Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

PeteBuck

Tento film som videl pred 15 rokmi. Teraz som si kúpil celú trilógiu a pozrel som si to znovu. Je to film, ktorý nestarne. 3 hodiny, ktoré vás nenudia aj keď zobrazujú rutínne veci ako fotografovanie na svadbe a podobne. A herecké výkony? Skvelé. Nielen Marlon Brando, ale aj Al Pacino, James Caan, Robert Duval, atď. Tomuto filmu sa nedá nič vytknúť a to sa celý čas pozeráte na mafiu. Keď toto natočili v sedemdesiatych rokoch, tak to mal Coppola neskutočné gule, že sa takejto tématiky vôbec chytil. Klobúk dolu. ()

lopkop

Film je sice delší a v některých částech má pomalé tempo. To ale není špatná vlastnost, ne u Kmotra. Velmi kvalitně ztvárněný příběh rodiny Corleone. Film krásně ukazuje pomalou přeměnu celého charakteru Michaela. Samotný Vito Corleone je asi jedna z těch známějších postav kinematografie. Podívat se na Kmotra je nabídka, která se nedá odmítnout. ()

kamigava13

Po letech si tento velkofilm pouštím znovu a musím srazit hodnocení o jednu hvězdu. Na top srdcovku mě to zas tolik neuchvátilo. Al Pacino a Brando předvedli však životní výkony. ()

jackalsc

Film na svou dobu opravdu revoluční. Výborné obsazení i vykreslení atmosféry. Akorát stopáž mě zabíjí, vidím zde mnoho příležitostí jak to tak nějak osekat od těch přebytečností. Ne samozřejmě od všeho, ale prostě to mohlo být kratší a ta atmosféra mohla zůstat. Jinak je to parádní podívaná a především klasika která prostě nestárne. Snad v některých bodech i nabírá na kráse. ()

charlee.dog

Další z filmů, které rozhodně musí vidět každý. Film je to opravdu kvalitní, zvlášť na tu dobu, kdy byl natočen. Herci byli výborní a sázka na Marlona Branda se vyplatila. On snad musel být mafiánem i ve skutečném životě. Film je vyprávěn pomalým tempem, ale rozhodně ne nudně, takže ani celková délka nevadí. Žádné složité dějové eskapády, žádné přehnané zvraty. Vše v duchu realismu. Coppola opět spíše než nějaké šokování diváka sází na uvěřitelné plynutí děje a hlavně atmosféru. U Kmotra se zkrátka vše povedlo. Výborná hudba, skvělé obsazení, sebejistá režie a silný příběh. I přes vysokou kvalitu je film srozumitelný pro širokou veřejnost. Točit dobře a zároveň pro víc lidí je totiž taky kumšt. Je tam krásně zobrazená jak spojitost rodiny, tak krutost mafie. A přesto všechno je vám klan Corleonů sympatický. Jeden z nejlepších mafiánských filmů. ()

Syndrom

Vždycky mě fascinuje podle čeho poznáte onu "dokonalost". Když se mluví o estetice a uměleckém účinku dokážu to pochopit, ale jak může řemeslně defacto analfabet poznat, že je něco dokonale sestříháno (když ani třeba Nolan pořádně neví, jak střihat akční scény, natož nějakej pan XYZ z csfd), natočeno (jako když P.T. Anderson použije u Až na krev 43mm vintage čočky aby dostal vybledlej look doby kolem 1910, 1920 s nízkym kontrastem a rozlišením, tak je to přece celkem přirozenej nápad udělat ten film dobově autentickej. Je to jednoduchej základ forma koresponduje s obsahem, proč to hned označit za filmovou vědu) a zahráno (Brando je tady dobrej, ale tohle je ta práce ne; že se učí gesta, tón hlasu, simulovat, že přemýšlí, když odříkává repliky, postoj těla). Dyť to je ta práce ne. Proč kompetentní věci musí být vždycky geniální a dokonalý. Leze mi to už na nervy. U Kmotra knížky je to na databázi knih nemlich to samý. Dokonalý. Geniální. Ty vole všechno v umění, co je dobrý je geniální a všechno kompetentní je dokonalý. Všechno jsou to mistrovská díla. Všechno jsou to švýcarské hodinky. ()

Franki69

Film se poměrně věrně a lineárně drží nesmrtelné knižní předlohy. Hodnocení a doporučení (rozhodně ano!!) píšu po několika shlédnutích. To poslední se konalo po zkouknutí Irčana, musel jsem si připomenout, jak dobrý taky může film o italské mafii v USA být. A jako vždy jsem se telelil nad výkonem Al Pacina a Roberta Duvalla a ošíval se nad Marlonem Brandem... Je to skvělé, ale raději si přečtěte tu knížku. Tvůrci se o ní opírají a některé souvislosti se neobtěžují vysvětlovat a tak působí zkratkovitě a zdánlivě nelogicky. A pozor na velmi oblíbenou verzi, která koluje po českém internetu bez titulků. Třeba celá sekvence se Sollozem a McCluskeym nad telecím nebo Mikeův azyl na Sicílii vám jinak budou dost nesrozumitelné. No ale přes to, je to vysoko..za 90%. Je to skvělý, byť v dnešní době už dost starosvětský (pomalý) film...a pořád je hodně, hodně dobrý! ()

Novko

Kmotr je velkolepé mistrovské dílo. Nejlepší gangsterský film vůbec. Fenomenalní hudba, která mě vždy hraje v hlavě jen když vidím někde název kmotr. Úžasná režie a nadčasový snímek, který kompletně změnil Hollywod. Herecké výkony ani nebudu zmiňovat. 10/10. ()

Fender

Bez debat jednoznačně nejlepší film o mafii všech dob. Nejdříve jsem četl předlohu a pak viděl film a musím přiznat, že jisté detaily, které byly v knize a nebyly ve filmu vysvětleny, mi vadily a proto je možná lepší si pro srovnání přečíst knihu. Avšak nebylo to nic tak zásadního, tak jsem se snažil určité věci ignorovat a užívat si film. Upřímně si mě film dostal hlavně svou hudbou, protože je naprosto dokonalá. Nesmím ale opomenout herecké výkony, poněvadž byly nadmíru imponující, což je ale samozřejmostí, vždyť zde hrají filmové hvězdy. ()

Felix22

Klenot nejen gangsterského žánru ale také světové kinematografie v mistrné Coppolově režii. Legendární Marlon Brando v roli starého dona Corleone, mladý Al Pacino coby dědic Corleoneho impéria... Celkově je to klasika, co víc k tomu ještě dodávat. ()

PanPyzamo

Kmotr je jeden z nejlepších filmů vůbec. Má vynikající příběh s vynikající mafiánskou atmosférou a jelikož téma mafia miluju, tak jsem si tento film zamiloval. Je až neuvěřitelné, jak moc dobře je film natočen a to se jedná o film z roku 1972. Herec Al Pacino, který ztrvárnil Michaela Corleoneho předvedl perfketní práci a za zmínku určitě stojí i samotný kmotr. Celkově všichni herci zde odvedli výborný výkon. Je zde spoustu legendárních scén. Scéna v Itálii je jedna z nejlepších a možná i nejlepší scéna ze všech filmů vůbec. Do toho ještě hraje soundtrack, který je mistrovský a jedná se o jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Též možná vůbec nejlepší. Kmotr je MASTERPIECE a je to MUST-SEE film. 10/10 ()

Mangano

Tohle je dámy a pánové umělecké dílo. Podle mě doposud nejlepší film v historii kinematografie. Naprosto každá scéna, melodie, herecký výkon, záběr i třeba rekvizita je naprosto geniální a má své tvrdě trvalé a nevystřižitelné místo. Délka filmu je i takto krátká, užíval bych si tento mistrovský opus třeba 10 hodin v kuse. Rodina Corleone pro mě hodně znamená a ze srdce děkuji, že mohu být jejím divákem. Alla salute! ()

stanlyOu

Epos o rodine, mafii, živote a praktikách ktoré nie sú zrovna veselé. Spracované akoby ste čítali knihu no máte pri tom obraz aj zvuk kde hudba melancholicky doľaďuje danú dobu.   10/10 ()

Adaaamecek

Pokaždé, když Kmotra vidím, tak nevěřím, že mohlo něco takového vzniknout. O to víc jsem šťastný, že jsem mohl vidět tenhle skvost ve vylepšené verzi v klasickém kino-sále. Neskutečný obdiv i po 50 letech. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)