Ako som spoznala tvojho otca

• Česko Jak jsem poznala tvého otce (viac)
USA, (2022–2023), 11 h 18 min (Minutáž: 22–25 min)

Kamera:

Gary Baum

Hudba:

Jeff Cardoni

Hilary Duff, Christopher Lowell, Francia Raisa, Tom Ainsley, Suraj Sharma, Kim Cattrall, Josh Peck, Dakota Gorman, Daniel Augustin, Leighton Meester (viac)

Sophie rozpráva v blízkej budúcnosti svojmu synovi, ako stretla jeho otca. Jej príbeh nás prenesie do prítomnosti, kde Sophie a jej úzko spätá skupina priateľov prichádzajú na to, kým sú, čo chcú od života a ako sa zamilovať v dobe zoznamovacích aplikácií a neobmedzených možností. (Disney+)

chrispe

Vážně je to tak hrozný, aby to mělo míň jak 50%? Nemyslím si. Je pravda, že tam jsou věci, který mi nesedí, ale celkově mám za to, že je to pohodová podívaná, která neurazí. Nejsem skalní fanoušek HIMYM, i když jsem to viděla (díky neustálému televiznímu opakování) mockrát a když to na začátku postupně vycházelo, těšila jsem se na každý díl. Tohle mě rozhodně nechává více chladnou, ale líbí se mi to. 3,5* ()

Bbbulanek

Jak by se dalo vyřešit dilema, jestli je to sequel nebo "vykrádačka"? Nekoukala jsem na to s velkým očekáváním. První 3 díly se herci rozjíždí (což ale třeba ve Friends vidíme také). Ale nakonec musím říct, že jsem poslední díly sledovala s napětím a přestože to není tak brutálně efektní a vtipné jako HIMYM, jsem zvědavá, co bude dál. Připadá mi to vtipné, role mi připadají autentické (některé zcela, některé méně, průměrně tak 70 %). Asi bych dala běžně 3 hvězdičky, ale tady mi seriál připadá podhodnocený, když to porovnám s jinými. Problém je tu jen to, že je to volné pokračování HIMYM a lidi už vědí, že té kvality se volným pokračováním dá dosáhnout těžko, a proto myslím, že ho hejtují. Myslím si, že si to seriál nezaslouží a že je tam spousta "zlata", které se už v první sérii zlehka těží a v budoucnu ještě vytěží. 68 % ()

Algernons

Jako velký milovník Himym, pro kterého to je zásadní a dodne nejoblíbenější sticom, ano mám rád i ten konec, jsem neměl velké očekávání od tohoto spin-offu a nepřímého pokračování. No ale výsledek byl mnohem horší. Místo party přátel, sledujeme dvě ruzné skupinky přátel, kde dva lidi jsou naprosto nový, takže chybí skvělá dlouholetá dynamika mezi většinou postav. Žadná z postav nedosahuje šarmu, který mělo původní obsazení a postavy. Jediný, kdo se k tomu blíží je Charlie. Seriál ani nevyužívá tak moc zasazení v přítomnosti, ikdyž slibovali využití moderních randících aplikací a dalších novodobých randících vychytávek. Avšak největším hříchem je, že si to absolutně nehraje s nejsilnější stránkou Himym. Tehdá to všechny oslnilo svým retrospektivním vyprávěním a hrátkami s vyprávěním, vlastně to silně zpopularizoval tuto vypravěčskou berličku pro oživení situací. Ale tady je to využito jen okrajově a nenápaditě. Autorům také chybí hravost a kreativita, za první sérii tu nebylo nic blízko ikonickým momentům jako modrý lesní roh, týden plný party, nemravná dýně a nebo ananas. Ale abych si jen nestěžoval, musím říct, že po čase jsem si k nějakým postavám našel cestu, zainvestoval jsem se do pár vztahů a párkrát se zasmál. Ovšem tohle je málo i pro průměrný sitcom, natož pro nástupce legendární show a je jasné, že se to bude srovnávat a právem. Když už chcete parazitovat na známé značce, dělejte to pořádně. Avšak nejvíce tomu podráží nohy  Kim Cattrall, hrající starší verzi Hillary Duff, která je prostě, trapná, otravná a nevtipná. Je to koukatelná věc, ale na stole leží mnohem zajímavější věci a na žádnou z konkurencí posledních let se to nechytá. ()

Ištván87

Není to vtipné. Jasný, to by se zdálo, jako taková malá muška, jenže u sitcomu to fakt nasere. 😁 A do toho je to šíleně neoriginální. A ne, tím nemyslím, že je to nepřímé pokračování HIMYMu, ale že snad každou zápletku už jste někdy někde viděli. Postavy navíc nejsou moc zajímavé a neutáhnou to. Jediný trochu vtipný je čas od času Charlie, ale jindy je zase svou neschopností příšerně otravný, takže ani on není dostatečným důvodem ke sledování. No prostě je to seriál k prdu. Resp. po prvních pěti epizodách jsem tu nenašel nic, co by mě nějak zvlášť zajímalo. ()

blackkocour odpad!

Jak jsem posrala vašeho fotra?.. Nooo, tohle je dost černý. Seriál je jasný příklad termínu "až moc černá obrazovka", protože se tu vyskytuje více černé a snědé než bílé. A jak se říká, co je černé, to není dobré. Nastavovaná kaše jménem Jak jsem prospal vaši matku, je bezpochyby pořád nudná blbina, ale co si budem kecat, postavy jsou dobře napsané, a má šanci se prosadit. I když já to pořád beru jako Friends jen se steroidy, tohle jsou korektní Friends po kastraci. Matka se oproti tomuto jeví jako zábava pro dvou ciferné lobomoty. Jak jsem poznala odpada se může řadit mezi seriály jako Premiér z Brrakova, Tisíc a jedna moč a třeba ještě Velmi křehlé obvody. Bože, pokud tohle všechno dokáže ponúknut Dizny Plus, obávám se že moje mozkové buňky budou v Dizných mínus, mínus. Teď mám chvilku solidarity, a napařit HIMYM alespoň o hvězdičku navýše.. nebo spíš ne. ()

• Ellen (Tien Tran) si vybírá oblečení pro svůj pohovor ve firmě Goliath Market. Jedná se o narážku na Goliath National Bank, ve které pracovali Barney a Marshall z Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). Ellen by tak mohla pracovat v budově, kterou navrhl Ted. (tom.nosek)
  • V tomto díle se objevilo první cameo z hlavního ansámblu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). Kromě již dřívějších hostů se tu objeví barman Carl (Joe Nieves) a především Robin (Cobie Smulders). Oba dva se objeví v první ukázce z baru MacLaren's, kde se odehrávala velká část původního seriálu. (tom.nosek)

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)