Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

salahadin

Na začátek musím poznamenat, že Simona Pegga a Nicka Frosta žeru, ale tenhle film jsem nepobral a nepochopil, a to i když jasně ukazuje, že se má brát s nadhledem a ne vážně. Tak cca první hodinka byla slušná, možná i vraždy "tajemným" zabijákem v kápi á la Vidocq. Ale konec...tupej, blbej, směšnej, trapnej, ujetej, dětinsky natočenej, jakoby režisér chodil teprve na základní školu. Celý film to zkazilo, rozcupalo na dranc. Paskvil, blbost, co to hodnocení 80% probohaaaaaaa!??!!??! ()

Pilda17

Ano paráda další komedie, která mě dokázala pobavit. Herec Simon Pegg mi začíná čím dál víc sedět. Pobavil jsem se a to splnilo svůj účel. Takové filmy se často nevidí. Krimi-komedie, která opravdu stojí za shlédnutí. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +opět moje oblíbená dvojice, je to akční a zábavné -je to možná zdlouhavější, ta kadence fórků není tak vysoká, možná musíte mít opravdu nakoukáno, navíc tempo je občas jak na horské dráze/// I přes hodně výhrad je tenhle film lepší, zábavnější a akčnější než jejich předešlí počin. K Anglickému humoru mám poměrně daleko, přesto téhle trojici (Pegg+Frost+Wright) docela fandím a na jejich filmy se těším. Škoda že celí film nebyl tak zábavný jako prvních 15 minut a hlavně později se dějová konspirace moc protahuje a komplikuje. Začíná být tedy docla otravná. A samotná závěrečná přestřelka mohla být ještě více rázná a přesná. Jinak postava Nicholase Angela byla dokonalá stejně jako herec sám. Takže když to shrnu, je to slušnej film, který pobaví./// Celkem 72%/// ()

Brygmi

Už dlouho jsem se u filmu takhle nebavila. Tohle je prostě úžasná pocta akčnímu žánru a pokud vás akční záležitosti alespoň trochu berou, Hot Fuzz si budete užívat. Trochu pomalejší rozjezd vyvažuje "nářezové" finále, kde kulky létají vzduchem a auta jezdí zatraceně rychle. Na jazyk se mi pořád dere označení "cool", a to tohle slovo obyčejně nesnáším. Jenže tady se nic jiného snad ani nehodí. Jo, jsou tu také věci, které mi nesedly. Občas mi přišlo, jako kdyby si Edgar Wright trochu popletl žánry. "Smrtka" s kosou? Ehm... Každopádně, co na tom záleží, když je to TAKOVÁ zábava! Ať žijí labutě! ... Při druhé projekci najednou všechno do sebe lépe zapadalo a ani střídání žánrů mi už nevadilo. Absolutní hodnocení to sice pořád ještě není, ale tyhle 4* jsou zatraceně silné. ()

666teen

Úplně přesně vím, kdy začnu sledovat předávání zlatých metrosexuálních Oskarů. Až onen rituál budou celebrovat Pegg/Frost. Na tuhle událost bych si snad koupil i letenku.....To se ovšem nestane, takže se spokojím s tím, že moje sestra je stejná osoba jako moje matka...YEARP? ()

Ruut

Po Soumraku mrtvých je tu další parodie, tentokrát na policajty. Docela to jde. Jen je to místy až moc šablonovité a vtipné za každou cenu. A stejně jako Soumrak má i Hot Fuzz moc natahovanou stopáž. Naštěstí přichází závěrečná dvacetiminutovka, která celý film úžasně nakopává a vytahuje hodnocení aspoň o 20% nahoru. ()

S.Quentin QUALE

První kus dnes už zajeté dvojičky Wright-Pegg, který i po 6 letech zůstává suverénně nepřekonán. Jedná se o výbornou britskou akční komedii, kde bodycountem ani krví nešetří, takže příznivci řekněme krvavé komedie si musí přijít na své. Já jsem byl doslova odbourán stylovostí postav, prostředí i "nehod", takže nemůžu jinak než doporučit. Snad se tvůrci trochu vzchopí, potěšili by mě. ()

Allien.9

Jak to vypadá, když se absurdita překlene v genialitu? Pusťte si "Hot Fuzz". Nejbrutálnější komedie / parodie / kriminálka současnosti. Bay se může jít oběsit.;-) ()

