Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiálny text distribútora)

Fox Mulder

Než jsem k tomuto 8 dílu této série o Pinheadovi dostal, tak jsem ho půjčil kolegovi Zombiusovi, který je velký nadšenec této hororové postavy. Jeho kritika mě málem odradila. Už z předešlích informacích o tomto dílu jsem věděl, že asi už to bude něco jiného. Informace se nemýlily. Pekelný svět jehož je podtitul 8 dílu Hellraisera se fakticky ubíral jiným směrem a hlavní záporák Pinhead byl jako jen nástroj. Ale na kvalitě snímku to myslím rozhodně neubralo, že filmaři zkusily trošku tento díl přenést nikam jinam. Rozhodně docela slušný díl o Pinheadovi skoro bez Pinheada. ()

TO

Ze začátku to nevypadalo úplně špatně. Magická kostka jako hra na internetu, fandové pekla jdou na párty do strašidelného domu. Poté však přeskočila výhybka na nudnou blbost, která je zakončena kravskou pointou, alespoň že dost překvapivou. Docela mě potěšil úplný závěr, kde se představí Pinhead skoro tak, jak ho známe z prvních dílů. Po hodně špatných částech 4–7 vidím mírné zlepšení, možná jen proto, že jsem ho vidět tak moc chtěl. ()

Jazzzz

Tento film začal tedy velmi špatně. A to tak špatně, že první polovina filmu by si ode mne zasložila hodnocení odpad.Hanění mystického Pinheada partičkou puberťáků, to fakt nee. Po půlce ukrutného trápení jsem se smířil s tím, že serie Hellraiser se pokouší opět o něco nového a nebudu to soudit tak zbrkle. Druhá polovina filmu je pak celkem příjemně koukatelné průměrné psycho, které má však k úspěšným dílům celé serie hodně daleko. Od zhruba tří čtvrtin filmu mi hlavou běžela myšlenka předpokládaného konce. Odhadl jsem to kupodivu dobře a odsunutou roli Pinheada jsem trefil. To pro mne je vždy velkým sklamáním, když uhodnu zdánlivě šokující zápletku. Příjdu tím o překvapení. Přesto jsem však byl celkem potěšen. Kdyby film po tomto prvním finále skončil a hroby zůstali zakryté film by jako psychothriller mohl být myslím i celkem úspěšný. Bohužel pak posledních pět minut film degradovalo zase o stupínek níže. Takže pulfilmu odpad, čtvrtina filmu 3 hvězdy, a na celkem slušně vymyšlený psychofilm uměle hororvě nastavený konec je opět odpad. Zavěrečný verdikt zní slabé dvě hvězdy a myslím, že by se nemělo s uspěcháváním serie Hellraiser pokračovat tak rychle. Správná a původní myšlenka již byla několikrát pozměněna a do serie se dostali i filmy, které opravdu s původním Hellraiserem už nemají moc společného (a těch pár minut na konci to nezachrání). Tak a hurá na poslední díl a Hellraiser maraton bude ukončen. Každopádně tento díl se bohužel zařadil jako jeden z Hellraiserů, na který nemá cenu se dívat v krátké budoucnosti znovu. PS.: Obsah od oficiálního distributora, je příkladem naprosté mistifikace diváků. Děj je naprosto, ale naprosto o něčem jiném. ()

panvasik

Vítejte pane režiséři, jak moc si přejete hluboko zahrabat tuhle sérii? Co nejhlouběji? No tak to vítejte vytvořte si vlastní Hellraiser film. Ano klasicky to dopadlo příšerně, sice ne tak moc jako u předchozího dílu, ale stále příšerně. Tenhle film se sice o něco snažil, ale skutek utek.... Tenhle díl se snažil trochu přidat v té době něčeho modernějšího a taky něco s internetem, což je taky jediná věc, která ten film zachránila (ta Nokia taky). Ale je to jen krásný příklad toho jak se v posledních filmech stává z Pinheada, jenom taková atrakce na plakát a na nalákání lidí, protože s každým filmem je čím dál míň vidět. 3,5/10 ()

NinadeL

#8 Hellraiser. Hellworld je bez nadsázky naprostá lahoda. Hellraiser výborně říznutý sebeironizující poetikou Vřískotů a jiných postmoderních teen vyvražďovaček. Drama nádherně graduje, Lance Henriksen a Katheryn Winnick podávají výborné herecké výkony. Syrové, nechutné, ale zároveň chytré a sexy. U mě málem absolutní top celé série. Ale první tří místa mého pořadí jsou značně vyrovnána: H8, H5, H4, H11, H7, H2, H6, H1, H3, H10, H9. ()

• V čase 11:06 se hlavní postavy vydávají vozidlem na sraz Hellworldu. Toto vozidlo má rumunskou poznávací značku. V čase 12:14 po příjezdu na party má americkou poznávaci značku. (Horryx)
  • Scénář je adaptací díla Joela Soissona "Dark Can't Breathe", které nemá k sérii Hellraise žádný vztah. (gogos)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (gogos)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (viac)