Traja detektívi sa musia spojiť, pretože ich mesto terorizuje brutálny vrah. Všetky stopy ale začínajú naznačovať, že tento prípad je až príliš nezvyčajný na to, aby bol vinníkom niekto z nášho sveta. Všetka ich snaha vyriešiť tento prípad smeruje k stretnutiu s entitou nazývanou Pinhead. (Marceloo)

darkrobyk

Jsou horší místa než v pekle...třeba na Zemi. Dle místního hodnocení jsem nečekal nic překvapivého, proto jsem byl nakonec potěšen. Standardní detektivka je okořeněna peklem. Roztomile surrealisticky zvrácené, kde především intro potěší příznivce špinavých filmů. Dávení, pouštění žilou a nezbytné stažení z kůže. Vrah se inspiruje Desaterem (což trochu připomíná Sedm....hříchů) a jeho kreace jsou zábavné - koneckonců, kdy člověk uvidí živého psa zašitého v lidském těle. A samozřejmě dojde i na kostku, řetězy, trhání a konfrontaci s Nebem. Ano, Doug Bradley chybí, jenže popravdě - je starý, takže co s tím? P.T.Taylor se s rolí popasoval obstojně. Je třeba se smířit s faktem, že C.Barker, tvůrce světa Cenobitů, je v tomhle ohledu jen jeden. Osobně se rád vždy na Hellraisera podívám i s vědomím, že kultovní pecka to už asi nebude. 3,5* ()

pornogrind

Přiznám se, že " Hellraiser: Revelations " jsem neviděl a ani se na to nechystám, ale tenhle zářez do Hellraiser(ovské) série mě celkem zajímal. A ono to nedopadlo vůbec špatně. Nejde nesouhlasit s kolegou George Stobbart. Stejně jako jemu i mě seděl temnej, špinavej, undergroundovej look. Jak je vidět tak i s menším rozpočtem se dá udělat řádný " peklo ". Hodně mi to připomnělo " Hellraiser: Inferno ". K tomuhle kousku mám jen jednu výtku. Obsazení Pinheda. D. Bradley byl jen jeden. Ikdyž ono je to v podstatě jedno, protože Pinhead se na plátně moc neohřeje. Větší prostor tu dostali cenobiti. Což za mě nebylo vůbec na škodu. Tenhle kousek sice nedisponuje vysokým rozpočtem, ale o to víc působí špinavěji. Solidní 3 hvězdy. ()

George Stobbart

Po tom poslednom "Revelations" pokračovaní nebola latka v Hellraiser sérii nastavená práve vysoko, takže bolo v podstate jasné, že toto musí dopadnúť lepšie. Nie je to samozrejme Hellraiserovská top liga, ako (podľa mňa) boli 1, 3 a 5, ale je to obstojné pokračovanie, ktoré má kvôli nižšiemu rozpočtu určitý špinavý, miestami až undergroundový look, ktorý sa mu však vcelku hodí. Je to temné, má to Hellraiserovskú atmosféru, Pinhead je vydarený a takisto aj nové - pôvodných cenobitov tentokrát zatieňujúce - kreatúry. Režisér sériu dobre pozná, veď na nej pracoval na maskách, efektoch a gore, takže z tohto ohľadu je to vážne pecka a mne to vlastne sedelo celkovo, možno po opakovanom zhliadnutí zvýšim aj hodnotenie... Po opakovanom zhliadnutí nielen tohto, ale aj celej série nakoniec hodnotenie nezvýšim; 3* sú tak akurát a pridávam aj osobné hellraiserovské poradie ;-) H1, H3, H5, H2, H4, H6, H10, H8, H7, H9. ()

Karamanlis

Dobré momenty sa tu striedajú s menej interesantným dianím, pričom Judgment nad vodou jednoznačne držia scény s Cenobitmi a nimi vykonávanom svojráznom osobnom audite, ktoré miestami skĺznu do celkom slušnej hnusárne. Nový predstaviteľ Pinheada Paul T. Taylor ma moc nenadchol a v závere vyzeral v civilnej podobe komicky. Douga Bradleyho mám s touto postavou spätého asi rovnako neoddeliteľne ako Roberta Englunda s Freddym Kruegerom a je pre mňa obtiažne v úlohe hlavného Cenobita akceptovať kohokoľvek iného. ()

Kudly4

Si pamatuji, že ještě za dob videopůjčoven, jsem nejednou zahlédl obal tohoto Hororů a nikdy mě nelákalo se na tuhle propíchanou hlavu podívat. Až do dneška jsem neviděl jediný díl, samozřejmě ani ten původní z 87'. No, dopoledne mi psal kamarád, že viděl Hellraiser: Judgment a že se mu to líbilo (nakoukáno toho ale moc nemá) prý "masakr". Nemohl jsem tedy fungovat s pocitem, že viděl něco, co já ne a navíc má přijít brzy Reboot, kterej si asi zřejmě dám, tak jsem si Hellraisírka tedy pustil a nebylo to úplně nejhorší. Občas mírně nechutný, úvodní scéna, byla asi nejlepší na celém filmu, čekal jsem více vražd, což se nestalo, ale má to krátkou stopáž, takže jsem se nestihl nudit a ta krimi vložka (připomínalo mi to trošku SAW) mi nějak nevadila. Finále s blondýnou bylo celkem fájn. Každopádně nic, co bych si chtěl pustit znovu, ale jsem rád, že jsem se s touhle obludou konečně seznámil a kdo ví, třeba po tom Rebootu, budu mít chuť si pustit první díl. ()

• Doug Bradley odmítl roli poté, co ho tvůrci tlačili do podpisu závazku mlčenlivosti ohledně scénáře. (ČSFD)
  • Spoločne s predchodcom ide o najlacnejšie pokračovanie série, ktoré si vystačilo s 350 tisícovým rozpočtom. Naopak najdrahšie pokračovania dosiahli v dvoch prípadoch na 5 miliónovú hranicu a to pri treťom a ôsmom diele. (Paldiny)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)