Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Robbie

Batman ako sa patrí. Komiksovo prevedený, so skvelou hudbou a výborným obsadením. Jack Nicholson ostane pre mňa navždy pravým Jokerom a Michael Keaton Brucom Waynom. A samozrejme, staručký sympatický Alfred je taktiež bezkonkurenčný.. Jediná výhrada ktorú mám je na môj vkus až priveľmi jednoduchý, miestami priam riadne priblblý scenár. Rozumiem, že decká si na tomto filme zgustli najviac, ale nebolo treba úplne zabúdať na starších komiksových fanúšikov. Zaslúžili by si trochu inteligentnejšiu zábavu. Napriek tomu pre mňa ostáva tento film a druhé pokračovanie najlepšími spracovaniami Batmana. Ani pán Nolan so svojou ultrarealistickou modernou verziou sa na toto nechytá. Lebo pán Burton má na rozdiel od pána Nolana srdce a to je v jeho filmoch sakra cítiť. ()

flouny8

Ať si kdo chce co chce říká, Burtonův Batman je ten nejlepší. Nicholsonův Joker je prostě nepřekonatelný a podobně hutná atmosféra je k vidění málokde. ()

Toolshed

Neviem, či je to úplne čistá päťka... Burtonova dvojka na mňa zapôsobila asi ešte o čosi viac, ale ber to čert, keďže oproti tým ďalším dvom dielom, čo prišli potom, to je minimálne o dve triedy lepšie. A Danny Elfman stvoril asi ultimátnu Batman theme. EDIT: Čistá päťka to nie je isto, aj 4 sú s prižmúrenými očami, hlavne koniec je absurdita, mohlo to byť o polhodinu kratšie a nikto by o nič neprišiel. ()

Clovecice

Keatonovi jsem roli Batmana moc nevěřila, ale zato Joker byl naprosto perfektní. Jen vážně lituju Vicky - nechtěla bych si pořád kupovat nové boty. ()

ondra.p

Moje srdcová záležitost z dětství. Měl jsem tento film nahraný na kazetu a pouštěl jsem si ho snad každou sobotu, když jsem zrovna nebyl někde s kamarády a nehrál si na Batmana. Michael Keaton možná navždy zůstaně trochu podivným Batmanem, ovšem mě se do role Temného rytíře hodil. Z dnešního pohledu, možná bych přece jen čekal od Burtona ještě o něco víc temnější zpracování, přes všeobecné mínění tento Batman není zas takovou komiksárnou, jak se tváří. Nicolsonovo Joker je asi blíž spíše tomu Jokerovi ze 60. a 70. let, než psychopatovi z moderních Batmanovských dějin. Jack však ukázal že psychoušové jsou jeho šálek čaje, navíc vzhledem pro mě zatím nejlepší filmový Joker. Také trochu tápu v tom, do jaké doby je vlastně Burtonův Bat zasazen. Tváří se, jako by byl zasazen do doby Batmanova zrodu, nebo pozdější okolo 50-60 let., ovšem ta technika objevující se ve filmu, batmanův oblek atd... To mi trochu vadí. Kim Basinger, mokrý sen mých dětských let i po letech skvělá. Závěrečná scéna s Bat-signálem legendární! Pokud by síly zla měly vrhnout svůj stín na vaše domovy, zavolejte! Rande Batmana s Jokerem hodnotím 90%. ()

CheeseFigure

Srdcovka môjho detstva, na ktorej aj po rokoch nachádzam stále viac a viac pozitív. Či už ide o hudbu majstra Elfmana alebo bezkonkurenčný výkon Jacka Nicholsona ako (najlepší) Joker. ()

Rhea

Tenhle film opravdu miluju. Bylo to moje prvni setkani s Batmanem jeste coby devcete skolou povinneho a byla to laska na prvni pohled. V mych ocich stale nezestarl, a to uz mam na zadech 3 krizky. Ja nectu komiksy (i kdyz par jsem jich uz presto precetla, videla nebo prolistovala) a nemam moc rada filmy se superhrdiny, takze nejsem zadny expert. Ovsem tohle je podle me zcela dokonale prevedeni Batmana na platno. Je to presne tak, jak by si to fanousek komiksu mohl predstavovat: je to temne a ponure, je to trochu blaznive, Batman ma skvely timing pro sve vystupy (ty vystupy ze stinu, z dymu, casto jsou videt jen obrysy masky a kridel v temnote... nic primocareho, protoze to je preci tajemny hrdina), Joker ma tu spravnou miru silenosti a nasilnictvi (a je to proste zlocinec, ne snad nejaky mravokarce ci svedomi, jak se z nej snazi delat Nolan), dialogy maji svuj vtip a jdou k veci (neni to preci zadny filosoficky opus), je to hrave a nebere se to vazne. Otevrene se to hlasi ke svemu puvodu, a tak to divak snadno prijme, zkratka jako pohadku pro dospele. Burton je proste stvoritel plnohodnotneho Batmana, ti ostatni uz sesli z cesty a Nolan to definitivne zabil. Diky Burtonovi mam i ja sveho superhrdinu. Jedina vec, kterou bych tomu asi vytknula, je ta scena, kdy se Bruce chce doznat Vicki ke svemu alteregu, bylo to zbytecne natahovane a Keaton u toho vypadal docela dementne (i kdyz mel hrat rozpaky a obavy, tak to pusobil spise jako by byl stizen nejakym zachvatem). ()

