Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

korbitch22

no co k tomu říct?filmy natočené ruční kamerou mám rád,horory typu rec nebo záhada blair witch sou opravdu nechutně děsivé.tohle je nechutně komické,byl sem až zhusen nad výkony hlavních aktérů,film postrádá jakou koliv atmosféru,okolo nich právě probíhá neskutečnej masakr a voni jsou naprosto v klídku a když už někdo znich dělá že má strach tak mu to prostě nevěříte.film oplývá neskutečně debilníma dialogama,efekty sou naprosto komické a i když ve filmu zazní pár fajn poselství jako že lidi u neštěstí nechtějí pomáhat ale že tu tragédii prostě chtějí vidět a pár dalších poselství na které bohužel zapomenete hned po vypnutí dvd.romero nikdy nebyl moc dobrej a tohle je opravdu stupidní,nevtipný horor s nulovou atmosférou.snad nikdy mě hlavní hrdinové tak strašně nesrali. ()

honajz

Odvar, který nezachrání ani rádoby hra na skutečný dokument, ani pseudofilolozofické kecy o mrtvých a o tom, jak jsme my lidi vlastně hrozný zvířata. ----- George A. Romero se vloni vrátil ke své oblíbené řadě o nemrtvých, a rozšířil svoji filmografii o další kousek na toto téma. Tentokrát se téma pokusil natočit jakožto reálný videodeník se záběry z televizních stanic, internetových blogů, digitálních videokamer, jež dohromady sceluje pokus mladých natočit nejprve hraný horor, a později zaznamenat řádění nemrtvých v ulicích. Tomu odpovídá značně neklidná kamera, různé podivné úhly pohledu, až je to již někdy nepříjemné. Navíc se zde dokonce objeví "filozofické" promluvy o nemrtvých i o mrtvých, či po závěrečné morbidní scéně úvaha, zda stojí lidstvo za záchranu... Inu, paušalizace je zajímavá věc. Po vložení disku máme na výběr menu české - maďarské, po zvolení se spustí protipirát, trailery na filmy Černé Vánoce, Vítej v džungli, Vlak 3:10 do Yumy, v bonusech se nachází trailer a fotogalerie. ()

HellFire

Nejak mi to nepripadalo strasidelne ani objevne. Pripada mi prinejmensim blaznive, aby kameraman nechal radeji zabit sve pratele nebo sebe sameho jen pro film. ()

eraserhead666

No, musím říct, že mě Deník mrtvých zcela neočekávaně mile překvapil. Zprvu mě trošku nasrala ta jakoby dokumentární kamera (nějak jsem tomuto novému směru nepropadl - ale k tématu a sociální kritice filmu se to velice hodí), naštěstí to nakonec nebylo nijak na škodu a Romero ukázal, že na rozdíl od jiných podobně točících, má tohle v malíčku. Film má docela dobrý a promyšlený scénář, děj a hlavně pro podobné Romery snímky sociální kritiku, tentokrát zcela moderně ohledně života v záplavě informací. Nejen díky internetu jsme každý den zahlcováni kvanty a kvanty různých informací, což by na jednu stranu mohlo působit pozitivně, na druhou stranu problémem je to, že většina těch informací nemá žádnou hodnotu, jsou to často jen informace pro informaci, kdy důležité je to, že ta informace byla sdělena a ne obsah té informace, navíc se v té záplavě ztrácíme a přestáváme být schopni tyto informace vstřebávat, analyzovat je, třídit zrno od plev. A tak se stává například to, že když jdeme se ženou nakupovat, ona pozdraví kolemjdoucího a já ne a ona mi říká: "Proč jsi nepozdravil?" A já na to: "Lidi který neznám, nezdravím." A ona: "Ty vole, vždyť je to náš soused z baráku!" Takže, pořádně ani nevím, kdo s námi bydlí v baráku, ale hlavně že vím o každém uprdnutí vypatlané trubky Agáty Hanychové.... Film patrně zklame ty, co očekávají nějakou zombie řezničinu, o tom film vůbec není, on v podstatě není (jak je u Romera zvykem) ani tak o těch zombících.... Zombie zde jsou tak, jak je mám rád. Z celé Romerovy zombie série je tohle druhý nejlepší film. Hodně silná mi připadla závěrečná scéna. A na úplný závěr si hlavní hrdinka pokládá jednu otázku. Má s věkem postupující míra nihilizace a ztráta víry a důvěry v lidskou rasu mě na tuto otázku nutí odpovědět zcela jednoznačně: "NE!" 4,5* ()

SLOTH

nebyt shakespearovskehoho pedagoga ve starsich letech tak by se mi to libilo vice nez 28 dni pote... ale bohuzel takle to ma 3 hvezdy ()

mm13

V Land Of The Dead sa Romero pokúsil odpovedať Snyderovi a jeho remaku Dawn Of The Dead, tentokrát (už ale asi nevedome) sa približuje tomu, čo predviedol Boyle v 28 Days Later... aj tu ale prehráva, i keď s o čosi tesnejším výsledkom. Je to skrátka slabý režisér, má dobré nápady (bazén!!!) aj zámer, nedokáže ale strhnúť, už vôbec nie presvedčiť (s výnimkou debutu Night Of The Living Dead). Pokus natočiť zombie thriller formou video denníka stroskotal, pretože i keď sa to tvári, že prezentovaný materiál bol dodatočne upravený (šikovný ťah), aj tak to nie je dosť autentické. Je jasné, že takýto materiál by v teréne nikdy nevznikol, čím výsledok značne trpí aj čo do atmosféry. Ani postavy by takto nejednali (či už v prítomnosti kamery alebo aj bez nej), ich postupné chápanie situácie je akési nemastné-neslané, často málo uveriteľné. Tiež nerozumiem tomu, prečo sa to tvári, že žiaden zombie film nebol nikdy natočený. Nebolo by zaujímavejšie (autentickejšie), keby to Romero vsadil do sveta, kde sa jedna z jeho najpopulárnejších nočných mor stala skutočnosťou? Takto sú jednotlivci chvíľami dôvtipní až príliš alebo vzhľadom na situáciu reagujú málo zúčastnene... čo už ale môže byť tiež chybou scenára a hereckých predstaviteľov. Tie správne obrátky naberie Diary Of The Dead až polhodinu pred koncom, ktorý ale naopak trpí doslovnosťou a zjednodušením hlavnej postavy. ()

matestlust

Co se týče Romerovi tvorby,jedná se o hodně kontroverzní film,což jsem pochopil z některých komentářů zde i jinde..Co se mě týče,jedná se o jeden z nejpovedenějších hororů tohoto zombieloga,kde prakticky po celý film graduje vynikající-jemu osobitá atmosfera a samozřejmě celá široká škála parádních gore scének. ()

MáŠa

podobných snímků je hafo, nic nového to nenabídlo a hrdinové byli celkem nesympatičtí. být to jeden z mých prvních hororů, možná dam hvězd víc, ale není ... ()

JASON_X

Romera napadlo natočit svůj další zombie film jako otřepané (a třepající se) "autentické-a-sestříhané-záznamy-nějakých-dementů". Výsledkem je potom nekoukatelná poskakující změť obrazů a šíleného střihu, ze které nezmutovaného diváka leda rozbolí hlava. Krom toho ta parta slušňáckých bílých univerzitních studentů, kteří se se samozřejmostí chopí zbraní a bez zábran střílejí zombies do hlav jak na běžícím pásu, mi přijde dost nevěrohodná. A když se pak setkají s partou po zuby ozbrojených negrů z ghetta, světe div se - horror se mění v senilní pohádku. A "srdceryvné" (mozkorvoucí) on-line poselství z Tokia pak už bylo za hranicí přijatelné béčkové demence. Dvě hvězdy - jedna za zombies a druhá za militaristického hluchoněmého amenitu. Nebýt té příšerné kamery, dám o jednu víc. ()

Sawy

Myšlenkově je Deník mrtvých rozhodně podnětný a hluboký,Romero člověku umí skrze své filmy předkládat otázky,nad kterými se dá dlouze přemýšlet a diskutovat.Problémem ovšem je,že jeho snímek tentokrát vůbec nevyděsí a přes svou krátkou stopáž je to někdy nuda k nepřežití.Možná režisér chtěl,aby diváci cítili stejný odstup od dění jako kameraman,téměř nezaujatě zachycující všechny ty hrůzy,které se kolem něj odehrávají,ale já jsem toho názoru,že aby si divák k filmu našel cestu,musí cítit s postavami.Takhle je bohužel Deník studený jako psí čumák.A když v hororu absolutně nefungují lekačky a atmosféra ani negraduje,co je to pak za horor? Kritika sdělovacích prostředků a lidské společnosti jako takové funguje dobře,stejně jako několik parodických fórků ("Jsem z Texasu!") což filmu u mě zachraňuje takové vachrlatější tři hvězdičky.I tak ale u mě zatím nejslabší Romero,nápady pořád má,ale bude to asi chtít jiný přístup. 55 % ()

ScarPoul

Čítam tu poväčšinou kladné komentáre. Čo ma celkom prekvapuje s jedného jediného dôvodu. A to že to aboslútne postráda všetko čo Romerové filmy robí také trefné. Jediné čo tu zostalo sú zombie a pridalo sa viacej na vizualizácií a to len vďaka digitálnej kamery ktorá tomu dodáva správny punc reálnosti, ale inak je to len bezduché chodenie z miesta na miesto, kde sa stretnú raz z ľudmi a poväčšinou zo zombie a to je všetko. Na ostatné romerovky som písal že je to vlastne stále o tom istom. Ľudia uzavretý v nejakej budove, dome, bunky, meste a snažia sa dáko prežiť. Bohužiaľ tuto to moc nefungovalo preto pretože za a) hlavný hrdinovia boli stupídny americký teenagery ktorý sa správali väčšinou času absolútne hlúpu a iracionálne. Povedzte kto by kričal na zombie "stop, stop" a pritom kameru je ako naháňa jeho kamarátku?? malé decko skočí na sestru. Nič mu nebráni v tom aby ju zakúsol do krku ale on ju tam len ohmatáva a vrčí jak pes. Opäť sa Romero ale zameral na spoločnosť a tá posledná veta ktorá tu zaznie je tiež na zamyslenie. Romero je skrátka moralista ktorý asi nemá moc rád ľudí a preto ho mám rád. A aj keď je film vyslovene najslabší z celej jeho série , musím priznať že začiatok, nemocnica, bohaté sídlo nám ponúkajú kvantum fantastických scén, ktoré síce postrádajú šmrnc a ducha predchádzajúcich filmov ale v rámci žánru sú to predsa len chuťovky. Plus otvorený koniec a slabosť pre Romera tomuto filmu vyslúžila poctivé 3*. ()

Caelos

George tady šlápl trochu vedle... Podle mě chtěl natočit "moderní" film a tak udělal to, co je v dnešních filmech moderní, rozhoupal kameru... Pořád je to ale lehce nedprůměrný zombie horor, pro fandy Romera povinnost. ()

maseer2

film natočený stejným způsobem jako Cloverfield.. za zmíněným Monstrem vůbec nezaostává, ba ho naopak převyšuje větší realističností.. paráda:) ()

PROROK14

Celkom zaujímavý film, ktorý vo mne ale nevyvolal žiadne pocity. Takže to ostáva na hranici zombie hororov, ktorých je natočených veľmi veľa. ()

BoPo

Dobre urobený horor. Romero vie urobiť z môjho pohľadu horor priemernej kvality, ktorý Vám dokáže skrátiť dlhú chvíľu. No nič nové v rámci sveta hororov neprináša a ani sa o to nepokúša. Je to hold klasik, dalo by sa povedať dinosaurus žijúci v modernej dobe. ()

6thSun

Hluchej dědek je nejzábavnějším likvidátorem nemrtvých, kterýho jsem kdy viděl. Bohužel tam je jenom chvíli a zbytek filmu už je totálně anticool. 40% ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)