Jednoho dne otevřel losangeleský policista Joseph věc, která znovu probudila ZLO. Otevřela se brána do ponuré dimenze, kde existuje jen bolest a strach z ní. Joseph už nebyl ve Městě andělů. Probudil se přímo v samotném PEKLE. Místě, odkud není úniku. Je jen jedna cesta jak přelstít tajemného Pinheada a jeho stvůry. Složit správně magickou kostku. Ten, kdo to nedokáže, propadne peklu navždy! (oficiálny text distribútora)

Ketchi

V pořadí pátý Hellraiser se převlékl do vcelku slušivého noir kabátu a stal se po přihlouplém vesmírném čtvrtém dílu vítanou změnou. Po většinu času tu však (kromě např. samotného finále snímku) schází ta správná pekelná atmosféra. Koneckonců Hellraiser by neměla být žádná detektivka ale horor. Osobní žebříček: H2, H1, H5, H3, H7, H6, H8, H4. ()

brutale

100% Béčko, ktoré sa v zaradení medzi video filmom za seba vôbec nemusí hanbiť. Výborný scenár s kvalitnou réžiou, dokonca slušnou hudbou a pre mňa prekvapivo excelujúcim Craigom Shefferom, ma spoločne presvedčili, aby som film zakúpil a pridal do filmotéky. Čo ma však mrzí je, že snímka patrí do ságy Hellraisera. Ako píše v komentári Petero, Pinheda skoro vôbec nevidíme, čo nám však vynahradzuje skvelý záver. Samozrejme snímka nedosahuje atmosferiku a hororovosť prvých dvoch dielov v žiadnom ohľade... Film som hodnotil s tým, že som sa odosobnil od pôvodných Hellraiserov I,II. Čo sa vám snažím povedať je vlastne to, že fanda Pinheada nebude so snímkou spokojný a na druhú stranu nezainteresovaní diváci absolútne nepochopia, čo je to kocka, kto je Pinhead a cenobites... Takže celkom nechápem tvorcov o čo im vlastne ide(okrem vyťaženia peňazí s Pinheada). Teda nech to dopadlo akokoľvek, nemôžem hodnotiť inak ako **** aj za niektoré úseky vizuálnej stránky filmu. ()

Martin741

Uz som si myslel, ze s Hellraiserom je koniec, a kupodivu sa Hellraiser 5 podaril. Rezie sa chytil schopny reziser Scott Derrickson, ktory o 5 rokov od tohoto filmu natoci Exorcism of the Emily Rose. Opat po dlhom case je pritomna strasidelna atmosfera, scenar je aspon trochu kvalitny a samotny Pinhead sa objavi az na konci. Stale tvrdim, ze seria mala tymto filmom Hellraiser 5 skoncit. Hatsepsovetzial, natocili sa dalsie 4 pokracovania. 71 % ()

J*A*S*M

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Cenobiti v čele s Pinheadem zde nemají moc prostoru, což mi ale po kravinách Hell on Earth a Bloodline nevadí. Značnou část filmu se mi zdálo, že sleduju něco, co se myšlence Hellraisera blíží jenom opravdu vzdáleně, naštěstí konec dal filmu celkem uspokojivé vysvětlení (tedy to vysvětlení se krapet neshoduje s idejemi předcházejících dílů, no nicméně mně se líbilo), takže se nebojím šáhnout po slabších čtyřech hvězdičkách. A kdyby se film jmenoval nějak jinak, místo Pinheada by se objevila jinačí příšerka a spouštěcím mechanismem toho všeho nebyla kostka, byly by ty čtyři hvězdičky zatraceně silné. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 Horror movie of the year ()

matestlust

Po prvních dvou kultovních a legendárních dílech rozhodně nejlepší z celé serie. Mrazivá a dusná atmosfera, ze které mi chvílemi běhal mráz po zádech.Výborně promyšlený děj, který mi v samém závěru pěkně nakopal zadek. Pinhead a jeo cenobité opět dokonale hrůzostrašní. Název Inferno vážně vystihuje :) .4,5* ()

• Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)
  • Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)
  • Příběh tohoto filmu je podobný příběhu knihy „The Ghost Downstairs“ od Leona Garfielda. (ČSFD)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)