V Morskom svete na Floride sa práve pripravuje slávnostné otvorenie nového „Podmorského kráľovstva“, kde pracujú Michael (Dennis Quaid) a Sean (John Putch), synovia amitského policajného šéfa Martina Brodyho. Sieť priehľadných tunelov sa rozprestiera v celej lagúne a ponúka návštevníkom možnosť vidieť exotický podmorský svet na vlastné oči. Okrem toho je pripravená skvelá šou na vodných lyžiach a množstvo ďalších prekvapení. Je tu však ešte jedno prekvapenie, Nepozvaný hosť - malý žralok... Zamestnanci chcú mláďa vychovávať pod svojím dohľadom. Takmer súčasne sa však nájde telo muža, ktoré prezrádza, že cez porušenú morskú bránu, ktorá oddeľuje šíre more od morského parku, prenikol ďalší, oveľa väčší biely žralok. Od tohto okamžiku ide o život všetkých návštevníkov... (TV Markíza)

lukano

Podle mě je to dobrý film. Tentokrát dějištěm je nově vodní park Mořský svět, ve kterém po útoku obřího žraloka uvíznou lidé. Proč ne? Vůbec nechápu tady to špatné hodnocení. Kdo by chtěl vidět opravdu špatný film, ať se podívá na film Megažralok. Megažralok je pro mě už opravdu blbina, která si zaslouží hodnocení odpad. Jinak žralok velký bílý ve skutečnosti v dospělosti dorůstá do maximální délky přes 6 metrů a hmotnosti i více než 3 tuny. Patří k nejrychlejším žralokům, může napadnout i 10 metrů dlouhý člun a nakrátko zrychlit až na 56 km/h. To je odpověď pro ty, kteří pochybují, zda může, nebo nemůže být rychlejší než člun. ()

pend

Obrovský bílý žralok v umělém akváriu...to mluví za vše, logika zmizela. Solidní herecké obsazení, ale ten model žraloka umí jenom otvírat tlamu nahoru dolů a vrtět ocasem vlevo a vpravo, no a při záběru během útoku na centrálu vodního parku by se bavil i Jiří Trnka. Napětí úplně zmizelo. Navíc je film ve 3D, takže se do záběrů neustále pletou nějaké ryby, ukousnuté věci apod. ()

Aurus odpad!

Moje máma a můj brácha mi říkaly že film je špatnej,ale já ho chtěl vidět i přesto že má 26% a musím říct film mě docela dost zklamal. V prvním filmů zemře 7 lidí+žralok takže 8 mrtvých v Čelisti (1975). V čelisti 2 zemřou taky 7 lidí+žralok takže taky 8 mrtvých. V Čelisti 3 zemře 5 lidí+žralok což už je docela málo. V čelisti 3 je 6 mrtvých. Čelisti 3 narozdíl od jedničky a dvojky nemá moc dobrou hudbu a herecké výkony už stojí skoro za hovno. Kamera ještě ujde. Příběh 3,5/10,hudba 4/10, herecké výkony 2/10,postavy 5/10 a kamera 7/10. Film má 26% z cela zaslouženě. Moje hodnocení 10%. ()

jesus666 odpad!

Ten žralok na mňa pôsobil asi tak realisticky, ako gumová kačička môjho syna. Na tom filme je strašidelná len predstava, že by to človek pozeral ešte raz. ()

GOREGASM odpad!

Vůči podobným prasárnám jsem nemilosrdný a ohánět se značkou Jaws je v tomto případě téměř žalovatelné. To 3D v titulu je k pousmání, i když jde vskutku o "průkopnické" vizuálno. Každopádně v paměti mi zůstaly pouze scény se zubícím se žralokem v detailu, které jen tiše metaforují křečovitost celého projektu. Na napětí už se úplně rezignuje, žralok spíše štouchá své oběti čumákem, než aby se instinktivně zakousl a na střídačku je schopen stíhat motorový člun a nedostihnout pár potapěčů. Tahle "logika" srážela už dvojku a zde už ani nezbyla volná sedačka pro diváka, který vyžaduje alespoň tuhle elementární rovnováhu. Ještě jednou zopakuji, žalovatelná záležitost. 5% ()

helloween93

Film jsem viděl tak po 10 letech a musím říct, že je ještě horší, než jsem si vzpomínal. Herecké výkony zúčastněných jsou ještě horší než tragický Scheider v prvních dvou dílech. A tomu CGI žralokovi co se chystá hlavou prorazit to sklo jsem se smál už jako dítě. Strašný. ()

