Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

Lenka.Vilka

Byla jsem na vážkách, zda je dobře, že jde film svou vlastní cestou. Přeci jen, je rok 2022, a hlavní hrdinka, která si hraje na děvku, aby zachránila svého milého, né, jděte, to by bylo nevhodné, takže chápu změnu.  (Sorry, viděla jsem jenom první dva díly původní série.) Ale co jsem viděla tady, to se mi líbilo. A nakonec je dobře, že to prostě jenom "nenatočili" znovu. Měla jsem obavy, že to bude jenom přehled nechutností, ale nebyl. Od Brucknera jsem viděla zatím jenom Rytuál a tam jsem byla taky spokojená. Dobře natočené, skvělá hudba, relativně dobré obsazení. Což je můj problém. Poslední dobou mám problém, aby mi byly v hororech sympatické hlavní hrdinky... ()

dubinak

Zase půjdu proti proudu, ale nemůžu jinak. Původní Hellraiser pro mě byla hororová, krvavá chuťovčička, kdežto tady to svědčí o faktu, že to spadá pod Hulu, potažmo pod DIsney+ a přesně takový z toho mám pocit. Natahovaná, nudná fantasy pohádka pro odrostlé děti. Protože tady začíná problém už jen u samotných postav, které jsou brutálně nesympatické a těžko jsem k nim cítila jakékoli pouto. Další problém je ve stopáži, hrozně dlouho se to táhne, nic se tam neděje, spousta scén chtělo postříhat a největší průser, přes který se nepřekoušu je ta rádoby hororová stránka. Tady spočívá v tom, že se digitálně upravené ani trochu děsivé postavy procházejí širokými chodbami domů a jen se tam tak plouží a ani se nesnaží dělat bububu. Tohle za mě fakt nemělo cenu vidět a ke konci už jsem fakt chtěla vyskočit z okna. Opět nechápu ten hype okolo, asi to chválí hodně lidí, co nevidělo originál. Ten nabídl pure gore a pekelný děs, tady jen řve parta gen Z a kolem ní se dějou divný věci. Tohle bylo fakt málo a vsadím se, že této tvorbě předcházelo spoustu určených kvótů a stanovených pravidel, protože to nešlo od srdce. Jen předepsaná zakázka, můj názor. ()

Sludger

Séria Hellraiser má za sebou, keď dobre rátam, desať častí a osobne za kvalitné považujem len prvé dve a tretia časť je tak na hrane. Čítal som aj novelu, ktorá ma, i napriek tomu, že látku poznám, nadchla. Keď som videl, že sa chystá nová verzia, tak som mal obavy, ale len na krátko, pretože som uvidel meno režiséra. David Bruckner patrí k najlepším v tomto žánri; za čo hovorí skvelá práca na dielach ako The Ritual (Adam Nevill napísal pôvodnú novelu) či The Night House. Ako prvé musím napísať, že nová časť „neremakuje“ pôvodný film alebo novelu, ale rozpráva, v mnohých veciach rozširuje „lore“, nový príbeh s novými postavami. David Bruckner priniesol čerstvý a svieži vietor, dalo by sa povedať až moderný, ktorý dodáva dielu „drive“ a hlavne naliehavosť. Od prvého otvorenia kocky príbeh naberie silu a neustále vás drví v napätí, ťaží neskutočnou dávkou atmosféry (tá hutná hudba je tam priama až majstrovská), až po poslednú epickú scénu. Veľkým plusom sú kreatívne naaranžovaní Cenobiti – desiví, odpudiví, brutálni, správne „gore“ a zároveň štýloví až sexi. Z novej „Pinheadky“ išiel neskutočný rešpekt. Maskérovi posielam veľkú pochvalu. Taktiež je príbeh síce jednoduchý, no zahŕňa kopec moderných vecí a pritom nezabúda ani na priame a trefné odkazy na pôvodnú sériu. Vadili mi v podstate len dve veci. Prvou malou, čo som schopný odpustiť, je, teda sú, logické prešlapy (napr. hranie si pravidlami otvorenia pekla podľa toho ako scenáristom vyhovuje), no najviac mi vadili nesympatické postavy. Obzvlášť hlavná postava mi liezla na nervy a tajne som od začiatku dúfal, že skončí v reťaziach. Aký je nový Hellraiser? Temný, ťaživý, odpudivý, atmosferický až epický pri niektorých scénach so skvelým dizajnom Cenobitov, no vysokú kvalitu diela zrážajú nezaujímavé a nesympatické postavy. Niečo mi vraví, že to pri tejto časti nekončí, ale keď to bude mať v rukách podobný tím, tak sa teším. ()

PavelVanekArt

Vyloženě ostuda to nebyla, ale novej Pinhead mi moc nesedl, hlavně zachovalý lore potěšilo, gore slušný, minimálně použitý a maximálně zakrytý CGI efekty. Trochu se mi to táhlo a za pár dní ani nebudu vědět, že jsem to viděl. Ale má to fakt krásný znázornění násilí, až mi sperma ukáplo z poslední scény ala Martyrs. 3* a.k.a 55% EDIT: po pár dnech měním na 4* a.k.a 70%, protože si z toho filmu pamatuju hlavně Cenobity a Pinheada a scény s nimi a to je nejdůležitější. ()

Martrix

Nedávno jsem tady Davida Brucknera vychválil, protože The Ritual i Temný dům zvládl solidně. Zdál se být pro Hellraisera dobrou volbou. Jenže vlastně ne. Hellánek je latexové béčko a jakýkoliv pokus udělat z něj áčkový film, mu škodí. Fetišismus, sado maso, jakákoliv perverze, to má zůstat špinavé a ve stínech, aby to působilo autenticky. Super triky neobstojí. V případě kultovní jedničky, všechno zapadlo. Gore scény byly ujetě násilné, ta perverze byla v tom, že bylo tělo použito jen jako kus masa, prostředek k týrání. Ústřední motiv byla bolest. Děj tvořil jen rámec, který měl dát té obscénnosti logické zdůvodnění, protože přijmout myšlenku, že sledujete jen týrání pro potěchu z bolesti, dělá perverzáka i z diváka. Tvůrci se ale v novém Hellraiserovi polovinu filmu snaží jeho existenci zdůvodnit skrze "příběh". Ale ten už všichni znají a ví, že vydá jen na pár vět. Násilí, kuchání lidí...mimochodem dost nesympatických lidi, ale nema mít v případě Hellraisera žádný extra mystický přesah. V tomto kontextu zůstává originál nepřekonaný. Ale současně nový film výrazně překonává všechna dosavadní pokračování. Což ovšem není zrovna vysoko nastavená laťka. Samotného by mě zajímalo, jak film vnímá někdo, kdo originál neviděl. ()

čidlo odpad!

Zbytečnost...ale opravdu zbytečnost s nesympatickými herci a stupidním scénářem zlatí Mertyrs. Škoda Brucknera...1,2a hotovo ()

Immortal17

Lament, Lore, Laudarant, Liminal, Lazarus, Leviathan. To je všech šest konfigurací hrací kostky, kterou v 18.stol. vyrobil hračkář LeMarchand. Komu se podaří složit všech šest konfigurací oné kostky tomu bude splněno jedno přání - život, poznání, láska, pocity, vzkříšení nebo síla. Má to však jeden háček, kostka je vstup do brány pekelné. To ví ale pouze diváci, co sledovali devítilnou sérii Hellraisera již od roku 1987, kdy odstartoval první díl Hellraiser s neskutečným úspěchem. Clive Barker se tenkrát pustil do projektu, kdy se nechal inspirovat v sadomasochistických nočních klubech a punkovou módou a vytvořil postavy do svého pekelného výtvoru jako nikdo jiný - Cenobity. Barker známý tím, že se nikdy nebál žádných extrémit. Netušíte ale, jak moc jsem se bála toho, že z nového, desátého dílu, bude totální trash. Vzhledem k posledním dílům, se kterými to šlo naprosto z kopce, mé obavy rostly každý den před tím než tohle dílo vyšlo. Uklidním vás ale, že film předčil má očekávání. Myslím ale, že po pátém dílu Inferno již nic lepšího nevznikne. Buďme tedy rádi alespoň za snahu vytvořit něco nového. A za to, že Lemarchandova kostka zůstává i nadále zachována. Fanoušci Hellraisera si toto samozřejmě nesmí nechat ujít v žádném případě. Za mě si tenhle malý návrat Pinheadovy armády po čtyřech letech zaslouží průměr 3/5. ()

SeanLSD

Veľkolepý (a drahý) hororový opus na najdlhšiu noc v roku bol starostlivo vybratý ako predmet neskonalej túžby po chytrej a hlbokej filozofií hrôzy z fyzickej bolesti, Veľmi slušný Remake-Reboot-Sequel legendárneho HELLRAISERA, o ktorom som už ani neveril, že vznikne, vyčnieva po dvoch dekádach lacných fetišistických videoshitov nielen rozpočtom a filmárskou snahou, ale hlavne čo sa týka príbehu s jeho halucinačnými špliechancami nádherných detailov. Nie je to geniálne ako originál, nepôsobí to v rámci súčasnej tvorby nekompromisne ani vizionársky, ale je to hrozne poctivo prepracované, a krásne pracujúce s Barkerovými motívmi. V mnohom je nový PEKELNÍK poplatný súčasným trendom, hlavne čo sa týka "emocionálnej" ukecanosti vzťahových línií, zamrzí aj oplieskané a dnes už trápne "zradcovské" klišé a veľký rešpekt som necítil ani z príliš "krásnych", uhladených cenobitov. Beriem ale, že sú to umelci telesných tkanív, takže po zhodení tých lacných sado-maso oblečkov minulých dielov si môžu dovoliť vyzerať vo svojich vypreparovaných telesných kreáciach až metrosexuálne elegantne. A popritom tu mám v rámci možností spletitý príbeh a po poltucte lacných polystyrénových pokračovaní z pivnice ozajstnú veľkú výpravu s úchvatnou architektúrou, jemným umeleckým dizajnom a prekrásnymi rekvizitami. Ano, v tejto línií môžete znovu spustiť sériu pokračovaní! Veď ako vraví nový trans-bi-femi Pinhead: "Enough is a myth"! ()

