Návrat mušketierov

• Česko Návrat tří mušketýrů (viac)

Tolik let již uplynulo od smrti kruté vražedkyně Milady De Winterové, která tak osudovým způsobem zasáhla do života mušketýra d'Artagnana i celé Francie. Píše se rok 1649 a na scéně se objevuje její neméně zkažená a zlá dcera Justine. Přestože život postavil kdysi nerozlučné přátele na různé strany barikády, Gaskoněc d'Artagnan se je pokouší dát dohromady, aby je přemluvil k poslednímu dobrodružství. Což se mu samozřejmě podaří, a tak se stárnoucí mušketýři vydávají zachránit královnu Annu před intrikami Justiny a nepříliš počestného kardinála Mazarina, který nastoupil na místo jejich bývalého tradičního nepřítele kardinála Richelieua. Poměrně přehlednou situaci však poněkud zkomplikuje Athosův adoptovaný syn Raoul a jeho vášeň pro Justinu. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Myslím, že kúzlo starších predchodcov sa ako tak podarilo zachovať, problémom je tentokrát príbeh. Návrat mušketierov je klasický revenge film, kde však necítiť tú naliehavosť a navyše je to celé v opačnom garde, takže nedržíme palce vykonávateľovi pomsty, ale "obetiam". V iných filmoch sa sieť okolo obete postupne sťahuje, respektíve pomstiteľ nachádza svoju obeť až na konci, tu je to ako na húpačke, Cattrallka si s mušketiermi zašermuje, potom odíde, potom sa zase stretnú a tak ďalej. Vzniká tak ľahká komédia, ktorá s témou pomstou nejde akosi dokopy. Film k raňajkám, na poobedňajšiu pohodu v obývačke pred telkou to už nestačí. ()

Karlos80

Poslední dobrodružství slavných mušketýrů, kteří dokazují, že heslo jeden za všechny, všichni za jednoho platí i po dvaceti letech. Avšak nějak mě to nezaujalo, tématicky příběh navazuje na příběhy tří mušketýrů, vystupují tam i stejné postavy, akorát Milady je mrtvá, takže ve filmu vystupuje její dcera. Příběh se točí vesměs a celý okolo toho samého jako první díly (láska, přátelství, kordy), ale není to už ono, první verze byla zkrátka lepší než tato. Zdálo se mi to příliš moderní, místy i tak trochu vyumělkované a bez toho pravého francouzského humoru, na který jsme byli zvyklí..Jednoznačně nejlepší byli ty první dvě verze nějak po sobě s 61' s Gerardem Barrayem v hlavní roli, od režiséra Borderieho, a jako nejslabší se mě zatím zdála verze s 93' v hlavní roli s Charlie Sheenem. Věc názoru... ()

filmmovier

Už to není ono. Obě dvě části prvních mušketýrů jsou výtečné filmy přecpané výtečnou akcí, skvělým humorem, parádním příběhem věrnému předloze a úžasným obsazením. Úžasné obsazení se sice (naštěstí) přeneslo i do tohoto pokračování, ale bohužel nikdo nic nezachrání. Příběh je brutálně osekán, značně pozměněn a z geniální předlohy v něm zůstalo opravdi máloco. Tenhle díl je prostě hloupý a přitom je to taková škoda, je až neuvěřitelné, že to je od stejného týmu. Nelíbilo by se mi to ani kdybych nečetl fantastickou předlohu, tohle je prostě průměrný film s obrovským množstvím chyb a špatných rozhodnutí - alespoň ta Kim Catrall je ohromně sexy, ale tu záporačku jsem jí jinak příliš nevěřil. A na to, že to je jenom hodinu a půl dlouhé, je to i dost... dlouhé, což je nesmírně fascinující paradox, když si uvědomíte, že kdyby to natočili stejným stylem, jako první díl, bylo by to o několik stupňů lepší. Škoda, tohle je fakt zklamání, mimo jiné i ze strany hlavní herecké čtveřice. 50%. ()

Lacike

Podľa mňa to je na priemernej úrovni dvojky. Je tu síce viac humoru, ale celkovo pôsobí film tak nejak dýchavične. Holt to tí starí dedkovia už nezvládajú. Ale zase je pekné, že sa tu objavili skoro všetci. Najviac ma ale bavila kráska Kim Cattrallová, až mi bolo ľúto, že hrá mrchu, ktorá musí zomrieť. 5/10. ()

otík

Hodně slabá, zmatečná, vyumělkovaná a možná až trapná snaha obnovit zašlou slávu mušketýrů. V příběhu, který moc extra velký smysl nedává, se setkáváme opět se všemi čtyřmi mušketýry, kteří však už ne vždy drží spolu, s dcerou mrtvé Milady (Kim Cattrall mně k ní vůbec neseděla, byla snad až moc krásná a moc vtipná) i s dalšími hrdiny předchozích dvou dílů. Filmu chybí švih, kouzlo starých šermířských filmů a také veškerá akční choreografie je spíše trapná. Film hodný ke shlédnutí a rychlému zapomenutí. ()