Zberateľ kostí

• Česko Sběratel kostí (viac)

Policajný vyšetrovateľ Lincoln Rhyme (Denzel Washington) je už  štyri roky ochrnutý. Odvtedy, čo naňho počas vyšetrovania spadla časť betónového bloku. Môže pohybovať len ústami a jednou rukou, ktorou ovláda počítač. V čase, keď je náchylný spáchať samovraždu, obráti sa naňho detektív Paulie Sellitto (Ed O´Neill) s prosbou o pomoc mladej detektívke Amelie (Angelina Jolieová), ktorá pri vražde muža urobila fotodokumentáciu, kde zachytila niekoľko vecí, ktoré tu vrah zámerne nechal. Lincoln na naskenovaných fotografiách odhalí odkaz, ktorý má prezradiť - ak to policajti správne pochopia - kedy a kde dôjde k ďalšej vražde. Na miesto činu však polícia príde neskoro. Nájde tam ďalší odkaz – tentokrát kus hovädzej kosti, mäso z krysy a útržok papiera - ale policajti znovu prídu neskoro. Šéf preto z prípadu odvolá Ameliu aj Lincolna. Amelii sa však podarí ukradnúť dôkazy zaistené na mieste činu a Lincoln zistí, že vrah sa už predtým pokúšal s políciou komunikovať, jeho odkazy však kapitán Cheney (Michael Rooker) nedokázal dešifrovať. Medzitým vrah v prezlečení za taxikára unesie starého muža s vnučkou. Lincoln však rozlúšti odkaz a Amelia na mieste, ktoré Lincoln určil, nájde unesenú dvojicu. Nájde tam však aj ďalšie stopy a pochopí, že ďalšou obeťou sa má stať Lincoln. Ponáhľa sa do jeho bytu, ale vrah má značný náskok... (TV Markíza)

predators

Vynikající film, napětí od začátku do konce. Jde vidět, že Denzel, ačkoliv pouze v posteli:-), tak má vynikající charizma a Angelina ze se sebe vymáčkla opravdu to nejlepší. Nemám, co bych vytkl a proto uděluji 80% :-) ()

Trajektt

Po přečtení knihy „Sběratel kostí" od Jefferyho Deavera jsem byl natěšenej na tento film, kde se poprvé setkáváme s forenzním expertem Lincolnem Rhymem. Dozvíme se, jak se mu stala jeho nehoda kvůli které je upoután na lůžko a tím začíná první napínavé dobrodružství tohoto kriminalisty se kterým se můžeme setkat v dalších čtrnácti knihách, které doposud napsal tento plodný autor. Když se dívám na tento film, tak se tvůrci celkem drží dějové linie, která je velice napínavá a málokdo odhadne překvapivé rozuzlení, ale bohužel, když si čtete knihu, tak vám v hlavě funguje představivost na sto procent a vytváříte si v hlavě takovej ten svůj vlastní film, jak by asi mohl vypadat. Ale jelikož je v knize hlavní postava Lincolna Rhymea bílá jako čerstvě napadenej sníh, tak se vám váš vnitřní film rozpadne hned na začátku filmu. To je něco jakoby hrály v komedii Bohové musejí být šílení místo místních křováků nějací bělošstí herci. Je to prostě bijící do očí. Samozřejmě jen pro ty, kdo tu knihu četli a měli tu vlastní obrazovou představivost. Takže hned v úvodu tohoto snímku mi to zkazilo moje vnitřní hodnocení tohoto filmu. V knize se postava, kterou hraje Angelina Jolie jmenuje Amélie Sachsová, ale ve filmu se jmenuje Amélie Donaghyová a další změny bych mohl popisovat, ale nechci bejt hnidopich. Takže podle mého vnitřního pocitu je kniha napsaná na 100% a tento film musím shodit z původních 90% na 70%. ()

nash.

Průněrný thriller, ve kterém Angelina marně předstírá, že není Angelina a Denzel marně předstírá, že umí hrát i jedním prstem. Sem tam se blýskne nádechem "sedmičkové" atmosféry, sem tam předstírá mlčení jehňat, ale ve výsledku spíš většinou nudí a občas vyvolává vzpomínky na Lednového muže, komedii, která si kdysi z podobného typu přerafinovaných psychopatů utahovala. ()

Slarque

Proti dvojici ochrnutý detektiv a snaživá pochůzkářka působí věrohodněji i Mulder a Scullyová. Kameraman se sice snažil, aby se mu do záběru nepřipletlo nic světlého, ale problém je v tom, že se v tom šeru nic zajímavého neděje. O "motivu" pachatele je škoda mluvit - to je úplná blbost. ()

Arsenal83

Z dnešného pohľadu je film už v podstate amatérskym thrillerom, ale v dobe svojho vzniku bol minimálne nadpriemerný, ponúkol dobrú atmosféru, dobré vraždy a nie ľahko odhaliteľného vraha. Jediné, čo tu nebolo využité je potenciál Denzela, pretože ochrnutý na posteli takmer nemal čo hrať. ()

Bachy

Celkem slušná kriminálka. Hodně mi ale nesedl závěrečný "souboj". To bylo malinko přehnané. Ta stopáž až tak dlouhá není a je tam pár skoro i napínavých momentů ()

Rocky62

Takhle nějak si představuju famózní krimi-thriller. Noyce brilantně zakomponoval spoustu atributů potřebných k mému vychutnání. Neskutečně temná mysteriózní atmosféra, hudba s nádechem zlověstnosti a beznaděje a skvostný noční New York. Celý film zdobí i špetka hlubokých scén (pozorování sokola během záchvatu, prohlížení Lincova postiženého těla, hlazení po ruce apod.). Angelina Jolie umí hrát, když se jí chce a tady se jí chtělo hodně. Nevšední, inteligentní tajemné krimi, které má něco do sebe. 80% ()

klerik

Skoro až trápna napodobenina SEDEM. Atmosféra a herci ešte ako tak, ale scenár to všetko kazí. Inak klasická americká detektívka so sériovým vrahom (podľa úspešnej knihy, samozrejme)... ()

SeBig

Docela dobré krimi s Angelinou a Denzelem, kterej celej film proválí v posteli. Konec jsem čekal zajímavejší. Vraždy a atmosféra byly fajn. ()

dopitak

Trošku šablonovité, ale funguje. Angelina jako špindíra z ulice co se rychle vytáhne až na vrchol. To co ve filmu hodně vadí, je ta umělost, se kterou scénář předepisuje napětí - není nejmenší důvod, aby vyšetřovatelka šla na místo činu sama - přesto opakovaně k tomuto dochází. No ale když o tomhle nebudete moc přemýšlet, Bone collector nabídne solidní porci zábavy a lekaček tak akorát. Viděno ve velmi solidním dabingu bez profláklých hlasů. ()

Jinny

Na film podle knížky překvapivě pitomé. Je vidět inspirace Thomasem Harrisem, ale tohle zdaleka není mlčení jehňátek. Průměr a to dost slabý a který sází na oblibu thrillerů. ()

SOLOM.

Film je natočený podle knižní předlohy Jefferyho Deavera. Zatímco kniha se dočkala docela velkých ovací po celém světě, tak filmové zpracování dostalo několik ran do zad od filmových kritiků i samotných diváků. Režisér si s tím mohl vyhrát víc. Vždyť už jen ta možnost, že krysy rozežerou člověka, nebo pára totálně spálí nebohou ženu stojí za uváženou. Jenže buďto mu chyběla fantazie, prostředky, nebo talent. Podle mě asi první dvě možnosti budou správně. Zatímco knížka mě zcela vtáhla do děje a nemohl přestat číst, tak u filmu jsem se dost často nudil. Hudební doprovod byl docela neprůbojný a ani jsem ho nevnímal. Jakoby tam ani nebyl. Pokud vám můžu doporučit, tak si raději přečtěte knížku. Ta je mnohem lepší. Na Sběratele kostí se určitě podívat dá, ale je to jen obyčejný film, který zapadá do trošku lepšího průměru. ()

eraserhead666

Nemáte-li slabost pro tvář Angeliny Jolie, její postavu, krásně plné rty a její pokusy o herectví (jako já kdysi míval), tenhle film vám skoro nic nenabídne. Slabý odvar takových těch sedmičkových thrillerů, kde se skoro nic neděje a skončí to trapným koncem ve stylu: "Hele, a koho to vlastně nakonec necháme na závěr jako že dělat, všechny ty věci? Ty vole, já nevím, zkusíme tohohle, třeba to moc lidem nebude připadat blbý." Mě to blbý připadalo, stejně jako skoro celý film. * teda jen za tu Angelinu a mou někdejší (kdeže loňské sněhy jsou he, he) slabost pro ni. ()

902 10

not bad. pokud pomineme nekolik scenaristovych mozkovych kratasu (ktere by mozna svou intenzitou zabily laboratorni krysu, ale my je radeji prejdeme decentnim mlcenim) a nechtene usmevnych okamziku, vyjde nam prekvapive napinavy thriller s tradicne vybornym denzelem a otresnym koncem - vrah je v zaveru skutecne uderny jako dlouholety kurak opia a blbejsi motiv jste nevymysleli ani pri omlouvani pozdni dochazky na zakladce. takhle to snad joe dever nenapsal... ()