Nivenx

Konečně! Mrda jak hovado a po nekonečno zbytečných pokračování restart který vážně stojí za to. Jediná vada na kráse je to že krvavé scény mohly být mnohem tvrdší a že to nešlo do kin. Tam by se z toho lidi posrali. ()

filmmovier

Nový Hellraiser kvalit toho původního sice nedosahuje, ale zatraceně se jim blíží. Režisér David Bruckner tady ukázal, že je ve svém oboru velmi zručný, a já se na jeho kariéru rozhodně podívám blíž. Dvouhodinovému hororu vtiskl jedinečný a sakra působivý vizuál, s nímž je spojena také největší část divácky zajímavých nápadů. Z těch vyniká především design Cenobitů, který se (kromě Pinheada) od toho původního v mnohém liší. Co se atmosféry týče, může si nová verze podat ruku se svou filmovou předlohou. Je to hlavně o napětí a žádné trapné lekačky se tady naštěstí nekonají.    Z výsledku je totiž už od začátku znát, že tvůrci ctí původní látku a nechtějí jen – jakkoliv – vydojit Pekelného kněze. Naopak, výsledek je natolik zajímavý, že na horor ve většině případů přepálená stopáž ani v nejmenším nevadí a to i přesto, že první polovina filmu je pomalejší. Ale je taky atmosféričtější, napínavější a naprosto skvělým způsobem se v ní připravuje půda pro část druhou, která je akčnější, temnější, vizuálně nápaditější a Cenobité to v ní konečně rozjedou naplno. Pravda, občas sice neprojdou dveřmi, což je mi naprosto nepochopitelné, ale jinak jsou přesně takoví, jací mají být. Děsiví a fascinující zároveň. Když k tomu přičtete povedený soundtrack (včetně legendární ústřední melodie z originálu) a výbornou kameru, dostanete jeden z nejlepších letošních hororů, jenž by obstál i v silnější a zajímavější konkurenci než té letošní. 80%. Recenze zde. ()

Aargh

Ono to není špatné, ale drží se to vlastně strašně při zemi. Žádná scéna mi neutkvěla, po týdnu si z filmu skoro nic nepamatuju. Lidi aktivují Lemarchandův hlavolam, objeví se cenobiti, pozabíjí pár lidí nikterak šokujícím způsobem ve finále konfrontují hlavní hrdinku a je konec. Je to řemeslně moc pěkně natočené, ale dějově fádní. A Cenobiti mi celou dobu připadali jako cosplayeři v gumových kostýmech. Ještě víc je mi teď líto, že nevznikla plánovaná verze od Pascala Laugiera. ()

BROKEN_

Skvělá režie Davida Brucknera, který potvrdil, že patří mezi nejlepší hororový režiséry současnosti. Vizuálně je film působivý, design Cenobitů perfektní a atmosféra je více než dobrá. První polovina má pomalejší tempo, ale v té druhé dojde na atmosférickou, děsivější a lehce akčnější podívanou, kterou si i divák, který je neznalý předlohou dokáže narámně užít. Má to ale slabší postavy a zbytečně moc Cenobitů (stačily by 3-4). Ve výsledku se, ale jedná o bezesporu o jednoho z nejlepších hororů roku. Určitě lepší než sledovat lekačky (divám se na tebe Smile). Více ZDE. 8/10 ()

