Will a Grace - Série 11

(séria)
USA, (2019–2020), 6 h 34 min (Minutáž: 21–22 min)

novoten

Labutí píseň, která z mnoha důvodů zamrzí. Nejvíc asi svým závěrem, který sice u divácké veřejnosti uspěl daleko více než ten o čtrnáct let starší, ale já jsem u něj nejednou zívnul. Cílí totiž jen a pouze na jistotu, dopadne přesně tak, jak by člověk u průměrného sitcomu očekával, ale Will, Grace, Jack a Karen byli v různých obdobích vším, ale nikdy ne průměrným sitcomem. Situace na place, kdy si Debra s Megan vjely do vlasů, pak přidává další hořkou tečku a kalí obraz čtyř nerozlučitelných přátel. Největší radost mi tak překvapivě udělala Demi Lovato v první roli po svém téměř osudovém kolapsu. Zbytek je seriálovým nadprůměrem v obecném měřítku, v náhledu na předchozích deset sezón ale tím jasně nejslabším. V případném opětovném zhlédnutí tak pro mě jedna z mých nejoblíbenějších komedií bude znamenat jen oněch původních osm sezón, protože právě tahle nevydařená koncovka ve mně vyvolává pocit, že kdyby revival nikdy nevznikl, o nic zásadního bych nepřišel. A to mě po jeho úžasném rozjezdu zaráží nejvíc. ()