Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

Milo384

Opět dobrá nuda. Horor tohoto druhu, který nenahání strach a nebuduje napětí je k prdu. Příběh o ničem, lekačky jsou slabé. Kozel byl navíc, toho si mohli odpustit. No a závěr se mně vůbec nelíbil. ()

matop89

The NUN I sa mi veľmi páčila, či výpravou alebo dejom, no dvojka konštatujem, že jemne pokulháva a preto len 3 hviezdy. //spoiler alert//V porovnaní s jednotkou si myslím, že deju uškodilo cestovanie na viacero lokalít, kde bol aj napriek neprítomnosti Mauricea zjavovaná The Nun, čo poprelo fakt, že démon cestuje výlučne s Mauricom. Atmosféra rovnako o level horšia než v I. časti. // Polokozliatko, poloniečo, naháňajúce sestry v škole mi prišlo úplne mimo daný dej, čo opäť prispelo k zníženiu hodnotenia v tomto prípade.// Verím, že doriešenie prípadu s Valakom bude kvalitatívne  pripomínať minimálne jednotku ak nie lepšie . ()

CarryMahonny

Říká se že do třetice všeho dobrého většinou na potřetí skončí dobře. To se však nedá říct o třetím filmu Michaela Chavese. Co to Jamese Wana napadlo přenechat tak skvěle rozjetý Universe zrovna tomuhle přetrždílu. Opravdu nevím proč filmy, které se vyznačovaly skvělou atmosférou a strašením, vystřídaly nepovedené lekačky (dobře ať nežeru možná jedna se povedla) a podle mě i odfláknutý příběh. Patřím rozhodně do skupiny, která vnímá první díl jako lepší. První díl měl opravdu netradiční ponurou atmosféru a celkově působil děsivěji. Kvalit původních snímků Conjuring universa Sestra 2 rozhodně zdaleka nedosahuje a dokud zde bude režírovat Chaves, tak se dle mě z průměrné vlny další plánované snímky ani nedostanou. ()

Nataniel73

V podstate sa stotožňujem s väčšinovým názorom na Mníšku 2, ktorá je o triedu horšia ako prvý film. A to prakticky vo všetkom, počnúc dejom a končiac atmosférou. To, čo som na Mníške miloval mi druhý film neponúkol. Tá gotická atmosféra sa kdesi úplne vytratila a zostal len poriadne preplácaný thriller s množstvom zbytočných postáv a rovnako zbytočných scénok. Som kritický zrejme aj preto, že už mám čo to z hororového žánru napozerané a pripúšťam, že ak by som mal o 20 rokov menej a toto bol jeden z prvých hororov, ktoré som videl zrejme by som bol spokojný. Čo ma však mrzí asi najviac je, že tento film kvalitou nenadviazal na tie predošlé z Conjuring Universe a je zrejme najslabší. Dalo sa ďaleko viac popracovať na hororovej atmosfére, aj na castingu a v neposlednom rade na scenári. Tých nelogických vecí je vo filme požehnane a časom som sa v tom začínal strácať. Strašne tomu chýba ucelenosť deja a nejaká nosná myšlienka. Dávam tri hviezdy hlavne preto, že niekoľko scénok sa fakt podarilo a dokázali ma vystrašiť a niektoré nápady (diabolský kozel, úvodná scénka v kostole, či posadnutý Maurice) boli vcelku originálne. Ale tá stopáž je vzhľadom ku kvalite riadne premrštená. 60% ()

vinducha

Párkrát mnou zimnice zase přeběhla a navíc , čekal jsem po přesunu z Rumunska do Francie , že by to prostředí už nemuselo mít tak parádní atmosféru , a to jsem se sakra zmýlil , odsvěcený klášter v Francii , alias bording skůl byla moc dobrá volba. Velká spokojenost. ()

v0jt1s3k

Toto se nedá nazvat horror. Druhá polovina filmu se skládá ze špatné akce a neustálého křiku. Celkově to nedává smysl a režisérovi bych doporučil, aby se věnoval práci jakékoliv, ale jiné. ()

Polux

5/10 | Rutinér Chaves po průměrném spin-offu La Llorona a průměrném třetím Conjuringu znovu vrací úder a protože se spin-offem to nevyšlo a se sequelem hlavní série taky ne, nezbylo mu nic jiného, než to zkusit se sequelem spin-offu. A nepřekvapivě to dopadlo úplně stejně, tj. všechny neduhy z minula (a předminula) jsou k vidění i zde. | Vítězná sestava se nemění, takže osvědčená šablona příběhových propriet z předchozích filmů (tj. všeho s mírou) je použita i tentokrát. O nějakém koncentrovaném napětí, natož strachu, nemůže být ani řeč (na to jsou strašidelné segmenty ve filmu příliš krátké a vyskytují se v příliš malém množství), na opravdu nervy drásající scénu tady může divák rovnou zapomenout (hlavní bubák se po většinu času nechává zastupovat svými kolegy, aby se v plné kráse ukázal až na samotném konci, ve kterém toho také moc děsuplného nepředvede), pár fádních lekaček je přítomno jen, aby se neřeklo, na konec je přilepená krátká (nicneříkající) potitulkovka s hlavními hvězdami série Wilsonem a Farmigou, aby se cílovka nalákala na další sequel/prequel/spin-off a je to hotovo. Alespoň, že lehce nudná "dojemně-sbližovací" dějová linka mezi školačkou a školníkem/zahradníkem/inkubátorem démonických sil:-) je v závěru zakončena akční naháněčkou ve věži a na Farmigu v hlavní roli je pořád spolehnutí. | Bylo by záhodno se do budoucna stran téhle franšízy znovu zaměřit na kvalitu (první a druhý Conjuring) a nikoliv na kvantitu (všechno ostatní), ale rozpočty jsou chytře drženy na uzdě a tržby jsou kupodivu stále respektu hodné, takže světlo na konci tunelu (návrat Wana na režijní stoličku) nadále není v dohledu. | PeZet ()

Accuphose

Největší sílu mají titulky... a konec řekněme. Do půlky si myslíte, že to nemá scénář, pak jakože jo, nicméně se to neumí rozhodnout, zda to bude hororem nebo americkým béčkem pro kina. Průběh děje a chování postav je dost nelogické a slouží pouze k nějakému podřadnějšímu účelu v podobě vybudování víceméně vykastrované atmosféry. K dosažení stanovené stopáže a vylekání slabších kusů. Je to ryzí průměr a proto dávám 3 hvězdičky. ()

HarryCameron

Toto bolo moje tretie stretnutie s Valakom - po V zajatí démonov 2 (2016) a Mníška (2018).  Za mňa to však bol jeho najslabší výkon. Priznávam, že asi 2x so mnou síce cuklo počas sledovania - predsa len film aspoň produkčne zastrešoval James Wan, takže oproti iným "tiež hororom" ide stále o nadpriemer - avšak v rámci Conjuring universa fanúšik hororov očakáva viac. POZOR nasleduje SPOILER  : The Nun II. však sklzáva do klasických filomových klišé a nelogickosti- Maurice/Valak niekoľkokrát drží Irene pod krkom, ale vždy ju nakoniec nechá žiť,kým predošlým obetiam pritom bez milosti vykrútil krk. A čo mala znamenať tá koza, alebo čo to tam behalo, WTF? ()

Little_Sawy

Čo ja viem po 5 rokoch, prišli s týmto? Valak sa opäť vracia na obrazovky. Pár krát som sa zľakol ale inak dej bol strašne predvídatelný. Tá černošská sestra neurobila ani hovno, načo tam vlastne bola? Amík bol celkom zaujímavý, jeho postava sa vcelku prežiť dala. ()

Holly_Molly odpad!

Plochý charaktery, nulová zápletka, nulová atmosféra a jediný co některý scény dokázali vygenerovat vedle nudy byl smích (jedna scéna je doslova definice tohohle...kdo viděl tak ví XD).. Další rádoby "hororovej" zářez do série lacinejch generickejch rychlokvašek, mašina na prachy se vesele může točit dál a svět se může již brzy těšit na Sestru 3, 4 a 5..**DĚSIVÉ** ()

Woitisek

Obrovská bída. Tady je snad špatně vše, co se dá. Je to jako by tvůrci vzali první díl a řekli: "Pojďme to udělat ještě hůř". Pro začátek celá zápletka působí strašně zbytečně a tak nějak vlastně nerozumím, proč snímek vlastně vznikl. Zkrátka tu máme po vzoru The Nun většinu dění v nepřehledné tmě, přehršel stupidních jumpscarů a vskutku nesmyslné chování postav. Z nějakého mně neznámého důvodu se z toho v určité části stává rádoby detektivka, což už je absolutní bizár a je vidět, že tady někdo vůbec nevěděl, co od toho chce a co dělá. Doopravdy velmi slabý horor. ()

Orion12

Asi na úrovni Anabelle 3. Chybí tomu James Wan, nápady se recyklují, spousta věcí nedává smysl a v půlce mě to začlo nudit. Nezajímavé lokace, chyběl mi kněž z jedničky. Jednička aspoň měla originální nápady- hrob s zvonečkem a atmosféru kláštera v Rumunsku. Tady je recyklace bez hlavního hereckého tahouna. 4/10 ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě