Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

POMO

Hellraiser Cliva Barkera je pro adaptace těžký námět. Zfilmovat ho tak, aby dával smysl v motivaci všech postav i prolínání reality s pekelnou dimenzí, aby strhnul dějově a potěšil nejenom fantazijními výjevy utrpení a šťavnatým gore, vyžaduje více než jen tradiční “hororový talent”. David Bruckner se scenáristy zde slušně rozvinuli odhalování světa cenobitů a slavné skládací kostce dodali nové, takřka mytologické rozměry. Ale ve finále se ve smysluplnosti zvratů a uzavření osudů postav přece jenom tak trochu ztratili. Jedna z přeživších postav to zkonstatovala správně: “Co se tam právě stalo”? ()

verbal

Abyste alespoň nepatrně pobrali onu nekonečnou hloubku mých odborných filmově-teoretických tezí, musíte si u čtení pobrukovat TOHLE.  Na dveřích pekla vrznul pant, ten Rubik je fuckt diletant! / Složíš to snadno za pár chvil, a pak aby ses unudil. / Bukvice říkaj „Horor tak jak má být!“, já na to „Zábava nuzná!“. / Jen další recyklát, co bude i Bejkra srát, a k tomu všude samá buznáááá. // Héééllrejzzzr, vyprstí ti anál. Héééllrejzzzr, radši přepni kanál! Héééllrejzzzr, má péra tůůůůze rád. Héééllrejzzzr, i Satan už je homoklááád. // Pinhed nám z modré zrůžověl, ‘by homokvótam vyhověl / Cenobiti lačně polykaj, vyfintění jak na gájprajd / Pořád říkám „Tohleto je fuckt moc“, když vypadá to už i v pekle, / že tam bukanýr hříšníkům žužlá knír a lidstvo je komplet teplééééé. // Hééélrejzzzr, prorajzuje ti řiť. Hééélrejzzzr, tak se pelesti chyť! Hééélrejzzzr, určitě si nevzal gel. Hééélrejzzzr, věčný trest pro prdel. ()

J*A*S*M

Krása, pokud Hulu bude pokračovat v tomhle křísení mrtvých hororových frančíz, budu jen a jen rád. David Bruckner v tomto ohledu pro mě odvedl ještě lepší práci než Dan Trachtenberg v nedávném Predátorovi, z hororového hlediska je nový Hellraiser výrazně uspokojivější. Na gore se nicméně mohlo trochu přidat, nejde se vůbec do extrému, přičemž zrovna Hellraiser na streamu by něco tvrdšího snesl. Tak třeba v pokračování, ideálně i s nějakými trochu sympatičtějšími postavami. ()

Fr

„LAMENT, LORE, LAUDERANT, LIMAL, LAZARUS, LEVIATHAN. CO OD NÁS ŽÁDÁŠ?…“   Po technický stránce perfektní horor! Příběh je odsejpajécí kravina s fantasy – horororovým námětem, která není extra napínavá (ve stylu lekaček), ale drží si spíš thrillerový tempo s trochou krve (i body gore). Jednou bavilo!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Hellbound Heart“, kterou napsal v roce 1986 Clive Barker, neznám. 2.) Začala nám doma nějak blbnout Rubikova kostka.  3.) Jsem šťastnej, když se ze mě vysypou kolečka. /// Thx za titule „seamus1“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

kiddo

Originál byl o tom, jak závislostí ničím sama sebe, remake zase o závislosti, jíž ničím lidi kolem sebe. Na tu zhruba minutu to bylo celkem zajímavý. ()

