Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Lucasion

Sedmnáct let Přátelé! Moc bych si přál, aby takovýhle Reunion měli všechny moje oblíbené seriály. Vidět pospolu celou šestici je vlastně splněný sen. Fanoušci si tohle nemůžou nechat ujít. Zajímavosti z natáčení, historky, vtipy, slzy a pláč. Tohle je prostě paráda a doporučuji každému, kdo má Friends alespoň trochu rád. Dělat deset let jeden seriál je prostě kus života a Přátelé už navždy zůstanou oblíbeným sitcomem. Vážně bych si přál, aby tohle dělali všechny seriály. (90 %) ()

ScarPoul

Vadilo mi tam veľa vecí. Vadili mi etudky celebrít ( why? ) zase až taký presah to nemalo. Corden ako moderátor a hostiteľ je neznesiteľný. Nemám ho rád. To jeho všade som bol, všetko som videl a som chubby, tak som zároveň akože vtipný. Nie je to tak. Tento dokument ma jednu jedinú hodnotu a to spomienkovú. Vidieť hrdinov znova na obraze...počuť ich smiech, ich dohadovanie - to je hybnou silou. Chcelo to viac vecí zo zákulisia, chcelo to viac osobitejší prístup. Nie Lady Gagu alebo Biebera. Dostávalo to seriál na úroveň hlúpej predvádzačky. Takže za toto všetko by to po správnosti malo byť za tri... ale klamal by som, keby som tvrdil, že tam neboli emócie. Ušla mi slza, smial som sa, ako už dlho nie a pripomínal som si momenty, kedy som tento seriál objavil ja a čo všetko pre mňa znamenal. ()

Lacike

Priatelia boli totálny komediálny megahit a tak aj ich Reunion nie je len obyčajným komorným posedením hlavných hercov v jednych kulisách ako to býva zvykom. Pritom paradoxne práve tieto scény sú tým najlepším a nostalgia pri nich pracovala na plné obrátky nielen u hercov, ale aj u mňa. Keď som videl tú šesticu hercov pokope, tak som mal od nadšenia doslova zimomriavky. Rád som ich znova videl. Ženské predstaviteľky vyzerajú na svoj vek úplne v pohode. No a čo sa týka chlapov, tak Schwimmer sa prakticky nezmenil, LeBlanc aj s tehotenským bruškom pôsobí cool a Matthew Perry? Neviem čo sa mu stalo, ale z celého srdca mu prajem, aby sa dal dokopy. Síce mu už vtipné poznámky nešli, ale sem tam nejakým dojímavým postrehom prispel. Našťastie tieto scény spolu s improvizáciou pamätných scén tvoria gro tejto stretávky. Ďalej za niečo stáli ešte rozhovory s tvorcami, ktorý poskytli aspoň pár zákulisných informácii. Cameo výstupy niektorých vedľajších postáv boli nevyužité. Najmä James Michael Tyler alias Gunther si zaslúžil nejaký zmysluplnejší priestor. Ďalej tu sú ešte úplne zbytočné komentáre od nejakých hviezd alebo úplne neznámych ľudí z nejakej tramtárie o tom, jak ich seriál ovplyvnil. Za to strhávam jeden bod. Druhý bod strhávam za rovnako zbytočné posedenie pri legendárnej fontáne, ktoré moderoval ako vždy otravný James Corden. Až na príhodu s neznesiteľnou opicou to nemalo žiadny prínos. A tú prehliadku šatov som už musel úplne pretočiť. Napriek tým niekoľkým otravným prerušeniam zbytočnými scénami som celkovo spokojný a dostal som viac ako som čakal. Je to skoro taká istá pecka ako seriál a každý skutočný fanúšik seriálu si to musí užiť. 8/10. ()

Tommassi3

"Otestovanej na Covid ?!" ;) Zbytečné, neskutečně banální a chaotické.. Friends byli skvělí a jedineční, to však nepotřebuje potvrzení, a jakkoli ti původně rovněž neměli ambice stát se fenoménem, tenhle slučák neplatí za nic jiného než triviální sázku na nostalgii.. ()

BoPo

Přátelé: Zase spolu vsadili priveľmi na nostalgiu. U seriálu, kde fanúšikovia videli kompletný seriál minimálne 10 x, nie je potrebné pripomínať predčítaním scenárov jednotlivé scény. A návštevy hercov vedľajších postáv? K čomu bolo dobré, že Gunther zamáva do kamery, povie ahojte, boli to skvelé časy a za 20 sekúnd je zasa preč? Špatne uchopené, nič nové neprinášajúce, pretože YouTube Vám dodá takýchto pripomínačiek, výcucov na týždeň pozerania nonstop. Historka o Marcelovi bola vrcholom tohto pokusu. Na záver už len dodám, že Courteney Cox to naozaj s plastikami nezvládla a Matthew Perry dopadol jednoznačne najhoršie. Celú dobu pôsobil ako mix senilného dedka a alkáča, ktorý čaká pred hospodou než otvoria. Chýbala tomu akákoľvek snaha, urobili to najjednoduchšie možné, čo by napadlo každého asistenta produkcie v strese 5 minút pred poradou. Rychlý prachy po Priateľsku. ()

Dale

Toto Reunion bolo veľmi milé, zábavné a dojemné, skvele som si ho užil, zasmial sa na plné pecky, aj si poplakal. To ani inak nejde pri seriáli, ktorý som komplet videl niekoľkokrát a ktorý natrvalo prirástol k môjmu srdcu. Možno sa mohlo zo zákulisia prezradiť ešte trochu viac, ale potešilo ma, že som sa dozvedel, ako sa obsadzovali jednotlivé postavy. Neviem si ani predstaviť, aké by to bolo, keby ich hrali iní herci. Je na čase pustiť si opäť komplet friendsov. ()

MoiJe odpad!

Asi moja chyba, no čakala som, že sa stretnú postavy, nie len vyhladení herci, ktorí budú všetko chváliť v akejsi polo-talkshaw. Nič proti nim nemám, ale nepotrebujem pozerať na ich pracovnú reunion, je to nuda. ()

zdepapepa

Díly přátel v originále měly vždy idiosynkratické názvy neboli názvy podle jedné společné formy, a to, že vždy začínaly slovy The One With/The One Where/atd., zkrátka TOW. Měl-li bych podobný název přidělit tomuto "dílu", zvolil bych nejspíš název The one where we monetize nostalgia. Ústřední šestice, několik tvůrců, několik stálejších herců a dokonce i několik guest stars si dává vítězné kolečko (proč je tam Corden, kterého příliš nemusím, mi také uniklo; kdyby tam nebyl, o moc by se nepřišlo). Nevím úplně proč, žádné výročí se nekoná, nijak posazené do současné pandemické doby to taky příliš není. Akorát mi to připomnělo nedávnou zkušenost z jednoho videa, kde bylo hezky vidět, jak sitcomy pokročily co se týče humoru a co se týče progresivity z hlediska ras a sexualit, i když nemůžu Přátelům jen křivdit - The Take to vyjádřil asi nejlépe. Celkově nemastný, neslaný clip show proložený několika málo zajímavými momenty, takže to hrozně bylo dlouhé, ale ve výsledku se tam toho moc neodehrálo. Nebyly ani prezentovány žádné velké reálie z té doby (s výjimkou pár obálek časopisů a pár záběrů), žádné velké ohlédnutí za tím, co se v mezidobí odehrálo, co se děje, co se dít bude, pouze vzpomínání. Potěšila přítomnost fanoušků a navíc potěšila přítomnost fanouška ze Slovenska. ()

Paxxx.cz

Pro mnohé nejlepší seriál všech dob, pro mě docela fajn podívaná. Já jsem si zkrátka našel během života jiné seriály, které jsem si oblíbil více. Nebylo špatné si s protagonisty zavzpomínat na pár legendárních momentů, či slyšet jejich názory a pohled na přátelé jako takové. Každopádně je fajn, že se dalších dalšího pokračování nedočkáme, protože to co je dobře ukončeno, by se už nemělo zbytečně znovu otevírat...80%. ()

Praxis

Trochu mi tam vadily celebrity, které se tam vyskytovaly a občas to bylo moc strojené, ale jinak mi to díky tomu připomnělo, že už strašně dlouho si chci Přátele zase pustit celý od začátku. 80% ()

Tereza_T

Je to hezký, nedá se to jinak popsat. Reunion přátel je hřejivý pokoukání! Jasně, je to marketingovej tah a jasně, je to trochu klišé, ale myslím, že pořádnej skalní fanda (jako já) každou minutu strávenou s Přáteli navíc ocení. Užila jsem si flashbacky, bloopers a i obyčejný záběry ze zákulisí (Jennifer a David, aww <3). Bylo hezký vidět, jak samotní herci byli rádi, že vůbec mají tu možnost si společně zavzpomínat na starý dobrý časy. Jennifer, David a Matt to rozhodně prožívali víc, než zbytek skupiny. Jak říkám, milý pokoukání, trochu nostalgie a i jsem se zasmála a rozhodně jsem se po celou dobu sledování culila. Přátelé jsou pro mě srdcovka a proto rozhodně zaujatě a neobjektivně dávám 5* ()

decouble

Celkově strašně divná koncepce aneb proč proboha do 104 minut musí vecpat, na jakej díl vzpomíná David Beckham? Nejzajímavější bylo vzpomínání producentů na to, jak dělali casting hlavní šestky, dokázal bych si představit povedenej dokument s nějakým starým footage z 90. let, ale to by to HBO nemohlo prodávat jako školní sraz celý party po patnácti letech. Každopádně by to mohlo být zábavnější, než tenhle polobulvární mišmaš moderovanej podlézavým nekonfliktním medvídkem Cordenem. Jinak je to spíš bolestný koukání na to, jak si polovina herců botoxy zmrvila obličeje. Paradoxně jediný dva normálně a pohodově působící lidi byli Matt LeBlanc a Lisa Kudrow, tedy ti, co byli v seriálu o něco víc komický figurky. Perryho svítící chrup mě děsil ještě víc, než ztuhlý kachní obličej Courteney Cox. Otázka zní, jestli to nebyla úmyslná narážka na epizodu s Rossovými vybělenými zuby. :D ()

kajas

Kdybych se každého ze svých známých zeptala, jaké zná televizní seriály, jsem přesvědčená, že Přátele by jmenovala drtivá většina. Mohli bychom říci, že Přátelé jsou generační fenomén, ale jejich častými reprízami a dostupností na VOD službách si v podstatě získávají nové diváky pořád. Povídání s Cordenem nemělo možná takovou sílu a bez čeho bych se rozhodně obešla, to byly vsuvky v podobě podivně naroubovaných rozhovorů s diváky z různých koutů světa a také naprosto zbytečná účast celebrit jako David Beckham nebo Justin Bieber. Jenže už úvodní setkání "přátel" v původních ateliérech nebo společné čtení scénářů slavných scének muselo každého fanouška dojmout a velmi potěšit. Ano, trochu jsem si poplakala a myslím, že v rámci možností tohle setkání dopadlo více než dobře. ()

Petaxis

Popularitu Přátel jsem nikdy nepochopila, mně ten seriál vždycky připadal naprosto dementní a nudnej a podle toho asi hodnotím i tenhle díl, hvězdička navíc za to, že chápu, že pro fanoušky seriálu to asi byla hodně emotivní a nostalgická jednohubka. Pro nefanoušky se tady ale žádná přidaná hodnota nenachází. ()

M.i.k.e

reunion dvou tváří.Ta jedna se skládá z momentů.kdy herci jen tak sedí,povídají si,dívají se na nepovedené záběry,nebo předčítají scénaře.Tahle část je skvělá, zábavná,dojemná,nostalgická a přesně tahle bych si jakýkoliv reunion představoval.Pak je tu ovšem část druhá.V té je Corden,zbytečná camea celebrit,která jsou doslova vteřinová (a zbytečná...to jsem sice říkal,ale nemělo by to zapadnout),divně strojené rozhovory,modní přehlídka a nakonec i fanoušci sdílející to jak jim Přátelé změnili život.Tahle část je místy trapná,místy nudná a ve většině času zbytečná (zase) a vůbec nepasuje k části první.Jelikož u mě převládla nostalgie,Přatele miluji a u první části se sem fakt bavil,nakonec dám čtyři.Ale dojmy jsou přeci jen smíšené...nebo rozhodně smíšenější než sem čekal...80% ()

Vyhy

Lepší a rozumnější, než udělat po letech další pokračování. Takto to je úctyhodná připomínka toho, jací Přátelé byli, jsou a navždy budou. Krásné pomrknutí. Spousta vzpomínek, známých herců a momentů. Jo, bylo to fajn a umělo to dojmout. Pro mě Přátelé navždy zůstanou tím nejlepším sitcomem a to nejen z důvodu hlášek a vtipných momentů. Už tak nějak patří do mého života... ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (viac)