Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

AgnesDee

Tento film nemůžu moc hodnotit. A hned z několika důvodů, tedy vlastně jen z jednoho prostého důvodu. Nemám ponětí, co se dělo v druhé části filmu s Robertem De Nirem, protože jsem jim nerozuměla jediné slovo a titulky jsem neměla k dispozici. A ani nemůžu tvrdit, že je to lepší film než jeho předešlá část, protože není. První díl se mi líbil o mnohem víc, už i díky tomu, že Michael nebyl takový šílenec a byl ještě dost umírněný. A navíc, co to bylo za ten proces? ()

tatopulos

Corrado Cattani rulez ! Italskou mafii umí nejlíp Italové. (Při vší úctě ke Coppolovi a Al Pacinovi). Chobotnice skvěle ukazuje, jak nefungující stát umožňuje mafii vládnout. To v Kmotrovi neuvidíme. Všemocný strach z mafie je díky hudbě Morriconeho a Rize Ortolaniho všemocný a působivý. Napojení mafie na politiku /nejrůznějšími dary, korupcí, vyhrožováním, únosy dětí a další hrůzné metody/ je také lépe odhaleno v Chobotnici. Psychologie postav, rozporuplné motivy jednání- superklaďák Cattani zamilovaný do "prokleté" mafiánky Camastrové. Pomíjivost života v mafiánské Sicílii, její vliv a každodennost na život obyčejných Sicilanů. Idealistický Cattani, který musí jít proti zákonu a vlastním morálním zásadám, aby nastolil "spravedlnost" a "ohrozil" mafii. A konečně klíčová myšlenka Chobotnice- "mafie je jako chobotnice, uřízneš jí chapadlo a narostou jí další". A přesně tohle mi chybělo v Kmotrovi. A přesně to podle mě od sebe dělí "klasickou" gangsterku typu- Kmotr a velice psychologickou Chobotnici, která nerezignovala na myšlenky, sociálně-politickou kritiku ani na příběh.Démoničnost mafie, okouzlení penězi a mocí a spoutanost jimi jsem cítil právě u Chobotnice.. ()

johnny01

Scény z historie s mladým Vitem jsou skvěle zahrané i natočené, ale poněkud nevhodně prokládané – lepší by bylo dát je souvislé. Současná linie pak opět trpí na množství postav a nepřehlednost děje, dále Al Pacino prostě nemá charisma Marlona Branda, navíc jeho krutost se jeví až jako samoúčelná. ()

horor2

Geniální pokračování geniálního kmotra. Al Pacino je nekompromisní a není radno si s ním zahrávat. Oko za oko, zub za zub. Já se smát mohu, ale ty mně ne, kamaráde. Robert De Niro a jeho parádička s ručníkem. Zamrzelo mě jen jedno, ale to nechci nakonec spoilerovat :-) ()

ACDCKL

U tohohle filmu si říkám, co je vlastně lepší, jestli legendární jednička nebo tento díl. Al Pacino je zde brilantní, příběhová vložka mladého Vita Corleona je taky brilantní filmařský kus. Přesně takhle by měli vypadat druhé díly. 5*. ()

Mire

Škoda, že tak ako som vychválil jednotku, nemôžem vychváliť aj dvojku. V 200 minútach (zatiaľ najdlhší film čo som kedy videl) sú síce obsiahnuté aj obstojné momenty (výsluch na senáte, flashbacky s mladým Vitom, posledný rozhovor Mika s Kay), ale bohužiaľ aj veľké množstvo vaty, kde som sa proste nudil. Príliš veľa kecania a príliš málo akcie. Jednotka fungovala podstatne lepšie. Možno pomôže niekedy ďalšie zhliadnutie, ale zatiaľ to na viac ako 3* nevidím. Ešte som zvedavý na posledné pokračovanie, ktoré bude snáď trochu lepšie. ()

0verseer

"I know it was you, Fredo. You broke my heart. You broke my heart!" Coppolovi sa podarilo "nemožné" a pokračovaním dokázal kvalitatívne (minimálne) dorovnať dokonalú jednotku. Rozdelenie filmu na dve dejové línie snímku prakticky vôbec neuškodilo, práve naopak. Robert De Niro vo svojej prelomovej úlohe skvele nadviazal na legendárny výkon Marlona Branda a jedna z najikonickejších postáv kinematografie tak našla svojho dôstojného nástupcu. Al Pacino tentokrát pre zmenu nenechal nikomu príležitosť na zatienenie svojej postavy a pri absencii Branda či Caana už niet pochýb o tom, kto je na plátne herec numero uno. The Godfather: Part II naplno rozvinul tragický príbeh muža, ktorý dokázal získať nemysliteľnú moc a peniaze, ale zároveň nedokázal zabrániť strate svojej rodiny. Prerod postavy, ktorej ste v predchádzajúcom filme fandili na postavu, ktorej už fandiť nedokážete, no napriek tomu jej motívom rozumiete, bol dokonaný... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 9,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 97%, Audience Score - 97% | FDb.cz - 88.5% | Francis Ford Coppola se s Mariem Puzem pustil do neočekávaného pokračování a dopadlo to úžasně... Coppola má celý film opět krásně pod kontrolou, skvěle prolíná různé časové linky a celou minutáž nás krmí jedním z nejchutnějších pokrmů na světě, a proto to snad každý právoplatně s chutí jí a po tom úžasné "kulinářském" (filmařském) zážitku je snad každý v naprosto nepopsatelném rozpoložení, protože tak originální desert na konec by nečekal snad nikdo. Nicméně zpět k filmu :-). O něco raději jsme pravděpodobně měli linku s tehdy začínajícím Bobem De Nirem, který si naprosto zaslouženě přišel pro zlaou sošku a s úžasným chraplavým hlasem i Brandovými pohyby skvěle pokračuje v této legendě - Don Vito Corleone. Ale i Al Pacino se překonává a svým naprosto úžasným hereckým projevem tu všechny ostatní (až na De Nira) herecky přebijí. A když začal slavnostně hrát hudební motiv Nina Roty, byli jsme minimálně v sedmém nebi. Jen jediná výtka, a to že ta úžasná linka s De Nirem mohla dostat o něco více prostoru, jinak to je dokonalost, která se nejen podobá dokonalosti prvního dílu, ona jí je... 100% ()

Pohodex

Robert De Niro je fenomenální. Především díky němu za 5*, protože dějová linka s Michaelem Corleonem mi přišla slabší než původní Kmotr i než dějová linka s mladým Vitem. ()

Mistr_Moon

1. díl měl zajímavější příběh a ubíhal svižněji. Tady je to hrozně rozkouskované, mládí Vita nemá vlastně s hlavní linkou nic moc společného Velké plus Al Pacino, který už je tentokrát nelítostný borec, který nevěří nikomu a ke konci už je snad i lehce paranoidní. ()

Tominni

Tak mafie už je větší než US Steel, Michael Corleone tvrdě vládne a zajímavě se jeví aktivity na Kubě. Francis Ford Coppola natočil pokračování Kmotra se stejnou precizností a parádou, jako to bylo u prvního dílu. Především dějová linka malého/mladého Vita Corleoneho je výborná, když se k tomu přidá výborný závěr, tak dvojka Kmotra za jedničkou příliš nezaostává. Po zásluze další z legend filmové historie, kde ani délka 202 minut vlastně nevadí. ()

ostravak30

Pokračování Kmotra už pro mě osobně nemá tu původní sílu z jedničky. Pravdou je, že v pokračování se objeví nové role, které opět dokáží svůj herecký talent. Jedním z nich je přirozené herectví Roberta De Nira. Skvěle se taktéž znovu předvádí Al Pacino, který dokonce předčí i svůj výkon z Kmotra, ale do jisté míry za to může i větší prostor, který se mu dostává a též příběh jako takový, který nově prožívá. Z celé, velmi náročné stopáže (delší než první Kmotr), se mi pozdávají hlavně začátky mladého Vita Corleona. Michel Corleon se spíš vypořádává se svými nepřáteli, rodinou a svými nejbližšími. Pomalu ale jistě přestává věřit i těm nejvíc blízkým lidem a navíc se odhodlá k radikálním řešením, které jsou ještě hrůznější než ty jeho otce. Přesto všechno měl první díl tu pravou mafiánskou atmosféru, kterou pokračování, podle mého subjektivního názoru, vlastní jen z poloviny. Určitým dílem za to může i fakt, že se děj napůl odehrává v padesátých letech, kdy politici hodlali mafiány definitivně rozprášit, což můžeme i názorně vidět. Bezpochyby ale stále i druhý z Kmotrů zůstává na hranici geniálního díla (jednička tuto hranici bez diskuze překročila), s vynikajícími hereckými výkony a hudbou a řadí se tak k nejlepším filmům všech dob. ()