EvilPhoEniX

Reboot hororové klasiky Hellraiser pro moderní éru od šikovného Davida Brucknera za mne dopadl velmi dobře. Bruckner po slabším Temném domě natočil další slušný hororový zářez a stává se velmi silnou zárukou kvality. V Rituálu i Southboundu předvedl, že zvládá atmosféru i gore a to dokazuje i nyní, vlastně mi jeho režijní styl velmi chutná. Originál Hellraiser já osobně považuji za nadhodnocenou klasiku. V době vzniku šlo rozhodně o zajímavý zážitek. Z dnešního pohledu je to pro mne film průměrný. Herci, dialogy, scénář, vizuál zkrátka dnes nezaujmou a gore je taktéž úsměvné. Lepší mi přišel rozhodně díl druhý, takže Reboot to tentokrát neměl až tak těžké a samozřejmě u mě překonal všechny díly. První půlka je sice lehce pomalejší a moc se tam toho nestane, ale až tak mi to nevadilo. Poměrně rychle si mě Bruckner získal na svou stranu a celé dění a mytologie kolem puzzle box mě bavila. Postavy jsou ok, ale rozhodně nepatří k těm světlejším momentům, ale jakmle se dění přesune na zámek tak začne pořádně hutná hororově pekelná zábava jakou si letos ani nepamatuji. Výborná hudba i vizuální stránka. nástup Cenobitů na scénu je vyloženě k posraní. Atmosféra je nepříjemná, jejich vzhled je kurevsky znepokojivý a vizuálně úchvatný ( kreativita maskérů úctyhodná) a potěšilo i Gore ( jasně mohlo ho být víc, ale když na něj došlo, je to TOP kvalita) jsou tu hodně zajímavé a netradiční záběry, které jsem ještě nikde nikdy neviděl, takže radost koukat. Finální stáhnutí z kůže legendární a dost možná to nejpůsobivější od Martyrs. Bavilo mě i lore a celkově mám z toho dobrý pocit. Doufám, že Bruckner natočí dvojku a bude to ještě větší divočina, pak půjdu s radostí do plných. 8/10. ()

tron

Tie 4* nie sú čisté, ale videl som všetky predchádzajúce diely, vrátane Judgment a tým pádom nemôžem dať len 3*. Nový Hellraiser je tvrdá, dospelá, nepríjemná, sympaticky dlhá (dve hodiny), tiesnivá a v rámci možností realistická (to ma na tom bavilo asi najviac) hororová jazda, ktorá nie je takým nezmyselným samoúčelným bitúnkom, ako staršie epizódy. Samozrejme gore tu je, nebolo mi z neho všetko jedno a tvorcovia potvrdili, že séria Hellraiser je určite jednou z najnechutnejších hororových sérií vôbec. Má to skvelú atmosféru, síce neoriginálnu, ale funguje; také to „hrdinka nič netuší, ale postupne sa počas svojho naivného pátrania ponára čoraz hlbšie do strašného bordelu, z ktorého zjavne bude môcť vyjsť bez ujmy a je šokovaná z niečoho, čo divák tak nejak automaticky a logicky očakáva“. Potešilo ma, že post hlavnej postavy prekvapivo nepatrí nudnému chlapovi, lež mladej, problémovej žene. To príbehu samo osebe dodalo zaujímavý rozmer. Herci sa snažia, možno až príliš, ak uvážime, že postavy sú napísané fajn, ale zas treba objektívne dodať, že megazázrak vyzerá inak. Ale jasné, opäť platí, že v porovnaní s napr. Hellraiser: Revelations je to na Oscara. Scenár je príjemne jednoduchý a priamočiary, ale aj keď vieme, o čo ide, baví nás postupné odhaľovanie pravdy. Skvelá je partia okolo Pinheada a výprava obrovského „kockového“ domu. V porovnaní s niektorými staršími, už až nie béčkarskými, ale vyložene céčkarskými časťami je to fakt učinený, hotový zázrak. A spása. Zaujímavá, hoc taktiež neoriginálna, je i myšlienka, či je väčšie monštrum vyložený netvor, alebo „obyčajný“ zvrátený muž. V neposlednom rade sa mi páčilo, že to stoj čo stoj zbytočne nehrotili ako remake, ale dá sa to za istých okolností vnímať ako sequel (čiže niečo na spôsob Candymana 2021). ()

Psychor

Pokud je zde někdo detailněji obeznámen s genezí snímku Hellraiser, tak mu jistě neunikl fakt, že během posledních 15 let z projektu kvůli kreativním neshodám vycouvalo hned několik výrazných autorských osobností (Laugier, Maury či Bustillo), v důsledku čehož reálně hrozilo, že nakonec půjde o neškodný blockbuster pro mládež, který nebude s duchem barkerovského univerza absolutně vůbec rezonovat. K mé velké úlevě se režijní taktovky naštěstí ujal stále věhlasnější David Bruckner, jenž dokázal zdrojový materiál obohatit o vlastní nová témata a inovativní prací s dílčími subžánry dal definitivně zapomenout na Barkerův kultovní, byť nízkorozpočtový brak z roku 1987. Vizuálně se jím sice částečně inspiruje, ale rozhodně se nesnaží programově šokovat či exponovat tabuizovaná témata. Jde mu spíše o existenciální rozměr literární předlohy, kdy se utrpení postav a zásahy do integrity těla či jeho různé bizarní modifikace pojí s metafyzickými přesahy. Tomu odpovídá i zcela nevšední atmosféra mystického klidu, který je zvláště hmatatelný v přítomnosti Pekelného kněze. Jen škoda, že se scénáristům nepovedlo utajit existenci vztahové vazby mezi Trevorem a Ronaldem Voightem o poznání déle, protože důvtipný divák již v samotném úvodu přichází o moment překvapení. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Hellraiser uděluji čtyři silnější hvězdy. ()

