Will a Grace

USA, (1998–2020), 92 h 56 min (Minutáž: 21–46 min)

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines (viac)

Will a Grace jsou nejlepší přátelé a oba bydlí v New Yorku. Will je právník a Grace je designerka. Grace je zasnoubená, ale když se její vztah rozpadne, přestěhuje se k Willovi. Má to být jenom dočasná situace, pokud si Grace nenajde svůj vlastní byt, ale nakonec zůstanou spolu bydlet. Mezi jejich přátelé patří také Jack, Willův gay kamarád a Karen, asistentka Grace, která skutečně nemá zapotřebí pracovat, protože několikrát uzavřela velice výhodný sňatek. (TV Nova)

Mykhaluu

Velmi (ne)korektní seriál, který vám (ne)násilnou formou vysvětlí, že nebýt heterosexuál je fajn a adoptovat, či jinak nepřirozeně si pořídit dítě je v (ne)pořádku. Shlédl jsem kousek jednoho dílu a to mi stačilo. Jednu hvězdičku fikaně dávám, abych za ten zasloužený Odpad nebyl označen za homofoba! ;-) ()

novoten

Kultovka, která ve své domovině uspěla o poznání výrazněji než u nás. A těžko říct, co jí u českých diváků podtrhává nohy nejvíc, zda výrazně nepovedený překlad pro dabing nebo salva homofobních komentářů skrytých za všudypřítomné "Gayové mi nevadí, ale..." A protože se řadový český divák přes určité hranice stále nedokáže přenést, musí se show, kde jedna z ústředních mužských postav nepokrytě balí jednoho chlapa za druhým a všelijak se u toho kroutí, přehrává a vůbec grimasí, setkat s převážným nepochopením nebo více či méně nuceným přetrpěním. Protože je ale touhle postavou Jack McFarland v podání nezkrotného gumáka Seana Hayese, nebylo pro mě obrany a už od pilotní epizody jsem se u téhle party uculoval, od nějaké třetí série pak nepokrytě mlátil smíchy. Nemůže za to ale jen Jack, ale i čím dál sympatičtější, životnější a opravdovější Will, ostrovtipná Karen, která si dokáže dát každého chlapa k snídani a ještě se přitom nevinně usmát, a v neposlední řadě samozřejmě titulní Grace, která je nám všem díky svým zlozvykům, prohřeškům a prapodivným životním rozhodnutím rozhodně nejpodobnější. Will & Grace by si zkrátka zasloužili být v nejrůznějších žebříčcích po boku těch nejoblíbenějších sitcomů, protože fungují přesně tak, jak legendární komedie fungovat mají. Tedy tak, že nemusíte chápat okolnosti (viz geniální díl na motivy Za zvuků hudby) a přesto se neumíte přestat smát. Nebo tak, že přejete Grace štěstí, ať už se zrovna pokouší o vztah s kýmkoli. Nebo tak, že Jack vejde do místnosti a vy si zoufale přejete, aby začal zpívat či tancovat. Kdo se nebojí doslova tryskových dialogů v originální angličtině, ten ať neváhá a pěkně od začátku si W&G dá. Téhle čtveřici stojí za to dát šanci, ať už vás letmé probliknutí v odpoledním programu přimělo myslet si cokoli. Revival z roku 2017 už je pak jen opatrným polokánonem, protože popírá některé z nejzásadnějších událostí druhé poloviny seriálu, ale základních osm sezón je věčnou legendou. It's funny cause it's sad... ()

haWranka

Úplně zírám, jaký to tady má slabý hodnocení! Asi jsem divná, ale mně se tohle fakt líbí. Je to originální a postavy jsou skvěle ulítlý. --------------- Jsem u pátý série. A víte, co je na tomhle seriálu skvělý? Jak dospívá. Dostává se do trochu vážnější roviny (říct dramatičtější, to je zase moc:) Přesto je to větší a větší sranda. ()

22matelko

Skvelé vy myslené postavy. Dvaja kamaráli od strednej Will homosexuál ktorý to nedáva najavo a Grace krásna ale plochá ako plech 5 spolu bývajú v jednom byte. Oproti ním býva další homosexuál Jack ktorý je presný opak Willa tan sa svojej orientácii nebraáni a dávato patrične najavo a nakoiece do štvrtice je tu bohatá panička Karen ktorá rada ukazuje grace že má večšie pradnosti ako ona. kobinácia týchto postáv je jednoducho úžasna. Skvelé sarkastické hlášky a keď jedn uráža iného. No výborné mzlujem takéto seriály. Aom zvedavý čo na tento komentár povieš Rubik1. to si zase vypočujem od teba. ()

Wyrdas odpad!

Občas to v TV běží po normálních seriálech. Pár dílů jsem viděl, nejméně do půlky... budu na tomto základě hodnotit celek. Člověk asi musí být gay, nebo jinak postižený, aby se mu to zdálo dobré - protože tohle je fakt trapnost nad trapnost. Nebudu tvrdit, že je to vyloženě odpad, ale upřímně... tohle vážně není vtipný. Spíš se v některých momentech sledování tohohle braku stydím za lidstvo. Jasně, byli tu debilní seriály, ale debilně vtipné (např. ženatý se závazky), ale tohle je jen čistě debilně trapné. Postavy jsou přehrávající i na poměry sitcomu, nesympatické a trapné nejen dialogy, ale i grimasy a celkovým charakterem. Dávám jednu hvězdu, protože jsou na scéně i horší počiny, ale je to o prsa korejské plavkyně. Po sledování několika dílů v originále měním hodnocení na odpad. V češtině to mělo alespoň nějakou snahu, ale evidentně uměle vytvořenou, aby se na to náročnější evropské publikum vydrželo dívat. PS: Grace je přesně ten typ člověka, o kterého si neopřete kolo a nechcete ji vidět - ani v televizi. ()

Galéria (1 901)

• Jediné postavy, které v díle 4x25 promlouvají, jsou čtyři hlavní hrdinové. Po dobu celého dílu vedou Will a Grace jeden dlouhý dialog, který je prostříhávan dvěma různými monology Karen a Jacka. (Tom Riddle)
  • Neil Patrick Harris si zahrál roli gaye "přeučeného" na heterosexuála, který se snaží "napravit" ostatní gaye. Pár let po svém účinkování v seriálu si ovšem Neil prošel vlastním coming outem, když po úspěchu při natáčení seriálu Jak jsem poznal vaši matku přiznal, že je gay. (Tom Riddle)
  • V dílu 2x12 se Karen posmívá fotce Minnie Driver v časopisu. Tatáž herečka ovšem později hraje její nevlastní dceru. (Tom Riddle)

NBC vzkřísí Kancl?

NBC vzkřísí Kancl?

21.12.2017

Jen málokterá americká předělávka britského seriálu měla takový úspěch jako Kancl. Výtvor Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta se v USA dočkal devíti sérií, a přestože v roce 2013 skončil, v NBC se… (viac)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (viac)