Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Lopezka1982

Jelikož jsem už od malička nadšená fanynka všech supermanů, tak se mi film moc líbil. Různé akční scény zde byli od začátku do konce, vůbec jsem se nenudila, nádherný a sympatický Henry Cavill tomu byl příjemná třešnička na dortu. Líbilo se mi, že zde bylo více o planetě Krypton a jejím zániku. Prostě mohu vřele doporučit :) ()

Khumbac

Zacku Zacku tys nám toho naservíroval. Devastující destrukce světa okolo a jen né Klárkovic ofinky. Efekty na jedničku, ale už se mi zdálo že jich tam bylo přehršel. Při soubojích Supermana a generála mi občas přejela husina po těle takže film účel splnil, ale po x-té explozi či zboření mrakodrapu už mé napětí z filmu ochabovalo. Možná mi chybělo málo zachráněných lidských katastrof :) Ale jinak doporučuju... ()

Saraph

Osobně jsem čekal trochu víc. Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a jediné, co jsem pak dostal, byla splácanina efektů (padající mrakodrapy, Kryptoňané prolétávájící budovami, ...) Nevím, nějak mi Superman přišel suchý, původní film mi sedl mnohem více. ()

Estrellita

Tento Superman je pojatý víc z pozice "Star Wars" než ze své vlastní podstaty. Na něčem mu to přidalo, ale většinou bych změny označila jen jako marketingový tah - vždyť co zaručí zajímavost filmu víc, než mezigalaktický konflikt obřích rozměrů? Přetechnizovaná vizuální stránka filmu mě chvílemi (zejména při bojích a akčních scénách) opravdu otravovala, a to jsem prosím za uhlazený vizuál většinou vděčná... ale co je moc, to je moc. Absolutně nezajímavý hlavní herec tomu jen přidal poslední hřebíček do rakve. 40% ()

chelseaman22

Já to tvrdím odjaktěživ - Snyder je až tak moc nestátní, až je divnej. Ergo průběh filmu samého je nepochopitelný nebo vyjádřeno pro zástupy socanů "NaČeloŤukající". Extrémně inteligentní národ na Pandoře zhyne díky Bakalovi, Komárkovi či Křetínskému, tak hlavní bioinženýr JAVERT vyšle svého spratka na planetu Zemi - planetu zaslíbenou kokainu a kávových bobů. No tak ať, ve filmech je nám vtloukáno, že NASA monitoruje i listopadové pouštění draků, takže je vážně FUNNY, že vesmírná loď mikro rozměrů ujde jejich pozornosti - díky Bohu za loajalitu Američanů vůči cizím návštěvníkům! Svatá panno Babovřeská! Pan HOPE najde vesmírnou loď, kam v tu chvíli zamíří i investigativní novinářka a nene, žádný koitus - jen vypálení "vnitřního krvácení" (kterak HOPE reguluje intenzitu svého paprsku?!). A to nejlepší přichází hned poté - vesmírní piráti obsadí veškeré informační kanály a dají lidstvu najevo, že brzy chcípnou - Snyder chtěl poukázat na globálnost problému, takže během minutky se divákům dostal pohled na rolníky pod Ťan Šanem po Masaje, kterak se dívají na TV a vidí výhružku ve svém rodném jazyce. Taky je zajímavý, že i přes vzdálenost obou světů oba světy aplikují stejné měření času - tj. na hodiny a minuty. A ten konec? Ten ta policajta vážně zabila. "Ten SuperMan je vážně sexy generále!" 77% Celosvětový výdělek k 29. 10. 2013: $662,845,518, což je 2,95 násobek budgetu..........54. nejvýdělečnější snímek historie ()

Aargh

Upachtěné tři body za výborného Michaela Shannona, fajn soundtrack a maniakální videoherní řež v poslední třetině. Jinak není moc co chválit. Pokusy o hlubší vykreslení charakterů a budování emocí selhávají na celé čáře, místy až vyloženě trapně. ()

eye candy

Dnes v čase morální kocoviny a krize je, zdá se, už jakousi samozřejmostí předstírat ve filmech (a umění obecně) civilitu, snad proto aby se nedráždilo hada bosou nohou a stále víc rozevírající se nůžky nenapadlo náhodou nějakýho novodobýho mesiáše znovu secvaknout. Nicméně jak se často optimisticky říká, na každého jednou dojde, takže poté co nás filmový průmysl přesvědčil o tom, že i např. takový James Bond už není zdaleka tak bezstarostný frajer jako v 80. a 90. letech, došlo konečně i na comicsového Mirka Dušína, který chtě nechtě musel sundat ty svý pekelný červený slípy a svěřit se nám se svými niterními problémy. Snyder to s Clarkovými motivy a psychickou výplní vzal docela z grugntu, takovou dobrou první hodinku filmu se věnuje tomu co vlastně vedlo Kal-Ela k tomu, aby se do nás tak bezhlavě zamiloval. Zack také docela dost času věnuje samotné planetě Krypton, ze které dělá lehounce Platonovskou Repulibku, zároveň tak ale vytváří kvalitní podhoubí pro fakt výbornýho záporáka, který (jako většina skvělých záporáků), vlastně není ani záporák, akorát má na věci prostě trochu jinej názor no. Man of steel je sice v podstatě od prvních do posledních minut film plný klišé, ale Snyder, alespoň co se mě týče, dokáže tahat za ty správný nitky, takže jsem povětšinou tancoval jak pískal a než začla obligátní a nudná akce jsem si film celkem užíval . Henry Cavill je taky celkem fajn volba, doufejme že ho nečeká podobný osud jako některé jeho předchůdce. Na to že je nová adaptace vlastně bez toho nejzábavnějšího co Superman nabízí (zábavné alterego Clark Kent), tak to docela klaplo. ()

VaHo

Film. který konečně plně ukázal Supermanův potenciál, i když zdecimování obyvatelstva jednoho obrovského města, bylo možná poněkud přes čáru, já z kina odcházel spokojen. Prostě když se kácí les, létají třísky a když se perou bohové pozemští mravenci musí stranou. Děkuji tvůrcům, že v tomto filmu nepadlo ani jednou slovo kryptonit. ()

SniperG1

Nejslabší film Zacka Snydera! Těšil jsem se, ale vůbec mě to nebavilo. Pár dobrých momentů tak bylo, ale to nestačí! Aspoň ten soundtrack je výborný...60% ()

filmmovier

Jeden z nejlepších filmů třináctého roku. Taková komiksová adaptace se opravdu nevidí každý den a Muž z oceli tak působí jako zjevení. Mě osobně se tenhle jeden film líbil víc, než Nolanův Batman a to už je vážně co říct. Působivý příběh, snad jen Krypton mohl dostat více prostoru. Efekty jsou luxusně a nepůsobí nijak rušivě a spoustu scén se mi zarylo do paměti. Henry Cavill je zatraceně dobrej Superman, Brandon Routh se může jít zahrabat ještě hlouběji, než je doteď. Musím pochválit i dabing, jeden z těch lepších, co jsem v poslední době slyšel, dabéři opravdu odvádějí skvělé výkony. Costner a Crowe mě naprosto dostali, do svých postav dali duši a záhrali je, jak nejlíp dovedli. Generál Zod je výbornej padouch, jsem vážně rád, že tam hned na začátku nevrazili Luthora. Samozřejmě je to úvodní film - schopnosti, původ, kostým, jméno - ale všechno je to natočeno svěže a vtipně. Zack Snyder zase nezklamal. Těším se, co bude dál. Tohle je vzkříšení legendy jak má být, Superman se vrací je fakt sračka. 95%. ()

Kubrickon

Tento film nieje lepší ako ten z roku 1978, beriem to ako len verziu pre 21. storočie. Pri všetkých kladoch a záporoch hudba Johna Williamsa prevyšuje nad Zimmerovu. Rád by som vedel Williamsov názor.... Prečo nieje skutočný svet tiež taký zaujímavý ako v tomto filme?! ()

Laerry

Příběh o Supermanovi od malička nemám příiš v lásce a ani nový film na tom nic nezmění, co naplat že tu jsou super triky, příběh je trendově temný a depresivní, že americkou ikonu hraje angličan (kterého mám ráda z Tudorovců) - Superman je prostě otravná postava se stupidním příběhem a nezbavitelným patosem, ve kterém se koupe spolu se svými červenými slipy. ()

Motinski

Je cítiť že Muž z ocele sa chce viac podobať Nolanovi ako Avengerom, no neviem či je to správna voľba. Snyder nevie ktorou cestou sa má vydať, akým spôsobom príbeh vyrozprávať a preto pôsobí nesúrodo. Cavill do role Supermana ale skvelo zapadol, spracovanie vystihuje dopyt po tom ako sa robia filmy v súčasnosti a komiksová naivita sa nesnaží prejavovať, ajkeď miestami to úplne nevychádza. Prvá polovica je určite lepšia, dramaticky viac zvládnutá, uvedomelejšia, no v polovici druhej už sa to začína rozsypávať. Na konci sa ukazuje že sa nemáme kam posunúť a spoliehajú sa tu na Wow efekt z hromadnej deštrukcie. Klasická chyba väčšiny komksoviek. Určite sa oplatí vidieť no moje očakávania film nenaplnil. Celkom sa ale teším na pokračovanie kde sa objaví aj Batman, no do Justice League veľké očakávanie nevkladám. ()

Doudis19

Mít za otce Russella Crowna a Kevina Costnera, tomu se říká klika. Navíc vidíte skrz zdi, máte nadpozemskou sílu společně s nesmrtelností, jo a ještě umíte létat :-D. Chlapec, který tohle všechno vlastní, řádí v dalším celovečerním Supermanovi. A nutno říct, že podívaná je to skutečně nad míru výživná. ()

andiek05

Přestože se v poslední době roztrhl pytel s filmy se superhdiny, musím přiznat, že jim zrovna neholduji a spoustu z nich jsem ještě neviděla a možná ani neuvidím :-D I zde jsem byla připravena, že jakmile usoudím, že je to nuda, končím, ale nějak se to nestalo. Bavilo mě to a vydržela jsem až do konce. Děj samozřejmě není zas až tak překvapivý :-D ale moc se mi líbil způsob, jak to bylo natočené a pojaté, např. vzpomínky. Takže pro mě vlastně velké překvapení, protože jsem tomu nedávala příliš velké šance. ()

Skuby47

Má to všechno, co se od sci-fi očekává. První polovina má dokonce myšlenku i napětí, ale v druhé půlce se to i přes rychlé tempo, stálou akci a slušné digitální efekty, jaksi vleče. Čeho je moc, toho je příliš. Pokud by ty závěrečné výbuchy a destrukce byly zkráceny o polovinu, film by získal, i když je to s podivem, větší spád a dramatičnost. Skvělé herecké obsazení, ale výkony odpovídající žánru, tedy nic moc, a navíc se v těch stálých bojích nějak ztrácely. ()

Lachtaan

Man of Steel byl vůbec zhola prvním Supermanem, kterého jsem viděl a stále si utvrzuji, že až na animované verze tomu tak i navždy zůstane. Ačkoli to v onom roce 2013 málokdo čekal, stále ještě nepříliš známý Henry Cavill vyprázdnil se svým Mužem z oceli naše peněženky natolik, že mu nechybělo moc do samotné miliardy. A tím odstartoval sebevědomou vlnu DC snímků, které jsou nám nyní servírovány každých průměrných půl roku. On, obohacený o tváře Kevina Costnera, Russela Crowea či Michaela Shannona, je stále tím nejlepším, co nám Warneři ze stáje DC nandali na stůl. Snad v příštích letech konečně přijde následovník, který z onoho stolu smete Muže z oceli z jeho příčky nejpovedenější novodobé celovečerní komiksárny od DC. ()

Script

Popravdě jsem prvně tento film viděl proti své vůli, protože se mi absolutně nelíbilo původní ztvárnění Supermana. Nic méně kdybych tento film nedokoukal, tak bych toho hrozně litoval. Henry Cavill tu roli zahrál perfektně a Amy Adamsová je nejlepší Lois Laneová o proti těm prvním hysterickým verzím. Na to, že film trval 2 hodiny a 30 minut tak to uteklo jako voda. Za mě 5 hvězd! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera