Temný rytier

• Česko Temný rytíř (viac)
USA / Veľká Británia, 2008, 152 min (Alternatívna 146 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (viac)

Mestečko Gotham City, kedysi raj zločincov, sa pomaly spamätáva z najhoršieho a začína rozkvitať, predovšetkým vďaka pomoci maskovaného netopierieho hrdinu Batmana a jeho občianskeho alter ega multimilionára Brucea Waynea (Christian Bale). Povestnou novou metlou, ktorá dobre metie, sa ukáže byť aj nový štátny žalobca Harvey Dent (Aaron Eckhart), ktorému sa zas a znova darí výrazne oslabovať svet organizovaného zločinu a vďaka ktorému sa čoraz viac mafiánov ocitá na nedobrovoľnom odpočinku - za mrežami. Harvey bojuje proti kriminalite, korupcii - a zároveň veľmi intenzívne i o priazeň Bruceovej priateľky Rachel Dawesovej (Maggie Gyllenhaal). Hoci sa možno na prvý i druhý pohľad zdá, že rezervovaný a samotársky Bruce je nad vecou a nejako výraznejšie mu to žily netrhá, v skutočnosti je všetko trochu inak... Odstup si totiž drží cielene! Tak či onak, všetko je razom nepodstatné, keď sa na scéne ako blesk z jasného neba objaví nová desivá hrozba, s ktorou nik nepočítal – šialený nekorunovaný kráľ zločincov Joker (Heath Ledger), ktorý mesto uvrhne do nového, dosiaľ nepoznaného chaosu a ktorý prinúti temného rytiera Batmana siahnuť až na dno svojich možností a temer prekročiť už skoro neexistujúcu hranicu medzi Dobrom a Zlom... (oficiálny text distribútora)

kitano

Ked vidim kopec tych siahodlhych komentarov, nemam vobec chut sa rozpisovat. Tak len strucne. Nebolo pre mna lahke zaujat k filmu pevne stanovisko a az po druhej projekcii som zistil, ako velmi ma obvplyvnila Ledgerova smrt a medialna masaz. Az by som povedal, ze som nesiel na batmana, ale na jokera. Po druhej projekcii to bolo ine a teraz, uz s kludnym svedomim, sa pripajam k vacsine. Je to zazitok. Vynimocnost filmu spociva hlavne v tom, ze Dark knight prekracuje hranice komixoveho filmu. Neda sa lahko zaskatulkovat ako blockbuster, komixovy film, ci akcnak (iked ma prvky kazdeho). Je to proste ten typ filmu, ktory sa skutocne radi medzi najkvalitnejsie diela, bez ohladu na zaner. Je trochu priskoro hovorit o tomto filme ako o "one of the best of all time" (predsa len, nehladne na jeho kvality, na uspechu filmu sa znacne podpisala ona nestastna udalost). To este ukaze cas... (9/10) ()

NinadeL

The Dark Knight pokračuje v "neorealistickém" stylu a v novém světle nabízí klasické známé záporáky, Jokera a Two-Face. Zatímco Scarecrow v jedničce byl vysloveně nechutný, Joker je naprostý originál a zrození Two-Face je velké překvapení. Postavy jsou vysloveně zajímavé, mění se temný styl v ještě temnější, na což má vliv i přeobsazení Rachel. Chápu ty tehdejší ovace, přesto je to ve výsledku film, ke kterému se vracet nechci, protože prožitek sám o sobě je příliš negativní. ()

Kaka

Netroufám si říci který z nových dílu je lepší. Nicméně je jasné, že v rytíři Nolan úspěšně aplikoval a prohloubil prvky, s kterými restartoval celou netopýří sérii. Tedy maximální realistično, hutné charaktery, temnost, studené prostředí a minimum barev. Ač se mi na první pokoukání zdá Batman Begins kompaktnější a uhlazenější (i přes existencionální záčátek), z rytíře sálá něco, co se jen těžko definuje. Každé filmové políčko je zde dokonale promyšlené, fantasticky zpracované a podané na stříbrném podnose. Ledger je geniální, akce skvělá a kamera kvalitní, ale hlavní trumf režisér vytahuje v podobě několika zlomových scén a hlavně zde neoddiskutovatelně hraje roli fakt, že nikdy nelze předpovědět, co se stane za deset sekund a to je u komiksového filmu věru nevídaná věc. Stejně nevídaná, jako tvrzení, že Dark Knight je sice komiksem se vším všudy, ale svým dramatickým a existencionálním přesahem se stává plnohodnotným dramatickým zážitkem, s čímž není možné nesouhlasit. Nelze vidět pouze jednou. ()

Spiker01

Kulervoucí, epické, legendární. Dneska už je možná trošku ohrané a mainstreamové žrát Nolana, jeho Temného rytíře a samozřejmě Jokera, což o to. Dark Knight mě i po šesti letech a x-tém shlédnutí opět uchvátil. Film je samozřejmě stále hodně "hypován" kvůli nešťastné smrti Heatha Ledgera (který té roli dal doslova tolik, že ho zabila), což filmu tehdy (ne)paradoxně nesmírně pomohlo k úspěchu, ovšem nic to neubírá na faktu, že se jedná o Nolanovu standardní, což u něj znamená famózní, práci. Ten člověk prostě nenatočí špatný film. Opět je u toho Zimmer (s jeho nezapomenutelnými melodiemi), plejáda slavných a výborných herců a neskutečné tempo, které Chris díky svému umu a výborné koprodukci při psaní scénáře s bratrem, udrží po celé dvě a půl hodiny. Je to samozřejmě skvělý, ale je to to nejlepší, co zatím natočil? Těžko říct, jsem zaujatý, Joker se mi nesmazatelně vryl do paměti.....100% ()

Lavran

Balíček dokonalých "žoltriků" a filmové memento (mori), které u mnoha jedinců (začněme u mé osoby) vyvolá dlouhotrvající insomnii. Batman-začátečník ustupuje ze scény jako plytká (avšak stále nádherná) mrtvolka, Temný rytíř si vysluhuje briliantové ostruhy. Jeden z nesporných vrcholů soudobého filmařského snažení, který má potenciál, look a duši deseti epických blockbusterů! ()

Krouťák

V době, kdy píši tento komentář, je tu přesně 3 000 Vašich názorů (a 46 589 hodnocení), takže nebudu zbytečně obsáhle opěvovat všechny aspekty filmu, protože tu už jistě vše řečeno bylo. Tedy jen velmi stručně - spojení Nolan, Ledger & Zimmer vedlo už v roce 2008 k jedinému přídavnému jménu - EPICKÉ. A ani po čtyřech letech neztratil tento monument nejen komixové scény ani drobek ze své velkoleposti. Obávám se, že to už v posledním díle ani sám mistr nepřekoná, nicméně nemohu se dočkat premiérového dne u nás - 101% ()

Radko

Emocionálne vyprázdnené, studené. Dokonalý vizuál, ultramoderná hračička zabalená do zmätene komplikovanej rozprávačskej formy, z ktorej ale city, adrenalín, ani túžbu analyzovať nevymačkám + vyvolanie dojmu filozofického presahu. Nastolené myšlienky sú len nezaujímavými zjednodušeniami konceptov už dávno nakrútených i napísaných (relativita je večná). Batmanov bučivo basovo chrapľavý hlas rozosmieval, partnerka bola všetko iné než femme fatale (a to mám Maggie G. inak rád). Takže dvadsať percent za záverečnú polhodinu a Jokera. Komixy môžem, rád si pozriem ich filmové adaptácie, ale neznášam tie, ktoré sa berú smrteľne vážne a toto posolstvo bez humoru prenášajú na diváka. Presne prípad Temného rytiera. Veď aj v Mausovi Arta Spiegelmana, spracúvajúcom osobnú traumu z holokaustu bolo oveľa viac humoru a nadhľadu. Pozn. Úplne scestné bolo podsunutie anarchie Jokerovi. Tam jej nebolo ani za máčny mak. Len naivne zjednodušené vyjadrenie myšlienky o potrebe zla vyvažujúceho dobro (pochybné teórie o rovnoprávnosti energií, protipólnych správaní a podobné blabla). Zároveň sa stotožnila anarchia s deštrukciou. Úplne v súlade s teóriami mocných o nevyhnutnosti inštitútov akými sú štát, dane, vlastníctvo pôdy a bezpečnostné zložky na ich vymáhanie, ale zároveň mimo všetkých relevantných anarcho teórií i praktických realizácií dočasných autonómnych zón. Zahrnúť zdémonizovanie anarchie do bezhranične uctievaného kultu je ozaj šikovnou propagandou. No a na záver ponúkam zhrnutie recenzie z pohľadu prijatia nadšenými užívateľmi: Film-popcorn, ideálny pre dnes prevládajúcu generáciu premúdrelých vševedkov (s minimom skutočných znalostí). Najmä pre chýbajúcu emocionalitu a ničotnosť tzv. hóch filozofických myšlienok, v skutočnosti len propagujúcich tých, čo vládnu svetu. Atribúty, po ktorých dnešní trendy cinefili skáču ako mačka za rybacou kosťou. Rozoberú film zo všetkých strán, a nakoniec dospejú k ohromujúcemu poznaniu, ktorým sa tak či onak len primknú k stotožneniu sa s dneškom, ktorý majú podľa nich samotných pod palcom. A sú - samozrejme- finančne nezávislí, sebestační a dostatočne značkoví (hoci príchylnosť značkovosti navonok odmietajúci s poukazom, že im ide hlavne o kvalitu :), podobne ako Joker i Batman. ()

Jezinka.Jezinka

Velkolepý film s mnoha zvraty, ve kterém se jen díky Batmanovi (v civilu, v oblečku to je takový netopýr v brnění) a Harvey Dentovi před tím, než nabere rozměry Januse, je na co dívat. A díky doprovodným figurám Morgana Freemana a Michaela Cainea i co sledovat. Ano, Joker je perfektní, jen mi místy připadal, že do filmu přišel z jiného příběhu a část jeho podivností je způsobena tím, že je jinde, než by být měl. ()

Nevka

Naprosto skvělý film. Joker a jeho šílenství a pokaždé úplně jiný příběh původu jeho ran. Christian Bale je nejlepší herec, který Batmana ztvárnil - Batffleck je však lepší Batman. Vizuální efekty naprosto ohromné a akční scény jsou skvostem v bojových choreografiích. Navíc nám film dodal i vznik Two-Face a mám takový pocit, že tohoto Batmana bude už jenom poměrně hodně těžko překonávat i jeho pokračování Temný Rytíř Povstal. Takže jasných pět hvězdiček. ()

viperblade

V komentáři se vyskytnou SPOILERY!! Předně chci upozornit, že na tento film jsem se těšil tak moc, jako na žádný jiný! Většinou, když se na něco těšíte, přijde studena sprcha, a vy jste zklamáni. To se v případě Temného Rytíře nestalo. Prvotřídní jízda od začátku, (Wiliam Fichtner je ten nejdrsnější bankovní úředník, kterého jsem kdy viděl :-)) trik s propiskou, (ten mě naprosto odrovnal, čekal jsem totiž cokoliv, ale tohle NE) a to nejlepší - Joker. Ano, já vím. O této postavě je prakticky každý komentář vychvalující jeho genialitu. Nu, co se dá dělat. Ani můj nebude jiný. Tohle totiž nebylo o Batmanovi, ale o tom záporákovi, který tak rád provokuje, který všude rád řekne "jak vlastně přišel ke svým jizvám", na kterém tento film stojí. A to neříkám jen proto, že Heath Ledger zemřel, nebo proto, že to byl nějaký můj TOP herec. Vůbec ne. Já to zde píšu, protože to je pravda. Tohle stojí především na výkonu Jokera. Jeho hláška Why so serious? se určitě stane stejně legendární, jako Terminátorova hláška I'll be back. Taky jeden z kladů tohoto filmu spočívá v tom, že není typicky americký. SPOILERY: (Smrt Rachel, Joker přežije a Batman je ten špatný). A co se právě přežití Jokera týče, jsem zvědavý, jak to režisér vyřeší, pokud bude nějaké pokračování. Konec SPOILERŮ. Rozhodně lepší než Batman začíná, ale i přes všechny klady, které jsem zde vyjmenoval, tak bych to na 10té místo neviděl. Do TOP 50 určitě, ale TOP 10 zřejmě ne. A co se týče náhrady Katie Holmes tak Maggie to vytáhla bravurně. Seděla mi do té role více, než Katie. A to je vše, přátelé. Možná, až se vzpamatuju, tak napíšu něco lepšího :-) ()

castor

Za prvé: Rozhodně nejsem fanouškem dosti přeceňovaného Batmana začíná.. za druhé: Jenže, tady se dají očekávat jistá "ale"... Stále tak trochu přeceňovaný Christopher Nolan totiž definitivně představil náležitě temného a především realistického Batmana, nejen psychologickou drobnokresbou odseklého od jiné blockbusterové produkce, těžko odhadnutelného v tom, co se stane a jak to celé skončí. Definitivně jej zbavil oné karikaturní estetiky, kterou před ním pevně svíral Joel Schumacher. Nová dobrodružství (přehnaně) chraplavého noční mstitele jsou sofistikovaná, aktuální, vykreslující skutečnost, jak tenká je ona hranice mezi konáním dobra a zla. Kolektiv kolem Nolana staví na komplikovaném ději s mnoha postavami; masivní hutnost vyprávění prakticky nemá mezi obdobnými blockbustery obdoby (až Nolan svého diváka dost přeceňuje). Dalo se něco odkrojit (postavy záporáků jsou docela navíc a matou v ději, Joker by potřeboval na všechny svoje pikle sedmimílové boty atp.), přesto nechme si ta "ale". Scénář je opravdu nevypočitatelný (už jen úvodní vyloupení banky má úchvatné zvraty) a nabídne nám několik dramatických vrcholů. Samotný Bruce Wayne ale příliš důvodů k radosti nemá. Sic se navenek ukazuje s nohatými modelkami, s bolestí v srdci sleduje, jak se jeho Rachel (i pro tentokrát půvabná Maggie Gyllenhaal) raduje v náručí státního návladního, idealistického Harveyho Denta (Aaronu Eckhartovi patří dramatická část filmu). Tenhle chlapík má představu o bezpečném Gothamu, čímž by mohl od sebeobětování pomoci samotnému Bruceovi. Nemá cenu více prozrazovat, ale vězte, že je toho spousta. Akční momenty, atmosféra, burácivá hudba Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda. A podle očekávání i skvostný Joker – oplakávaná australská hvězda Heath Ledger a bohužel i šokující a účelná předpremiérová reklama. Batman totiž sesadil z trůnu řadu komerčních rekordů, sám sebe korunoval jako film s nejlepším otevíracím víkendem v historii a s nejlepšími tržbami za první týden v dějinách Hollywoodu. Sociopatický excentrik, kterému náramně sluší sestřičkovská uniforma, s nulovými morálními hodnotami a perverzními metodami, svede být jeden záběr na pokraji šílenství, v druhém vtipný a ve třetím překvapí trefnou glosou. Nevíme naprosto nic o jeho minulosti, samotný Ledger má naopak plnou kontrolu nad tím, co na plátně vytváří. O toho Oscara tu až tolik nejde... Dvakrát tu totiž mrzí jeho smrt, protože jeho kreace jsou důkazem toho, že Heath byl hercem s obrovským potenciálem!! ()

ClintEastwood

Do posledního detailu vypilovaný, pochmurně atmosferický blockbuster, opředený tajemnou legendou a bolestivou ztrátou v podobě smrti Heatha Ledgera, jenž zde naprosto unikátně a zcela po svém, ztvárnil maniakálního Jokera, který tomuto snímku dominuje. Jsou tady nové postavy, skvělý příběh, dokonalá hudba a film jako celek, je naprosto strhující. Všechny scény, ve kterých je Ledger, jsou na šest hvězd. Temný rytíř vás naplno dostane až na několikáté zhlédnutí. V každé jeho scéně je totiž ukryto tolik neviditelných maličkostí a detailů, které divák při prvním promítání nestačí vstřebat a uvědomí si jejich kouzlo a důležitost až příště. Film, který na dlouhé hodiny rozbuší vaše srdce. Kult moderní kinematografie. ()

Rex Mundi

Dobrý film a ešte lepšia komiksovka. Ale najlepší film všetkých čias? Či štvrtý najlepší? To isto nie. Výborná réžia, akcia, komiksové klišé mixované s ťažkými témami,... ale je aj trochu pridlhý a smutnou iróniou mu najväčšiu reklamu spravila smrť Heatha Ledgera (blbec, stálo mu to za to?). Mimochodom, Heath zahral výborne, ale pozriem do zoznamu filmov a takých hereckých výkonov nájdem ešte za dve hrste - tým jeho schopnosti nijako neznižujem, no neusádzala by som ho hneď na trón po Ježiškovej pravici, mali sme a máme tu aj iných mladých hercov podávajúcich fenomenálne výkony - ibaže žijú ...a zatiaľ nehrali v Batmanovi ;-) Ako jeho dlhoročnej fanynke mi však chýbalo viac Christiana Balea. V podobe Bruca Wayna sa príliš nevyskytoval a za gumovou maskou s príšerne zmeneným hlasom som ho nespoznávala. Celkové hodnotenie by som charakterizovala podobne ako Klerik - nebola to explózia, ale súzvuk medzi celkom a detailami bol tak presne vypočítaný a hladký, že to takmer nemalo chybu (až na pridlhé scény i záver, v čom sa zase zhodujem s Tronom). Pre mňa 4,5*. A prečítajte si ešte komentár Cervenaka, ten šikovne ukazuje, kde to mohlo byť ešte lepšie ;-) ()

D.Moore

Nejlepším komiksovým filmem pro mě i napořád zůstávají X-Men spolu s Burtonovým Batman se vrací, následováni Donnerovým Supermanem a pak Hellboyem, ale Temný rytíř je podobně jako jeho mladší bratr skvělý, o tom není pochyb. Vlastně ne, je lepší. Nejlepší moment - kouzlo s tužkou! ()

MM_Ramone

Je to skvelý film s vysokým, štedrým rozpočtom. Kinohit! "Temný rytier" má gule. Výborné herecké výkony, profesionálna práca režiséra, majstrovská kamera, pohotový strih, dokonalá vizuálna stránka. Veľmi dobre sa na to pozerá. Ale pre mňa, a asi aj celú moju generáciu, bude navždy najlepším Batman ten z dieľne Tima Burtona a najšialenejším Jokerom Jack Nicholson. Každopádne je tento snímok veľmi podareným akčným, fantasy thrillerom. Batman je mojim favoritom medzi komiksovými hrdinami a preto som moc rád, že vznikol ďaľší kvalitný film, ktorý rozpráva jeho príbeh. **** ()

Niktorius

Než se Nolanův nový film překlopil do druhé půle, spokojeně jsem si vrěnl s vědomím, že opravdu sleduji jeden z nejšpičkovějších hollywoodských filmů (minimálně) posledního desetiletí. Stejně jako v Batman Begins ovšem druhá polovina při kritičtějším pohledu místy zaskřípala a vykazovala určité rušivé prvky. Předně to bylo skoro nekontrolované bujení narativních liní, které začalo připomínat buněčné hemžení pod mikroskopem, důvěrně známé z hodin biologie - zde se jeden subpříběh větvil, támhle druhý zanikal, odtamtud se vynořoval jiný a já měl nepříjemný pocit, že si toho Nolan naložil na bedra až moc. V druhé řadě jsem nebyl nadvakrát nadšený ze značně zjednodušeného moralizování (některé dialogy mi připomínaly Raimiho Spider-mana) a okatého odkazování na současné sociálně-politické problémy (Batmanův ultimátní sledovací systém a spol.) a v řadě třetí jsem trochu syknul nad příliš fantazijními úlety, narušujícími dojem "realistického" filmu. (Je ale namístě doplnit, že Nolan si stále uvědomuje, že Dark Knight je adaptací komiksu a snaží se neprznit jej zbytečně intelektuálním pojetím a naopak nešetří atraktivními akčními scénami.) Už už jsem chtěl dát "jen" čtyři hvězdy, ale když jsem na konci viděl, jak Temný rytíř odjíždí do dáli nepochopen a morálně zbičován, nesouce na sobě tíhu cizí vinny, nemohl jsem mu nedržet palce, natož mu upírat hvězdičky ;-) 90% _________ P.S: Odsunutí samotné postavy na Batmana nevnímám jako zápor, je to součást konceptu. Zatímco v Batman Begins jsme sledovali příčiny a okolnosti zrození netopýřího muže, The Dark Knight se zajímá o to, jak jeho existence ovlivnila Gotham a jeho občany; není tedy divu, že Pan Netopýr již není středobodem děje.____P.P.S: Emocionální chladnost a rezignaci na patetické scény, po kterých se tu stýská Cervenakovi, též vnímám jako záměr tvůrců a vítám to. Vždyť Nolan si zvolil takový styl, že by v něm jakékoliv pokusy cíleně vyvolávat emoce vyzněly příšerně lacině a oslava Batmana jako neohroženého hrdiny by byla v příkrém rozporu s duchem celého snímku. ()

JANARYBA

Pejsek s kočičkou vařili filmový dort, nastrkali tam vše co se osvědčilo v předchozích dílech, přidali další výborné herce, dodali víc techniky, víc toho rozmlátili, zrychlili tempo a úspěch je na světě - většině lidí to moc chutná.....jako nejlepší film roku je to bez komentáře. ()

freddy

Dlouho jsem si myslel, že tenhle film je tak dobře hodnocení jen na základě reklamní masáže v médiích, která souvisela s úmrtím Heatha Ledgera. Ale není tomu tak, svůj názor jsem po zhlédnutí filmu musel rapidně přehodnotit. Tenhle film mě totiž dokázal až nečekaně zaujmout, což je překvapující vzhledem k faktu, že jsem nikdy žádný film s Batmanem neviděl a komiksové adaptace takřka vůbec nevyhledávám. Tento příběh však byl hned od první scény hodně zajímavý a jakmile poprvé vstoupil na scénu Joker, tak se stal ještě zajímavějším. Nevím, jestli za to může herecký výkon Heatha Ledgera nebo perfektně napsaná postava, ale faktem zůstává, že Joker je zde hodně fascinující postavou, a to říkám i když jsem ho jako hlavního záporáka docela nenáviděl. Ale musím pochválit i Christiana Balea, který je hodně velkým sympaťákem a elegánem a role Bruce Waynea mu hodně slušela. A jakmile se Bale s Ledgerem objevili na obrazovce společně, tak jsem jen fasinovaně sledoval jejich dialogy a boje. Takže film hodnotím rozhodně jako hodně zajímavý a kvalitní počin, a jediná má výhrada směřuje ke stopáži celého filmu. Dvě a půl hodiny je hodně dlouhá doba na to, abych se u akčního filmu nenudil, takže zhruba po hodině a půl naprosto geniálního filmu se dostavilo první zívnutí a pak už film v mých očích ztrácel na kvalitě a atraktivnosti. Jedním slovem bych to nazval jako překombinovanost. Režisér tam chtěl evidentně narvat co nejvíce akce, ale v poslední hodině už u mě opravdu převládala nuda a zaujetí se dostavilo až někde ke konci celého filmu. A jelikož si film po celou svou dobu nedokázal udržet stejnou kvalitu, tak mé hodnocení prostě nemůže být pětihvězdičkové, ale čtyři hvězdičky už vnímám jako optimální hodnocení pro tento film. ()

Spooner

Když jsem před pár lety viděl, jak Batman začíná, tak jsem si říkal, že větší radost už fanouškům Nolan udělat nemohl. Jenže to jsem se opravdu šeredně mýlil. Oproti tomuto majstrštyku vypadá předchozí Batman jako slabší předrm, na kterém si chtěl šéfkuchař vyzkoušet pár nápadů. A aby je v Rytíři dotáhnul k dokonalosti. Všechno je tady totiž minimálně o třídu lepší než minule. Příběh,režie,kamera,emoce,akce i herci. Nolan fakt jede, tempo je ohromný, pocity zoufalství jsou v mnoha momentech opravdu dokonalý a vždycky, když si myslíte, že už to lepší bejt nemůže, tak se Nolan (popřípadě Joker vyberte si) vytasí s dalším esem v rukávu a všechno to nabírá ještě větší obrátky. I ta akce se zlepšila a ta automobilová honička je fakt bomba. No a obsazení je snad jedno z nejlepších za posledních několik let. U Balea bylo všechno jasný, ten je stále výborný a pro mě nejlepší Batman. Caine a Freeman mu navíc kryjou záda a i na menší ploše na sebe dokážou upozornit a u velmi dobrého Oldmana, je příjemné, že tentokrát jeho postava dostala o hodně více prostoru. Nejlépe se ale vyvedly nováčci na scéně. O Ledgerovi už se toho řeklo a napsalo tolik, že už fakt není co dodávat. Z jeho Jokera jsem měl nahnáno, jak už dlouho z žádného záporáka a Nicholson oproti němu vypadá, jak neškodný klaun z cirkusu. Nesmí se ale zapomínat také na Aaron Eckharta, jehož výkon je také ohromující a všechny polohy jeho tragického hrdiny jsem mu bez problému věřil. No a pak je tu ještě Maggie Gyllenhaal, která je za nudnou Katie Holmes více než solidní náhrada. Prostě Temný rytíř si všechen ten úspěch zaslouží jako už dlouho žádnej film, stává se nejlepším comicsovým filmem vůbec a všichni Spider-mani a X-meni oproti němu teď vypadají jak neškodné pohádky pro nejmenší. ()

Faustka

Od začátku až do konce vás děj filmu nenechá vydechnout. Parádní akční podívaná. Byla jsem zvědavá na výkon Heatha Ledgera v roli Jokera a on byl naprosto skvělý. Nemůžu dát jiné hodnocení než 5*. ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

19.01.2022

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)