MickeyStuma

Pro snímek 'Čelisti 3' přišli tvůrci s dvěma novinkami. Zaprvé změnili prostředí, ve kterém se příběh odehrává, což bylo jedině dobře, a zároveň snímek uvedli ve 3D, který byl ve své době zrovna dost populární. Samozřejmě se jedná o technologii Anaglyph. Námětově tedy máme pro změnu přímořské akvárium s mnoha druhy mořských živočichů, do kterého se dostane mládě žraloka bílého. Určitě nenastane překvapení, když to mládě uhyne. Msta žraločí samice tak může plně začít. Jednoduchost a soudržnost původního snímku Stevena Spielberg sice bylo zachováno, ale jinak si šli tvůrci zcela svou cestou. Což znamená, že nebyla snaha předchozí dva snímky kopírovat. Ve smyslu dalšího vývoje námětu také jedině dobře. Jenomže té jednoduchosti je bohužel až příliš. Spielberg stavěl atmosféru na typické zoofobii, proto samotného žraloka ukázoval co nejméně, jak to jen šlo. Tady však tvůrci šli opačnou cestou a tím celý koncept naprosto rozbourali. Scénář se sice snaží o dramatičnost, ale přeci jen to skřípe po všech směrech. Není nic, co by děsilo, není nic, co by u diváků vyvolalo jakékoliv obavy. Je také znát rapidně nízký rozpočet a to hlavně na vizuálních efektech. I s ohledem na dobu vzniku snímku trikové scény vyznívají značně zoufale. Což o to, ve 3D to může vypadat efektivně, ale po dějové stránce je to opravdu bída s nouzí. ()

panoramix

Tento film vznikl pouze z komerčních důvodů a je to vidět, hlavně na scénáři. Oproti vynikajícím prvním dvou dílům je to hodně hodně slabé. ()

Empire odpad!

Nechápu proč tento film vznikl pod tak důstojným názvem slavného filmu, když s tím filmem nemá vůbec nic společného! A ty Efekty.................. ()

mutace odpad!

Rozvíjet úvahu na téma ubohost tohoto filmu by bylo nošení dříví do lesa, proto se zmíním jen o novém fenoménu, který zde tvůrci použili a tím je počítačová grafika. Je zcela zřejmé, že byla použita nějaká nadupaná mašina, hadám na 8-mi biťák ZX Spectrum. Tomu odpovítá i výsledek. Osobně me dost rozhodil záběr na levitující ruku, která působila velmi nekompatibilně vůči okolí. ()

Jeand´Boa

Nevíte někdo, zda tento návrh děje už budou točit naostro?...Nebo mi jako chcete tvrdit, že tato blbost s dětinskými triky (které raději neměli používat, když to neumí) je opravdu film určený pro trh?! Au, to zabolí! ...Jestli by se tvůrci neměli do těch projektů, když už tedy chtějí ždímat a ždímat dobrou pověst a jméno, zakousnout mnohem lépe... žralok z jedničky by jim to mohl předvést... ()

PenaPP

Tak tohle už se snad ani nedá označit za pokračování prvních dvou dílů. Skvělý Roy Scheider v hlavni roli chybí, robotický žralok má k živém hodně daleko a vlastně snad všechny efekty, počínaje ukousnutou rukou po prvním útoku, jsou dosti ubohé. ()

Laca1313 odpad!

Myslím, že je zbytečné něco psát, protože vše je již uvedeno v předchozích komentářích. Snad akorát zmíním, že ještě několik dnů po shlédnutí jsem přemýšlel, jestli natočili normální model žraloka, nebo jestli natočili film a žraloka na něj přimalovali. Protože opravdu mi ten žralok připadal, jak kdyby byl do toho filmu přimalován.:))))) ()