Zberateľ kostí

• Česko Sběratel kostí (viac)

Policajný vyšetrovateľ Lincoln Rhyme (Denzel Washington) je už  štyri roky ochrnutý. Odvtedy, čo naňho počas vyšetrovania spadla časť betónového bloku. Môže pohybovať len ústami a jednou rukou, ktorou ovláda počítač. V čase, keď je náchylný spáchať samovraždu, obráti sa naňho detektív Paulie Sellitto (Ed O´Neill) s prosbou o pomoc mladej detektívke Amelie (Angelina Jolieová), ktorá pri vražde muža urobila fotodokumentáciu, kde zachytila niekoľko vecí, ktoré tu vrah zámerne nechal. Lincoln na naskenovaných fotografiách odhalí odkaz, ktorý má prezradiť - ak to policajti správne pochopia - kedy a kde dôjde k ďalšej vražde. Na miesto činu však polícia príde neskoro. Nájde tam ďalší odkaz – tentokrát kus hovädzej kosti, mäso z krysy a útržok papiera - ale policajti znovu prídu neskoro. Šéf preto z prípadu odvolá Ameliu aj Lincolna. Amelii sa však podarí ukradnúť dôkazy zaistené na mieste činu a Lincoln zistí, že vrah sa už predtým pokúšal s políciou komunikovať, jeho odkazy však kapitán Cheney (Michael Rooker) nedokázal dešifrovať. Medzitým vrah v prezlečení za taxikára unesie starého muža s vnučkou. Lincoln však rozlúšti odkaz a Amelia na mieste, ktoré Lincoln určil, nájde unesenú dvojicu. Nájde tam však aj ďalšie stopy a pochopí, že ďalšou obeťou sa má stať Lincoln. Ponáhľa sa do jeho bytu, ale vrah má značný náskok... (TV Markíza)

laik_60

Hovorte si čo chcete, ja som si pri tom filme oddýchol aj pobavil. Denzel v nezvyčajnej úlohe a Angelina ako policajtka sa celkom pekne dopĺňali, keby som sa dostal ku knihe, už by som si ju určíte neprecital :) za herecké obsadenie aj kúštik napätia dávam 4b. ()

C0r0ner

Ústřední dvojice byla bezvadně vybraná, atmosféra řádně temná, ale zápletka mi přišla taková tuctová. Samozřejmě jsem zhýčkaný například Kriminálkou Las Vegas nebo genialitami Sherlocka, ale od dobré detektivky prostě očekávám trochu víc, než mi Sběratel kostí nabídl. Nad průměr to vytáhl velmi dobrý konec. 70% ()

Flynn

Můj oblíbenec Denzel v roli paralyzovaného detektiva se sympatickou pomocnicí v podobě Angeliny. Bohužel mě neparalyzoval jako některé jeho jiné filmy.... ()

Fallen_One

Tenhle rejža točí samé průměrné filmy. Snaha o to vyrovnat se Jehňátkům a Sedm, ale nějak to pokulhává ve všech směrech. Napětí sem tam ano, ale dle mě ničím extra výjimečné. Herci taky zrovna nepředvádějí svoje nejlepší výkony a celkově se to tak nějak táhne. Způsoby smrti zajímavé...nebo spíš ta pointa JAK jsou kopčený. Ale na konci zbytečně moc mrtvol. Škoda. ()

pufina

Další průměrný film, který nedostahuje ani po kolena knižní předloze Jefferyho Deavera. I když je to průměrný film, tak v něm vidím i dost kladů - za 1) Denzel Washington se do role skvěle hodil; za 2) Angelina Jolie (i když to není herečka, kterou bych vyhledávala) byla dost přesvědčivá; za 3) Atmosféra byla výborná (alespoň při prvním zhlédnutí); za 4) Kdybych film měla brát nezávisle na knize, tak je to dobře odvedená práce (a pak bych hodnotila možná i líp), ale pořád to má jisté mouchy.. ()

Juto

Aj keď film v záverečnej fáze sklame (záporák aj jeho motív sa ukážu ako veľmi slabý), sebavedome napína diváka väčšinu svojej takmer dvojhodinovej dĺžky. 6/10 ()

Šimpy

Velmi slušná atmosféra v okamžicích nálezů mrtvol. Nejlepší scéna se záběrem na tělo ohlodané krysami a soušasně na nákres v knize. A A. Jolie se mi moc nelíbí, tady dokazuje, že umí aspoň trochu hrát. ()

dr.fish

První půle je poctivá kriminálka, vlastně i docela zajímavá. Bohužel se film dostane do slepé uličky, takže jsem najednou přestal být napjatý a touha objevit pachatele se tak nějak vytratila. Konec je tuctový a tak jsem byl nakonec rád, že byl konec. 60% ()

c.tucker

To hlavní z knihy, což je ostatní důkazní materiál pro dopadení vraha mimo nastrčená vodítka, se z filmu vytratilo a to je velká škoda. Podle knihy jsem si Amelii představoval hezčí. Ale i tak slušná krimi. ()

URBAN

Aaa jo na kriminální film mě to zaujalo, ale ne natolik abych přidal na hodnocení a nepřesvědčila mě ani Angelina Jolie, která tu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. ( 10.8.15/PC ) ()

sir-dave

Průměrný thriller se sériovým vrahem s dobrými výkony a herci, který není příliš nudný, ale ve svém oboru se dají najít povedenější kousky. Atmosféra devadesátek. ()

vesper001

Celou dobu jsem si lámala hlavu, proč je tahle detektivka i přes všechny surovosti a nechutnosti tak nudná. Předloha dobrá je, tak v čem to vězí? A pak mi to najednou došlo: Angie nemá talent! Je úplně fuk, jestli ohledává nějaké hnusné ostatky (protože zase přišla s pěti křížky po funuse), dělá potíže (stoupá si před vlak a odmítá řezat mrtvolám ruce), anebo soucitně mrká na ochrnutého policejního guru v podání Denzela Washingtona. Ten, ačkoli mu role nedovoluje prakticky žádný pohyb, ji hravě přehrál levou zadní. Ale ani tak to nestojí za nic. Radši si přečtěte knihu. ()

Sabrewulf odpad!

Angelina u mrtvoly s pouty: "Má vyřízlý kus svalstva, kost je úplně obnažená". Denzel:"To má určitě nejaký význam. Možná i ta pouta. Musíme je přiřadit k dalším nálezům." A:"To je budeme muset odemknout". D:"Ne, jde nám o čas" = chce odřezat ruce pilkou. //// Jasně, jde jim o čas. Ta pouta by se totiž odemykala tři týdny. Existuje něco samoúčelnějšího? Tady si chtěl někdo hrát na temné thrillery typu Se7en, nebo Mlčení jehňátek a protože nedokáže vymyslet "šokující" scény logickou cestou, cucá z prstu o sto šest a tím pádem vzniknou takhle megadebilní scény. Mimochodem, možná měly význam i nohy, možná i břicho, měl po ní chtít rozřezat celou mrtvolu. A ty krysy mohly být taky důkaz. Pochytat a rozpitvat. Ale jde nám o čas, nečekat na laboratoř, Angelína to musí udělat zuby. Dokáže to, protože ona přece dokázala zastavit ten vlak!!!!!!! Motiv vražd radši ani nekomentuju. ()

fantoci

Pokud jste četli knihu a těšíte se na film, pak vás asi zklamu, ale není to ono. Tenhle film má své chyby, příliš rychlý spád a odhalení vraha, i když o napětí nebyla nouze. ()

hans500

Dost dobrý thriller, který svojí kvalitou převyšuje obě Noyceho "Ryanovky". Dobrý Denzel Washington, výborná Angelina Jolie, slušný scénář, nadprůměrné tempo a za zmínku stojí i Ed O'Neill. Celkově 3,5*. ()

martycross

Podle mě podhodnocený film. Snad proto, že vznikl v dekádě vynikajícíh thrillerů jako je např. Sedm či Mlčení jehňátek. S postupem času však vyplývá na povrch jeho ojedinělá atmosféra a originální, velice zapamatovatelný děj podpořený zajímavým složením herců, který v tomto případě hraje do karet filmu. Správně to napsal uživatel DHDV, cituji: "v roce 1999 se ještě nevědělo jaká bída nastane v roce 2010 na filmy". V současné "tvorbě" kriminálních thrillerů tento film naprosto nekompromisně "vyčuhuje", a proto po jeho včerejším, opětovném zhlédnutí na TV NOVA zvedám jeho hodnocení z původních 4* na plný počet. ()

Triple H

Typický 90s klon Sedem, ktorých bolo ako húb po daždi. Neurazí, nenadchne, relatívne ho drží schopné obsadenie a občas je na hranici nechcenej smiešnosti. Atmosféra či napätie neexistuje, lepší režisér mohol zo scenára vyžmýkať možno niečo viac. ()