Marceloo

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. - Nový Hellraiser sa nepochybne zaradí medzi to najlepšie, čo na hororovej scéne tento rok vzniklo. Napriek tomu to nehodnotím príliš vysoko, pretože s tým mám podobný problém, ako s Brucknerovým The Ritual. Režijne aj scenáristicky je to špičkovo odvedená práca, ale výsledný dojem u mňa kazia nesympatickí herci. Nezaujali ma ani masky, ktoré mi prišli odfláknuté, ale ďalej už všetko funguje, ako má. Má to atmosféru, potoky krvi a aj záverečný zvrat, ktorý väčšina divákov zrejme odhadne dopredu, ma príjemne prekvapil. Ženské prevedenie Pinheada tiež nebolo zlou volbou, takže som zvedavý, či pribudne aj sequel, pri ktorom by som určite uvítal nové a hlavne sympatickejšie herecké obsadenie. Brucknerov prístup k tejto tematike je svojský a ide o jeden z raritných prípadov, kedy má readaptácia úspešného filmu / knihy svoj význam. Tiež musím pochváliť vydanie na VOD, pretože v kine by to s viac ako dvoma hodinami stopáže ludí až tak nebavilo, čo si našťastie tvorcovia očividne uvedomovali. ()

choze

Hulu vzkřísilo Hellraisera podobně jako Predatora - svěřilo ho schopnému režisérovi a na výsledku je vidět snaha (= ctění předlohy, nápady, brutalita a nešetření Cenobity), ale film není peckou, jen ucházejícím příspěvkem do série, kterému by neškodilo zkrácení. ()

Gilmour93

„Enough is a myth..“ Brucknerův reboot o garantech sadomasochistického potěšení a inspiracích pro fanoušky piercingu si vcelku poradil s tím, že se musí držet nastavených mantinelů a přitom dostává poměrně velký prostor ke svým vizím. V rámci trendů už nikoho nepřekvapí, že šéf Cenobitů se zálibou v akupunktuře čůrá v sedě, koneckonců všichni členové uskupení jsou v podstatě fešáci, co si v kráse nezadají s Divou Plavalagunou z Pátého elementu. Škoda jen té pekelné délky. Runtime v tomto žánru by neměl překročit 95 minut včetně titulků, všechno navíc je autorské sebepoškozování. Odessa A'zion se vzhledem někde mezi Goldie Hawn a Milanem Peroutkou to tady pěkně schytává, ale dle mého se do role hodila perfektně.. ()

Botič

Je to béčko, ale béčko do kterého David Bruckner otiskl několik celkem silných výjevů. V jednu chvíli jsem měl pocit, že se bavím podobně jako u první filmové návštěvy Silent Hillu. Problém je silně nesympatický cast, kdy netrpí jenom postavy, ale nakonec i divák dostane pohřebíkovaným prknem po hlavě. Díky téhle sestavě mě za půlkou začal zajímat spíš chybějící origin Pinheada namísto řešení zbytku skládačky. ()

NinadeL

#11 Hellraiser. Konečně. Hulu se svým prvním ženským Pinheadem v podání Jamie Clayton vrátilo sérii úroveň. Pokud budou pokračovat, rozhodně to uvítám. A ráda se zase vrátím ke knihám a komiksům, protože ten svět je zkrátka fascinující. Jak to vidím celkově: H8, H5, H4, H11, H7, H2, H6, H1, H3, H10, H9. ()

*CARNIFEX*

Návrat ďalšej hororovej, kultovej postavy, dopadol ako jesenné počasie na Slovensku. Občas slnko, občas oblačno či polooblačno, miestami dážď. Samozrejme, nesmie chýbať priestor pre liberálnu mládež, kde sa v úvode musia dvaja cicinami šermovať, aby to malo “zmysel”, nuž ale toto už nijak nezmeníme, aj tak nás je na svete priveľa, nejak sa ten nárast populácie musí zastaviť. Priestor pre homofóbne útoky už “ne-ex-zis-tu-je”, pokiaľ teda nestojíte o nálepku fašistu od najväčších fašistov: “Mladí proti fašizmu” či grcanice hodného “Refresheru”, ktorému velí najväčšia homokláda z kategórie vyzretých “dospelých”. Boh nás ochraňuj pred touto zgerbou, lebo to už radšej toho Hellraisera za chrbtom s ihlami v rukách so snahou o penetráciu. Škoda že to nebolo viac krvavé. Chcelo to viac vnútorností po zemi, či krvi na plafone, lebo toto by bolo málo aj pre Dahmera. Priemer, ak nie slabší, keďže sa všetko vsadilo na príbeh a nejakú tú akože atmosféru .. ()

Big_Boss

Narozdíl od ostatních Slasherových klasik mi série Hellraiser v dětství jaksi unikla. To jsem se pokus napravit až teprve necelý měsíc nazpět, kdy jsem si po sobě pustil první čtyři díly Hellraisera (které byly jediné plánované jako Hellraiser filmy narozdíl od 5-9 dílu). Překvapivě se mi všechny více či méně líbili, ale jelikož nemám žádné nostalgické brýle, tak musím říct, že remake v rukou Davida Brucknera mi asi přirostl nejvíc k srdci. No a nejlepší  na tom je, že si tohle nové provedení bere to nejlepší z předchozích filmů (samozřejmě neprozradím které přesně). Konečně má ve filmu tajemná puzzle box nějaký smysl, praktické efekty jsou naprosto úžasné, příběh má taky hlavu a patu, soundtrack je taky fajn (s tím, že ve filmu zazní i originální hudební motiv z původního filmu) a design cenobitů je naprosto špičkově provedenej. Snad jen jich mohlo být méně a mohlo se víc pracovat třeba se dvěma nebo třema démonama. I přes moje počáteční obavy obsazená Jamie Clayton úžasně ztvárnila ženskou verzi Pinheda po svém (ale ruku na srdce - Dough Bradley zůstal nepřekonán), hlavní hrdinka byla relativně fajn, kdy úplně neohromila jako Kirsty Cotton, ale ani mě nesrala jako většina dnešních final girls (jsem jedinej komu trochu připomínala Kat Dennings?) a její kámoši tvořili takovej ten typickej standard dnešních TLBTQ pátel. Překvapilo mě, že i skoro dvouhodinová stopáž celkej odcejpala a nezachytil jsem ani jednu zbytečnou scénu. Sice se mi pořád u prvních dvou dílů víc líbila ta 80.ková gotická atmosféra, ale to chápu, že tohle už v dnešní době napodobit nelze... ale i přesto byl tenhle remake asi hned po Everything Everywhere a Prey největší překvapení roku. I když bych si rozhodně přál vidět pokračování od stejný party lidí, tak si na jednu stranu říkám, jestli je to vůbec proveditelný a co by nám vůbec potencionální pokračování mohlo nabídnout. Jediné co mě na filmu mrzí je, že jsem tenhle skvost nemohl vidět. Bohužel se mi hnusí představa, že filmy jako Usměv nebo Zhoubné zlo, které spoléhají jenom na přiblblé lekačky, mají na ČDFD vyšší hodnocení. ()

Xmilden

Bezproblémový remake, který představuje obstarožní tématiku v úplně novém balení. Je to samozřejmě velmi těžká úloha oživovat takovou legendu, ale troufnu si napsat, že David Bruckner to zvládl více než dobře. Na jeho Rituál se skvěle kouká a mě se moc líbil i Temný dům. K Hellraiseru musel mít určitě velký respekt. V nedávné minulosti se často o remaku mluvilo a teď ho tady konečně máme. 65% PS: Hlavní hrdinka se mě vůbec ale vůbec nelíbila. ()

darkrobyk

Nový Hellraiser je velmi příjemným překvapením. Původně mělo jít o remake režírovaný Barkerem za více peněz, nakonec zůstal hlavní motiv a příběh se posunul jinam. Nevadí. Znalci Barkera vědí, proč Matt má přítele a kněžka je androgynní. Neznalci se asi diví, což je ovšem jejich problém. Vizuálně podařené, hudba skvělá, už v začátku zahřměla temně, jak kdyby Peklo mělo vystoupit z monitoru ven. Představitelka Riley je trochu jako Julie, fakticky má ovšem blíže ke Kirsty. Postrádá však charisma a krásu A. Laurenceové. Solidním padouchem je R. Voight, opravdu nepříjemně hnusný (především povahově, byť ostré rysy v zmučené tváři byly skvělé). Kněžka se mi nakonec líbila, škoda, že neměla ještě více prostoru. A znovu opakuji, ano, to je bytost z Barkerova světa. Opevněné sídlo v sobě mělo cosi z temného gotického hradu. A i když kamera občas uhnula a zůstalo u náznaku (což vůbec tentokrát nevadilo), na rozličné gore přeci jen došlo. Propichování hrdla - efektní.  Spokojenost. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)