Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (viac)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiálny text distribútora)

tron

„V Los Angeles sa najlepšie robí kariéra herca.“ – "Ale toto je Dallas.“ Zúfalé, toto veru nie je ani za 3*. Zbožňujem Priateľov, ale toto je strašný spin-off. Matt LeBlanc ako "nie-príliš-komplikovaný-herec" Joey Tribbiani v legendárnom sitkome žiaril (ale to v podstate všetci, vrátane opice Marcela, domovníka a suseda, ktorý nemal rád, keď mu dupali nad hlavou), lež akonáhle zostala celá váha len na jeho pleciach, šlo to dočerta a na veselosť fakt nebol dôvod. Toto pri všetkej úcte k nemu nemal šancu utiahnuť. Ono ešte samotný Matt nie je zlý. Vlastne je fajn a relatívne to ustál, zostal sám sebou, nevypadol z úlohy. Problém vidím v tom, že dostal veľmi necharizmatických kolegov, ktorí hrajú enormne nezaujímavé postavy. Ako bonus sú prítomné podpriemerné scenáre s nudnými pseudohláškami a s prepáčením priblblými zápletkami. Od tej postavy a jej šialených pohnutých životných osudov (sex 3x za deň, účinkovanie v otrasných a ešte horších filmoch a seriáloch) som čakal viac. Pravdupovediac sa čudujem, že to vydržalo až dve sezóny; ja by som to zarezal už po prvej epizóde. LeBlanc svoju príležitosť (ako jediný z priateľov) chytil za pačesy a údajne za jediný natáčací týždeň inkasoval 600 tisíc dolárov, aspoň Perry to tak tvrdí vo svojej knihe. ()

Dale

Úbohý pokus o nadviazanie na skvelých a neuveriteľne zábavných Priateľov. Joey mi už tam pripadal ako asi tá najmenej vtipná hlavná postava a tu, keď je v centre diania a nemá mu kto nahrávať, tak je to naozaj zúfalé. Sledovať nejakého blbca v LA mi nepríde veľmi zábavné, za celý seriál som sa ani raz nezasmial, pousmial som sa asi tak raz za tri časti. Proste len ďalší z tých amerických akože sitcomov, ktorých sú mraky. Na vrchole trónia Priatelia, Frasier a MASH. ()

Ellmariachi

Tak díky TV Nova jsem se na kompletní seriál podíval znovu po letech a klidně ho doporučím dál. Jasně Joey nejsou přátelé a asi toto očekávání seriálu lámalo vaz. Když se ale podíváte s odstupem, tak ten sitcom baví a baví dobře. Joey je ještě víc trdlo a nejde mu nefandit. Prakticky hned první scéna v taxi ho vystihuje. Podle mě seriálu ublížily vedlejší postavy. POZOR, ne že by byly špatné, ale prostě byly až příliš upozaděny. V některých dílech diktují tempo a pak se v dalším sotva mihnou. Po 2 a půl chlapa zase něco u čeho jsem se bavil vždy a nebylo mě za postavy trapně. 70 procent. ()

Carlossss

Nevím, jestli je dobré srovnávat Joeyho a Přátele. Obojí je totiž něco úplně jiného. V Přátelích se všechno točilo kolem party kamarádů a nebyl čas, ani prostor pro rozvinutí vedlejších postav. V Joeym se staví hlavně na Mattovi LeBlancovi a je to znát. Matt je dobrý herec, ale sám to nemá šanci utáhnout. Tak přibral do party pár nahrávačů (synovec, sestra, sousedka), pár celebrit a když ani to nezabere, tak narukuje on s nějakou neuvěřitelnou hloupostí. Je to zajímavý projekt, vtipný projekt, nicméně tři hvězdy jsou maximum. ()

Reiniš

Tenhle seriál se oproti "Přátelům" rozjel rychleji. Není se čemu divit vždyť Matt LeBlanc hrál postavu Joeyho deset let právě v Přátelích: Zná jí dobře a na seriálu je to vidět. Navíc je zde spousta skvělých vedlejších postav (sestra Gina, synovec Michael nebo sousedka Alex) nechybí ani hvězdná camea (Christina Ricci, Lucy Liu, Carmen Electra...). I když věhlasu Přátel nedosahuje, přesto nabízí oddychovou podívanou i pro ty co Joeyho ještě neznají. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)