Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Pajky3

přes tři roky jsem čekal než jsem sebral odvahu se podívat na remake pro me jednoho z nejlepších hororů. Jason i Freddy dopadly špatně. A ani Michael není nějakej zázrak. dívat se na to dá, to zase jo, ale já si víc užil originál. Na můj vkus to bylo moc temný a špinavý... Nezbývá než zavzpomínat na kouzlo atmosféry z originálu. Ta tady opravdu chybí ()

Juto

Som sklamaní a to kvôli tomu, že prvá polovica filmu je úžasná. A druhá je už len vyvraždovačka, ale filmoví diváci, ktorí hľadajú veľké množstvo bezduchého násilia, nebudú sklamaní. 6/10 ()

c.tucker

Zaměření na mládí a čas v ústavu u Mika Meyerse byl pro mě velmi konstruktivní a zajímavý nápad. První polovina velmi výborná s hutnou atmosférou, která nenudí, v druhé se to zvrhne ve standardní slasher, který je ke všemu ještě unylý. Totální závěr, kdy je honěna Laurie, je zbytečně časově natahován. Ale suma sumárum je to celkem totálně nezkurvený remake. ()

Maty85

zajímavě zpracovaný ačkoliv poměrně nudný a okoukaný halloween,první půlka filmu dobrá a zajímavá a druhá půlka - hlavně ten závěr chabý ! :-( ()

emo

Nemôžem povedať, že by to bolo pre mňa vyslovené sklamanie. Od Roba Zombie som vlastne nič nečakal. Skôr nechápem, načo bolo dobré robiť remake jedného z najlepších horrorov všetkých čias. Tento remake pôsobí podobne ako nový Texas Chainsaw Massacre alebo Hills have Eyes... Spočiatku zaujme celkom zaujímavým prístupom, ale po prvej tretine sa to zvrhne na primitívnu explicitnú vyvražďovačku bez štipky invencie... Na zabitie času však tento film poslúži exceletne... ;-) ()

Jermann

Jako fanoušek starých Háček s Jamie Lee jsem prostě tuhle novotu nemohl nesledovat krutě kritickým okem .. no a musím říct, že to rozhodně mohlo dopadnout lépe. Když pominu posledních deset minut inovovaného děje, který je konečně trochu napínavý a na úplném konci docela vtipný, zůstává vše dobré, jako základní premisa, hudba a masky úplně stejné, jen bez atmosféry a bez napětí. Je to zkrátka aktualizovaná verze pro současné mladé publikum, které se nerado obtěžuje aktivací vlastní fantazie a stáčí mu horor sestávající jen z levných lekaček. Pro takové už Michael nemůže být jen ztělesněné zlo, co ze záhadného důvodu vyrostlo kdesi na předměstí.. ne.. vzešel z neutěšeného zázemí dysfunkční rodiny a hotovo. ()

pankreminek

Tento film mě obrovsky překvapil, po zhlédnutí Carpenterovi klasiky, bych vážně nečekal, že remake by mě mohl takto dostat. První polovina filmu je na něm asi úplně nejlepší. Vypráví o Michaelově dětství (Michaela hraje výborný Daeg Faerch), které nebylo, tak růžové jako v originálu (hrozně se mi líbil William Forsythe v roli zlého nevlastního otce). No a druhá polovina je už hlavně o tom, jak Michael nahání svoji sestru. Obrovským plusem tohoto filmu je jednoznačně hudba: Love Hurts, ale hlavně slavná melodie Halloweenu. ()

WolfR

Rob Zombie je kanón, dokázal vytáhnout Halloween ze dna slasheru. Přivedl solidní herce, nastolil solidní atmosféru a ukázal legendu zrodu Michaela Meyerse z trošičku jiného úhlu pohledu, já jsem velmi spokojený! 3 hvězdy. ()

animaxis

Původní verzy jsem dal tři hvězdičky a tomuto remaku dávám taky tři, ale musím říct, že tento Halloween je o něco lepší než předchozí. Chápu, že původní Halloween je klasika a že je to první film, kde jsou vraždy natáčeny z první osoby, ale to pro mě vůbec nehraje roli. To, že se mi bude víc líbit tato verze mi došlo už na začátku. Natočení počátku Michaelova řádění je skvělý nápad a vůbec mi nevadilo, že to zabralo víc jak půl hodinu filmu. Spíš je to pro mě dobře. Následné scény v psychiatrické léčebně v minulosti i současnosti byly taky dobré a chvíli přidali filmu nějaké to drama, než začala očekávaná krvavá řež. Ta taky nebyla špatná a byla dobře natočená. Jen mně se už líbila méně a tak nedávám 4 ale 3 hvězdičky. Každopádně nový Halloween není špatný film. Herecké výkony nic extra, ale našel bych pár dobrých vyjímek naštěstí včetně Michaela. Skoro jsem z něj měl větší hrůzu v té léčebně než v noci v předměstí. Hudba od Tylera Batese byla fajn, ale více potěšila znělka z původního Halloweenu. Bez ní by to nebylo ono a tady tomu dávala dobrou děsivou atmosféru. Rob Zombie filmy točit asi vážně umí. ()

KatanaCZ

Rob to prostě zmákl dle své chuti a umu a povedlo se! Je to sice jiné než původní serie, ale dobré. Na své si podle mě přijdou jak příznivci původního Halloweenu, tak i příznivci tohoto nového podání "magora" Mayerse. ()

bk81

Že by tento remake překonal klasiku od Johna Carpentera z roku 1978 (5/5) jsem moc nepočítal, ale dost mě překvapilo, že pracovní verze (workprint), kterou jsem viděl také, je lepší (4/5) i kvůli finále než finální sestřih, který šel v kinech a v zahraničí už je i na DVD (3/5). Ale špatné to určitě není. Každopádně doporučuji na zkouknutí workprint i přesto, že kvalita obrazu a zvuku je horší. ()

Radiq

Nikdy jsem nežral všechny ty původní Halloweeny, protože se mi moc nelíbily. Tohle už bylo trochu jiný. Rob Zombie to vzal pořádně do pracek a obzvlášť ta třetina, jak byl malý děcko a pak prchal z ústavu, byla dost vymakaná. Zbytek už byl takovej klasickej vyvražďovák, kde už se moc křičelo a dělaly se nesmyslná rozhodnutí. Rob Zombie je muzikant, takže má pro hudbu cit a pro tento film nechal vybrat fakt roztodivnou a rozličnou hudbu (trvdou, měkkou, nostalgickou atd.). Asi má taky cit na ksichty, protože do většiny rolí obsadil buď někoho ze svejch starších filmů nebo nějaké kultovní herce (McDowell, Kier, Forsythe, Trejo, Dourif, Sid Haig). Malej Myers v podání Daega Faerche byl na svůj věk tak zvláštně freak, i když místama mi připomínal Angela z Kelly Family. Atmosféra se vydařila, akorát mi bylo líto toho, jak byl chudák psychoušek Mike Myers nesmrtelnej. ()

SoolenJV

Rob Zombie si slavny Predvecer Svatku Vsech svatych vzal po svem, pridal vice mrtvol a brutality a vse obalil do sveho obyvkleho spinaveho obalu. Na druhou stranu se ale snazil vice propracovat charakter samotneho zabijaka. ()

tom88

Nový Halloveen od kontroverzného Zombieho dopadol diskutabilne. Na jednej strane vytvoril pomerne slušný hororík s poriadnou dávkou pôvodnej halloweenskej atmosféry, ale všetky scény pripadali dosť stereotypne. Množstvo vrážd fanúšikov asi poteší, ale chýbalo im napätie a moment prekvapenia. Prvá tretina zachytávajúca detstvo nie je zlá, ale nepredstavoval som si Myersove detstvo zrovna takto. Záver je takisto celkovo silný hororový zážitok, ale v každej scéne niečo chýba. Niekomu môže a niekomu nemusí táto verzia sadnúť. 60% ()

bartias

Scénárista a režisér, ale i metalový zabiják, Rob Zombie nevzal na lehkou váhu příležitost předělat a znovu odstartovat jednu z legend hororu. První polovina působí jako psychologický thriller, Zombie dokazuje, že má talent, a jakoby se nechává inspirovat intelektuálně ctěnou hororovou klasikou Vymítač ďábla. Příběh dětského Michalea Myerse vyprávějící o původu zla je zajímavý a poutavý. V druhé polovině si ale dospělý Michael nasadí masku, chopí se nože, a i když je atmosféra zpočátku hutná, s přibývajícími vraždami Halloween sklouzává ke krví zacákané fušeřině. ()

3n3my

Neuveriteľná Halloweenska jazda od majstra Zombieho, kľudne porovnateľná s pôvodnou jednotkou či dvojkou. Jedine v čom Rob Zombie zaostáva je atmosféra, v ostatných aspektoch je minimálne taký zručný ako Carpenter. Michael je v jeho verzii najmä vďaka mohutnej postave uveriteľnejší, taktiež aj jeho zrýchlený pohyb, konanie, detstvo atď. vyznie realistickejšie. Ja som spokojný, a to aj napriek tomu, že Zombie to v niektorých momentoch filmu trochu prestrelil s brutalitou. ()

URBAN

Šlo by z toho vytěžit mnohem více mnooohem více začátek je slibný a šílenství že by se dalo krájet aniž by ten hlavní představitel něco řekl jenže po úchvatném začátku je tu rutinní stopa která prakticky nikam nejde a zastaví se na jednom místě , ale lhal bych kdybych napsal že jsem se nebavil . ( 31.10.13/MAC/Hallowwen 2013 ) ()

Nivenx

Oproti Carpiho prvotině jde o něco naprosto jiného. Přeci jen uběhlo téměř 30 let od té doby, tak je zřejmé, že to bude jiné. Rob Zmbie se vyprdnul na to, jak série probýhala, jak byla točena i na všechno kolem ní, jen mi přijde že vzal příběh do svých spárů a po svém. Film je brutální, surový a napínavý. Co tomu schází je přesně typ Halloween filmu - strašidelnost a méně Michaela Myerse. Ten tu z obrazovky téměř nesleze a atmosféra filmu je úplně někde jinde, než v minulých dílech. To ale neberu jako mínus, ale beru to tak, že to je takové Zombieovské a jsem spokojený. 75% ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)