adamix

Na môj vkus veľmi preceňované, ale niektoré veci film zvládol na jednotku. Predovšetkým herecké výkony Pacina a De Nira, flashbacky mladého Vita Corleoneho a konfrontáciu s Fredom a Michaelovo riešenie na problém s ním, čo je asi najsmutnejší a najbolestivejší aspekt celého filmu. O žiaden geniálny film ako v prípade prvej časti sa nejedná, ale dodnes si udržuje svoje kvality a beriem ho ako starú mafiánsku, dobrú ale nedokonalú klasiku. ()

hrumsrt

Ještě si snad ani diváci nezvykli, že mohou pravidelně vídat na obrazovkách prvního Kmotra a on už Francis Ford Coppola přispěchal s pokračováním A Kmotr II je jeden z těch případů, kdy se nejen dorovnává svému předchůdci, ale už navždy bude plynout debata, tak který že díl, je lepší.. Zatímco první film mluvil o rodině, o tradicích a vyprávěl o tíze předání rodinné pochodně, tak ve svém pokračování se motiv rodiny prohlubuje do mnohem tragičtějších rozměrů a už není vykládán jako konstantní, nýbrž naopak jako břemeno.. Rozmáchlejší pokračování, ve kterém se tvůrci rozhodli odvyprávět hned dvě dějové linii, když v jedné sledujeme úvodní vzestup malého imigranta Vita Corleoneho, zatímco proti ní si bere čas Michaelovo redefinování vztahů napříč velkými gangsterskými rodinami. Zatímco v minulosti operující Vito v podání teprve rozjíždějícího se Roberta De Nira, má daleko přímočařejší vyprávění linoucí se s podobnou grácií jako první film, který zpětně působí lehce překonaně absolutnem žánru - Tenkrát v Americe, tak právě současná linka okolo Michaela dělá z Kmotra II možná i lepší film, než ten první.. Kmotr II je dekonstrukcí zásad nastavené rodinou Corleone, mezi nimiž zůstává jen pravidlo o netknutosti drog. Micheal nemá soupeře jen v původních gangsterských rodinách, kteří pokaždé nesouhlasí s nastaveným směrem, ale především ve svých vlastních řadách, když se musí vypořádat s neloajálním labilním starším bratrem Fredou.. Al Pacino se pro mě sice nevyrovnává charizmatu svého filmového otce Marlona Branda, ale i tak se právě on tady stává plnoprávně ústředním protagonistou, který hodlá rozdávat polibky lásky, či smrti na všechny strany.. Rozmáchlejší snímek, který mě nutí přemýšlet, jestli byl první díl překonán nebo ne. Ale není větší radosti, než si umět oba kousky užít samostatně. Nikoli tak kultovní, ale i nadále bezchybný kus filmové historie! 100% ()

Johny_MH

Pouze Coppola, Lucas a Cameron dokázali, že dvojka může být lepší jedničky. Upravení děje není na škodu; De Niro výtečný, Pacino taktéž. Jeden z mých nejoblíbenějších. ()

seba

Skoro naprostý souhlas Limou. Příliš mi neseděla kubánská anabáze, zato všechny návraty do mládí Vita Corleona naprosto skvělé. A závěrečné objezí Freda, brrrrrrrrrr. ()

forzaroma

Skvelé herecké výkony Al Pacina a Roberta De Nira. Skvelá réžia, hudba, dej. Obidve príbehy rovnako kvalitné. Vynikajúce spracovanie, vďaka ktorému spozná divák nielen budúcnosť rodiny Corleonovcov, ale aj mladosť a začiatky Kmotra Vita Corleoneho. Proste kvalitné filmové veldielo. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012