Hellraiser

Počas krádeže nájdu dvaja lupiči tajomnú kocku, ktorú si vezmú so sebou. Riley (Odessa A'zion) ju má pri sebe v čase, keď sa predávkuje, a jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť, sa o ňu poreže a následne zmizne. Riley začína zisťovať, že kocka je niečo omnoho temnejšie než len tajomná hračka. (Marceloo)

Dakken

Nový Hellraiser je príjemný film s trocha rozpačitým koncom, ktorý ma moc nepotešil. Nemastný-neslaný😀 Ale ako celok fajn, miestami to má slušnú atmosféru, ale na druhej stránke som čakal väčšiu jazdu a  ocenil bych viac gore. Bruckner pristúpil k filmu s rešpektom, ale možno až moc opatrne. ()

Skeksis

Keby som mala sto špendlíkov v ksichte, tiež by som nebola nadšená. Ale možno keby ich posunul ten bezpohlavný meravý mamľas trochu hlbšie, tak by sa možno dostali správne medzi všetky mozgové závity a asi by aj prišiel na tú záhadu kocky. Rubikovu kocku som riešila asi sto ráz bez pozerania návodov. Na stý raz sa mi to podarilo. Nijaké fanfáry, nič. Doteraz som z toho sklamaná. No na túto kovovú blbosť by som sa bez návodu neodvážila. Ale mala som taký problém - celý čas tam pobehovala nejaká baba v škaredých teplákoch s herpesom na papuli, takže mi to miestami pripadalo skôr ako komédia. Ale nenudila som sa a film celkom fungoval. ()

blackkocour

peklo-rejsek tu po zemi pošel už po jedenácté, ale nikdy jsem mu nepřišel na chuťové pohárky a čichové receptury. Jsem závislý na utrpení, nebo na bolest, a já jsem dost trpěl při sledování, takže, víc takových filmů....? #podzimnisklizen [2022] ()

TroiMae

Krása. V rámci daného vesmíru důstojný reboot pro nové tisíciletí. A Pinhead dostal*a náležející… trans/genderovou identitu. LAMENT, LORE, LAUDERANT, LIMINAL, LAZARUS, LEVIATHAN ()

kenkaku

Nějakého Hellraisera jsem kdysi viděl. Je jich asi deset, takže fakt nevím jaký to byl. Pamatuju “borce s jehelníčkem” místo hlavy a nějakou bránu ve sklepě (někam). Takže nezatížen nutkáním srovnávat jsem pustil verzi 2022. Dostal jsem divně standardizovaný výjev, kde samozřejmě musí být BFMPSVZ pár, a herci všech barev duhy. Prostě jako v sedmdesátkách měl každý solidní film bobra (nebo nějakou vyprsenou playmate), tady jsou tabulky naplněny na 200% (každý bílý hetero chlap je hajzl). Co ale nepochopím, proč zrovna do hlavní role museli vybrat nejodpornější opici z celého filmu. Doslova každá postava co se tam mihne (včetně těch v maskách) je sympatičtější (a koukatelnější) než ona. Pak samozřejmě povinný “anal-rape” ve formě obsazení “borce s jehelníčkem” ženskou. Prakticky za nejlepší části filmu se dá považovat každé otevírání brány (nejlepší bylo asi to na veřejných záchodcích), protože je pokaždé natočené stylově a vylezou “bubáci”. Rozkrývání záhady hlavolamu, funguje taky, ale je to divně uloudané, nudné a nedotažené. Takže za mě 1x stačilo. ()

Soweek

K Hellraiserovi přistupuji jako úplný nováček a musím konstatovat, že celé universum je velice zajímavé a zaslouží si hlubší rozvoj v podobě dvou, třech dílů, které by ale museli být na odpovídající kvalitě alespoň tohoto dílu ( spíše lepší ). Bohužel ale Hellraiser postrádá jakoukoliv hororovou pasáž, pokud si odmyslím pár "gore" momentů. Jakýkoliv strach, nejistota, byť i klasická levná lekačka se bohužel nekoná. ()

