jiná věc. Spoilerová sekce: Tou škodnou není nic jiného než pochybná "klec", domeček, do kterého když si zalezete, tak za vámi chudáci bezradní pekelníci nemůžou. Film nám tuto problematiku předkládá jako jasnou, danou věc, s kterou nejde hnout, přes kterou nejede vlak a na níž také z velké části stojí zápletka. Jenomže jak to? Krucinál, jak je tohle možné? Pro mě je tohle stejná nesmyslnost, jako když se nám čtyřka pokoušela nabulíkovat, že nemrtvého posla z pekel, který, když se to tak vezme, disponuje vlastní supersílou (řetězy) a který se za vámi teleportuje z pekla až do kosmické lodi ve vesmírném vakuu, můžete zabít jednoduše tak, že tu loď z dálky odpálíte. No dobře, to s tou kosmickou lodí je ještě větší ptákovina, to už si vážně ťukám prstem na čelo. Ale zpátky k věci – ke kleci. Jak to, že se do ní Cenobité nemůžou dostat, když si doslova umí otevřít zem. To pokračuje ta klec i pod domem? A také se dá otevírat čudlíkem, kdyby Voight potřeboval nouzový únikový tunel? A neříkejte mi, že neexistuje nějaký Cenobit, který by ji nedokázal proříznout! Tohle si zasloužilo daleko větší pozornost a hlavně přijatelné vysvětlení. To by si pak každý mohl postavit vlastní nedobytný anti-cenobit přístřešek, vzít si s sebou pár galonů vody a pár kil konzerv a říct, že tady se nehraje. Domeček. Smůla. Taky mě docela překvapilo, že Pinhead nechal "obdarovaného" člověka jen tak pobíhat po Zemi. Jasně, Mr. Voight si vybudoval gigantickou pevnost alias lapač Cenobitů, ale co kdyby to byl chudší člověk? No já nevím, jak vy, ale já bych si asi dřív, nebo později zašel do sámošky koupit něco k zakousnutí. Někdo by mu pak třeba mohl klást hloupé dotazy. Vtípek na dlouhé večery: "Hej kámo, proč máš v hrudi skrz naskrz ten zlatej stroj?" "To je body piercing, vole. To se dneska nosí." "Aha. Slay!" () (menej) (viac)

raimi

Bohužel, Bruckner už předchozím The Night Housem začal wokeizovat, a v novým Hellraiserovi už jede plně ve full woke módu. A tak tu máme novýho Hellraisera, kterej pečlivě naplňuje "queer legacy" téhle série. A protože je teď nová progresivní doba, a už není potřeba se schovávat za symboliku a metafory, tak si užijeme nějaký to muchlováníčko a pelešení (s klasickou literaturou!) dvou skrz naskrz sympatických a dobrosrdečných gayů, kteří by se pro ostatní rozkrájeli a svůj život nezištně všanc dali. Ti žijí na hromádce (ehm, teda v komunitě) s nějakou asiatkou (protože diverzita, vole) a hlavně s naší hlavní hrdinkou- osobitou (čti hnusnou) zevláckou smažkou s účesem typu "umaštěná a pochcaná trvalá vyjetýho rockera ze sedmdesátek", asi nějaký cool retro, či co. Navíc si asi přivřela vrchní ret do šuplíku, když při absťáku hledala smaho, takže vypadá jako ptakopysk. A pak tu máme cenobity, kterým já budu říkat vagínoidi. Je jich šest, a protože diverzita musí být aji kdyby trakaře padaly, tři z nich hrají ženský- jedna asiatka, jedna černoška, jedna Srbka, pak je tam ještě jeden homosexuál a všem jim šéfuje novej "ženskej" Pinhead, kterýho hraje přeoperovanej týpek, takže o něm teď všichni píšou jako o herečce a v nových pokrokových médiích ho oslavujou víc, než všechny Oscarový herce dohromady. On totiž... "The new ‘Hellraiser’ movie is a celebration of LGBTQ+ talent", tož tak. A tak se to queer obsazením jenom hemží, dyk ten ústřední gay pár přece nemůže hrát nikdo jinej než 100% real gay herci, to by jinak nešlo, to fakt ne. Aji Tom Hanks se už omluvil za svou teplejší roli ve Philadelphii, to se prostě v nové, lepší době nedělá, totok. No, a co film? Ze začátku to vypadá nadějně, ale kurňašopa, dvě hodiny? To je prostě výstražný znamení, vždyť to není žádnej Ben Hur ani Premutos, tak proč dvě hodiny, proboha? A tak se řeší feťácký trable naší milé smažky a jejího čórka křiváckýho přítele, hrdinů této nové progresivní doby. Když se objeví vagínoidi, tihle lacině vypadající gumoví cosplayeři, tak je většinou hned každej podělá a uteče jim. Ta hrůza, respekt a charizma, která z nich v prvních třech dílech vyzařovala, je pryč. Tihle chodiči občas něco pěknýho předvedou, ale jinak jsou to prostě močky, který si naši "hrdinové" mažou na chleba. Atmosféra teda polovičatá, občas se sice nějakej pěknej vizuál a scénka objeví (třeba ta v dodávce je fakt perfektní), postavy jsou absolutně nesympatický, vagínoidi umělí, takže ve finále tady máme laciný béčko natáčený v Srbsku, jednoduchou vybíjenou s teenagery pro teenagery. ()

AffectedFace

David Bruckner zaručeně zachránil celý snímek svojí nadaností, kterou nám předvedl už se snímkem The Night House. Tohle je lahůdka horor žánru, kterou si Hellraiser po všech těch sračkodílech zasloužil. I přestože jsem si na začátku říkal "a do piči, gayové, fetky a machráčci, to bude zase veledílo, kterému s přehledem dám jednu hvězdu z lítosti", tak průběhem jsem celý názor razantně změnil, což překvapilo i mě samotného. Musím pochválit vynikající gore (roztrhaní těla na sračky, svazovačka drátama, stáhnutí kůže), jednoduše řečeno z tohohle ohledu naprostá delikatesa, kterou jsem tenhle rok aspoň párkrát potřeboval vidět. Co ale hodně sráží na mém hodnocení od krásných pěti? Jednoznačně hlavní hrdinka. Protože ty vole! To byla taková píča, to jen tak neuvidíš. Nechápu, jak někdo takovou postavu vůbec dokáže sepsat. Jinak ale všechno zhruba od první čtvrtiny filmu působí hutně a nekompromisně. A hlavně ne tolik hloupě jako některé novodobější horory. Atmosféru to má parádní a vizuál perfektní. Samotný vzhled "monster" hezky namejkapovaný. Určitě stojí za zmínku dobré CGI. Čisté čtyři hvězdy za Brucknerovu snahu s klidnou hlavou dám a můžu doporučit. ()

Trevor

Séria ktorá ma nikdy veľmi neoslovila a nepodarilo sa to ani týmto remakom, aj keď čo sa týka technickej stránky filmu nie je príliš čo vytknúť je to skrátka príbeh ktorý ma nechytil za srdce a nepredpokladám že sa to ešte ktorémukoľvek z potencionálnych pokračovaní podarí. ()

BoredSeal

Reboot přistupuje k odkazu knihy a skvostných prvních dvou filmů s úctou. Většina lidských postav je něčím osobitá a zahraná aspoň normálně, což je u filmů s určitým množstvím k popravě poměrně zázrak. Bohužel příběh postrádá prvek nějaké nadrženosti postav po vyšším požitku nebo poznání typický pro barkerovské záležitosti a opravdový zápor pro Hellraiser je to, že brutalita a úmrtí jsou naprosto krotká. Nový Hellraiser vůbec v tomhle na starý nechytá a je udivující, že i makeup a vizáž cenobitů je s možnostmi dnešní technologie daleko míň působivější než v nízkorozpočtové jedničce z 1987. I obnažená páteř vypadá jako něco sestaveného z Lega a kdejaký výtvor potácející se z tetovacího salónu by vás vystrašil víc než tahle parta (malý CGI spektákl na konci nezmiňuji, protože přišel DOSLOVA s křížkem po funuse) . Jako horor to ujde, když snížíte nároky na brutalitu a smrti - to je ale pro něco s názvem Hellraiser mínus. ()

M.i.k.e

překvapivě více než povedený reboot Barkerovské klasiky. Bruckner na to sice jde trošku jinak, ale už několikrát ukázal, že umí pracovat s atmosférou a i tady se mu to daří velmi dobře a to i přesto, že nejde cestou brutality a nechutností, ale volí spíš cestu určitého přesahu Hlavní hrdinka je sice krajně nesympatická a neviděl sem moc důvodů jí fandit,ale když dojde na setkání s cenobity s Pinheadkou v čele, je rázem všechno zapomenuto. Když už točit rebooty/remaky klasik, tak minimálně takhle...70% ()

Nach

Čtyři slunce. Ač původní Hellraiser u mě stále vede, tento není vůbec marným remakem, vlastně se mi též dost líbil. Předně je zde zápletka s kostkou mnohem lépe srozumitelnější pro neznalé diváky a hlavně, příběh nepapouškuje původní slavný film, ale jde si svou vlastní novou cestou. Pekelník je díky herečce navíc mnohem zajímavějším charakterem. Krásně propojuje její ženský šarm s temnou duší. Přesně takový návrat temné značky jsem si tuze přál. 75%  ()

bourec

I přes pozitivní recenzi a trojhvězdicový hodnocení série, která začala v roce 1987, už dávno u mně upadla do zapomnění. A to sem viděl jen první tři z nekonečný řady filmů. Novej Hellraiser je ovšem ještě horší. Neuvěřitelně nesympatický postavy, příběh, kterej ve svým opojení sepsal chorej mozeček pana Barkera, a neskutečně natažená stopáž. Tenhle film nemá vůbec nic. 30%. ()

humanbeing odpad!

Na Hellraiseru 11 je úplně nejlepší soundtrack, který není původní, a pár nápadů, které opět nejsou vůbec nové. Série nemá kam jít a nezbývá jí, než vykrádat sama sebe, a to navíc hodně špatně. Místo tohoto x-tého pokračování si pusťte raději první dva (ale možná i tři) díly. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)