HAL

Aksolutně nejgeniálnější akční parodie jakou jsem kdy viděl. Do základu velmi vtipného konceptu o skvělém policistovi který je pro svou přílišnou úspěšnost "za odměnu" převelen do okrsku ve kterém se nikdy nic neděje a největší zločinnost tu vykazuje ožralý pochůzkář po službě je vložena hromada naprosto vynikajících narážek na všechny možné akční filmy, ale ty přitom nepůsobí nuceně a nečouhají z děje jako ve všech jiných parodiích - tady jsou naopak součástí příběhu a tvoří excelentní celek (a přitom vás jen tak mimochodem co chvíli sestřelí pod sedačky). Film si utahuje ze všech obvyklých klišé akčních snímků, ale přitom je i svým způsobem ctí a využívá, a tedy i bez všech parodických prvků by byl velmi dobrou a napínavou akční komedií. Už mi docházejí superlativa, takže si půjdu dát pauzu a zítra se asi zase zajdu podívat na poldu který kope ve výskoku stařenky do obličeje. Fuck yeah! 9/10 ()

Satan

Akční parodie v rukou Britů? Jak jinak by to mohlo takhle dopadnout? Všude samé vtípky, povedené gagy, úhlavní dvojice k popukání a všude spoustu narážek a odkazů na akční ikony a jejich filmy 80. a 90. let minulého století. Pokud se rádi zasmějete a holdujete akčnímu žánru, nemůžete narazit na nic lepšího. To, že je druhá polovina celá krvavá a brutální zase moc nesedlo mně (že by Wright opustil svůj Soumrak mrtvých jenom napůl?), i když zatoulaná labuť ruluje. A největší chyba na konec: chybí Ricky Gervais! [Přesná stopáž: 116 min] ()

pornogrind

Po pro mě dnes už kultovním snímku Shaun of the Dead jsem se konečně odhodlal k druhýmu a dlouho odkládanými setkání se dvojicí Pegg, Frost pod režisérskou taktovkou E. Wrighta. Dle mých očekávání už to nebylo ani zdaleka tak povedený. Film měl poměrně dlouhou stopáž a nedokázal servírovat zábavu po celou tu dobu. Bylo to jako na houpačce. Povedený pasáže střídají ty nudnější. Nakonec film není takovým zklamáním ale v porovnání s výše zmiňovaným Shaun of the Dead je to pořádnej krok zpět. Do třetího filmu The World's End kde spolupracovala trojice Pegg, Frost, Wright tak půjdu s velkými obavami. ()

DJ Obelix

Na tenhle kousek jsem se moc tesil uz proto, ze Shaun Of The Dead je muj velice oblibeny film, kteremu v mem hodnoceni pata hvezdicka unikla jen o fous a predesilam, ze u Jednotky to dlouho vypadalo zrovna tak, ale nepredbihejme. Film zacina ve chvili, kdy se vedeni londynske policie prestava zamlouvat prilisna horlivost hlavni postavy filmu policajta (tedy prominte - policejniho dustojnika) Nicholase Angela (ono vypadat vedle nekoho jako absolutni nula je preci jen trosicku nemile), a tak se rozhodnou ho "za odmenu" povysit a zaroven prevelet do zdanlive nejospalejsi vesnicky, ktere se zlocin vyhyba jiz cela desetileti. Jenze nic neni takove, jak se na prvni pohled zda. A zde zacina reziser filmu Edgar Wright a komedialni duo Simon Pegg a Nick Frost rozjizdet svou zbesilou jizdu plnou zbrani, akcnich filmu, labuti, japonskych lilii, piva a rajcatove omacky. Tedy ... mozna ne az tak zbesilou jizdu, tedy alespon ne po cely film. Ano, behem celeho filmu se objevuji gagy, u kterych se smichu nelze ubranit, ale preci jen uprimne receno se behem tech 2 hodin, co film trva objevi i lehce hlucha mista. A proto se vracim k myslence, proc jsem behem sledovani temer od zacatku myslel na ctyri hvezdicky stejne jako u Shauna. Jenze to by nesmelo prijit zaverecnych 20 minut filmu, ktere me naprosto uzemnili - Tak dokonalou smesici skutecne "Ackovych" akcnich scen kombinovane s neodolatelnym britskym humorem si troufam rici nikde jinde neuvidite a to je presne ten moment, diky kteremu se Jednotka meni z vyborne akcni komedie na nezapomenutelnou zalezitost a proto ji plnym pravem nalezi plne hodnoceni. A az budete uprostred silene automobilove honicky, dejte si pozor na zbloudilou labut! ()

Snorlax

Je to zcela iracionální, ale tenhle film se mi celkem líbil. Začátek dává tušit, že půjde o dobrou parodii, ale zbytek filmu na takové ambice velmi rychle rezignuje. Nejedná se ani o dobrou komedii, ani o dobrou detektivku, ani o dobrou akci, ale je to zábavné a splňuje to veškeré podmínky nenáročného diváka (případně unaveného náročnějšího). ()

Legas odpad!

Hu-sá!! To uklidňuji sám sebe. Asi budu jediný, asi budu vyjímka, ale odešel jsem z kina po 30ti minutách. To bylo časové ultimátum, které jsem dal této nevtipné komedii, aby mě alespoň jednou rozesmála. Nejsem suchar, ale takovéto ubohosti fakt nemusím. Problém je v tom, že parodovaní Bad Boys II jsou stokrát vtipnější, než tenhle "pokus". A jestli by mně někdo chtěl tvrdit, že "tos udělal chybu, kámo, žes odešel po třiceti minutách, protože potom je to fak nářez", tak s klidným svědomím odvětím, že nikoliv, protože protrpět 30 minut naprosté nudy jenom kvůli tomu, že zbytek filmu by mě možná trochu pobavil, to opravdu nehodlám. Podobných scén jako v Hot Fuzz jsem viděl tisíce ve vážně míněných filmech, ale tam byly sakramentsky vtipné. Přiznám se, že od dob Žhavých výstřelů, které mě jako děcko pobavily, žánr filmových parodií nemusím - ba jej přímo nesnáším, ale občas se rád podívám na akční film (Baye jsem měl donedávna také rád) a po přečtení jedné recenze jsem se přeci jen na Hot Fuzz vypravil. Chyba. Ale abych zde ještě obhájil to moje hodnocení. Mně se totiž nelíbila ani ta otravně videoklipová režie. Jestli něco v poslední době opravdu nesnáším, pak střihový přechod mezi dvěma scénami v podobě úderu kladiva, nebo jiné velké rány. Dále pak hluboce nenávidím takový ten těkavý střih plný zrychlovaček, třesu obrazu, záblesků apod. Začalo mi to vadit u jinak výborného Saw. Každý další režisér to hrne jak přes kopírák. Hot Fuzz se po 300 stal dalším obětním beránkem typu filmů, které nekompromisně zavrhuji (a že jsem sakra multi-žánrový divák). ()

HoneyBunny

Už jste někdy viděli městského policistu, jak kope do obličeje stařenku, která po něm střílí brokovnicí? Malebné anglické městečko, které se stává kulisou pro akční scény, ve kterých byste čekali spíš Bruce Willise než britského komika? Hot Fuzz vám tuhle scénu podají s britskou elegancí a nadsázkou. Tenhle film asi budete mít rádi, protože vám připomene Monty Pythony smíchané s raným Peterem Jacksonem (ve druhé minutě se mihne jako násilnický Santa, tak moc nemrkejte). A když to okořeníte takovým "rodinným stříbrem" jako je Jim Broadbent, Timothy Dalton, Bill Nighy nebo Martin Freeman, pak není proč váhat. Děkujeme, pane Wrighte, za důkaz, že chytré a dobré komedie ještě existují. ()

Jordan

po druhom zhliadnutí vymazávam prvý komentár a opravujem, pričom zdvíham hodnotenie o celé 2 červené hviezdy na plné, pretože dvojica Wright/Pegg zasa svetu ukázala, ako sa robí poriadna poučená filmová subžánrová sranda na anglický spôsob! Geniálne a zábavné! "When is your birthday?" "22. of Febuary" "Which year?!" "Every year!" ()

Anderton

Wright pristupuje ku filmovému klišé akčných filmov tým najzábavnejším sposobom. Robí si z neho srandu, robí mu poctu a dokáže z už raz natočených scén svojich oblúbených filmov urobiť dokonale akčné a emocionálne silné finále (trochu nadnesene povedané). Bohužial sa to celé rozbieha dosť pozvolna a prvá hodina nie je príliš zábavná. Druhá polovica všetko vynahradí. Lepšie ako Bad boys 2, rovnako dobré ako Bod zlomu. Kolko našich policajtov tieto filmy videlo? ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)