Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

Bad Guy

Ti z vás, kteří chodí na tuhle sérii kvůli krveprolití, tak budou zřejmě zklamaní. Rozhodně není tak agresivní jako předchozí díly. I přesto se tu najde pár dobrých jednotlivých akčních sekvencí. Zvratů je tu sice hodně, ale nakonec je to až přespříliš překombinované. Počet mrtvých je na minimu a tvoří ho převážně náhodní kolemjdoucí, částečně proto, že hlavní postavy snadno přežijí hluboké bodné rány a jsou tak skoro nesmrtelné. Úvodní scéna vraždy je dynamická, nasazuje vysokou laťku a slibuje slibnou podívanou. Jenže tím to končí a zbytek filmu se k ní ani nepřiblíží. Nemůžete prostě naservírovat silný rozjezd, který pak zastíní vše ostatní. To je jako začít na vrcholu hory a postupně se řítit dolů. Nejnovější Vřískot nemá dostatek kvalitních lekaček ani logický děj, který by nějakým způsobem zaujal či dominoval. Více zde. ()

Ementaler86

Po zhlédnutí prvního dílu jsem se zařekl, že už si žádný další nepustím. Ale stejně jsem se octl v kině na šestém pokračování. A řeknu vám, nadšenej jsem zrovna nebyl. První díl měl alespoň nějaké zajímavé postavy v podobě Stuarta a Deweyho. Tady už bylo zajímavých postav absolutní vakuum. Masakry byly kvalitní, ale to je tak všechno. Příběh, stejná chujovina jako v jedničce. Vůbec nelituji těch čtyř předešlých filmů, které jsem skipnul. ()

stitch7

/// Hádání vraha pošesté. Šestý díl je velmi zábavný, bohužel ale docela děravý. Nevím, jestli jsem si toho u minulých dílů prostě nevšiml, ale pár věcí mi tu prostě dost vadilo - jak "pravý" Ghostface odhalil tu první dvojici? Potom scénka v bytě Gale, kde během přepírání jedné osoby Ghostface s Gale mluví, jakoby nic fyzicky namáhavého nedělal. No a celá identita Ghostface je vlastně přišroubovaná hodně nasílu, jakože by Sam nebo kdokoliv z core four netušil o tom, co ve finále sice překvapí, ale prostě nedává smysl, aby to bylo tajemství? Ano, užil jsem si to o kousek víc než pětku, ale na čtyřku to zase nemá. Štěstí zkrátka bylo, že když mi začalo něco více či méně vadit, dokázal mě snímek během chvíle pobavt něčím vtipným nebo chytře vymyšleným. Jo a ta scéna v metru byla neskutečně natahovaná. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako dobré ako predošla časť. Aj keď ten záver s prepáčenim posrali. Pchať feminizmus aj do tejto hororovej série veru nemuseli. Vraždy ale pekne a zrejme toto nebude posledný diel z tejto legendarnej ságy. Inak prvý film tohto roka ktorý padol v kine. 4* ()

drackula

Opäť máme jasne dané pravidlá a aj keď občas zlyháva logika, stále to má švih (!) a drajv. Príjemne ma prekvapilo, že film opäť dokázal priniesť aj niečo nové. Fanúšikovia frančízy si prídu na svoje a diváci, ktorý na Ghostfacea dosiaľ nenaskočili, si nemajú dôvod tento film púšťať. 70% Netflix ()

jefff

Mnohem lepší, než předchozí návrat, který byl prostě pitomý. Tenhle díl si bohužel z něj bere takovou tu pozlátkovou divnost současnosti, ale zároveň umí překvapit nápaditými scénami, strašením, lekačkami i docela brutálními záběry. Děj je všelijaký, ale na slasher ok. Ve výsledku mě to bavilo a jde o nejlepší díl z celé moderní části série. ()

Anet21

⚪Doba, v ktorej sa vďaka neustále nakrúcaným podpriemerným hovadinám aj priemerne dobré snímky hodnotia ako nadpriemerné.⚪Je irelevantné, že ide o horor, ak absentuje logika a postavy sa nesnažia o vlastný život, vytrháva to diváka zo sledovania, ale že neskutočne.⚪Človek s brokovnicou nevie zneškodniť človeka s nožom, skupina ľudí v prevahe sa veľmi logicky rozdelí, namiesto toho, aby počas bodania jedného z nich všetci ostatní skočili na vraha, postavy aj napriek tomu, akú majú skúsenosť nenosia zo sebou zbraň aj na wc, nevyužívajú vrhacie zbrane (poháre, čokoľvek ťažké, snáď ani jedna postava tu nič nehodí po vrahovi), a klasicky, aj keď je príležitosť, vrah sa nedoráža. To posledné by snáď i obstálo ako klišé žánru, ale tie absolútne logické lapsusy, nechápanie vlastnej prevahy atď., všetko to tak hrozne smrdí vykonštruovaným scenárom, v ktorom sú postavy asi len gamingové NPC bez ľudských reflexov.⚪Taktiež nie je jasné, čo filmu pomohlo zasadenie do veľkomesta, keď príbeh je zase rovnaký a rovnako prevedený (záverečné odhalenie páchateľa je teda vskutku nečakanéé) a ani dve najviac spomínané scény (metro, obchod) nie sú nič, čo by divák musel vidieť.⚪Maskéri pritvrdili na gore a falošnej krvi, všetky postavy sú minimálne raz porezané či pichnuté do brucha (a, napriek tomu, živé), niektoré vraždy sú až prekvapivo explicitné. Ale či len kvôli tomu sledovať horor? Týmto tempom a štýlom (dve sestry vs. celý svet) je ale možné nakrúcať prakticky do nekonečna. Divákov s prestreleným záujmom a hodnotením si to vždy nájde.⚪Ps.: Scéna s rebríkom je na samostatný rozbor, prečo sa posledná postava pevne nechytila a nevplietla si ruky a nohy do rebríka, aby, ak ho vrah z jednej strany zhodí sa na ňom udržala a z druhej ju vytiahli, nie je známe. Asi obligátne ,,Lebo." Tak dobre teda.⚪ ()

blackkocour

"Halóó?" - "Dobrý den, tady společnost Z našich cen vám vysajem krev s.r.o., volám ohledně zákaznického dotazníku, jak jste spokojena s naším operátorem. Budu chtít zodpovědět jen pár otázek, jestli máte na minutu čas?" "No, já nevím, táta mi předevčírem zmastil píču za to, že jsem zase protelefonovala celý měsíční paušál.." - "Za tohle Vám nebude strháván žádný poplatek, stačí jen zodpovědět na pár nedůležitých otázek.." "Dobrá, ale pokud budu muset odpovídat, co mám na sobě, a jestli se můžu svlékat, že nikdo to neuvidí, tak Vám to okamžitě položím!!" - "První otázka; Jaká je Vaše nejoblíbenější hororová série?" "Uff, to je těžký, mně občas děsí i Teleblbýs, hlavně Tinki Winky a jeho obří péro na hlavě.. ale dost krutý je série Koorvení.." - "Počkat, vy myslíte Kuchání?" "Nn, určitě to bylo koorvení, protože s Hančou se z té nudy už koušem do kundy, jaká je to slabota.." - "Druhá otázka: Jak velká píča musíte bejt, abyste neutekla v zběsilé honičce vrahovi, který se v klidu za Váma vleče, a Vy jak se snažíte sebevíc rychleji, tak jen zakopáváte, a vrah Vás bez známky snahy dostane..?" "Noo, jak v čem. Každou sobotu chodíme šopovat do obchoďáku, a v krámu s hadrama potkáváme kluky ze školy, a Zeck mi tehdy říkal, jak mě miluje, a u toho si držel bimbase, což je v Jižní Africe něco jako projev lásky, no, takže jsem holkám si chválila jak je romantickej.." - "Eehhh, myslím, že u tebe se člověk nemusí moc snažit, že?" "Jen si moc nelibuj, já jsem panna. Do análu se to nepočítá, ten už mám odminula přísně zaježděnej, jak se na tom vystřídal celý fotbalový team, ale jsem jinak slušná tatínkova holčička.." - "A dost ty tupá píčo, tady je Džony, a jdu ti právě k baráku ukuchat sekerou tvý dveře z masivu, ty kurvo!!" "Ty jo, a dost, tohle si nenechám líbit, uh, počkej někdo je na druhý lince.. Halóóó?" - "Ahoj Sendy, jaké máš ráda horory?" - "Andrew, to jsi ty?" - " Oh sorry, Dejve, zapomněl jsem v jakém díle to hraju, jsem správně v devítce?" - "Ne, tohle je desítka, ještě ostřejší.." - "Tak se omlouvám, měj se Sandy" "Ahoj Andrew, neboj jsme domluveni na pátek ve 12 jo?.." // Tyhle zkurvené frančízodokonaile meta-narážkové vřeskoty už musej zdechnout, než se dožijeme dob, kdy se bude narážkovat na rimejky, jak jsou hrozně moc meta naaranžované, a všechny ty povinné kokotvóty, že má na vrahovi zbít minimálně 2 negři, co mají přežít, jsou fookin good. Probuďte se všici, všechno co mohlo bejt dobré na téhle frančíze byl doposud nejlepší první part, kde to celý chcíplo a vzkřísilo ještě na nástupu pětky, která dala naději že to Koorvení dostalo trojitý rozměr, ale tohle je už natolik ohrané, že ten kuchyňský kucháč je natolik okoochaný, že se zgumovatěl do hloupé kulisy.. ()

sedm.1

Poměrně milé překvapení, jelikož po zcela průměrných čtyřce a pětce jsem už upřímně žádnou další hitparádu od této série neočekával, o to víc jsem ale proto nyní potěšen, že šestka nabízí daleko lepší zábavu, než právě tyto dva předchozí díly, a to prakticky ve všech ohledech. Především zápletka mi přijde mnohem více nápaditější a ne až tak hloupě vykrádající a kopírující předchozí díly, k čemuž samozřejmě ale asi i dost přispěla změna prostředí, čehož jsem se tedy původně také upřímně bál, nakonec se tyto mé obavy ovšem ukázaly jako zcela liché, jelikož tím Ghostfaceovo řádění naopak dostalo úplně nový náboj, a to ani nemluvě o tom, když to už zmiňuji, že řádění ústředního záporáka je zde jedno z těch nejpočetnějších a nejefektivnějších, zkrátka se tu s tím v šestce Ghostface vůbec nesere, rube to hlava nehlava na všechny strany, ovšem zde bych k tomu měl zároveň ale i jednu menší výtku, to co tu totiž spousta postav přežije, to je jako dost přes čáru a v tomto ohledu mohli mít tvůrci trochu větší soudnost, protože několik postav je tu docela slušně rozpáráno, a oni se chovají, jako by je bodl jen komár, no zkrátka to nepůsobilo vůbec přesvědčivě, jinak nicméně opakuji, Ghostface tu řádí opravdu slušně a za to dávám jasný palec nahoru. Jinak ale i veškeré postavy mě tu tak nějak srali méně než v té čtyřce a pětce, i když většina z nich je prakticky minimálně právě z pětky stejná, jen jsem si na ně ale asi potřeboval jen zvyknout, dále zde slušně zafungovala i gradace, mířící do krvavého finále, jehož vyústění a následné odhalení též není vůbec marné, a dost často vystrčilo růžky i povedené napětí, prostě šestka je o pořádný kus lepší než čtyřka a pětka, což určitě potěší nejen příznivce této série, ale i všechny ostatní hororové nadšence, já se bavil a klidně sem se sedmičkou. ()

Dallon

Solidní pokračování se vším všudy. Film má solidní tempo, osvěžující nápady a poprvé v historii se děj odehrává mimo Woodsboro, což podle mě dost pomohlo. Má to sem tam solidní kameru a vizuálně to taky vypadá solidně. Děj je ucházející a postavy slušný. Na konci lehký překvápko ale nic co by mě vytrhlo ze sedačky. Šestý Vřískot se tedy podle mě řadí mezi ty nejlepší filmy z téhle franšízy. Není nejlepší ale do Top 3 by se asi dostal. I když jsem si film hodně užil a celkově se podle mě jedná o fakt solidní kousek, nemůžu se ubránit pocitu že je to pořád to stejný. Vřískot je pravděpodobně moje nejoblíbenější Slasher série, ale myslím si že už není potřeba dělat cokoli dalšího (v tuhle chvíli). Je to sice osvěžující a dost zábavný, ale jelikož jsem viděl všechny díly tak mě to asi už nemá čím ohromit a překvapit. Ale co se týče Slasher návratů tak Vřískot boduje ze všech nejvíc a jedná se podle mě o ten vůbec nejlepší návrat vůbec. PS: Trochu škoda přepáleného konce. 7/10  ()

borec999

Bál som sa vzhľadom na krátku dobu medzi 5kou a 6kou že pôjde o prepadák. Našťastie, predtucha sa mi nevyplnila. Bratia Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett majú sériu pevne v rukách a Vreskot tak zostáva jednou z mála sérií s 0 vyslovene podpriemernými či slabými dielmi. Úvod je vynikajúci, New York dianie pekne ozvláštnil a tvorcovia využili možnosti, ktoré ponúka naplno. Vraždy sú surové a krvavé ako nikdy, podobne ako Ghostface ktorý sa s nikým nemazná, nebojí sa siahnuť okrem noža aj po iných zbraniach a odpraviť i ľudí, ktorý nie sú jeho primárnym cieľom (náhodní chlapíci v obchode). Tempo je kvalitné, takmer neustále sa niečo deje a film aj pri dĺžke 2 hodín nenudí. Identitu Ghostfacea sa znova darí kvalitne kamuflovať a asi znova nikto počas sledovania neuhádne vrahov. Avšak, film má aj svoje muchy. Ubralo sa narážok a meta roviny. Nesmrteľnosť postáv štve, a to často a veľmi výrazne (najvýraznejší nedostatok tohto dielu). A v neposlednom rade mierne sklamalo i to, že tvorcovia pre tentokrát šli dosť na istotu a koncept minimálne ohýbajú alebo skúšajú v ňom (okrem zmeny prostredia) minimum niečoho trošku inovatívneho, hravého a nového (čoho bolo v 5ke relatívne dosť). Melissa Barrera síce nikdy nebude taká final girl ako Neve Campbell ale nevadí mi, Jenna Ortega tipujem svojou star power sériu potiahne ešte niekoľko rokov a Courteney Cox tu ako jediná z pôvodného tria potešila. Vo výsledku je 6ka o niečo slabšia od 5ky, ale je stále slušná a osobne som zvedavý na to, čo si tvorcovia na nás pripravia v 7čke... 75% ()

Devadesát Dva

Metaslasherová frančíza, která už je překroucená, jako když chcete vyždímat propocené tričko a které cestu vydláždil její otec Wes Craven (který ještě stihl natočit čtvrtý díl) přichází s dalším twistem a na palubu si přitáhla Ortegu, aby "pozvedla" kvality. Osobně, co mě pořád dokáže bavit je "jaký bude dialog o tom, kdo je vrah a jaká jsou žánrová pravidla podle postavy chytrolína party tentokrát?" a pak to občasné Dewey theme, které tam zabrnká a které pro mě bylo vrcholně načasované v pro mě stále nejlepším díle série - dvojce (a není to protože tam někdo ubodá Jadu hned na začátku, ačkoliv kdo by to byl řekl, jak se to dnes hodí) ale zkrátka tam vše, jaksi, v rámci toho, o čem pro mě 'Vřískot' je, zaklaplo nejlépe, mělo to skvělé, nečekané vraždy, napětí, byl to horor v pravém slova smyslu, zatímco s každým dalším dílem se víc a víc blíží komedii, kde se jen snaží přetočit vaše očekávání, ale už opravdu není s čím tolik hrát. Holt to asi pořád sype, ale od třetího dílu mi to říká míň a míň, přesto neodolám a musím nový díl vždy čeknout. Asi z nostalgie. ()

666Carnage

Já jsme hodně spokojený. Každý díl vřískotu odkazoval na první dil a rodinu Presskotových. Tenhle díl, ale odkazuje na celou frančízu a z Woodsborou se přesunul do New Yorku. Vrah je agresivnější a brutálnější. Pravidlo dvou vrahů se mi nepovedlo odhalit ale jednoho jsem odhalil skoro hned. Je to hravé, zábavné a krvavé. Pokud to půjde tímhle stylem dál, tak ať je každý dva roky další díl. 80% ()

Knowho

Fajn sequel k loňskému dílu. Zase to přináší pár nových aspektů do téhle série, ale i tak (což mě mrzí) to je předvídatelné. Loňský Scream se povedl více. Uvidíme co s sebou značka přinese v 7. díle. 7,5/10 ()

Krabak odpad!

Asi nevím, o co GO. Neviděl jsem žádný z předchozích dílů, tak nevím, jestli to co se děje tady má být real, nebo nějáká parodie. Upřímně.... jestli toto má hodnocení aktuálně 72% a je to tím pádem druhý nejlépe hodnocený díl série, tak si neumím představit, co se dělo v těch předchozích dílech. Po dlouhé době film, kde mi tekl mozek ušima, očima a mé IQ ztratilo minimálně 50 bodů. Ok, přejdu klasické pobíhání postav "na debila", pominu i Ghostface jako totálního terminátora, ale aby se tam půlku filmu navzájem vrazi a oběti krmili 30cm noži do břich, hrudí, zad, hlav... točili tam s nimi a bez problémů vše přežívali... to už fakt nedávám. Reálně jsem se tam několikrát upřímně zasmál té demenci a kulervoucím upřímným hereckým výkonům, ač to asi nebylo záměrem filmu. Jakožto nepolíbený člověk předchozími díly tomu ani jiné hodnocení dát nejde. To i Sharknado má větší váhu --->0% ()

mclenin

Neviem čím to je, ale bavilo ma to od začiatku do konca. Ako taký niekoľkokrát vylúhovaný, dobre prevarený mätový čaj, ktorý však dokáže stále osviežiť. New York osviežil. Ghostface pobavil. ()

Klajnik odpad!

Šestka je stejně vyumělkovaná, nezábavná a ošklivě vypadající jako pětka. Protagonistka (dcera vraha z jedničky) je příšerně nezajímavá postava. Její herecká poloha je zcela zaměnitelná s jinými postavami z jiných hororů. Přitom lepší postavy by mohly táhnout i poměrně dějově nezajímavý film. Nejvíc mi však vadí, že se šestý Vřískot snaží být velmi uvědomělý a chytrý, ale ve výsledku je zase plný stupidit (viz. Trafikáři vtrhnout dvě holky do obchodu a prosí o pomoc, páč je chce někdo zabít. Následně se objeví vrah v masce a zabije nějaké nakupující. Pak míří směrem k holkám. Trafikář vytáhne brokovnici, namíří ji na vraha a zakřičí: "Hej!" Vrah se otočí a shýbne se dřív než trafikář vystřelí... Také tam lidi úplně v pohodě přežívají pobodání - někteří i desítky ran do těla...) Kdyby byl šestý Vřískot opravdu tak uvědomělý, uvědomoval by si, že takové situace nejsou věrohodné a kazí jen dramatickou působivost filmu, načež by situace zpracovával jinak - lépe. Na film, který by zas vše čistě podřizoval zábavnosti, je málo ztřeštěný, ulítlý a obecně málo zábavný. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy