Na zdravie

USA, (1982–1993), 110 h 7 min (Minutáž: 22–47 min)

Hudba:

Craig Safan

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt, Paul Willson (viac)

"Na zdraví" je bar, který převezme Sam Melone, playboy se slabostí na letušky. Bar pravidelně navšťevují jeho kamarádi s nudným životem, aby si ho zpestřili a odpoutali se od problémů (s alkoholem). Mezi zaměstnanci baru je poměrně jednoduchý, a proto vtipný Woody a také místy protivná číšnice, která pase po majiteli domu, ve kterém se bar nachází. A taky Rebecca, která sice v baru pracuje, ale nikdy nikdo ji pracovat neviděl. (masw)

Jeremiah

V dnešní době více než aktuální seriál, který ukazuje jak je důležité mít alespoň nějaké přátele a možnost si s někým popovídat. Není to pouze o tom být denně "našrot" :( Každý totiž nemá možnost se vypovídat ze svých problémů a bolístek ... Z jakéhokoliv důvodu zavřít všechny lidi do klecí je ta nejhorší věc, která je může potkat. Vždyť i ve vězení bývá nejhorším trestem samotka ... ()

BoPo

V 90. rokoch k nám vo veľkom valili americké seriály z rokov osemdesiatych. Cosby Show, Ženatý se závazky, Na zdraví a spol. Iróniou je, že práve Na zdraví zožalo v Amerike najviac cien a chváli, a pritom sa jedná o pomerne dosť nezáživný počin. Úvodná znelka je najvýraznejší vnem a patrí medzi klasiky. Ale predovšetkým sa tu odštartovala púť skvelej postavy menom Frasier. ()

Tommassi3

Kultovní Burrowsův sitcom Cheers v tuzemsku nikdy - Zjevně dík tomu časovému odstupu, s nímž se seriál u nás vysílal.. - nedisponoval větší diváckou základnou, podobně jako v USA během svých prvních krůčků, nicméně dáte-li mu šanci, rozhodně neuděláte chybu.. Paradoxně na seriál výhradně se odehrávající v baru se jedná možná až překvapivě o velmi inteligentní záležitost s vtipnými dialogy, ukázkově užitými running joky a parádním obsazením na čele s mým favoritem Woodym Harrelsonem v nezvykle civilně uchopené roli pitomce.. A ta, hádám nezáměrná, až samozřejmá atmosféra osmdesátek se jinde jen dost těžko hledá.. Podobně jako byste jen dost těžko hledali někoho, kdo si ty osmdesátky prožil, a o Cheers by minimálně neslyšel.. Zkrátka takoví starší a klidnější osmdesátkoví Přátelé, jednoduše fenomén.. ()

milanondic

Tento seriál je podle mě naprosto perfektní, trvalo mi však trochu déle než jsem mu přišel na chuť. Po prvních pár epizodách se mi začal malinko líbit, a po dalších a dalších dílech jsem se stal naprostým závislákem. A proč se mi seriál Cheers líbil ? Není to ten tipický, podle mého trapný americký sitcom, kterých je hromada. Je tu prvek inteligentního humoru (Frasier, Diana), ale i "prostého" sarkasmu a ironie (Carla). Je tu fenomén jménem Cliff Clavin, který si myslí, že pošťák je nejdůležitější profese na světě a jeho vysvětlení opravdu všeho mě vždy dostalo. Potom Norm Petterson, ten největší štamgast ze všech štamgastů, který vždy když vstoupil do baru, ozvalo se hlasité "NORME!". Je tu spousta báječných rolí a situací (hádky Sama a Diany, Rebbečina touha po bohatém manželovi, věčně těhotná Carla...). Prostě a jednoduše tento seriál by neměl být zapomenut, protože je podle mého názoru vyjímečný. ()

Ivoman

Po první a druhé sérii : Některé vtípky dost krkolomné, je poznat velký časový odstup, kdy byl seriál natočen. Rozchod Diany a Sama na konci druhé série bylo dost kostrbaté, protože chování dvojice Diany a Sama se obrátilo během dvou dílů o 180°. ***** Po třetí sérii : Na scénu přichází Frasier Crane, konečně jsem se dozvěděl o jeho vstupu na scénu. Pár nepřesností z jeho života, který znám ze skvělého seriálu Frasier, ale pokud jich nebude víc, dají se přehlédnout ... ***** Po čtvrté sérii : Diana zde již působí jako mentálně narušený člověk. :-) ***** Po páté sérii : Frasier je skvělý, Diana je opravdu mentálně nezpůsobilý člověk. ***** Po šesté sérii : Odchod Diany je opravdu znát, seriál se dostává do úplně jiné skvělé fáze, hlavně příchod krásné Kirstie Alley je obrovské plus. Vtipy jdou bez mentálně narušené Diany daleko plynuleji a daleko lépe vyzní. Frasier dostává víc prostoru (super). ***** Po sedmé + osmé sérii + deváté : Vše šlape jak na drátkách, skvělé, úžasné, bravurní ! ***** Po desáté a konečné jedenácté sérii jsem upravil hodnocení na 5 hvězdiček. ********** Konečné hodnocení : Stojím si za tím, že prvních pět sérií trpí postavou Diany, až po nástupu úžasné Rebeccy jde seriál jiným směrem, úžasným směrem a postupem času, je vidět i změna humoru, jeho gradace apod. Na tomto seriálu je opravdu vidět, jak postupem času zraje z třešničky v meloun. Následující seriál Frasier, je ovšem daleko lepší, ale právě kvůli postavě Frasiera Craina, jsem i tomuto seriálu dal plný počet hvězdiček. V seriálu Frasier se postupně objeví i herci ze seriálu Na zdraví a je to krásná vzpomínka na tento seriál. ()

• V tejto epizóde je spomínaný tím NFL New England Patriots. (Johny203)
  • Pôvodne sa mal celý seriál odohrávať v hoteli a nie v bare. (martincba)

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)