Jsem do tebe blázen

• USA Mad About You
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

Hudba:

David Kitay

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, David Strickland (viac)

…ale proč mi jdeš občas tak na nervy? I manželství má svá učednická léta... Paul (Paul Reiser) a Jamie (Helen Huntová) jsou krásný mladý pár. Před půl rokem se vzali a pustili se tak do dobrodružství, které zná důvěrně téměř každý dospělý člověk na této planetě. Do soužití dvou tak odlišných bytostí, jako jsou muž a žena. Vzali se z lásky a milují se dál, ale naučit se spolu žít v jednom bytě, mít společné věci a nemít už prostě ani chvilku jenom pro sebe není tak jednoduché. Paul je režisér dokumentárních filmů, tvořivý a roztomilý, někdy ale nesnesitelně pedantický. Jamie, zaměstnaná v reklamní společnosti, je mnohem uvolněnější, milá a občas úplně stejně nesnesitelná. Kromě bytu na Manhattanu a psa jménem Mary mají ještě společné přátele Fran a Marka (Fran je Jamiina bývalá šéfová), z mládeneckého života zbyl Paulovi kamarád Selby, který je chodí navštěvovat v nejnemožnější denní i noční dobu. A nakonec je tu ještě lehkomyslná starší sestra Lisa – Jamiin velký problém. Kdovíproč si Jamie všechny Lisiny milostné i pracovní karamboly tak bere. Lisa o její péči pochopitelně vůbec nestojí... Seriál, jehož první díly byly natočeny v roce 1992, slavil v USA velký úspěch na stanici NBC a to zejména díky představitelce Jamie, Helen Huntové – u nás ji známe především z role partnerky Jacka Nicholsona ve filmu Lepší už to nebude. Za dobu existence seriálu posbírala Helen Huntová množství cen za hlavní ženskou komickou roli v televizním seriálu. Z dlouhé řady nominací proměnila nakonec 11! Její seriálový partner Paul Reiser je zároveň i tvůrcem seriálu a spoluautorem scénářů k několika epizodám. (Česká televize)

Alister

Seriál plný klišé. Pruderní rodiče, názory muže versus názory ženy v manželství, přičemž zde je to malinko komplikovanější, jelikož humorné situace manželů Buchmanových jsou z velké části vystavěné na jakémsi prohození genderu. Stručně řečeno Paul se chová jako užvaněná hysterická žena a působí tak dojmem homosexuála ve svazku se ženou, která svým chováním a charakterem spíše supluje muže. Bohužel jsem se nesmál a výstupy Paula Reisera na mě působili mnohdy skoro až nechutně. Zato Helen Hunt je v poněkud staženější roli než Reiser úžasná, a i přestože má zde mnoho mužských vlastností, působí velmi žensky a přirozeně. Reiser působí také žensky, ale přirozeně(logicky) už sotva. Nicméně seriál je poměrně zdařilou studií manželství, pomineme-li onu zvrácenost. Největším přínosem seriálu je, že objevil Helen Hunt. ()

HiddenDragon

Jeden z milionu sitcomu aneb opet nuda, tentokrat s Helen Hunt. Mozna bych nemel hodnotit serial o manzelstvi, kdyz jsem svobodny, ale proste mi to neprijde vubec vtipny. Delat "srandu" z uplne fadnich situaci v uplne fadnim vztahu pro me neni tema na koukani. Strasne ukecane hadky jedna za druhou. Ha, ha! Navic Huntova neni ani komicky typ, dokonce mi prijde ze se furt mraci (ma takovy zvlastni oboci :-). Hmmmm zlatej "Krok za krokem". ()

fabecc1222

Dobrý sitcom pojednávající o soužití jednoho páru. Není to nálož smíchu jako Přátelé, ale spíše takové jemné pošťuchování vaší bránice. Asi to není něco, co byste si chtěli pouštět pořád dokola, ale je to dost milé a poctivě udělané. Dialogy a herci jsou civilní a reálné. Myslím, že si v tom každý dokáže najít něco ze svého rodinného života. ()

Hapretor

Jedna hvězda je jen za Helen Hunt. Je to přirozeně krásná ženská a velmi schopná herečka. Jinak dějově je tento seriál, pro mě, nudný a prázdný, otravný místy až nepochopitelně debilní. Paul Reiser je jako hnusák Burke (Aliens) skvělý. Tady je totálně otravný až nechutně debilní. Fakt mi to nesedlo. ()

Karmina

Několik měsíců měho života strávených s tímto seriálem dneškem a posledním dílem skončilo. Bude se mi moc stýskat, protože sice běžné životní situace, ale v podání skvělých herců, zabaleno humorem a vždy vítězícím porozuměním Paula a Jamie mě bavilo denně sledovat a nechávat se vtahovat do jejich světa :-) ()

• V seriálu se v několika epizodách objeví i Lisa Kudrow jako Ursula Buffay, servírka u Riffa, kam Jamie (Helen Hunt) a Paul (Paul Reiser) často chodí. Kudrow poté začala hrát v seriálu Přátelé (od r. 1994) postavu Phoebe, oba seriály se vysílaly ve shodném vysilácím čase, a i když to scenáristé původně nezamýšleli, udělali z Ursuly a Phoebe sestry-dvojčata a oba seriály tak trochu propojily oslím můstkem. Jamie se poté v 1. série Přátel objeví v Central Perku jako host a splete si Phoebe se "svou" servírkou Ursulou. Seriály se propojí ještě v několika dalších epizodách. (mandlova)
  • V 16. epizodě 7. série "Millenium Bug" Paul (Paul Reiser) před psycholožkou zmíní, že se s Jamie (Helen Hunt) večer dívali na kazetě na československý akční komiks Crimes of Milenka Blažič, v českém dabingu se použil název 30 případů majora Zemana (od r. 1974). Z televize opravdu zazní čeština, i když "lámaná". (mandlova)
  • Buchmanovi mají psa (mix kolie) jménem Murray, kterého si Paul (Paul Reiser) pořídil jako štěně a při jednom z jeho venčení se seznámil s Jamie (Helen Hunt). Murray se ve skutečnosti jmenuje Maui a objevil ho hollywoodský trenér zvířat ve psím útulku. (mandlova)

Helen Hunt režisérkou

Helen Hunt režisérkou

10.05.2005

Helen Hunt (na obr.) zrežíruje samú seba, Diane Keaton a Woodyho Harrelsona v dráme THEN SHE FOUND ME podľa románu Elinora Lipmana. Helen na scenári striedavo popri iných povinnostiach pracovala… (viac)