sedm.1

Já jsem upřímně nové verzi Hellraisera věřil jako už dlouho v nic jiného, bohužel o to většího zklamání jsem se ale nakonec ve výsledku bohužel dočkal. Původní filmy totiž byli vždy o syrovosti a násilí, a i když dějově častokrát pokulhávaly, tak minimálně v těchto ohledech dokázaly pokaždé zaujmout, jenže tvůrci nového příspěvku ze světa cenobitů tento odkaz zcela ignorovali a jak dnešní hyperkorektní společnost velí, tak se i oni zde drží při veškerém zobrazování hříchu, zla a krveprolití pořádně při zdi, bez nějakých pohoršujících výstřelků, či zobrazování explicitních záběrů, čímž se divák lačnící po pořádném reji ve výru pekla nedočká ničeho, co by prošlo ratingem nepřístupný. Pro syrovou a děsu plnou atmosféru pak platí to samé, i když v tomto ohledu tu ovšem alespoň nějaké náznaky zaznamenat lze, především tedy v úvodu filmu, stále to bylo ale jen v míře spíše povrchové, než aby se dokázala svou nekompromisností pořádně zažrat pod kůži. Jednotlivé postavy se mi pak snad nechtějí ani komentovat, opět i v tomto směru totiž lezli tvůrci všem těm populárním hnutím do všech možných otvorů, takže tu máme zástupce gayů, černoušků, hispánců, šikmooček, a vlastně se tu tak zapomnělo asi jen na ty bílý, což je asi ale v pořádku, nicméně vážně, jako ať si obsazují koho chtějí, ať jsou ale ti herci ve svých postavách alespoň zajímavý, či výrazní, což se zde ale jaksi nepovedlo ani v jednom případě a třeba hned ústřední hrdinka je jedna s nejnesympatičtějších ksichtů co snad pamatuji, a to výslednému dojmu také zrovna nepřidá. No a co se týče zápletky, já se upřímně po většinu času vyloženě nudil, nebylo to ani svižné, ani zábavné, ani nápadité, chyběl tomu jakýkoliv výraznější moment a spousta scén působila doslova trapně, hlavně tedy v závěru, kde tvůrci pak vyměkli už definitivně. Nový Hellraiser se zkrátka svezl na současné vlně přizdisráčských vyměklostí, kdy nedokázal nabídnout vůbec nic pořádného a prakticky vůbec ničím mě nezaujal. ()

JamesSi

Režiséra Davida Brucknera už nějakou dobu sleduji. Natočil skvělé kraťasy v anthologích VHS a Southbound, ale v celovečerácích se mu zatím moc nedařilo. Jeden měl za mě nezajímavý scénář (The Ritual) a u druhého mě totálně naštval závěrečný twist (Night House). Od Hellraisera jsem nic nečekal. Sérii neznám, knihy jsem nečetl. O to víc mě šokovalo, jak ten film byl dobrý. Některým divákům nesedli postavy, u mě je to naopak. Postavy jsou skvěle napsané, a super zahrané. Bruckner vždy práci s herci uměl a tady to fakt vyšlo. I když by se z postav mohli stát klasické karikatury milleniálů, tak mi přijde, že jsou sympatické, zajímavé a mají alespoň trochu hloubku. Jak jsou zahrané i jejich backstory. Hlavní hrdinka bývalá alkoholička, její gay bratr a jeho přítel, Trevor, právnička apod. Když udělají chyby, rozumíme tomu, proč je udělali, narozdíl od jiných hororů. Témata o zaměnění závislosti na sadismu/masochismu s touhou po moci, za mě taky rezonovala. Je to o tom, že vaše závislosti ničí lidi kolem vás, a na tom záleží. A úchylní miliardáři jsou docela relevantní. Skvělé zahraná postava BTW. Kamera je hezká a triky jakbysmet. Je tu spousta propracovaných praktických efektů a goreu. Žádný viditelný digihnus. Hlavní vítka za mě je ta, že pravidla světa jsou pak ke konci trochu zmatená. Celé ty změny obětí a přání, mi přišli už trochu překomplikované. Silné 4 hvězdy. Kdyby šlo o originální dílo a ne derivátní remake, šel bych asi výš. ()

666Carnage

Mám rád první tři díly a tenhle remake si vlastně bere to nejlepší z těhle dílů. Cenobiti vypadají dobře a smrti označených jedinců neurazí. Kouká se na to vlastně dobře a režisér nemá na kontě vůbec špatné snímky. Rozhodně neudělal ostudu původní hororové klasice. 70% ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne spolu s dvojkou a trojkou pecková trojica filmov. Je to správne neútešné, temné, drsné, fantázia pri stvárnení Cenobitov je úžasná, gore mohlo byť viac, ale na druhú stranu to, čo sme dostali bolo na brutálne dobrej úrovni, konečné stiahnutie z kože doslova chuťovečka. Takto sa to robí pri oprášení staršej série (nové časti do toho nerátam), už teraz sa teším na pokračovanie a sem s ním čím skôr, lebo toto má veľký a nekonečný potenciál ako Saw. ()

KoRner

Nejak takto si predstavujem kvalitný remake legendárneho hororu. S úctou, ale nebojácne ísť si aj svojou vlastnou cestou a najmä s kvalitnou ťaživou atmosférou 80-tych rokov. Žiadni krásni tínedžeri v slnkom zaliatej krajine, ale živé trosky v temnote. Možno to nie je najstrašidelnejší horor, ale o to tu nikdy nešlo, odkaz je jasný a komu dôjde, ten si film vychutná. ()

borec999

Vcelku spokojnosť. Pôvodný Hellraiser ma výraznejšie neoslnil a nepatrím medzi fanúšikov série. Tento remake ma však zaujal. Dejovo je viac ako schopný (chválim záverečné vysvetlenie pôvodu postáv aj ostatných konfigurácií hlavolamu), vidno na ňom že ho točil kvalitný režisér (David Bruckner) a ani Doug Bradley ako Pinhead mi extra nechýbal. Čo mi však chýbalo, boli zaujímavejšie kladné postavy (ich osud mi bol úplne ukradnutý) a charizmatickejší, resp. vizuálne kvalitnejšie navrhnutí cenobiti: mimo Pinheada a možno 1 iného nikto nezaujal. No a samozrejme tak ako viacerí tvrdia i viac krvi a výživných úmrtí. Inak vo výsledku, ak opomenieme, že postavu Douga Bradleyho hrá žena, tak: hlavné posolstvo a vyznenie filmu bolo dodržané (poslanie cenobitov a ich vnímanie života a existencie) a nový Hellraiser by nemal hardcore fans série uraziť. U mňa nový remake/requel dostane nadpriemerné 3* ( k 4* mi chýbalo naozaj len veľmi málo) a ak by sme sa dočkali dvojky, tak jej určite dám šancu. 65% ()

Corpsegrinder

Naprosto zbytečnej film v už tak přeplácaný sérii. Sice to nevypadá lacině, ale to u Hellraisera nikdy nehrálo roli, problémy tohohle dílu jsou trochu jiný. Atmosféru to nemá žádnou, postavy jsou velmi nesympatický, je to o 30 minut delší než by mělo a celá zápletka je dost debilní. Design cenobitů neni špatnej ale jejich využití ano, na konci kde si s nima povídaj a jednoho skřípnou do dveří už jsem se musel smát. Zlatej nekompromisní Doug Bradley a jeho parta. Ani toho gore tam moc nebylo. Co se mi líbilo byly hlavně zajímavě udělaný transformace setů, hudba a závěrečná proměna, jinak to opravdu nemá co nabídnout. ()

HonzysKISS

Abych se přiznal, nikdy jsem nebyl fanda Hellraiser série. Ale na tento díl jsem se těšil, protože to vypadalo opravdu pekelně skvěle. Ono to tak natočené i je. Má to mrazivě hororovou atmosféru, skládanky jsou pěkně do detailu zpracované, a především mučící technika samotné Pinheadky je velmi fascinující a pro někoho může být i krásně uspokojující (jde to pěkně vidět ocele procházejíc tělem). Jenomže to má samozřejmě velké ALE. Všechny postavy jsou tu absolutně nesnesitelné. Strašně na přes držku, včetně Pinheadky. Cpou sem buzeranty a jedna fetka má fakt divnej ksicht. Ovšem největší chybou je samotná Pinheadka. Já opravdu nechci znít šovinisticky, ale kvůli vyrýsovanosti ženské postavy z ní nejde ani trochu hrůza. Klasický Pinhead ze starých filmů měl aspoň ďábelsky děsivý obličej a šel z něj respekt. Ale tady je to místy až rajcovní. Moc velká škoda. Kdyby udělali mužskou postavu, tak by se na to diváci podle mě koukali o mnohem lépe. 60/100 ()

Zero_Signal

Slabšie 4*. Je tu ešte čo to vychytať (scenár, miestami lacné CGI, nie moc dobrí herci, samozrejme okrem Gorana Višnijiča), ale definitívne sa jedná o veľmi solídny krok vpred pre tak mučenú frančízu ako Hellraiser. Design Cenobitov je výborný, a pohlavovo neurčitý Pinhead v stvárneni transgender herečky Jamie Clayton je fakt trefa do čierneho - funguje to, a dáva to úplne zmysel v rámci Barkerovej mytológie (v knihách bol Pinhead, teda Hell Priest, medzipohlavná entita, ktorá presahovala koncept pohlavia ako ho chápu ľudia). Samozrejme to nie je Doug Bradley, ale jeho absenciu tvorcovia vyriešili skvele a s rešpektom voči Barkerovej pôvodnej poviedke. Hudba sa spolieha na pôvodny soundtrack od Christophera Younga trocha viac ako by som si prial, ale v niektorých scénach ten legendárny motív funguje super. Ak budú tvorcovia takto pokračovať, tak sa do ságy vdychne veľmi potrebný druhý dych a ja, ako veľký fanušík Hellraisera, budem veľmi rád. Len tak ďalej! PS: Posledná scéna je fakt maso! ()

TERRORDROME

Takže sa to predsa len podarilo a po hromade lacných pokračovaní, z ktorých mnohé ani neboli pôvodne plánované ako súčasť série, Hellraiser konečne otvoril bránu do pekla ktorá nie je z kartónu. Hlavná hrdinka je síce dosť nesympatická fetka ktorá robí peklo ľuďom okolo seba a je nutné pretrpieť aj nejakú tú básnickú posteľovú homoromancu jej brata, ale samotný horor to našťastie rýchlo prebije a ja nabudený solídnym trailerom som si to sakra užíval. Nový cenobiti na čele so ženským Pinheadom sú oproti koženo-latexovým fetišistom z originálu "nahý" a ich odev v podstate tvorí olúpaná nastajlovaná koža. Do toho ešte naskočí aj Višňový Goran ( jednoznačne najlepší herec vo filme ) s registračnou pokladnicou v hrudi a anticenobitným barákom ktorý chce vymeniť svoj "dar" za nejaký iný, lebo ho pekelníci "oblafli". Riešením je rande s Leviathanom, čo je boh cenobitov. Poteší trochu viac rozvedená pekelná mytológia s predvedením rôznych konfigurácií kocky a záverčná scéna v chirurgickom nebi. Nový hellraiser je proste Reboot-Remake-Reimaginácia-Re-čokoľvek ktorý dáva zmysel a ukazuje že si s ním dal niekto trochu námahy, čo strašne oceňujem. A dúfam že bude pokračovanie kde pôjdeme priamo do pekla...! ()

Trash

Dost mě baví, jak homofoby dovede vytočit ve filmu pár gayů. Jó hošánci, jen si zvykejte... Svět nepatří jen bílým netolerantním prasátkům, takže holt i v těch filmech se už naštěstí čím dál víc zobrazuje populace v celém svém spektru. A teď k Hellraiserovi: jsem rozhodně spokojen, až na pár mušek. A jednou z nich je bohužel provedení cenobitů (respektive jejich "zmrzačení"), které se mi zdálo málo realistické a působili tak často spíš jako v kostýmech. ()

b.dragonfly

Co mi vadilo nejvíc byly nesympatické postavy, obzvláště pak hlavní hrdinka (co to doprčic měla s tím xichtem?!). Místy fajn atmosféra, kterou mi ale vždy pokazil pohled na hlavní pinheadku a její bandu, kteří byli až k pláči počítačově vyumělkovaní. Nešla z nich taková hrůza a strach, aby to pořádně zafungovalo. Škoda toho, mohlo to působit mnohem líp. Pocit z pekla Cenobitů ve mě naštěstí nechal onu tísnivost a nepříjemný pocit. Na 4* ale nestačí. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)