Dharma a Greg

USA, (1997–2002), 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith (viac)

Dharma a Greg sú manželia, ale tak tiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregový rodičia sú zase konzervatívny snoby, ktorý neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia. (ethos)

IgorkoIgorko

Včera som si náhodou pozrel jeden diel (čisto nostalgicky samozrejme) a s údivom som zistil, že je to horšie ako na čo sa pamatám. Utopický život vylízanej feťáčky a právnika pochádzajúceho z bohatej rodiny je trošku veľa na môj vkus. Nechápem veľmi ani Burrowsa, čo vlastne chcel dokázať s týmto projektom, jednu hviezdičku dávam kvôli "Cheers" :) ()

GlamourCat

Seriál ničím nelišící- se od ostatních. Viděla jsem pár dílů a stačilo, je to stále dokola. Kdo je docela fajn je Dharmina máma, která je mi sympatická. Ale téma je ohrané, rodiče versus rodiče. Postava Dharmy je ale důvod, proč jsem se nechtěla dívat dál. Jako kdyby všechny zvláštní a nebo alternativní ženy musely být vždycky podle jednoho mustru... a nakonec vždycky zklamou, protože názory mají jako všechny! A mě by se líbila originalita, i když jde jen o sitcom. ()

Roby

Ano, na první pohled se tohle zdá jako další tuctový sitcom, ale musím uznat, že má tenhle seriál něco co mě na něm děsně baví. Aso ke to ten „harmonický“ a zároveň fascinující vztah obou postav a mé sympatie, které chovám k obou představitelům. Gibsona a Elfmanovou řadím mezi moje nejoblíbenější páry na obrazovkách. 83% ()

22matelko

Jeden s prvých seriálov čo som pozerával. Na tomto seriáli sa musí zabaviť každý. Manželská dvojica pozostáva s manželky Dharmy pohodovej baby pochádzajúcej s rodiny Hipisákov a manžela Grega ktorého korene sú uplne opačné. Kultivovaná snobská rodinka. Keď sa tieto rodiny stretnú na spoločnej večeri a ktomu nezmenitelný humor Dharmy Grega o zábavu je jednoznačne postarané. a Jenna Elfman ta je teda sexi s velkým S. ()

VUCAKO

Tak tady pro mne Chuck Lorre a Bill Prady poprvé zabodovali. Sitcom založený na tak jednoduché (neoriginální) myšlence = sociálním kontrastu, a co z toho dokázali vyždímat. Ždímali teda dost sezón, ta poslední, pátá, už byla slabší. Kouzelná Jenna Elfman se tu poprvé ukázala ve významné roli, od té doby ji začali obsazovat i do "leads". Kdykoli se můžu podívat celkem na jakoukoli episodu a potěší mě to. A poprvé jsem tu viděl psa, který má vlastního psa. Co chtít víc? ()

• Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)
  • 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)