Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Hakha

Parádně střelená komediální jízda, která zraje každým zhlédnutím. Pod taktofkou talentované režiséra Edgara Wrighta šlape vše dokonale a je neuvěřitelné, že za tak nízký rozpočet dokázal na závěr natočit povedenou akční jízdu. Dvojice Simon Pegg a Nick Frost opět exceluje a tak hodnotím 4,5 hvězdičky... ()

Eliott

Dost dobrá komedie, která mě několikrát rozesmála. Jen škoda toho konce kdy se začalo asi na 30 minut střílet a děj ubíhal téměř bez vtipu. 3 hvězdy ale odpovídá zhruba na těch 70% ()

Ainy

Snažila jsem se na filmu najít tolik pětihvězdičkového pozitivního nadšení jako většina z vás, ale ... ale prostě nenašla! no ... Britský humor je tak specifický. Simon Pegg byl v roli neohroženého policisty k zulíbání a ta trpělivost, se kterou přijímal rozkazy a nebo se kterou odpovídal na otázky žáka pomocné školy alias dobráckého policisty Dannyho, byla obdivuhodná. Patrně tomu potřebuji dát čas ... nechat to uzrát a pak se znovu podívat. ()

yenn

Z Hot Fuzz jsem měl po většinu času dojem, jako by někomu bylo hloupé uvést do kin tuctový film, pročež začal tvrdit, že jde o parodii. Hezky natočeno, ale opravdu povedený vtip je tu maximálně jeden a nebýt vcelku poutavého příběhu v první části a chvílemi solidní akce v části druhé, byla by to ukrutná nuda. 5/10 ()

Hellboy

Ze začátku mi zápletka taky přišla až přehnaná ale pak mi došlo, že to je přesně takové, jaké to má být, vše do sebe zapadá. Téhle komedii snad nelze nic vytknout, pokud vám ovšem sedne styl humoru, který film provází. Může se stát, že to neni váš styl a pak se prostě bavit nebudete. Já se ale bavil královsky a za scénář, režii i herecké výkony je to jasná 5*****. Lepší než některé vážně míněné akční filmy. ()

3DD!3

"Ty si neviděl Mizerové 2?" Akční nářez, kde se dočkáme jak epilepťáků Tonyho Scotta tak Bayovské helikoptéry. To vše kořeněné vynikajícím britským humorem a netradiční zápletkou. Film od fanoušků pro fanoušky, který si každý pravověrný nesmí nechat ujít. ()

kitano

Ani zdaleka nie tak dokonale ako starsi Shaun of the dead, no stale slusna, parodicky ladena zabava okorenena necakane stavnatymi krvavymi efektmi. Podobne ako predchadzajuci film, Hot Fuzz si vychutnate viac, ak ste familiarny s atmosferov anglickych mesteciek a pubov, pretoze po tejto stranke je to az nechutne hodnoverne :). One pint of lager please Marry ! (7.5/10) ()

Eddard

Tak především - Simon Pegg je zjevení! Už ve Velkovlaku mě dost zaujal a tady mě dostal. Jeho "nesouhlasné pohledy", kterými provrtával nasávající nezletilce mě hned na začátku filmu poslal do kolen. To je další věc, za kterou musím Jednotku vychválit do nebes - začátek. Perfektní, svižný, k popukání. Střední část filmu - vyšetřování vražd v městečku - však najednou dostane trochu vážnější vizáž a parodická nadsázka sice dál pracuje, ale komično hodně ustupuje a vrací se zase až v akčním konci, který je opět na jedničku (zj. závěrečný souboj v miniaturním modelu města, připomínající filmy s Godzillou). Spousta skvělých, nenásilně podaných vtipů, spousta zábavy, málo nudy. To je podle mě dobrá kombinace, za kterou stojí za to obětovat ty dvě hodinky času (ev. těch pár desítek korun :-) 70% ()

Falko

Odkaz na Bad Boys 2 alebo Bod zlomu a ine hollywoodske blockbustery s anglickym humorom a sialenymi strihmi. Parada, uz dlho som nieco take anglicke nevidel :-) ()

viperblade

Musím, ač nerad, souhlasit s Limou. Ne že pro mě by to nebyla slušná zábava a akce dohromady, ale že bych se u toho řezal smíchy, jak to tady popisují někteří uživatelé, to ne. A přitom britský humor miluju. ()

castor

Dlouho mi trvalo než jsem se něčeho chytil. Kadencí samopalu na nás tvůrci sice sypou jeden vtip za druhým, ale křečovitému humoru se místy neubrání. Raketový policejní vzestup pedantského workoholika se vmáčkne už do úvodní montáže a stejnou zběsilostí si to maže až do finále. Zhruba v polovině jsem už odmítal tolerovat onu nadsázku, každý druhý vtip postrádal ideální pointu, příběh byl veskrze průměrný a rozuzlení muselo být jasné kdekomu. Přesto je evidentní, že parodická komedie Hot Fuzz byla natočena pro radost a hlavně od srdce; jen u mě ale nebodovala, jak podle všeho měla!! ()

Rogue

První hodinu Wright pečlivě shromažďuje vtipné situace a zaplňuje sklad doličných předmětů, aby ho v druhé nechal vybuchnout v nejvtipnější akční parodii posledních let. ()

Rex Mundi

Nebyť toho chaotického strihu a hlavne nezdravo dlhých prestreliek, pri ktorých nikto nikoho netrafil, a ktoré mi časom vadili viac a viac, je to vážne príjemná (i keď nie taká skvelá ako som čakala) zmeska akcie "buddy" filmov a atmosféry Midsomerských vrážd. A Simonovi Peggovi táto rolička sekne ešte lepšie než zabíjanie zombíkov. ()

Niktorius

Dal bych i pět hvězdiček, za ty skvělé nápady, svěží a neodolatelnou režii, ústřední dvojici, úžasný humor a celkový koncept snímku, vymykající se běžným konvencím a klišé, jenže svědomí mi to nedovolí. Věřím, že Hot Fuzz se do budoucna stane kultem (a přeji mu to) a nezpochybňuji jeho pozici mezi nejlepšími akčními snímky roku, ale do plného diváckého prožitku cosi chybělo. Možná jsem neodhalil dostatečné množství parodickýh narážek, či mně film až tak obalamutil vizáží drsňáckého amerického akčňáku že jsem byl zklamán důsledným nenaplněním stěžejních prvků žánru. Spíš jsou však na vině momenty ve kterých krom vizuálu získává Hot Fuzz i brakově americký obsah a žene se do propasti samoúčelnosti. Počáteční okouzlení svérazně pojatou akční komedii při nástupu závěrečných titulků opadne a divák má pocit, jako by se celou dobu schylovalo k filmovému orgasmu a ten bůhví proč nepřišel. Selhal jsem snad jako divák? ()

MMR

Nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal z důvodu malých sympatií k hlavnímu představiteli. No a teď jsem rád, že jsem se na to nakonec podíval. Velice dobrý film, pěkně zpracovaný, napínavý, zábavný. Jsem z toho nadšený, Simon Pegg si u mě malinko polepšil. ()

petero

Tak toto obsahuje miestami ozaj drsné scénky ... Edgar by mal natočiť čistokrvný horor ... a ináč je to poriadne B i z a r n í áno, to je to pravé slovo - díky Renton ;-) ... proste iný druh komédie - veď ako Shaun of the Dead ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)