King Kong

• Česko King Kong (viac)

Skupina filmárov sa vydáva do Tichomoria hľadať legendárny Ostrov lebiek, na ktorom podľa povestí kedysi žilo gigantické monštrum menom Kong. Výprava, v ktorej sú najväčšími hviezdami excentrický režisér Carl Denham (Jack Black), mimoriadne krásna herečka Ann Darrowová (Naomi Watts) a svojrázny scenárista Jack Driscoll (Adrien Brody), tajomný ostrov naozaj nájde. Monštrum, o ktorom chceli natočiť hraný dokument, stále žije, dokonca spoločne s množstvom ďalších prehistorických monštier. Výprava sa tak mení na zápas o holý život! V najväčšom nebezpečenstve sa ocitá Ann, ktorú unesú miestni domorodci a v rámci tradičného rituálu ju chcú obetovať práve King Kongovi. Ten sa však tvárou v tvár krehkej blondínke zachová úplne nečakane... (TV Markíza)

gogos

Ohraný příběh se k nám dostáva v pozměněné podobě a v úplně novém kabátu. Film se mi zdál celkem rozpolcený, ze začátku to připomínalo Letce, potom Dokonalou bouři, pak zase chvíli Kanibaly, potom King Konga a Jurský park a vzávěru to byl starý dobrý King Kong. Nevím proč, ale tento mix mi docela sedl. Efekty jsou úžasné, hudba taktéž. Film do kolen nesráží ani jeho délka (vydržel to i můj otec...). Prostě dost dobrý film. Jackson má určitě za sebou lepší filmy, ale 3 Oscary potvrzují, že ani toto rozhodně není špatný snímek. Dávám něco kolem 80%, tudíž 4*. ()

Bat55

Wow, tak tento projekt sa Jacksonovi vydaril na plnej čiare. King Kong je exceléntny filmík, ktorý podľa mňa predbehol v kvalite aj svojho starého filmového predchodcu, či už z roku 1933 (čiernobiely King Kong), alebo toho novšieho. Naprosto prirodzené filmové efekty, nádherný príbeh a skvelá kráska Noami Watts. Taktiež Jack Black, v úlohe zvedavého filmára, ktorý sa chystá ísť nakrútiť akýsi film na Ostrov lebiek, bol skvelý. A ešte sa mi tu z hercov páčil Adrien Brody a samozrejme, že digitálny King Kong :-))) Samozrejme, bol rovnako silný a citlivý, ako ho všetci dobre poznáme. Najviac ma tu ale uchvátili scény s dinosaurami, napríklad King Kong vs. T-Rexovia, tá scéna je bohovská. Ten film je dlhý, niekoho možno nudí,ale keď sa naši hrdinovia dostanú na záhadný Ostrov, dostane sa na riadnu akčnú sekvenciu a tiež romantiku, ktorá priostruje v záveri. Peter Jackson si týmto filmom splnil svoj detský sen. Sen, ktorý stál okolo 250 mil. USD a rozhodne sa vydaril. King Kong je veľkofilm, plný efektov, romantiky a skvelej akcie. /90%/ ()

Kreeki

Dlouhé a veskrze průměrné, dokonce se nebojím toto označit za absolutně zbytečný remake (nehledě na to kolik to stálo). ()

movieband

Jackson sám jednou říkal, že jako malý viděl původní verzi z roku 33 a , že jednou natočí svou verzi King Konga. A kupodivu se mu to celkem dobře povedlo. Dramatický a dobrodružný příběh, který zabaví nenudí.80% 5*. ()

YURAyura

Toto ze je lepsi nez Kong z roku 1976? HAHAHA. Delsi mozna. Nebyt te hmyzosceny, kde se Peter rozpomenul na doby, kdy tocil dobre filmy, je to odpad jak malina. ()

Damiel

"Původní film samozřejmě zůstane nedostižný. My se mu s naším remakem můžeme maximálně přiblížit." Tak prohlásil samotný velký PJ a měl pravdu - v případě jeho King Konga 2005 zůstalo jenom u toho přiblížení. Proti vizuální stránce není co namítat, ta je prostě úžasná, ale kouzlo starého King Konga 1933 z ní vykoukne jen občas, v některých replikách. PJ ho dokonale pohřbil pod nánosy tun efektů, které ale ve srovnání s LOTRem dech neberou. Asi největší zklamání pro mě osobně je pojetí vztahu Konga s Ann. Ačkoliv během natáčení PJ tvrdil, že narozdíl od remaku 1976 zachová Konga jako nezkrotnou bestii, nakonec - snad pod tlakem očekávání amerického uslzeného publika? - umíchal stejně slaďoučkou finální limonádičku jako tvůrci verze s Jeffem Bridgesem a Jessikou Lange 1976. Vpravdě milenecký závěr dvojice Ann - Kong na vrcholku Empire State Building mě přesvědčil o tom, že PJ se umí nadchnout pro velkolepé plány, ty grandiózně realizovat, ale že také umí "zazdít" nejpůsobivěší momenty. V LOTRovi takhle pro mě zcela nepochopitelně vynechal nesmírně působivý, husí kůži nahánějící monolog Froda těsně před zničením prstenu, podobně silné chvíle vypustil nebo změnil i v Kongovi. Show s Kongem v NY úplně postrádala grády a působivost verze z roku 1933, kdy bylo zcela logické, proč se Kong utrhl - když uviděl, jak Driscoll objímá Ann, a myslel, že jí chce ublížit. Panický strach Ann při útěku před Kongem, jeho lezení na ESB a jak při tom vyhazoval vyděšené lidi z okna - místo toho nám tady Ann dobrovolně nakráčela do Kongovy ruky a klouzala se s ním po ledě... Zkrátka a dobře: profesionálně odvedená práce protřelého filmmakera, který víc než na originál myslel na komerční úspěch u diváků. Ale tím proboha nechci říct, že jsem se u toho nudil. Jen mě to prostě nedostalo jako starý dobrý opičák z roku 1933... ()

PogoJoe

Úžasná podívaná, jaká se hned tak nevidí. A ačkoli filmu vzhledem k úctihodné délce zejména ke konci dochází dech, je zde ke shlédnutí tolik "chuťovek", "vychytávek", filmařských "parádiček" i náznaků parodií na jiné filmy s podobnou tématikou, že si člověk film vychutná i po několikátém puštění, v kině i doma na DVD. Je tu tolik věcí, při nichž mé srdce zaplesalo, film mě náramně bavil i tu překvapivě dlouhou dobu, než se samotný hlavní "hrdina" v podobě přerostlé gorily objevil a scény, kdy tato opička prstíkem cvrnká do Naomi Watts (mimochodem skvěle sem padnoucí a náležitě... sladké) a ohromně se přitom baví stojí za to. Mohl bych vyjmenovat i další nezapomenutelné scény. Je to úplně jiné než LOTR, rýpalové píší, že je to přehuštěné, že je tam "těch digitálních efektů až příliš" - ale tuto stránku já osobně spíše vyzdvihuji. Když už podívaná, když už show, tak ať to stojí za to. Peter Jackson dokázal svůj um. Opět. ()

decouble

Jacksonův remake svůj originál na mnoha místech přikrášluje a rozvíjí. Bohužel to má spíše efekt zdlouhavosti. Nicméně se musí nechat, že větší prokreslení vztahu mezi Kongem a kráskou filmu prospívá. A akční scéna s Tyranosaury pulzuje napětím. ()

swed

"King Kong" rozhodně není dokonalý film, na to mu chybí propracovanější efekty a důraznější zásah dramaturga (okleštění několika scén by nebylo na škodu), ale ani to mi nebrání v tom, mu udělit maximum. Je to totiž monstrózní podívaná! Jackson se svým megalomanským přístupem definitivně zařadil po bok Jamese Camerona a vám nezbývá nic jiného, než sedět s otevřenou pusou a přitom v němém úžasu obdivovat vášeň, která z filmu činí něco víc, než jen běžný blockbuster. Režisérova láska k předloze je totiž zřejmá, stejně jako zápal, se kterým se do vyprávění pustil. Co se herců týče, sázka na Jacka Blacka a Naomi Watts byla snad tím nejlepším tahem, oběma padnou role jako ulité a také díky nim jsem se ty tři hodiny ani na okamžik nenudil. Naopak obsazení Adriena Brodyho se příliš neosvědčilo, jeho postava je sama o sobě nevýrazná, stejně jako jeho výkon. "King Kong" především funguje tam, kde se to od něj očekává, a to v dobrodružně-romantické linii. V rámci tohoto žánru se jedná o to nejlepší, co bylo za mnoho posledních let natočeno...bez debat! 9/10 ()

Thomassi

Peter Jackson se zřejmě při natáčení Pánů prstenů dostatečně nevymlátil. King Kongem si splnil svůj sen a svoji zbylou a přebytečnou energii vytřískal právě tady. Tento film se nedá popsat jinak než EPICKÉ dobrodružství, které tady ještě nebylo. Udělal to podle sebe a to má za následek to, že s původním filmem to má velice málo společné. Někoho může rozzuřit, proč proboha zakomponoval mezi legendu o velké opici i dinosaury a obří šváby. A takových lidí se podle mě najde hodně. Ale podle mě přivedl Konga úplně do jiné dimenze. V tom kladném slova smyslu samozřejmě. Nový Kong je vizuálně naprostá špička, nic podobného jsem ještě neviděl. Skvěle bylo zvoleno prostředí 30. let, které parádně kontrastuje s takřka vymřelým tajemným ostrovem, kde netknutě vzkvétá svět druhohor. Vyděšený výraz Naomi Watts mi bude blikat před očima ještě dost dlouho. Další herci byli stejně tak dokonale vybráni, jako celá vizáž samotného Konga. Film, který rozpumpuje srdce takřka všem a záleží, jestli si od něj vezmete klady, tj. zábavu, nebo zápory a strháte jej. Za mě je to jasně ta první možnost. ()

Aiax

Tak si čtu všechny ty "připomínky" k novému Jacksonovu majstrštyku a nemůžu reagovat jinak než - třesky plesky! Šmarjá lidi, šli jste přece na KING KONGA! Co jste kruci čekali? Markétu Lazarovou? Ať mi laskavě zdejší kritici vysvětlí, co víc se ještě dá čekat od hollywoodského superdrahého spektáklu s názvem King Kong? Jackson není nejrafinovanější ani nejtalentovanější režisér na světě, ale jak já to vidím, natočil nejlepší dobrodružný film od Indiana Jonese a poslední křížové výpravy. Ano, není to bez chyby, nad některými triky v dnešní době nelze než povytáhnout obočí a je to dobře o několik desítek minut delší, než by mohlo být. Ale nedokážu si představit, že si někdo řekne "mám chuť na dobrodružný popkornový velkofilm", vypraví se na King Konga a odejde nespokojen. Triky jsou z větší části úchvatné, k hercům nelze mít výtek, scénář je IMO velice povedený a akční scény jsou tak nadupané, že i ten nejznuděnější a nejzmlsanější divák musí být alespoň tu a tam napnutý jako plavky Pamely Anderson. Ale hlavně - z Jacksonovy režie přímo čiší láska k filmu, láska k příběhu, úcta, nadšení a srdce, s jakým svůj dětský sen natočil, a to vše spolehlivě všechny nedostatky vytěsní do temného zapadlého koutku, kde je najdou jen ti největší šťouralové. King Kong je skvělý velkofilm se vším všudy, jeden z nejlepších kousků svého žánru všech dob a to vůbec není málo. ()

FilmFan24

Pocta starému krásnému filmu z roku 1933 se nadmíru povedla. Úžasná výprava, dobrá hudba, spousta známých tváří ale především nádherná Naomi Watts. Film gigantických rozměrů jako King Kong samotný. ()

JohnMiller

King Kong roku 1933 je pre mňa film ktorý ani v osemdesiatych rokov nenašiel nie nástupcu ale žiaden mu nesiahal ani po päty. Peter Jackson to však zmenil a po pánoch Prstenov natočil skvelí remake ktorý sa netvári že je lepší ako jeho predchodza s tridsiateho tretieho ale je jeho nasledovníkom. Natočené s úctou a citom s partiou skvelých hercov plné famóznych efektov. dlhšia minutáž mne osobne nevadila. ()

Brennos

Možná ještě příliš čerstvé na objektivní zhodnocení... výborná kamera a hudba, slušné herecké výkony (mimochodem Naomi to jako obvykle opravdu sekne), na druhou stranu rozporuplné efekty (nepočítaje Konga, který je jako jediný prakticky bez chyby)... po dějové stránce pak klasické schéma originálu doplněné o silnější citový vztak dua kráska a zvíře, spousta nových honiček a útěků (IMHO zbytečných na úkor realističnosti a prostoru pro rozvoj charakterů), krásná scéna "na ledě"... celkově možná lehké rozčarování, proto opatrných 65% (proč jen se Jackson tolik bál stříhat, rozhodně by to prospělo). ()

Foma

Na kukačku dost dobrý, zábava, jinak mám ale pár připomínek: Naomi je krásná, ale nějak jí to nesedí úplně přesvědčivě, Brody taky takovej neslanej, jenom Jack Black je vždycky dobrej. U tohohle filmu jsme si uvědomil takovej ten trend bublinovej filmů, naplněnejch spoustou efektů, spostou akce, že člověk ani nedejchá, ale taky trochu prázdnejch a víceméně nepotřebnejch. Ale za opičáka, jenž měl paradoxně emoce velice uvěřitelný, za ošklivost i krásu ostrova a za tři hodiny, který se sice daj strávit hodnotnějc, ale uběhly jako voda, dávám tohle docela vysoký hodnocení. ()

Želik

Chcem opicu :). Super film, len na môj vkus priveľa príšeriek, dinosaurov, útekov a jačania. Nečakala som toľko emócií a ani toľko vtipu. ()

Dont

Bohužel maximálně za tři hvězdy a nezachrání to ani krásná Naomi Watts, protože film byl v některých momentech naprosto stupidní, např. útěk před dinosaury tady už byl zmiňován mnohokrát. Film je strašně nevyvážený, jsou tam podařené scény a zároveň i dost vyloženě špatných míst. Co se určitě povedlo byl samotný Kong a taky pár triků. Mohl to být dobrý remake, ale to by ve filmu nesmělo být tolik kýče a nesměl by být tak špatný scénář. Měli to prostříhat, trochu méně vsadit na efekt a více se opřít o Konga a Naomi Watts, protože když na scéně byla tahle dvojice, dalo se na to občas koukat. Adrien Brody mi v této roli vůbec neseděl. Jack Black nezklamal, ale když už, tak ho radši vidím v jiných rolích. ()

Aleee89

Peter Jackson si natočením tohohle filmu splnil sen a mi připravil hezký zážitek. Pravda, že příběh mohl být více strhující, mohl být celistvější, ale ono to všechno vyváží něco jiného. Tak například herectví Naomi Watts bylo přímo fascinující a ona v této roli excelovala a moc příjemně se na ni koukalo. King Konga a různé jiné potvory naanimovali skvěle. Po technické a herecké stránce film přímo dokonalý, dojemný, když Kong umírá, ale trošku více celistvosti by mu neuškodilo. Jo a taky mě překvapilo, že nám Konga ukázali cca po 45 minutách, já myslela, že ho na nás vybalí hned po úvodu. ()

Anglie

Tenhle film je opravdu pocta nadšeným filmařům. New York 30. let 20. století je skvěle vystižen, stejně jako jeho atmosféra - kostýmy, dobře zvolená hudba (a to jak "I am sittin´ at the top of the world", kterou film začíná, tak Howardova). Kong výborně zahraný, stejně jako Hayes (Evan Parke - pro mne neznámý herec, ale tady skvělý) a Lumpy - Serkis ve dvojroli fakt válí. Jediné, co se mi nelíbilo, byl vztah Ann a Jacka - nebyl dostatečně propracovaný (ano, opravdu jsem čekal víc než jednu pusu). O zbylých mínusech se dá napsat "too few to mention". Když už jsem u Ann - potěšilo mne, že nejde o vřískající blonďaté bimbo. Ano, je to tak - Kong je pravděpodobně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Na konci jsem neměl daleko k slzám (byl jsem naměkko). A skok o tyči nemá chybu. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (viac)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (viac)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (viac)