BBird

Prvý hraný a zároveň podľa mňa najlepší diel zo všetkých. Najnovšie Burtnovmu počinu nesiahajú ani po členky. Stále sa na tento diel dá pozerať. Klasika! ()

the_weaver

Batman môže byť najviac tak kvalitný, ako kvalitný je jeho protivník. A Burtonov Joker bol divný až príliš - nekonzistentne. V múzeu je príšerne detinský, občas je trochu úchylný, ale aj tak nešíri moc strachu. Ako Jack Napier bol pritom desivejší. Batman budí rešpekt ako sa patrí, akurát sa pri nálete na Jokerove balóny trošku zbytočne predvádza. Najpôsobivejšia je tak nakoniec genealogická línia o tom, kto by neexistoval bez koho, ktorá je v rovnakej triede zložitosti ako problém či bolo skôr vajce alebo sliepka. ()

Lucy1905

Tohle je nejlepší role J. Nicholsona. Hned po něm je M. Keaton, ale stejně mám dilema, jestli je lepší Ch. Bale nebo M. Keaton. Prostě je to skvělý film to nikdo nepopře. ()

Ondr4H

Kulisy Gothamu jsou děsivé a fascinující zároveň, líbí se mi že tam není jasně daná doba.Lidi jsou oblečení jako z 30. let, auta ze 70. a Batmanové hračky z budoucnosti.Keaton mi přijde správně šáhlej a Nicholson je pravý Joker, sorry Ledgere.S takovou lehkostí a úsměvem vraždit a držet v šachu město to by nikdo jiný tak nezahrál.Další postavy jako Alfred, Gordon, starosta jsou přesně ti herci kteří maji hrát ony postavy. ()

FauSSt

Burton je zaruka tej spravnej atmosfery, tym padom bol zachovany komixovy odkaz v oboch jeho Batmanoch, no a prave preto su najlepsi z celej sagy o netopierom muzovi!!! ()

Skylwalker42

První filmový batman a zcela se stal ikonickým snímkem o temném rytíři. Svěrit to Burtonovi byl skvělý nápad. David Keaton bude pro mě vždy hercem hrajícího Batmana číslo jedna a Jack Nicholson taktéž číslo jedna v roli Jokera, jeho kreace jsou až ďábelsky famózní a zábavné. Jedna z nejlepších jeho rolí. A nedovedu si představit zjevující se postavu Batmana bez hudebního motivu Dannyho Elfmana.Ten výstižně podtrh celý snímek působivým soundtrackem. ()

soukyd33

Jediný a ikonický Batman! 👍 A to nejen kvůli dokonalému Batmobilu, který jsme jako malý měli snad všichni, ale také že opravdu naháněl všem strach. Skvěle zahrané a nafilmované. Příběh vychází z komiksu, něco je ale změněné. Herecké výkony a příběh super. Je tam všechno. Batmanovo auto je dokonalé. (Ale pouze tohle)! Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Mistr119

Na filmu je celkem znát, že už je staršího data.. :) Občas je herectví takové strnulé, patetické. V podstatě se jedná o boj superhrdiny jako dobra proti zlu v podobě "Klauna" (dnes už Jokera nepřekládáme). 4.* nakonec dávám za některé krásné symboly Tima Burtona jako třeba, že Jokera vlastně stáhne k zemi samotný ďábel a taky za to, že už tady je mírně naznačen onen záhadný"bratrský" vztah Jokera a Batmana a to, že se navzájem stvořili. :) ()

bodion

Z "novodobých" Batmanov sa tu zub času podpísal najviac. Na dnešnú dobu už predsa len dosť pomalé a príbeh veľmi jednoduchý. Vďaka hudbe, Burtonovi a Nicholsonovi sa však stále jedná o jednu z najlepších batmanoviek. ()

Sefko

Pred Nolanom tu bol Burton. Film je až na pár drobnosti v podstate dosť dobrá a odvážna verzia temného rytiera. Batman je tu za psychopata, drsňáka a detektíva ktorého sa boja ako zločinci tak aj slušní ľudia. Veľmi by ma zaujímalo kam by sa séria dostal keby pokračovania neboli len voľné nadväzujúce epizódky zo života Bruce Wayna/Batmana a podivných individui z Gothamu. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?