Traja mušketieri: Milady

• Česko Tři mušketýři: Milady (viac)

Druhá časť dvojdielnej filmovej adaptácie románu Alexandra Dumasa. Constance je unesená pred D'Artagnanovými očami. Pri šialenej snahe zachrániť ju, je mladý mušketier nútený spojiť svoje sily so záhadnou Milady de Winter. No keď je vyhlásená vojna a Athos, Porthos a Aramis sa už pridali na front, strašné tajomstvo z minulosti naruší všetky staré spojenectvá. Keďže kráľ sa dostáva čoraz viac pod kontrolu kardinála Richelieua, D'Artagnan a mušketieri sú poslednými baštami pred chaosom. Osud ich však vtiahne do sprisahania a postaví ich pred strašnú voľbu: budú musieť obetovať tých, ktorých milujú, aby dokončili svoju misiu? (Magic Box)

M.i.k.e

Trošku slabší než první půlka/film a odklonů o předlohy je tu víc (nesmrtelnost Milady, osud Constance,…), ale i tak stále párádní adaptace ze které Dumas rotovat v horbě nebude. Špína a drsnost té doby zůstala, výprava je opět parádní a Zelená Evička si pro sebe zaslouženě krade nejvíc prostoru. V dohledné době si dám oba filmy spolu, protože první půlku sem viděl nějaký ten pátek zpátky a nebýt stručné rekapitulace na začátku, asi by mi chvíli trvalo si to poskládat dohromady…70% ()

C0r0ner

Jednička byla fajn, dvojka je o level horší a i při tak pěkném zpracování se opět další veledílo světové literatury nedokáže vymanit ze škatulky "zbytečnej škvár". A samozřejmě nesměl chybět negr, aby náhodou té realističnosti nebylo moc. 60% ()

Ondatra

Konečně jsem se dostal k druhému pokračování. Za mě se rozhodně jedná o lepší zážitek než z první části. Hlavně se mi splnilo moje přání a to bylo, aby se v druhé části objevovala více Eva Green v roli Milady. Přece jenom ten film má v podtitulu její jméno, tak bych očekával, že to bude o ní. Ve výsledku více scén s Milady ve mě vzbudilo mnohem více tajuplna a tajemna. Protože jak už jsem několikrát říkal, Eva Green je herečka, která je nehorázně sexy, ale zároveň umí zahrát pěknou mrchu, která je chytrá, dokáže svádět chlapy a manipulovat s lidma. A právě v tomhle filmu to opět dokázala, že to umí. Trochu mi dokonce připomínala její roli ve filmu 300. Současně s tím se aspoň více rozvíjí příběh Athose a jeho syna. V pozadí začíná válka a filmu to jenom prospívá. Díky tomu je tady mnohem více akce a divák se necítí tak znudeně jako kolikrát v prvním díle. Co ale nejde upřít, že kamera a efekty jsou opět udělané nádherně. Všechny bojové scény vypadají dramaticky a naopak všechny panoramatické záběry na přírodu, hrady a zámky vypadají naprosto uhlazeně a divákovi dodávají klidný dojem. Celkově novodobé zpracování třech mušketýrů je za mě zatím na dobré cestě. Sice se to nedá srovnat s originálním Dumasovým dílem, ale kdo zakazuje přidat něco nového, něco svého. Myslím, že Martin Bourboulon se toho chopil dobře, a jestli třetí část bude vypadat minimálně stejně dobře, ne-li lépe, tak budu naprosto spokojený. 7/10 ()

Martrix

Přestože jsem z prvního filmu nebyl zdaleka tak odvařenej jako mnoho jiných, věděl jsem, že na dvojku se podívám. Protože Eva Green. I kdyby hrála v nějaké odpadní záležitostí, kvůli ní se na to mrknu. Což ale neznamená, že pak budu milosrdný k těm, kteří ji tou srajdou obklopili a dám lepší hodnocení. Tento film samozřejmě tak hluboko nepadá...konec konců Tři mušketýři jsou francouzský literární klenůtek; výtky jsou spíše záležitostí vkusu diváka, než že by šlo o objektivní nekvalitu. Dumas byl romanopisec a chápal, jak moc příběhu škodí, když jsou nadužívány náhody, když se autor čtenáři podbízí, když je předvídatelný, nebo naopak zbytečně zašmodrchaný... . Byl mistr svého oboru. To se ovšem o Matthieu Delaporte říct nedá. Chápu, že nechtěl kopírovat některou z desítek adaptací, které za těch skoro 100 let vznikly...přestože chtěl využít atraktivních prvků, kterými je román prodchnutý. Dokonce nemám velké výhrady k rozhodnutí udělat realisticky pojatý příběh bez dobrodružného a odlehčeného nádechu. I když na můj vkus je to zbytečně přehutnělé. Jenže ta snaha udělat z dobrodružně historického románu thriller, vyústila v rozsáhlé přepisování; snahu zvýraznit především dramatické momenty. Vlastně čistý protipól zprzněnosti Paula W.S. Andersona. Místo jeho akční debilitky, dostáváme rodinné a válečné drama na pozadí francouzské intrikami prošpikované historie. V případě postavy Milady, dokonce drama antických rozměrů. O pokračování moc nestojím, ale bylo by víc než vhodné, dát postavě Milady možnost, prosviňačit se až ke svému konci. Je to autenticky špinavé, surové, ovšem pro mě často nezáživné...to když se nás tvůrci snaží vzdělávat ... . Občasné snahy o vtípky působily skoro nepatřičně...přestože jsou ozdobou originálu. Takový hybrid oceňuji především stran výpravy a hereckých výkonů...je to poctivý historický film, ale mě nijak zvlášť nebavil. Ty 4* jsou z jedné třetiny jen za Evku. ()

alchac

Po vynikající jedničce byla má očekávání vysoká, leč již trailer poněkud vyděsil, a to ani ne tak kvůli přítomnosti páně Lecterova prapradědy, ale ve smyslu obav, zda z toho tentokrát nebude jakási podivná akční čalamáda, po jejíž premiéře Alex směle osvětlí půlku Paříže. Jaké tedy bylo mé překvapení, když se z dvojky vyklubala jakási podivná akční čalamáda, jež sice byla cca půlku stopáže jakž takž snesitelná, ovšem čím více se nesla v jihoamerickém telenovelním stylu, tím více mě začínala ze stále intenzivnějšího kroucení lebkou bolet krční páteř, kdy zejména za ten konec, byť již trpně očekávaný, jde dolů hned jedna celá, přičemž celkový dojem tentokrát nezachránila ani Evka, která nejenže je stále prudce použitelná jako vizuální doprovod k pulírování bodných zbraní, ale ty femme fatale jí fakt jdou, nicméně, ač mi to samotnému zní poněkud neheterosechcuálně, ve snímku nemusela až tak často opíchávat vycvičené šermíře, neboť jsem kvůlivá tomu měl zhusta dojem, že čumím na nějaké porno od Mrvel Cumix. ()

Motinski

Spokojnosť. Hlavný bod programu je opäť politikárčenie a zradu cítiť takmer nonstop. Nie vždy je to spravené prehľadne, atmosféra ale vsetko vynahrádza. Možno dojem vylepšilo veľké plátno, no random pasáže v lesoch alebo útok mušketierov na hrad mi učarovali parádne. Niečo sa mi páčilo viac ako minule (tmavé scény, tempo), niečo menej (kamera pri súbojoch), príbeh málokedy uberá nohu z plynu a postavy sú nepredvídateľné od začiatku do konca. No a Eva Green je diabol. Záver bol dramaticky vyhrotený viac jak som čakal ale pochopím divákov čo chceli niečo epickejšie. Predsa len, takto sa väčšinou končia epizódy seriálu a nie celovečerák. Mňa to ale na pokračovanie (dúfam teda že nejaké bude) nabudilo viac ako cliffhanger v prvej časti. ()

Johnny.ARN

Dvojka, ktorá je kvalitatívne na úrovni jednotky. Som veľmi rád, že vznikla táto séria a približuje klasiku v modernom šate. Opäť jednozáberové bojovky, tento krát aj veľká bitka o pevnosť. Boli ale inak rozmiestnené, divák môže mať pocit, že ich je menej a viac sa nedí. Neni to pravda. Príbeh skvelý, posúva sa to, postavy sa vyvíjajú a dozvedáme sa zase veľa nového. Zvraty v závere a straty postáv sú presne to, prečo chceme aj trojku. 4 z 5 (Kino Mladosť) ()

hroubek

Zklamání. Hodně jsem se těšil, protože mi první část neskutečně sedla a moc jsem si jí užil. Tři mušketýři: Milady je rozhodně dobrý film, který je parádně natočený a hezky se na něj koukán, přesto se na konci dostavilo podobné zklamaní jako u Napoleona. Celou dobu jsem měl pocit, že tam chybí nějaké scény, všechno je urychlené a pak to celé skončí otevřeně. Nutně potřebuji další díl, který to celé nějak srozumitelně ukončí a dá tomu konec, který chci. Režisér Martin Bourboulon odvedl dobrou práci. Po vizuální stránce je to super, akce je hodně povedená (i když bych ocenil, kdyby byla přehlednější), herecky paráda (Eva Green si krade každou scénu pro sebe). Bohužel po příběhové stránce to drhne, je to uspěchané a fakt by to mu prospělo, kdyby se zpomalilo. Moc jsem se těšil, a mrzí mě že to není lepší. Velká škoda. ()

JohnSmith

Druhý díl Mušketýrů se nese v duchu prvního dílu a to je dobře. Byť je to trochu víc zamotané a musím říct, že jsem měl z prvního dílu lepší pocit, tak je to skvěle natočené a má to neskutečný spád. Za mě se tato nová verze celkově velice povedla ()

blackJag

Variace na oblíbené mušketýry pokračuje v obdobném provedení jako předchozí film, dlouhé souboje bez střihu, ušmudlaná výprava, žádná falešná romantika... Samozřejmě až na tvrdohlavého Gaskoňce, s kterým nehne ani řádně nabušený dekolt Milady Evy Greenové. Možná kdyby povolil ten proklatý živůtek (a že to musel mít těžké, zůstat intaktní, není pochyb), nicméně nestalo se... A stalo nebo nestalo se víc věcí, chvílemi už mi to přišlo i zbytečně překombinované nebo kostrbatě vystavěné a na závěr ještě k tomu otevřený konec? No, nevím... 65% ()

Hollohlaway

Slabší než první část, hlavně díky divnému scénáři a záhadným zvratům ke konci. Atmosféra a kamera stále hodně fajn, i když temné ladění a špína někdy hraje do noty, někdy naopak dost vadí. Ale příběhová linka je hodně slabá a diváka moc nedrží v ději, navíc narativní twist s Constance a Mylady jsem vážně nepochopil. ()

kenkaku

Neduhy z minula zůstaly (rozklepaná ruční kamera, retardovaný casting), ale za mě hodně pomohlo vyprávět neokoukaný příběh. Jako teda neznamená to, že je to super story… to že se z toho nějak zázrakem nakonec vymotala (oheň… trám na hlavě… obklíčeni… není problém) bylo jasné každému. A ten útok na pevnost + masakr britských lodí mi taky nějak moc připomněl Napoleona (jasně že náhoda). To samé to vydolování opáleného mušketýra z historie (aby byli moderní taky jako Napoleon). To samé ten konec-nekonec… jako fakt z toho neměla být trilogie? Kdybych to viděl osamoceně, asi bych dal hodnocení nižší. Ale v kontextu dvou filmů, to fungovalo mnohem lépe než #1. ()

Maynard.

Já ti nevím, sice to je ve stejným tempu i stylu jako první díl, ale tenhle mě tolik nevtáhnul. A to tam při tom byla skoro nahá Eva. Je teda fakt, že teď už ňadrama šetří mnohem víc jak za mlada ,už ani nevím kolik je to let zpátky, co nám je ukázala v plný síle. Co se týče samotnýho filmu, tak sem to dokonce dal na podruhý, poprvý sem to regulérně zapíchnu, sice sem se teda začal dívat až kolem 22.00, ale stejně... KAždopádně je to pořád hodně líbicá podívaná a jedna z těch nejlepších zpracování ´tohodle megapříběhu. ()

Devadesát Dva

"Tous pour un, un pour tous." Druhá část, patrně pouze dvojfilmu, nelení a ihned nás vrhne zpět do děje (který už jsem od té doby stejně zapomněl), akce se pořád drží ve své syrové, historicky temné a umazané podobě a D'Artagnan se probouzí v rakvi (jako Jack Sparrow), aby se pokusil zachránit Constance, ale narazí místo toho na Milady aka Eva Fkin' Green, která dělá ve filmech dvě věci: 1. ukazuje kozy, 2. a je femme fatale... nicméně je netradiční ji slyšet mluvit francouzsky. Příběh pokračuje, já jakožto člověk (der hund) obeznámen s notnými adaptacemi a zejména tou nejlepší (v dabingu na VHS, casting par excellance, hehe), co bych kecal, příběh znám spíše letmo, takže jsem se v intrikách, kdo proti komu a za kolik, lehce ztrácel (třeba Kitano a jeho trilogie Ukrutnosti mi v tom plotování přijde komplikovanější, ale člověk to zvládá díky tempu zpracovávat, ale 'Tři mušketýři' jsou v jádru dobrodružný příběh o několika správných chlapech, kteří vždy drží při sobě a slouží králi v boji proti všemocnému zlu (nicméně zde jsem se poněkud zasekl a nepochopil, jestli je jím kardinál Richelieu, tradiční záporák tohohle příběhu, jako Palpatine ze Star Wars, ale nebojte - na wilhelm scream dojde) a vlastně tu není úplně čas na nějaké zdlouhavé komorní kecání, ani na karikování jednotlivých postav, protože dvojfilm chce být ba poli nějakých necelých čtyř hodin odvyprávěn a asi i uzavřen (předlohu jsem fakt nečetl, nevím jak věrné to ve skutečnosti je a jak možná víte, Dumas byl big boy, takže psal zeširoka). Víceméně je tu pár odhalení, kdo je Milady pro jednoho z hlavních hrdinů... a podaří se D'Artagnanovi shledat s Constance? Ano. Ale nečekejte happy end. Mezitím vším se odehrává šachová partie zrady, kdy král vytáhne do boje proti protestantům a člověk se zabaví už jen tím, že sleduje, kdo je s kým a proti komu. Opět nutno poznamenat, že natáčení ve skutečných historických lokacích dodává filmu neskutečný jiný, realistický náboj, asi nejblíž tomu, jak mohli mušketýři tehdy vypadat, než jaký člověk spatřoval v teatrálně kostýmových předchozích verzích (a že jich bylo). Pořád nechápu, že existuje třeba verze, kde je Richelieu Charlton Heston a Oliver Reed Athos. Nicméně se nelze zbavit pocitu jisté nedotažené pachuti v závěru, a celkově planější prostřední až konečné části, včetně jaksi meh uzavření, ještě k tomu, když je příběh ponechán v tak otevřeném cliffhanger momentu a o pokračování ani slovo. Takže možná, tohle je vše, k téhle adaptaci. Z prvního dílu jsem byl nadšenější, ačkoliv druhá část nemá vyloženě chyby, taky mě zároveň příliš nenadchla a na to, že byl celkem těšing, tak to moc nedopadlo. ()

Hanys_

Takhle. Je to zase skvělé, ale (možná to bylo jenom rozpoložením) docela jsem se v těch válečných piklech ztrácel. Každopádně Eva Green je Milady. Fantastická. A třetí díl doufám bude. 7.5/10 ()

Marius_ss

Bavilo ma to o trochu viac ako prvý diel. Stále je tam ale tá otrasná choreografia pri šermovačkách, ktorú síce roztrasená kamera a rýchle tempo zakryjú, no človek si to skrátka neužije tak, ako by chcel. Cením si ale, že sa tvorcovia rozhodli pristúpiť k tomuto legendárnemu príbehu novým, drsnejším spôsobom. Eva Green opäť skvelá. Trochu si v závere pripomenula rolu Artemisie z druhých "300". Žiaľ choreografia záverečného súboja v tomto filme už taká slávna nebola. Skôr naopak. ()

filipvrbik

Tři Mušketýři: Milady navazuje na Tři Mušketýry D'Artagnan se všemi klady i zápory, je to skvělé- zejména kamera, lokace a francouzské pojetí. Božulem jak jsem psal o prvním díle, i díl druhý se někdy vleče, protože už jsme to jaksi mockrát viděli. Ale dobré, moc dobré to je, se skvělými herci, kteří značně předčili očekávání, takže jsem spokojen...80% ()

mira007

Pokračování kapku horší, scénář místama hloupý a s ohledem na knižní předlohu nekompaktní, bojové scény slabší a málo a mám ohromný problém s představitelkou Milady de Winter, která sice herecky všechny válcuje, ale typově se mi na ni nehodí ... nicméně, ikdyž to není nic zázračného, strašně hezky se na to kouká, vizuál 17.století na jednotku, líbivá kamera (pokud tam nejsou bojové scény), takže fajn, přesně takhle má vypadat každá moderní dobrodružná dobovka. ()

nonick1

Po slibném prvním dílu přišlo zklamání: scénář zmatený, děj nezáživný, bojové scény nepřehledné. Příběh bohužel nechává diváka chladným, Milady je nymfomanka s vizáží laciné štětky, no a pomyslnou „netfixlovskou“ korunu všemu nasazuje černý Gaskoněc, odkudsi z rovníkové Afriky. Jediné, co zůstalo na stejném levelu, je velmi slušný vizuál, ovšem s jednou výhradou: ač jde o příběh ze slunné Francie, většina stopáže se odehrává ve tmě a obraz je celou dobu tak potemnělý, že jsem se musel ujistit, jestli mi po letech nezačíná odcházet plazma. Nezačíná. Divácká rada producentům: pokud chcete dávat věrohodné role afroevropským hercům, vykašlete se na francouzskou šlechtu a zkuste to třeba s příběhy doktora Emila Holuba. ()

warrenur

Temnejsie a nastastie i menej hrave a komedialne ako predosly diel. Mal som uplny, ako sa vravi "vibe" s vynikajuceho vykonnu Evicky Green, ktorej polohy mi pripomenuly jej uzasny vykon v seriali Penny Dreadful. Ak ste ho nevideli, sup sup. :) Az na uplny melodramaticky zaver a nausnicovu scenu by to bolo jasne stvorhviezdie. Na velkom platne velmi pekne. Hoci mi obcas prisli sermiarske suboje ako mavanie haluzami a nie choreograficky zvladnuty suboj, nebolo ich vela. Pracuje sa i s viacerymi strankami viacerych postav a vitam, ze neboli len cierno-biele. Akurat posledna scena s nausnicou vas urcite prinuti ku kruteniu hlavou. Kvitujem obstojnu pracu s atmosferou. Ta bola vyborna napriklad pocas nocneho utoku na pevnost. Odporucam. 75% ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD