Jedno z prvních filmových zpracování klasického románu Alexandra Dumase nám představuje Douglase Fairbankse v roli D´Artagnana, který odchází ze svého rodného Gaskoňska do Paříže, aby se stal členem královských mušketýrů. V Paříži se seznámí s Athosem, Porthosem a Aramisem, nejlepšími šermíři v mušketýrské gardě a spolu s nimi musí zabránit intrikám kardinála Richelieu, přivézt zpět z Anglie královnin šperk a tím zachránit její čest. (liquido26)

liquido26

Po několika úvodních značně nudných minutách, kdy se postupně představují všechny hlavní postavy a rozehrávají se intriky, nastupuje na scénu Fairbanksův hrdiný gaskoněc D´Artagnan a rozjíždí se smršť svižných šermířských soubojů a nejrůznějších honiček, vždy trochu šmrncnutých groteskovým humorem, takže pokud je Fairbanks v obraze, člověk se rozhodně nenudí (To, jak D´Artagnan v jedné scéně "cítil nebezpečí" mě málem sundalo ze židle). Jakmile Fairbanks na chvíli zmizí, začne snímek trochu zkomírat. No ale celkově jsou Tři mušketýři velice příjemným a zábavným filmem. ()

berg.12

Příběh, který si cvrdlikají už i vrabci na střeše a ve filmové historii byl zpracován nesčetněkrát. Přesto i tahle němá verze má co nabídnout, okázalou výpravu, spád a celkem hezky trefené charaktery. Ale přiznejme si, bez Fairbanksova charizmatu, který on pro své publikum rozdává vždy s úsměvem a grácií, by nebyl zdaleka takový. ()

Babous

Mám rád příběh o Třech mušketýrech a myslím, že tohle je asi nejlepší filmové zpracování. Ačkoliv jako obvykle Douglas Fairbanks hraje spíš sebe než D'Artagnana, má to švih, je to vtipné a i po všech těch letech živé. Kvalita už sice není co bývala v roce 1921, ale dodává to filmu patinu, díky které francouzská pohádka natočená v kalifornských studiích působí reálněji. ()

PetraMishka

Tito Tři mušketýři nejsou dokonalí, ale jsou opravdu hodně zábavní, svižní a překvapivě věrní předloze, kdy některé věci sice chybí a některé přebývají, ale výsledek je vyrovnaný. Douglas Fairbanks jako D'Artagnan představuje zatím svůj nejumírněnější výkon a Nigel De Brulier dává základ všem budoucím představitelům kardinála Richelieu. Je to skvělá akční zábava, které chybí jen špetka šarmu a charismatu. ()

• Doughlese Fairbankse trénoval pro co nejvyšší autenticitu holandský mistr šermu Henry J. Uyttonhove. (topr harley)
  • Při natáčení byl neustále přítomen šermířský znalec, který dohlížel na věrohodnost a přesvědčivost všech soubojů. (everlong)
  • Úprava scénáře byla svěřena známému londýnskému dramatikovi Edwardu Knoblockovi. (everlong)