ReneeS

Tato verze Třech mušketýrů postrádá vše, co je tak lákavé na novém BBC zpracování (2014). Akci, jiskru soubojů, vtip. Její věk je na první pohled znát. Ovšem co má, je přesně to, co té nové chybí. Děj a výborně zpracované charaktery. Obojí věrné předloze. Nechybí zde ta touha zjistit, co se skrývá pod slupkou Athose, přesto, že jeho postava není příliš výrazná, něco vás k němu prostě táhne (scéna ve které poprvé poodhalil své tajemství minulosti byla jednoduchá a přesto tak působivá). Mnohem více prostoru získává Aramis a jeho rozpolcená osobnost. A netřeba říkat, že Brian Blessed se pro roli Porthose snad narodil.Proto se nenechte odradit prvními díly. Zpočátku je to příli uspěchané, ale to přejde. ()

Gig

Výborné převedení Tří mušketýrů na plátno, tedy na televizní obrazovky. Je věrná knize, a ač anglická, tak nechybí nic, co zdobí knihu knihou. Snad náš starý známý Gaskoněc je trošku starší. Ale to mi nevadí. Dokonce i lord de Winter se tu objeví (a ten mi chyběl snad ve všech zpracováních). Tempo je trošku pomalší, ale přiměřené době vzniku. Jinak doporučuji i pokračování Futher Adventures odf Musketeers (podle Tři mušketýři po 20 letech), The Man in the Iron Mask (Muž se železnou maskou). Vše seriály, které na sebe navazují, z šedesátých let. ()