Hellraiser: Prophecy

Krátkometrážny / Horor
USA, 2006, 22 min

Réžia:

Jonathan S. Kui

Lucifer spřádá další ďábelské plány a hodlá rozpoutat novou válku mezi anděly. Potřebuje však získat na svou stranu Cenobity a princeznu Angelique, proto lstí a vydíráním vyšle do jejich světa mladou studentku Natashu… (SOLOM.)

SOLOM.

Bylo jasné, že ani série Hellraisera se nevyhne nejrůznějším amatérským fans kouskům na její počest, ovšem tento snímek se tvůrcům moc nevyvedl. Co se triků a speciálních efektů týče, tak to byla vážně slabota. To už mě více zaujal zvukový doprovod a masky samotných Cenobitů a Angelique. Co se (ne)hereckých výkonů týče – hrůza a děs. Na to, že to trvalo něco přes dvacet minut, tak to klidně mohlo být zkráceno na polovinu, protože většina děje je nezajímavá a nudná.20% ()

mzss1

Tak jsem si to shlédl, abych posoudil jak se amatérům povedla napodobit tato nekonečně dlouhá série. Ze začátku připomínám, že amatrské filmy hodnotím velmi přísně. Zde šlo téměř vše mimo. Ale technická stránka, námět a snaha dopadla celkem průměrně. To ale můj výsledný dojem nespasí. Aspon, že mě to nedonutí dát odpad. Takže u mě rovných 20% = * ()

Jazzzz

Nevím jak se tento krátkometrážní amaterský snímeček dostal na csfd, ale hodně delších filmu by se z něj mohlo učit.. :-) Myslím si, že na přízvisko amaterský dost kvalitní práce. Ale mohl by být i lepší, jen si hrát se záběry a děj tvořit kamerou a ne dialogy, na tak krátky film mi přišli zbytečné. ()

demented

Hm, crossover Hellraisera a Prophecy.Zaujímavé...by to mohlo byť, keby to nebol amatérsky fandovský film. Aplikovanie tradičných merítok je tým pádom mimo mísu, lebo by to skončilo ako dvojitý odpad. Jediné čo by som mohol zhodnotiť, je asi dej. On tam vlastne ani žiadny dej nie je, iba základné premisy týchto dvoch legiend sú spojené veľmi úbohou myšlienkou.Pre zarytých fanúšikov oboch sérií - ako taká vtipná/smiešna kuriozita, pre ostatných - ruky preč. ()

destroy83

Fanouškovský krátký filmeček vzdávající poctu slavnému pekelníkovi, kterého ovšem ve snímku neuvidíme. Děj nabízí klasické otevření kostky a vpuštění cenobitů do našeho světa, dočkáme se i pověstných řetězů s háky zařezávajících se do lidského masa. Vše díky krátké stopáži proběhne v rychlém sledu, takže nudy se divák opravdu nedočká. Ztvárnění cenobitů je na amatérský snímek na celkem vysoké úrovni, navíc za doprovodu původní hudby z Hellraisera, která dokresluje atmosféru blížící se prvním dílům slavné hororové série. V závěrečných titulcích nechybí děkovačka Clivu Barkerovi a Dougovi Bradlymu. S přihlédnutím k faktu, že se jedná o fan film, tak se dají odpustit některé nedostatky. Hodnotím třemi hvězdami. ()

• Rozpočet snímku byl pouhých 3500 amerických dolarů. (gogos)
  • Natáčení probíhalo pouze od 27. června do 23. července roku 2006 v New Yorku. (gogos)
  • Film se umístil na třetím místě na festivalu HauntCon Amateur Horror Film Festival 2006. (destroy83)