Zek

Myslím si, že restart Hellraisera se dost povedl. Jasně ta první polovina filmu, je dost nudná a určitě by filmu neuškodilo jí o půlku zkrátit. Ovšem v momentu, kdy se hlavní postavy dostanou do baráku, tak začne ta pravá jízda. Celkově, je to tak na ty tři hvězdy. Já ale musím dát víc už jen proto, že když se podívám z jakého bahna se Hellraiser za těch několik let dostal, tak si ty čtyři zaslouží. ()

oveckaoa

Co si pamatuji viděl jsem tehdy jedničku co se mě líbila a dvojka co ještě ušla ostatní díly nestojí za zmínku.  Léčící se feťačka Riley má přítele co dělá skladníka jednou jí řekne, že ví o skladě co je opuštěný a mohly by ho vykrást tak jdou na to. Tam najdou trezor co má v sobě trezor a tam je kostka pak zjistí, že ten sklad byl okultisty co zmizel. Mezitím zmizí Rileyn bratr a ona zjistí, že pokud obětuje 5 lidí  může ho oživit a to je zhruba celý film. Bohužel je to dlouhé hlavní herečka je nesympatická a cenobiti vypadají jak z laciného cosplaye. I scénář je snůška sraček  kdy jednu její kamarádku někdo pobodá kostkou dojdou si pro cenobiti ona zmizí z jedoucího auta oni to vidí a místo, aby je napadlo, že se tam děje něco mezi nebem a zemí chtějí volat policisty pak vidí cenobity a pinheadku a jsou v pohodě vůbec jim to nepřijde divné. Okultistův dům je normálně otevřený tak, že tam může jít kdokoliv a nějakým způsobem tam nemůžou cenobiti vlézt nicméně jak se tam tehdy pro něho dostaly film neřeší. Na konci se pobodají postupně Riley, homosexuální černoušek co chodil/spal se zmizelým bratrem a skladník cenobiti chtějí zabít černouška Riley pobodá skladníka  z kterého se mezitím stal grázl co se paktoval s okultistou a cenobiti zabijou skladníka jak to teda funguje nevím tak dostane Riley možnost si něco přát. Nabízejí jí oživení toho bratra , ale ona to nechce tudiž jí dají život v hanbě jelikož ví co udělala a odsoudí ji za to což je sice pěkné, ale kromě toho bratra policie nikoho jiného nehledala tudiž jí to projde černoušek je sice živý, ale těžko ji potopí , když ho zachránila.40 procent za gore 20 za historii té kostky. Pokud si to chcete o hodně zkrátit pusťte si zhruba 20 minut začátek a zhruba 40 minut od konce a o nic nepřijdete. ()

bizz_mjc

Metafyzický horor, pro nějž jsou klíčové otázky existenciálna a vnitřních tužeb a ceny, jaké jsme pro jejich naplnění ochotni zaplatit. Není to blockbuster, totální pecka, neb drobné pokrácení by neškodilo, a film ani nebude pro každého, ale fans potěší ctění klasické předlohy a propojení se dvěma prvními díly. Zajímavé je, ze při vášni pekelných andělů pro věčnou bolest má nový Hellraiser zvláštně jemné, až křehké rysy. A vyzařuje prazvláštní klid. I v momentech, když někomu zaživa stahují kůži z těla. Snad Hulu po Prey našli patent, jak tvořit inteligentní horor, protože takhle ten reboot smysl má. Jen nespěchat s úděsným pokračováním, ač toho čekání bylo hodně. ()

zigíš

Absence invence. Hezké na pohled ale bez nápadu. Jamie Clayton vizuelně super, ale nehláškuje. Celé se to bere příšerně vážně a takovou notu přepálená stopáž vážně neunese. Derricksonův noir byl stylovější, Randalův sequel zas špinavější (navrch přihodil ďábelského dr. Channarda). Pokračování si klidně dám, ale chce to zajímavější obsah k těm líbivým obrázkům. ()

Skeksis

Keby som mala sto špendlíkov v ksichte, tiež by som nebola nadšená. Ale možno keby ich posunul ten bezpohlavný meravý mamľas trochu hlbšie, tak by sa možno dostali správne medzi všetky mozgové závity a asi by aj prišiel na tú záhadu kocky. Rubikovu kocku som riešila asi sto ráz bez pozerania návodov. Na stý raz sa mi to podarilo. Nijaké fanfáry, nič. Doteraz som z toho sklamaná. No na túto kovovú blbosť by som sa bez návodu neodvážila. Ale mala som taký problém - celý čas tam pobehovala nejaká baba v škaredých teplákoch s herpesom na papuli, takže mi to miestami pripadalo skôr ako komédia. Ale nenudila som sa a film celkom fungoval. ()

J.Lajner

Solidní restart. Zdařilý „cover song“, jež respektuje pravidla zdrojového materiálu a nanáší na starou stavbu moderní fasádu. Pár dějových linek vyšumí do prázdna, vedlejší postavy jsou nevýrazné a některé scény mají poněkud nesoudržnou návaznost, ale i tak dokázal David Bruckner přijít se sebevědomím hororem, který obstojí sám o sobě a opatrně rozvíjí mytologii okolo démonických Cenobitů. Moderní háv, téhle legendární hororové klasice prostě sluší. Duchovní otec Clive Barker může být spokojen. PS: Děkuji uživateli Xmilden za dodání potřebné odvahy. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)