Mušketieri

• Česko Tři mušketýři (viac)
Veľká Británia, (2014–2016), 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Predloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High (viac)

Seriál zasazený do ulic Paříže 17. století je současným pohledem na klasický příběh o skupině speciálně trénovaných vojáků a bodyguardů majících za úkol chránit krále a vlast. Mladý šermíř d'Artagnan je se svým otcem Alexandrem na cestě do Paříže, když jsou přepadeni v hospodě. Alexandre je zabit mužem, který se vydává za Athose z Mušketýrů. D'Artagnan se v honbě za pomstou vydá do Paříže Athose vyhledat a vyzvat ho na souboj. Mezitím jsou Athos, Porthos a Aramis pověřeni Trevillem, aby vystopovali ztracený kontingent Mušketýrů. Na jejich návratu je Athos konfrontován d'Artagnanem, ještě předtím, než je uvězněn za vraždu. Král nařídí Athosovu popravu. Porthos a Aramis požádají d'Artagnana o pomoc při pátrání po opravdovém vrahovi - a d'Artagnan dostane za úkol získat zpět dopisy, které královskému kurýrovi ukradl člen rudé stráže vydávající se za Athose... (Filmbox)

Mlle

II. série je ještě lepší než první, i když jsem musela oželit konec skvělého Capaldiho. Jediná věc, která dle mého názoru trochu skřípe, je duo d'Artagnan + madame Bonacieux, aka Luke Pasqualino + Tamla Kari. Jak jen tihle dva se k sobě nehodí! Celý seriál vidím jako možný návod, jak ze silného historického námětu vykřesat povedenou podívanou pro současného diváka. Je to odpočinkové téma se vším, co k tomu náleží, ale zároveň opravdu příjemná podívaná, které nechybí nápady, sympatická typologie postav i vtipné (až komické) "akční" scény. Radost, humor i pozitivní naladění z natáčení se tvůrcům povedlo přenést i na plátno. Těším se na III. sérii :) ()

Fr

,,KAŽDÝ HLEDÁME PRAVDU JINAK...“ /// Mušketýrů už tady bylo – a ještě bude - přehršle. (My staří můžem porovnávat!) Nejde ani tak vo příběh, v těch Dumasovejch bichlích je dobrodružství tři prdele (česky – na padesát seriálů). Spíš jde vo to, aby ti chlápci měli charisma a sympatie. A nejen klaďasové, nýbrž - a možná že i víc, ti zápornějc ladění. Během prvního dílu mám dojem, že si BBC uhryzla větší sousto, než dokáže užvejkat. Navíc – i ty příběhy jsou dost triviální (ten devátej se mi líbil, ale jinak…). Místy si to jakoby šlape svoji cestou, pak zase né… mušketýrský flashbacky připomínaj jejich ,,démony“, vobčas se chovaj jako idioti (a přitom by měli bejt vošlehaný bitvama), řeší se otroctví, bezpečnost národa, vzdělávání žen … Kdyby to nemělo připomínat zrovna ty známý postavy a byly to jakýsi historický kriminálky, asi bych tomu dal vo hvězdu víc. Ke scénáristický nudě si přidejte i průměrnou akci a (což sere nejvíc!) absenci ftipu. Všichni, co milujou Dumasovu předlohu a francouzský filmy – bič pryč! Tenhle anglicko – českej seroš nezachrání svojí starostlivostí vo klacky a pochvy ani deset Vrbů! (Natož jeden malej Libor…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dumase neznám a filmovou klasiku neuznávám. 2.) Anderson je magor. To tihle Amíci jsou jinej kalibr! 3.) Thx za titule ,,haha.bimbi a xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

RichardLev

Dávám slabší čtyři hvězdy. Je to nenáročný akční seriál k odpočinu. Scénáře jsou děravé, s historií to moc společného nemá, ale hlavní postavy jsou sympatické a v seriálu je i hodně krásných žen. Některé epizody jsou slabší (čtyřka), jiné zase velice povedené (sedmička, desítka). Mušketýři pálí z mušket jako kovbojové na divokém západě, pak zase mávají o sto šest meči, mezi akcí provádí kriminální pátrání jako detektivové a do toho všeho hláškují. Nechybí nějaký ten románek, zrada, temná minulost, kardinálovy intriky a tak podobně. Určitě se mrknu i na druhou sérii. ()

honajz

Tak koukat se na to dá. Občas je to i zábavné a vtipné, líbí se mi lokace, s těmi si britští architekti fakt vyhráli, a mnohdy známá česká místa nepoznáte. Jak tady píše Fr, kdyby se to celou dobu chovalo jako historické kriminálky zasazené do nám známého prostředí a se známou třímušketýrovou bandou, neřekne človek ani ň. Ale ono to má hodně kolísavou úroveň, občas se řeší kraviny, některé díly jsou vyloženě nuda, a charisma postav ne vždy funguje - srovnejme třeba manžela madam Bonacieux v Lesterově filmu a zde, a ostatně i záporák kardinál vypadá jak nedomrlá sušinka). Holky docela ujdou, dobře se na ně dívá, ale taky nic moc extra. Všechna ta traumata mušketýrů jsou jak z moderních kriminálek, bez toho by se to také obešlo. Chvílemi seriál ztrácí dech a obsahuje množství hluchých pasáží. Ale hlavně je neakční. Ano, každou chvíli se tam někdo mydlí nebo šermuje, ale proč propáníčka neangažovali nějakého choreografa soubojů? Všechny ty akční prvky, jež by měly být kořením seriálu, jsou nemastné a neslané, a líp to mušektýrům kecá, než že bych viděl nějaké úchvatné šermovací styly. ()

01Zuzana10

Ťažko premárnená príležitosť. Skvelý svižný pilot, mladý boyband, ktorý spolu funguje a navyše spolu s Constance sú obdarení vzácnym komickým timingom. Ich "fyzická komika" a početné milé gagy sú asi tým naj čo seriál pre mňa prináša. Snáď všetci epizódni hrdinovia sú známi herci. Samozrejme, teším sa z každej známej krásnej lokácie. Avšak nejako postrácam orientovanie sa v niektorých miestach. Využívajú mnoho lokácii na tie isté účely ("konzultácie" - knižnice, Kroměříž..) a akosi sa rozdrobuje zmysel pre miesto. Strácam sa. Takisto recyklácia lokácii a ich "preoblečenie sa" za inú lokáciu, i keď rozoznávam, že to sú zjavne miesta, kde sídlia mušketieri. Prečo sú mnohé obrovské interiéry také prázdne? Naopak v exteriéroch je krásne preukázaná vyššia "production value". ___Čo ma však neskutočne zarmucuje je zahodenie príležitosti spraviť zo seriálu niečo viac ako len epizódny seriál. Chýba mi rozvíjanie nejakej centrálnej zápletky - čo príbehy 4 mušetierov, Constance, Milady? A vôbec, ako je možné, že D'Artagnan chodí s mušketiermi, je poverovaný úlohami, keď nie je mušketier?! Absolútne mi chýba vysvetlenie jeho motivácie. Prečo sa k nim teda nepridá a .. ja neviem.. nebude za to platený ako mušketier? Ach taká škoda.. dokedy bude tento seriál fungovať? Postavy nie sú plné charaktery. A keď sa nenecháme zvábiť ich príbehmi, čím iným? Pekným historickým hávom, lokáciami, akciou, záletmi, vtipmi sa nebude dať donekonečna nahrádzať istá krátkodobosť užitia si seriálu. Ach ... prosím o viac než len epizodický seriál.. Čo má diváka držať pri obrazovke a nabádať ho, aby si pozrel ďalšiu epizódu? ()

• Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)
  • Při přepadení v lese střelí Španěla do zad, až ho prostřelí skrz. Když je však záběr na ležícího padoucha v čase 0:26:18, není na plášti po průstřelu ani vidu, i když po otočení padouch krvácí. (Ace.A.T.L.)

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

08.09.2016

S Harrym Potterem jsme se rozloučili v roce v roce 2007 (respektive v roce 2011, pokud mluvíme o filmech), letošní rok je ale velkým magickým comebackem. V červenci jsme dostali divadelní hru Harry… (viac)