Tridsaťročný vedec Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvadsaťdva akademických titulov a miesto knihovníka Metropolitnej verejnej knižnice, kde mu zverili zbierku legendárnych historických artefaktov, medzi ktorými nechýba Svätý Grál. Krátko po jeho nástupe členovia zlovestného Hadieho bratstva ukradnú časť Kopije osudu, ktorou rímsky vojak Longinus bodol ukrižovaného Krista. Flynn si uvedomí, že ak by získali ešte aj ďalšie dve časti artefaktu, stali by sa podľa legendy neporaziteľnými a mohli by ovládnuť a zničiť celý svet. Vedec preto musí odložiť okuliare, vstať od stola a pokúsiť sa získať artefakt späť, pokiaľ možno celý, aj so zvyšnými časťami. Jeho jediným pomocníkom je odvážna a atraktívna kolegyňa Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraňami sú vedomosti, bystrá myseľ a kniha písaná doteraz nepreloženým jazykom. (TV JOJ)

spawnxp

Námětové vykradli samozřejmě kdeco, ale abych tak řekl "s inspiraci" a někdy i s vtipem. Bod za "svalnatou blbku" Sonyu Walger ("Žiješ jenom jednou").. Celkem slušná odpočinkovka... ()

aliajas

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro. ()

Kašák

Jedna hvězdička za příjemný výkon Noaha Wyle, jedna za pár vydařených vtípků a jedna za to, že film si rozhodně nehraje na to, na co nemá. Pokud na hodinku a půl vypnete mozek, naladíte se na nenáročnou dobrodružnou vlnu, film si i docela užijete ;-) ()

agent00074

Rádoby Indiana Jones, ale ten je jeden. I když se mi film libil a měl úár opravdu dobrých scén na svůj "vzor" zdaleka nedosáhne. Příběh je podle mě dost zjednodušený (asi se hodne stříhalo) což místy vyvolává dojem: kde se tam tenhle člověk vzal...celkově vak je film zábavný a některé efekty povedené, dávám 4* ()

depresario

Mladší a chudobnejší brat slávnejšieho Indianu Jonesa sa snaží nízky rozpočet, lacné triky a biedny dej maskovať väčšou dávkou humoru, ako je divák zvyknutý u profesora s bičom. Ideálne béčko na nedeľné popoludnie. ()

Erlish

Když jsem viděl ty triky, málem se mi chtělo brečet... Jinak dost stupidní, akorát hlavní hrdina občas dobře zahláškuje.. ()

BLStryker

Co to proboha bylo??? To měla být nějaká novodobá & rádobyvtipná & televizní konkurence nebo snad dokonce náhražka Indiana Jonese? 1) Naprosto plytký příběh, pokud se to, co se tu hodinu a půl odehrávalo dá vůbec příběhem nazvat. 2) Naprosté ignorování fyzikálních zákonů, kdy hlavní dvojice může směle konkurovat Supermanovi - během letu si otevřou dveře dopravního letadla a aniž by je to vcuclo tak ještě předtím než vyskočí chvilku debatují! - nebo v klidu vylezou na strmý a šíleně vysoký strom, aby se rozhlédli po kraji (samozřejmě není vidět, jak na ten strom vylezli) - nebo skákají/propadají se z obrovské výšky do vody/podzemí, aniž by se jim cokoliv stalo. Jako já chápu, že tohle televizní béčko je svým způsobem parodie, ale nic se nemá přehánět a mělo by to být snad aspoň trošičku uvěřitelné. 3) Naprosto úděsné efekty. Jako já chápu, že tohle televizní béčko si nemůže ze svého rozpočtu dovolit zaplatit zrovna ILM, ale snad už v roce 2004 nemusí efekty ani v TV filmu vypadat jakoby je někdo renderoval na 20 let staré PláCačce. No děs. Jako čtvrtý bod bych mohl přidat ještě přítomnost Lachlana - nemyslím tím jeho výkon, ale že se vůbec v něčem takovém objevil. Zřejmě jsem měl ale mylnou představu o jeho kariéře. Jinak výkony herců jako takové už nemám ani sílu nějak rozpitvávat. Nijak zvlášť mě nepotěšili i když uznávám, že ten týpek se na toho přiblblého knihovníka docela hodí. Závěrečné resumé: z tohoto filmu jsem byl tak znuděný a otrávený, že jsem ho normálně 10 minut před koncem (během klimaxu!!) vypnul. Nepamatuji se, kdy jsem něco takového naposled udělal. ()

Chlo0opek

Tak do 3/4 filmu snímek příjemně teče, s vyváženým humorem, ale pak jakoby se změnil režisér a kvalita humoru, hereckých výkonů i děje klesne. Jako by už neměli autoři co říct, tak jakoby chtěli "nastavovit tuto kaši". Slabší 3*. ()