liquido26

D'Artagnan (zcela nečekaně) přijíždí z Gaskoňska do Paříže, aby se přidal k mušketýrům. Cestou vyzve na souboj tři nejlepší šermíře z mušketýrské gardy (opět zcela nečekaně) Athose, Aramise a Porthose. Souboj se má konat v jedné krčmě, jenomže Gaskoněc se opozdí a mušketýři se zpijou do němoty. Trojice kuchařů je uloží do postele a navleče se do jejich uniforem. A aby toho nebylo málo, tak král ten samý den vydal edikt, kterým vyhlašoval trest smrti pro všechny, co se vydávají za mušketýry. Příběh pak dál de facto kopíruje hlavní dějovou linku Dumasova románu a vše je čas od času proloženo nějakým tím pěveckým číslem. Bohužel si myslím, že šlo z nastíněné zápletky vytřískat mnohem více než pár lehce úsměvných situací. Don Ameche v roli D'Artagnana je docela sympaťák a taky dobře zpívá, komici bratři Ritzové v roli tří mušketýrů-podvodníků nejsou nijak zvlášť vtipní a jejich hudební kreace by se hodily spíš do animované disneyovky ale do hraného snímku určitě ne. Nejvíc mě zaujala Binnie Barnes, která je coby Milady de Winter hodně svůdná :-) ()

Ammit

Ták podle knížky to úplně není, ale zábava to je a písničky jsou chytlavé a překvapivě dobře nahrané (v té době asi ještě nevynalezli takové pitomé mikrofony, které zaznamenávají místo zpěvu mečení kozy uvízlé v pasti na medvědy) ()