Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Matty

1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason ()

Cival

První a nejlepší Batman. Může za to novátorsky vyšlechtěný přístup Burtona, děsuplný evil maharádža Nicholson a batmobil, jenž je největším snem každého mladého muže (Megan Fox nepočítaje). ()

Douglas

Batman je můj nejoblíbenější comicsový hrdina a jeho první zjevení se na plátnech zároveň jeden z nejštastnějších počinů v comicsovém subžánru. ()

Galadriel

Velmi přesvědčivě zpracovaný komiks - Burtonova klasika se skvělým Jackem Nicholsonem v roli Jokera, vyniká především atmosférou, výpravou a hudbou. ()

Gemini

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat... ()

Tom Hardy

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů... ()

Enšpígl

Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka. ()

Radyo

Joker v herecké kreaci Jacka Nicholsona bylo v celé sérii jediné opravdu čisté a nefalšované zlo (ti další už byli vedeni mstou). Batman v herecké kreaci Michaela Keatona byl v celé sérii jediný opravdový a nefalšovaný Batman (ti další už byli jen imitace). Batmanova partnerka v herecké kreaci Kim Basingerové byla jediná nefalšovaná a opravdová kočka (sorry Kočičí ženo Pfeifferová, ale ani tys ji nepřekonala, natož taková Nicole Kidman, nebo Uma Thurman a Alicia Silvestone). Tenhle film byl zkrátka z celé série jediný opravdový a nefalšovaný komiks. ()

Malarkey

V roce 1989 si tvůrci jakéhokoliv komiksového filmu mohli ještě vymýšlet vysloveně co chtěli. A jelikož se v tomto případě jednalo ještě k tomu o Tima Burtona, bylo jasné, že tady v tomto případě o zklamání rozhodně nepůjde. I po takřka třiceti letech můžu totiž říct minimálně to, že na rozdíl od dnešních komiksáren tenhle má absolutní duši hračičky a vizionáře Burtona. Batman je tady temnej jak půlnoc, Joker je ujetej jak splašenej vlak a hudba v tomto případě je tak geniální, že ve spojení s Timem Burtonem, který tomu všemu dodal bláznovství, glanc a vizuálno, nemohlo vzejít zklamání. Je hezké vidět, jak tenkrát u podobných filmů vládla především zábava. Dneska hlavně barevnost, digitálno, pseudorealističnost a vnucené hlášky v hubě postav, které by si je ani nezasloužili. Tady se stačí zaměřit jenom na scénu a už jste na koni. Třeba ta, jak Joker vtrhne do muzea a za poslechu boží Princovi skladby tam se svými kumpány posprejuje a počmárá jeden renesanční obraz za druhým. To je prostě geniálnost taková, že přebít ji nedokáže ani celej arzenál samotného Marvelu současnosti. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $251,188,924Tržby Celosvetovo $411,348,924Tržby z požičovní VHS v USA $150,500,000║ Úvod filmu je taký dosť odbitý, hlavne v technickej stránke sa to potáca v jednoduchosti ale ako náhle príde na pľac Joker film dostáva vo všetkých smeroch iný nádych a akoby Tim Burton našiel tu vyváženosť medzi príbehom a comicsovým štýlom aká na začiatku dosť haprovala, dokonca aj doprovodná hudba hneď nabrala tie správne grády. /85%/ ()

Marigold

Burton působí dojmem člověka, který je na své mateřské půdě, jakoby mu právě vizuální volnost komiksu rozvázala ruce a umožnila legitimně film prosytit svým svérázným viděním. Batman je tak filmem v nejlepším burtonovské tradici plný skvělých záběrů a odvážných výtvarných řešení, které dodávají celku nezaměnitelnou atmosféru na pomezí pohádky, horroru a tvůrčí fantasmagorie. Výborné jsou i cynické narážky na masovost a manipulovatelnost + skvělá komická vsuvka s nenalíčenými redaktory. Středobodem filmu však zůstává "muž dvou tváří" Michael Keaton (skutečně mu ta dvojsečnost sedí náramně) a především Joker Jacka Nicholsona, jehož nakažlivě extravagantní pojetí nové smrtonosné avantgardy patří mezli nejlepší záporácké manýry v dějinách filmu. Batman působí na svou dobu moderně, jako by předběhl vývoj a patřil spíše do současné vlny komiksových adaptací se vší tou lehkostí, vizuální vybíravostí a odporem k planému heroismu. Bohužel příběh filmu je až příliš řidký, nemá gradaci a ke konci obsahuje nudná a vyloženě samoúčelná místa, kde sice září Burtonův filmařský zrak, ale chybí napětí... Velmi podobný syndrom stihl i Batman Returns. Přesto řadím úvodní dobrodružství netopýřího muže na piedestal komiksových adaptací jako film, který vytyčil směr. A ptám se, proč Nolan a spol. cítí touhu ho převyprávět. ()

Djkoma

Burtonovské dílo. Skvělí začátek série, která upadala s počtem pokračování. Jediný pořádný režisér v sérii netopýřího muže. ()

Anthony

Výborní herci (všichni, nejen Velký Jack), výprava (temné Gotham City). Dobře Burtonem zrežírováno (hlavně mu jdou skvěle akční scény) a pro mě dost důležité: fantasticky Dannym Elfmanem hudebně podbarveno (především famózní hlavní motiv). ()

DaViD´82

Nic moc Keaton. Jack, který není Jokerem, ale zase jen Jackem s bělobou na tváři, což nic nemění na tom, že do Burtonova pojetí celkem sedne. Nic moc, tedy spíše nic než moc, Basingerová. Skvělá vizuální stránka a překvapivě ne až tak skvělá Elfmanova hudba (až na ústřední motiv samozřejmě). Vypadá to jako průměrný film? No, jenže není. Atmosféra pochmurného neogotického Gotham City a Burtonova režie z toho dělají kvalitní snímek, který se dá vidět i vícekrát. Ne ale zase až tak moc často. ♫ Hodnocení OST: 3/5 ()

Rob Roy

Jeden z nejdokonalejších záporáků vůbec, skvělá atmosféra, dobrá akce, nádherné comicsové kulisy. Ať mi nikdo nešahá na Michaela Keatona, jako Batman je rozhodně nejlepší. Božská hudba. Co více chtít? ()

Fr

,,nezabíjej mě!" ,, nezabiju tě, ale řekni o mě všem svým kamarádům!" ,, kdo jsi?" ,,JSEM BATMAN" !!!!! tak vznikla komiksová klasika. J.Nicholson je nádhernej padouch (řekni mi chlapče, tančil jsi někdy z ďáblem za měsíční noci?), trousí hlášku za hláškou a na jeho vybrané chování je radost pohledět. M.Keaton je v pohodě a K.Basinger role sedí. i po těch letech se dá na film koukat se zalíbením a odcházet s dobrým pocitem. což je zásluha T.Burtona. dokonalej padouch, hrdina, batmobil, hudba, zajímavej zvuk, co víc si přát. ()

novoten

Nebatmanovský Keaton, obrázková Kim a čestná herecká výjimka ďábla Nicholsona v režii nepříliš sebevědomého Burtona, který si nechal tempo i atmosféru utrhnout ze řetězu. Takhle by nejslavnější komiksy dopadat neměly. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?