Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

juta

Osobité pojetí Roba je dost znát i v jeho Halloweenu. Natočeno to je dobře, jen mi přijde ta stopáž zbytečně moc dlouhá. Díky tomu je čas vyplněn scénami s dlouhými dialogy a to potom ztrácí šťávu. Na druhou stranu nebylo zapomenuto na jisté gore scény, jen ty "sexuální" bych pro příště omezil. :-) ()

paascha

Strmě se svažující úroveň umožní, vzhledem k výšce startu, dostat se do mínusových rovin. ne, že by předloha byla kdovíjaká, ale tohle je fakt moc ()

MISSha

Docela nuda, i když první půlka byla celkem zajímavá ale nic extra novýho se pro mě nekonalo. U druhé poloviny se postupy režiséra nepříjemně opakovaly až sem si přála ať už ji konečně zabije nebo se unudím k smrti sama. ()

Fiftis

Tento novodobý Halloween od Roba Zombieho je trochu prekvapením. Ide o veľmi kvalitnú poctu klasickým slasherom a film vôbec nerobí hanbu pôvodnému Halloweenu. Práve naopak, keďže Zombieho veľmi elegantný filmový štýl (čo len málokto od neho čakal) vo filme vytvára najmä v prvej časti skvelú atmosféru. Treba ale povedať, že druhá časť je zase už o dosť slabšia, aj keď je viac slasherová. Celkovo je to zaujímavý horor, ktorý by si nemal žiaden fanúšik žánru nechať ujsť. ()

Shakers

Rob Zombie si spravil svoj vlastný Halloween. Nemusí nadväzovať na žiadny diel, no zároveň môže z nich čerpať. Veľké plus oproti Carperterovej jednotke je postava Michaela Myersa. V tomto Reboote sa pozrieme viac do jeho hlavy, pochopíme jeho motív a hlavne nezabíja len preto lebo chce ako to bolo v prvom filme z roku 1978. Taktiež identita Laurie je dobre vysvetlená a nemusíme čakať na ďalší diel, ako to bolo v druhom pokračovaní z roku 1981. Čo sa týka postav, tak to ma Rob Zombie lepšie podchytené a všetko dáva zmysel. Herecké obsadenie fajn, špinavá punková atmosféra tiež a čo sa týka vrážd, tak na krvi sa nešetrilo, je to brutálne a Myersová nadľudská sila sa ľahšie chápe, keď je z neho vyše dvojmetrový kolos. Jeden s najlepších Halloweenov. 75% - 4* ()

filmfanouch

V rámci psychologie postavy Michaela Myerse je Halloween lepší než originál. Problém je ten, že po perfektní první polovině přijde klasická vyvražďovací pasáž která nikam film neposouvá a po 1/2 se jedná o celkové zklamání. A především Michael Myers zde ztrácí to co je na něm tak cool- Už není vyloženým čistým zlem, ale někdo se jaksi pokouší o to s ním částečně sympatizovat, čímž Michael Myers jednoduše tak trochu přichází o to co jej dělá Michaelem Myersem. Už předem tedy tak trochu prohraný souboj...... ()

DaliX

Rob Zombie miluje Béčkové filmy. A ja mám taký pocit, že bolo správne aby sa ujal ich nakrúcania lebo je vidno, že k danému materiálu pristupuje s úctou a rešpektom. Halloween je klasickým remakeom Carpenterovho Halloweenu a môj názor je taký, že hoci nie je až taký vybrúsený ako jeho predchodca, je to kvalitný remake (oproti nemu je remake Piatku 13-teho jasný odpad). Príbeh popisuje zrod vraždiacej ikony Michaela Myersa, ktorý v detstve na smrť dobodal svoju staršiu sestru a bol odvezený neskôr do psychiatrickej liečebne, kde sa ním zaoberal Dr.Loomis. A ďalej to už pozná snáď každý... V Zombieho prevedení sa však film posúva na vyššiu métu, tých obetí tam je podstatne viac, hlavne počas Michaelovho detstva, samozrejme nechýbajú ani krv a pár nechutností. K príbehu by som mohol povedať toľko, že prvá polovica je príbeh Michaela Myersa a jeho návrat do rodného Haddonfieldu, tá druha je čisto vyvražďovačka aj keď je tam aj pár skvelých momentov. Osobne si myslím, že tento film je skvelým remakemom, ktorý rozhodne neurazí fanúšika žánru, hoci to už nie je oslavovaný John Carpenter. ()

Arkos

Pro mě o trošku slabší než série Pátek 13, ale pořád je to hororová klasika. Musím napsat stejně jako u Pátku 13, pro fandy hororu je to povinnost. ()

JohnnyD odpad!

Pol roka som zbieral sily na napísanie komentára. Už pri úvodnej scéne som civel s otvorenými ústami a pokračovalo to ďalej. Špinavá fuckovacia pseudodráma s amatérskymi dialógmi podsúva nový pohľad na zrod Michaelovho zla: tuctová rozpadnutá rodina vymetie chlapcovu hlavu - aké originálne... Tam, kde v pôvodnej sérii bolo strašidelné zlo, ktoré nikto nikdy nepopísal (a o to bolo desivejšie), tu nastupuje rutinná psychologizácia osobnosti a primitívne zjednodušené motívy. Minimálne napätie a atmosféru má film iba v záverečnej štvrťhodinke, ale keď sa človek nad tým zamyslí, tak jedine kvôli trademarkom ukradnutým z originálu: hudba, kamera, strih, maska - to všetko, čo robí poslednú štvrťhodinu znesiteľnou, tu bolo už pred tridsiatimi rokmi. Navyše herci sú (s výnimkou skvelého Malcolma McDowella) neskutočne zlí: obzvlášť teenagerky a ich tupé dialógy a chichotanie nemá obdoby ani v tých najdementnejších 80s slasheroch. Toto si Laurie nezaslúžila. Ani Michael. Ani diváci... ()

Lhurgoyf

Buranskosť a brutalita. To sú zbrane, ktoré Zombie majstrovsky ovláda, a pomocou ktorých vie vybudovať neuveriteľne silnú atmosféru. Tie však v Halloweene takmer úplne absentujú. Až na prvých 20 minút, ktoré nasľubujú tú pravú vidlácku jazdu (hlavne zo strany Michaelovho buranského otca), sa nič ďalšieho neodohrá. Zombieho trademarková miera brutality a majstrovská gradácia násilia do čoraz väčšieho extrému tu tiež prakticky neexistuje, a tak celú druhú polovicu filmu Michael len chodí po zatemnených chalupách a nudne podrezáva (takmer výhradne) topless roztlieskavačky. Neviem, či je chyba v zásahoch producentov od Dimension Films, nutnosti držať sa Carpenterovho originálu, alebo v nevhodnosti režiséra, ale filmu chýba hlavná vec - atmosféra - a preto nefunguje. Osobne by som pod Zombieho taktovkou radšej videl ďalšie pokračovanie Texas Chainsaw Massacre alebo The Hills Have Eyes. ()

Indiana

Už to nemá tu atmosféru starejch dobrejch Halloweenů, ale i tahle Zombieho trochu agresivnější verze má něco do sebe. Líbila se mi cca první půlka s mladym Meyersem, i když sem si musel zvykat na to, že vypadá jak Artur Štaindl, a i u následný vyvražďovačky jsem se nenudil. Kupodinu mi tu nevadily ani ženský hrdinky, ale stejně jsem si víc užíval relativně známý ksichty ve vedlejších rolích. Slušnej horor. ()

Silas

Skvěle natočená skoronuda. Zombie umí výborně tvořit atmosféru a slušivou vizuální stránku, to vše s podporou jednoduché hudby v pozadí, řízné při akci. Dramatické momenty vražd jsou nasnímány a sestříhány s přehledem, leč jejich počet je natolik hutný, že po třetí už přestanou být zajímavé. Z mého pohledu jde bohužel zatím o nejslabšího Zombieho. ()

hippyman

nudná vyvražďovací béčková rádobylekačka, u které vás nenechá usnout jen křik obětí, jinak vše již stokrát viděno jinde... postrádá nápad, originalitu, atmosféru - všechno! tak co s tím?! náročné vůbec dokoukat... 10% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +parádní hudba (Halloween theme), slasher jak má být, v pohodě je i úvodní polovina -rád bych byl sprostej a napsal něco o postelovích scénách a o králících (Však vy mi dobře rozumíte), ale raději se budu držet při zemi i když tenhle film mě k tomu přímo vybízí/// Tak aby se to rýmovalo tak dodám, že chcípaj jako králíci(psy, kočky, krysy). Tu závorku berte tak, že Majkl byl už od malička talentovanej. A pokud bych měl brát psychologickou hru vážně, tak se mu opravdu nedivím. Sám bych nejednal jinak (Bububu:-) Tím, že jsem předchozí filmy neviděl, tak jsem vlastně o světě Michaela Meyerse nic nevěděl. O to víc vždy fandil Jasonovi nebo Freddymu. Jenže po tomhle filmu Majkala považuji za mnohem vetšího soupeře než jsem si myslel a především rád bych viděl i jeho předchozí filmy. V kině jsem při některých scén pěkně trnul a měl opravdu nahnáno. Takovej adrenalin se jen tak u nějakého filmu nezažije. Tohle je v podstatě první slasher na kterém jsem byl v kině a bylo to hustý./// Celkem 80%/// ()

Cappuccino

Prvá, psychologicky zameraná časť sa mi na prekvapenie páčila viac než druhá, vyvraždovacia, v ktorej som nepostrehol skutočne nič nové, nič prekvapivé, len starý dobrý Mike, ktorý je zas a opäť jednoducho nesmrteľný (no to ma štvalo už v jednotke). Sumárne trojhviezdičkový priemer, zhliadnutie neľutujem, ale ani by som ho príliš nevychvaľoval, vlastne som bol len zvedavý, ako si na tom stojí nový Halloween pod Zombieho taktovkou a výsledok je taký, že ..no.. dá sa. Žiadna katastrofa, žiaden úžas. ()

Ruut

Rob Zombie! Není jiný současný režiser hororových filmů, který by vzbuzoval ve své tvorbě tolik protichůdných reakcí jako právě tento "magor". Někteří jej nenávidí, jiní (mezi něž patřím i já) jej vynášejí do nebes. Kdo jiný než vizualní mág Zombie může natočit pořádně film ze scénáře, jemuž historie a tradice předúrčila téměř nulovým děj a ubohoučkou zápletku? Myslím že restart halloweenského fenoménu nemohl dopadnout líp. Co taky točit, že? Mladý psychopatický Michael pozabijí skoro celou svoji rodinu. Načež je po právu zavřen do blázince, aby po 20 letech už jako dospělý muž utekl s jediným cílem - dokončil své krvavé dílo. Všechny scény s Michaelem Myersem - dospělým v podání 2.5 metrového wrestlera, ale i tím malým desetiletým (!) působí naprosto děsivě. Člověk má pocit jako by se díval na nezničitelného terminátora za doprovodu řízné hudby. Jednotlivé zabití jsou brutalní a originalní. Potěší i množství cameo roliček a rolí Zombieho oblíbenců - Sid Haig, William Forsythe i další staří známý z Domu tisíce mrtvol a Vyvrženců pekla nesklamou. Povedla se rovněž exkurze do Michaelova dětství. Je lepší než cokoliv z mytologie pátků třináctého nebo texasských masakrů. Co však sráží celý film, kromě již zmíněné absence pořádného děje, je představitelka hlavní role. Po "vřískající královně"Jamie Lee Curtis převzala pomyslné žezlo Michaelovi nemesis dost nesympatická holčina. Navíc režiser Zombie spoustu času utápí v tlachání jí a jejích kamarádek o kravinách. Škoda. Mohlo to být koncentrované inferno. Takhle je to v rámci možnosti jen nadprůměr. Ale silný nadprůměr. Muž v dušičkové masce po dlouhé době budí respekt a strach. Doporučuji vidět v kině. ()

S.Quentin QUALE

Satr tatr, to je škody! První půlka filmu, kde je zachycen zrod MM, je naprosto parádní. Za tuto část bych dal plný počet. Bohužel druhá polovina spadá do kategorie šedě, kterou nazvat průměrem je ještě milosrdné. Výsledkem jsou 4* s kousíčkem přihozeným za srdcovku. 75% ()

Sysel_CZ

Hlavní negativum filmu je pro mě to, že jsem se první polovinu filmu nemohl odpoutat od původních. Čili, tohle negativum neexistuje. Nakonec tu máme opravdu atmosférický film s mnoha působivými momenty, scénami, kdy sebou škubou sedadla... Škoda, že je v tom tolik prsou a sexu, ale jinak super. ()

Allien.9

Já tuhle hororovou sérii prostě nemusím. Ostatní kultovní zabijáci mají pro zabíjení "důvod". Mstí se určitým osobám (popřípadě určitému typu lidí) a zabijí-li někoho "mimo", je to proto, že je nějakým způsobem ohrožoval (viděl je, pokoušel se je zastavit apod.). U Meyerse tohle neplatí - je to chodící hora masa, která bezmyšlenkovitě zabíjí vše, co potká. Takže jakkoli dobře je Zombieho "Halloween" natočen, stejně ho nemůžu hodnotit lépe než za tři, protože se mi prostě příčí. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)