Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

hony23

Škoda, že roli Pinheada musel odmítnout původní představitel a ještě větší škoda, že tvůrce napadlo udělat z Pinheada ženu. Jinak je to celkem povedené, většina postav je natolik nesympatických, že jim to setkání s pekelníky ze srdce přejete. ()

yourhead

Nejsem moc fanoušek původních filmů ale čekal bych že v dnešní době budou Cenobiti mnohem děsivější. Ty jejich kostýmy jsou prostě kostýmy. Ani jednou jsem z toho necítil bolest. ()

brasek

Absolútne zbytočný film. Veľmi slabý príbeh, ešte slabšie postavy, žiadne napätie a nudná atmosféra. Finále snímku už na hrane pozerateľnosti. Sklamanie. ()

HanzoBureshi

Není to žádný epický návrat, ale zároveň mě to docela překvapilo, protože některé díly v minulosti neměli radši ani vzniknout a tento díl si drží lehký nadprůměr, což je u téhle značky dobré znamení. U mě vede první a druhý díl a poté Inferno a tento nový snímek je hned za nimi. Je dobré, že se příběh opět soustředí na kostku a vše kolem ní. Cenobite s Pinheadkou v čele byly v pohodě a ta změna mi ani nevadila. Postavy byly taky dobré. Bylo fajn opět slyšet původní soundtrack z původních dílů. Nejdříve Predátor a teď Hellraiser... Hulu si zatím vede dobře. Mé hodnocení: 6/10 ()

Faethorius

Asi by som bol radšej keby Hellraiser natočil taký David Fincher svojim pohľadom. Seven meet Hellraiser by mohlo byť zaujímavejšie ako tieto klasické príbehy. ()

Kushina

Většinou tyhle filmy nedávají moc smysl, ale dokud jsou dostatečně napínavé, scary, nechutné a něco v nás zanechají, tak asi smysl mají. Člověk, který si myslí, že by vydržel každou bolest, tak se na tenhle film musí podívat a zjistil by, že dimenze nadpřirozena posouvají hranice snesitelnosti bolesti na úplně jinou úroveň. Když nemůžeš umřít, tak můžeš trpět věčně. Sadistický nechutný film, ale stálo to za to, až na ty 2 homouše, ale s tím se asi počítat v dnešní gender době musí. 60% ()

TesterX odpad!

Opravdu multikulturni zazitek. V hlavni roli zfetovana zavsivena bezdaci ku*va spolu s kamaradskymi gaypornoherci rozpleta kauzu ohledne politika, co nechava o stredecnich vecerech se sklenkou chateau d' pape otevrit portal do pekla a nasytit pani s jehlicim na hlave a jeji zubate kamarady lidskym masem. Videl jsem zabu bouchat hlavou do skaly, videl jsem retizek v tom druhym hrnicku, videl jsem zraloka ukousnout letadlu kridlo, ale jeste nikdy jsem nevidel takhle namletou sra*cku prezentujice se jako mainstreamovy kinozazitek pro dospele. Nechapu, jak tenhle (s naprostym svedomim oznacuji) odpad se mohl dostat k sirsimu publiku. Milovnici hororu zaplacou, nebo zemrou smichy a divaci s inteligenci vetsi nez retardovanyho morčete se uplakaji dobrovolne k smrti. Nikdy - nikdy jsem film nepretacel, ac se jednalo o sebevetsi mr*ku, ale poprve zde jsem tak ucinit musel. ()

ricmont

Na Reboot Hellraisera jsem se těšil. Původní sérií jsem viděl ale nikdy jsem k ní moc blízko neměl. Doufal jsem že reboot do série přinese něco nového. A přinesl ovšem bylo to k ničemu. Více jak 90% filmu se tam nic neděje. A těch zbylých deset procent je na proto nudných. Cenobité jsou snad jediné plus které tu bylo. Krvavých scén je tu vážně pomalu a oproti svým starším verzím je tento pocit téměř bez krve. Jasně občas se tam objeví nějaký ten gore ale oproti tomu co tato série předváděla dříve je to jak píchnout se do prstu nožem. ()

Ace.A.T.L.

Tady asi nejde porovnávat s originálem. Kdo nezná originál, asi se bude chvilku hledat v příběhu a smyslu příběhu. Pak, když se to už rozjede, dotáhne se to do kvalitou tak lehce k polovině a tam to zůstane celej film. Kostka je super promakaná a je to jedna z věcí, co drží film alespon na nějaký úrovni. Jinak je to bohužel nedotažený a tak nějak nuuuuuda. Za mě slabý 3* a DOPORUČUJU ()

Polux

6/10 | Ve zkratce - dopadlo to mnohem lépe, než je u podobných remakeů, rebootů, sequelů, prequelů, atd. u dlouhotrvajících a pravidelně "vytěžovaných" sérií obvykle zvykem, ale trailer přece jen navnadil na ještě o něco intenzivnější divácký zážitek a několika klopýtnutím po cestě (z čehož některé byly docela zbytečné) se film taktéž, bohužel, nevyhnul. Bruckner podobné žánrovky na pomezí hororu a thrilleru točit docela umí a i tentokrát po čistě řemeslné stránce není filmu příliš co vytknout. Bohužel se v tomto případě poprvé "potkal" se zajetou frančízou, která má jistá, zažitá pravidla, ale o tom až později. | Začneme dobrými zprávami. Natáčení v Srbsku (proč to, sakra, nenatočili u nás:-)?), zastupující zde domovinu a obecně levná produkce sice tu a tam z filmu prosvítá, ale celkově nejde o nic, co by filmu vysloveně škodilo (na rozdíl od jiných nízkorozpočtovek, u kterých všudypřítomná lacinost všeho a všech sálá z každého záběru). Clayton, jako nová iterace legendárního Pinheada (v titulcích uvedena nikoliv jako Pinhead nebo The Hell Priest, ale jen The Priest), je úplně v pohodě a svou pohlavně neurčitou identitou a remixovaným hlasem bez problému zapadá do univerza. Nicméně je ale přece jen škoda, že si Bruckner s Goyerem a Barkerem nevzpomněli i na strejdu Bradleyho alespoň na úrovni nějakého camea (bylo by to takové hezké pomrknutí na fanoušky série). | Cenobiti jako takoví mají slušný design, který je naštěstí věrný originálu, což také u podobných předělávek není pravidlo. Detektivní linka ve spojení s hororem je vděčná záležitost (viz Scream nebo The Ring) a funguje i tentokrát, přičemž partička hlavních postav se tady nechová vyloženě jako idioti (nejen v hororech častý to neduh) a sem tam někdo z nich vyrukuje s dobrým nápadem, jak nějakou situaci vyřešit (alespoň teoreticky:-)). Bruckner dal chvályhodně vale prvoplánovým jump scare scénám (lekl jsem se všehovšudy jednou), ve prospěch budování napětí jen pomocí kamery, střihu a hudby. Současně kvituji, že přednost dostaly staré, dobré praktické efekty a cgi balastu je přítomno jen nezbytné minimum. Potěšily rovněž nejrůznější easter-eggy jak na knižní předlohu, tak na adaptaci a její pokračování (Lemarchand Configuration vs Lament Configuration), s čímž souvisí i opětovně použité hlavní hudební motivy z OST jedničky a dvojky. A nakonec bylo fajn zase po dlouhé době vidět v něčem Višnjiče, ovšem ve filmu se moc neohřeje (závěrečná scéna ale stojí za to:-)). | Nicméně vedle výše uvedených kladů, jsou tady i nějaké ty pihy a vady na kráse, případně rovnou zápory. Na předělávku zbytečně dlouhá expozice (většina diváků přece ví o co jde), kdy se jen čeká na to, až se konečně na scéně objeví Cenobiti. Stopáž je obecně docela přestřelená (s ohledem na to, co všechno se ve filmu ne/stane). Slušnou atmosféru se Brucknerovi daří budovat jen místy, nejen proto, že vysloveně hororových (tj. strašidelných) momentů ve filmu, bohužel, moc není. Stejně tak gore scénami se zde dost šetří (ale když už na ně dojde řada, tak jde o fajn řemeslo) a celkově je zde eRkový rating, až na pár scén, trestuhodně nevyužitý (když nepočítáme nadávky). Větší důraz na psychickou stránku věci (a.k.a. utrpení, bolest, beznaděj, atd.) než fyzickou je sice zajímavá vrstva navíc, ale tahle frančíza má kořeny zejména v tom fyzičnu, takže jeho potlačení je do určité míry chyba. | Samotný lore a vysvětlování pravidel fungování kostky, Cenobitů a "jiné dimenze" (proč se to už od nevím kolikátého dílu nenazývá Peklo, když ho má film v názvu?) se pro nováčky omezilo na úplné minimum (to podstatné/základ nastíněn ale je) a k tomu nechybí i nějaké ty dějové nekonzistence typu schopnost Cenobitů ohýbat realitu a teleportovat se kamkoliv se jim zachce vs neschopnost překonat jedny mříže. Linka s drogovou závislostí a souvisejícími přechody mezi bděním a halucinacemi je jen lehce načrtnuta a přitom by se nabízelo okolo ní postavit celý děj. Plus finále není až tak strhující, jak jsem doufal (byť oceňuji gesto hlavní hrdinky na konto hořkosladkého vítězství). To vše táhne film více nebo méně směrem dolů. | Je vidět, že trojice Bruckner, Goyer a Barker oplývá nápady a byla tady snaha se vydat malinko jinou cestou, než kultovní originál. Někomu to bude vyhovovat více, někomu naopak méně. V mém případě jsem za každý slušný horor (a příspěvek do zajetých sérií obzvlášť) moc rád, přičemž po zhlédnutí filmu jsem dostal chuť se obratem podívat po letech znovu na jedničku, takže celkově dobrá práce. | P.S. Úplně závěrečná scéna, aneb náborářské video, jak se stát Cenobitem, jakožto zpodobněná esence téhle frančízy, byla vskutku uspokojivá. Škoda jen, že podobně intenzivní nebyl celý film. | PeZet () (menej) (viac)

vinducha

Zajímavé. Bukvice tam být musely a černoušci nebo asiati ne? Jinak standartní zářez do řady filmů tohoto jména. Vůbec to špatné nebylo , ale že by mě to něčím překvapilo...  Změna snad  jen v tom , že Pinhedka byla holka. Pan Bruckner je prostě takový spolehlivý řemeslník , který nevyčnívá žádným směrem. ()

titi74

Film , ktorému by svedčalo kino viac ako obrazovka. Veľmi dôstojné pokračovanie a atmosféra konečne mrazivá ako v knihe od Clive Barkera. Žiadny démoni , ale Cenobiti. Žiadne psycho , ale gore. Nekopíruje predošlé diely , ale má to svoju linku postupnosti . Prvé svetlo bolo zapálené a horelo a horelo. Prišiel okultizmus a s ním aj zvedavosť. Brány pekelné sa otvorili, treba hračku krvou nakŕmiť a  ..........neprezrádzam dej. ()

jarmil8

Horory by měly mít maximálně 90 minut! Je vidět, jaká péče filmu byla věnována a vše vypadá skvěle (s ohledem na tu hrůzu co vznikala po 2. dílu z roku 1988). Jen ty 2 hodiny nemá čím naplnit. ()

babuška

to snad né od začátku do konce, dialogy na úrovni prvního stupně, triky na dnešní úroveň hrozný, hlavně že tam máme buzny, jak tak sleduju už to bez nich nejde no jo no ()

gonzo

Místy trapné, ale dojmy zůstaly dobré. Tedy vlastně strašně nepříjemné, ale tak to má u horroru být. A chválím naprostou absenci lekaček. Pomalý, plíživý a nezastavitelný teror funguje nejlíp! ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)